PDA

Zobacz pełną wersję : z czego ściany na poddaszu?



kasja
13-02-2008, 08:24
Może to już było ale wyszukać coś w wyszukiwarce to koszmar. dlatego proszę napiszcie z czego robicie ściany na poddaszu?

pawelurb
13-02-2008, 09:32
zależy tez jaki strop , na monolitycznym można stawiać dowolnie, na terivie powinny być przewidziane wzmocnienia pod ścianki, zawsze można zrobić z płyt GK . Ja u siebie zrobiłem z BK 12 cm , ze względu na mały ciężar tych bloczków, duże wymiary i łatwość obróbki ( miałem dużo skosów , i docinanie trójkącików w innym materiale byłoby kłopotliwe )

marcin_u
13-02-2008, 09:56
ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm. jest idealnie gładki.nie potrzeba go tynkowac(spora oszczednosc - tynk 2x 25zł/m2) bo wystarczy pod malowanie pociagnac delikatnie gładzia co jest znacznie tansze.bloczki maja dosc przyzwoita dzwiekochłonnosc i bardzo szybko sie je muruje.koszt bloczka 15zł czyli 1m2 sciany kosztuje okolo 50zł na gotowo juz gładzia jezeli samemu sie to zrobi...a to nie jest trudne z takimi bloczkami
http://images25.fotosik.pl/156/7a0b59c34fa6ed36.jpg (www.fotosik.pl)

Trociu
13-02-2008, 10:56
ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm. jest idealnie gładki.nie potrzeba go tynkowac(spora oszczednosc - tynk 2x 25zł/m2) bo wystarczy pod malowanie pociagnac delikatnie gładzia co jest znacznie tansze
Tylko trzeba w takim wypadku dość dokładnie stawiać te ścianki. Co by tu nie mówić, tynk zakrywa niedociągnięcia i nierówności.

marcin_u
13-02-2008, 14:57
ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm. jest idealnie gładki.nie potrzeba go tynkowac(spora oszczednosc - tynk 2x 25zł/m2) bo wystarczy pod malowanie pociagnac delikatnie gładzia co jest znacznie tansze
Tylko trzeba w takim wypadku dość dokładnie stawiać te ścianki. Co by tu nie mówić, tynk zakrywa niedociągnięcia i nierówności.

a jaki problem sie przyłozyc do wymurowania sciany.jak bloczek dobrze wykonany to zaden problem

pepi
13-02-2008, 20:55
Dokleje się do was, mam ten sam problem co na strychu. Mam terive, tzn nie moge z ceramiki i tam gdzie bym chciał.
pawelurb
Ja u siebie zrobiłem z BK 12 cm , ze względu na mały ciężar tych bloczków, duże wymiary i łatwość obróbki ( miałem dużo skosów , i docinanie trójkącików w innym materiale byłoby kłopotliwe

Jak możesz wyjaśnij mi skrót BK12cm. Czy to może coś takiego jak Ytong.

marcin_u
ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm. jest idealnie gładki.nie potrzeba go tynkowac(spora oszczednosc - tynk 2x 25zł/m2)

Marcin napisz więcej z jakiego materiału są twoje bloczki, dla mnie to płyta styropianowa, tak wynika ze zdjęć. Nie znam tych nowości a chętnie czegoś się dowiem.

marcin_u
13-02-2008, 21:41
pepi to sa bloczki gipsowe. tu mozesz o nich poczytac http://www.multigips.pl/index.php?cat=338

magangs
14-02-2008, 07:23
Jeśli nie chcesz non-stop słuchać tej samej muzyki, co Twoje dzieci, to silka. O ile strop pozwoli :-)

pepi
14-02-2008, 08:07
Czy Silka to beton komórkowy, czy jest to samo co Ytong? Ytong znam natomiast z betonem nie miałem nic do czynienia. Chodzi przede wszystkim o ciężar

zbigmor
14-02-2008, 10:03
Czy Silka to beton komórkowy, czy jest to samo co Ytong? Ytong znam natomiast z betonem nie miałem nic do czynienia. Chodzi przede wszystkim o ciężar

Na takie pytania nawet się nie chce starym wyjadaczom odpisywać.
Ytong to beton komórkowy. Silka to cegła/pustak silikatowy. Bardzo ciężki, ale na ściany działowe najlepszy jeśli chodzi o izolację przed dźwiękiem.

jamaju
14-02-2008, 10:17
A czy ktoś stosował albo ma opinie o pustakach akustycznych np.:Porotherm 25 AKU (http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/SR_Product/ProductStandard05&cid=1077526677465&sl=wb_pl_home_pl&lpi=1119356883967) lub Thermpor 25 AKU? (http://www.leier.pl/tarnow/katalog/3120_thermopor25aku.php)

pepi
14-02-2008, 20:47
A jeśli mielibyśmy wybierać między lekkimi ścianami:

- beton komórkowy
- płyta g-k
- bloczki promonto (gipsowe)


Jak wybrać najefektowniej, najkożystniej, najzdrowiej. Co z wykończeniami, chodzi mi o tynk, gładź itp.

Duży Boban
15-02-2008, 09:10
ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm.

Mój brat miał taką ścianę w mieszkaniu. Bardzo akustyczna, mało sztywna. Bloczki faktycznie bardzo równe.
Moim zdaniem nadają się do jakiś deweloperskich mieszkań, u siebie w domu bym nie zastosował. Z wierceniem otworów pod puszki osprzętu elektrycznego trzeba uważać, żeby nie przelecieć na drugą stronę ściany...

marcin_u
15-02-2008, 14:52
ja robie sciany działowe z bloczkow promonto.bloczek ma wymiar 500x666 i grubosc 8cm.

Mój brat miał taką ścianę w mieszkaniu. Bardzo akustyczna, mało sztywna. Bloczki faktycznie bardzo równe.
Moim zdaniem nadają się do jakiś deweloperskich mieszkań, u siebie w domu bym nie zastosował. Z wierceniem otworów pod puszki osprzętu elektrycznego trzeba uważać, żeby nie przelecieć na drugą stronę ściany...

a beton komorkowy to niby jest mniej akustyczny? jezeli ktos chce mioec cicho to tylko silka ale waga silki nie pozwala jej stosowac wszedzie.

pepi
15-02-2008, 21:27
No tak no może dwa bloczki obok siebie, czyli 2x8cm i juz jest 16. Beton ma różne grubości, nie myśle o 20cm, ale np. 15cm, 12cm, czy 10cm to nie 8cm.
Nie mówicie nic o płycie g-k, to najgorsze rozwiązanie, czyli nie tłumi hałasu, ale w środku jest wełna to tez nic nie da.

marcin_u
15-02-2008, 21:51
No tak no może dwa bloczki obok siebie, czyli 2x8cm i juz jest 16. Beton ma różne grubości, nie myśle o 20cm, ale np. 15cm, 12cm, czy 10cm to nie 8cm.
Nie mówicie nic o płycie g-k, to najgorsze rozwiązanie, czyli nie tłumi hałasu, ale w środku jest wełna to tez nic nie da.

jak komus zalezy na cichej scianie moze dawac 2xpromonto lub grubszy BK...ale trzeba tez wziasc pod uwage ciezar tej sciany co ma znaczenie stawiajac ja na pietrze.
izolacyjnosc sciany z promonto 8cm jest taka sama ,a nawet troche lepsza jak sciany z BK12. Zawsze mozna dac sciane z 2xpromonto i mamy 16cm grubosci(nie trzeba tynku) a sciana bedzie cichutka.Jak sie da BK12 to trzeba doliczyc po min 2x 1cm tynku z kazdej strony i mamy 14cm wiec grubosc podobna a sciana znacznie bardziej cicha.
http://www.multigips.pl/index.php?cat=431
http://www.solbet.pl/izolacyjnosc_akustyczna.php

pepi
16-02-2008, 20:27
A z jakiego materiału obmurować klatke schodową, zamiast ażurowej balustrady( mam na myśli część klatki na strychu) Myśle, że powinno to być coś mocniejszego niz ściana z promonto.[/b]

marcin_u
16-02-2008, 21:50
A z jakiego materiału obmurować klatke schodową, zamiast ażurowej balustrady( mam na myśli część klatki na strychu) Myśle, że powinno to być coś mocniejszego niz ściana z promonto.[/b]
promonto nie jest takie słabe,moim zdaniem mocniejsze niz BK12. A jak potrzeba gdzies wzmocnic to mozna w spoine pozioma dodac paski tasmy stalowej dla wzmocnienia.

pepi
16-02-2008, 22:48
marcin_n a co ze ścianą z płyty g-k. Pytałem juz wcześniej a tu nic. Sucha robota bez wilgoci., tynku czy gładzi. W tym wątku sami zwolennicy bloczków.

marcin_u
16-02-2008, 23:10
marcin_n a co ze ścianą z płyty g-k. Pytałem juz wcześniej a tu nic. Sucha robota bez wilgoci., tynku czy gładzi. W tym wątku sami zwolennicy bloczków.

sciane z G-K to stawiałbym tylko tam gdzie trzeba ze wzgledu na niski ciezar tej sciany.zeby na takiej scianie powiesic cos ciezkiego to trzeba to przewidzic juz podczas montazu dajac tam wzmocnienie.sciana ta tez nie jest taka tania jezeli chce sie miec cicha sciane to trzeba dac wew. dobra wełne do wyciszenia.

pepi
17-02-2008, 10:57
Popieram że ze ścianą K-G jest kłopot jeśli chodzi o wieszanie czegokolwiek. Ale nie ma tyle bałaganu przy murowaniu. My mieszkamy już na parterze i boje się, że wszystkie prace związane z tynkiem zapierniczą cały dół. Co poradzisz jeśli chodzi tynk. Słyszałem że można jakąś maszyną, tylko nie wiem czy ją wniosą na góre.

marcin_u
17-02-2008, 13:27
Ja własnie rowniez dlatego chce stawiac sciany z promonto zeby nie syfic robiac tynki bo tez bede je stawiał po zamieszkaniu(narazie zalezy mi na czasie..i funduszach i zajełem sie dołem).przy robieniu gładzi nie ma tyle syfu co przy tynkach,ale pyłu nie da sie uniknac szlifujac potem gładz i nie wazne czy to bedzie na tynku czy na KG.

pepi
22-02-2008, 16:39
marcin_u JA będe zmuszony mieszać różne rodzaje ścian z powobu obciążenia. Przy budowie domu nie myśleliśmy o górze i stąd te problemy, że nie możemy postawić z tego co byśmy chcieli. Pewnie troche Ytonga, promonto i K-G

Dimka
22-02-2008, 16:56
Hej, myślę, że dużo fajnych pomysłów znajdziesz tu:
http://www.budowlany.pl/pl/poszycie_dachowe_i_konstrukcja.php?artid=10414
Polecam!

czandra
22-02-2008, 22:22
Jeśli nie chcesz non-stop słuchać tej samej muzyki, co Twoje dzieci, to silka. O ile strop pozwoli :-)

My mamy z silki, ze względu na dobre tłumienie dźwięków. Polecam.