PDA

Zobacz pełną wersję : Telewizja przemysłowa, kontorla dostępu i TV/SAT - pomocy



biaggio
13-02-2008, 09:45
Witam :D wybudowałem juz dom o dosyć dużych gabarytach - 350mkw. Cześć domu bedzie mieszkalną a cześć pod wynajem (mini-hotel). Teraz jestem na etapie montowania przewodów elektrycznych i C.O. Chce zamontować tez telewizję przemysłową, TV/SAT oraz poprowadzic przewody do elektrozaczepu i czytnika kart chip przy drzwiach głównych wejsciowych(zewnętrznych):
-kamery (obraz kolorowy) zewnętrzne - 2 szt.
-kamery (obraz kolorowy) wewnętrzne - 3 szt.
-elektrozaczep przy drzwiach zewnetrznych wejściowych
-czytnik kart chip przy drzwiach zewnętrznych wejsciowych

Kamery zewnętrzne:
-jedna skierowana będzie na bramę wjazdową,pod dachem (odległość kamery od bramy to ok 12 m),
-druga kamera bedzie zamontowana też pod dachem ale skierowana na parking (odległosć ok 10-12m).
Kamery wewnetrzne:
- 2 szt. na korytarzach (długosc korytarzy 8m)
- jedna skierowana na drzwi wejściowe do prywatnego mieszkania (odległosc ok 3 m).
Proszę o pomoc na następujące pytania:
- jakiej marki/model kamery i rejestrator mozecie mi polecić?
- czy każdy przewód idący od kamery prowadzony jest osobno do rejestratora, czy można je ze sobą łączyc, a do rejestratora podpiac sie juz tylko jednych przewodem?
- jak zrobić zebym mógł ogladać obraz z kamer w domowym telewizorze,np. po przełączeniu kanału na nr 1,2,3...itd. (każda kamera pod innym numerem kanału TV)? (nie chce dodatkowo kupować monitora do kamer) słyszałem ze jest taka możliwosc ale musi to być telewizor który...(nowłaśnie nie pamietam coo.. :cry: )
-jeśli istnieje możliwosć ogladania obrazu z kamer w domowym TV to czy mozna ogladać go w każdym TV które bedzie w domu (planuje mieć w 3 pokojach TV)?
-- Chcę aby w telewizorach w każdym pokoju w czesci hotelowej lokatorzy mogli mieć też wglad do obrazu z kamery monitorujacej parking samochodów, jak to zrobić?

Elektrozaczep i czytnik kart chip pytania:
- czy można kupić ładne drzwi drewniane zewnetrzne w których bedzie istniała możliwość zamontowania elektrozaczepu??

TV/SAT, pytania:
- Chcę aby w cześci hotelowej telewizja miała nie tylko kanały naziemne ale także satelitarne , na co mam zwrócić uwagę podczas montażu TV w cześci hotelowej?


Serdecznie dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam :wink:

adam_mk
13-02-2008, 10:15
Za dużo pytań! Za bogaty zakres dla laika!

TAK! DA SIĘ WSZYSTKO TAK, JAK CHCESZ!

Weź fachmana. Dobierze, pospina, uruchomi...
Tak najprościej.
Adam M.

Możesz, oczywiście, zdobywać nowy zawód... Tylko po co?

biaggio
13-02-2008, 14:59
hmmm... A może jednak ktos odważy sie odpowiedziec chociaż na kilka z zadanych pytań :-) ???

Wojtek R
13-02-2008, 16:30
hmmm... A może jednak ktos odważy sie odpowiedziec chociaż na kilka z zadanych pytań :-) ???

a co burdel otwierasz ? :D

biaggio
13-02-2008, 17:25
a co burdel otwierasz ? :D

Niestety nie zgadłeś. Będe prowadził bardziej przyzwoitą formę działalności tj. usługi hotelarskie :wink:

adam_mk
13-02-2008, 17:40
Ja i pewnie _ZBYCH_ i pewnie jeszcze kilku mogliby tu całe tomy napisać.
Boję się jednak, że językiem tak "branżowym", że nie zrozumiesz...
Bo jakbyś zrozumiał "od strzału" to nie stawiałbyś tych pytań tylko wciągał kable...

Hotel będzie...
Mnożysz byty. Czeka Cię zakup stacji czołowej i całej bandy modulatorów. Na fullband, bo i wymagania masz spore. Wtedy na kablach oszczędzisz, bo po jednym puścisz sobie cały pakiet, łącznie z bramą...
Okablowanie strukturalne obiektu masz "jak w banku". Możesz się nim podeprzeć i puścić część funkcji po skrętkach. Doradzam węzeł techniczny, wydzielony, z dobrą szafą19" w którą sporo wchodzi.
Prościzna..
Adam M.

Kasia_i_Robert
13-02-2008, 18:07
Elektrozaczep montuje się z reguły w ościeżnicy a nie w drzwiach, bo jak byś otwierał drzwi z wmontowanym eletrozaczepem w przypadku braku prądu?
Do momentu rozprowadzenia TV satelitarnej do pokoi z możliwością oglądania niezależnie innego kanału, instalacja nie jest trudna do wykonania, niestety podstawy budowy sieci CCTV i TV są niezbędne aby wszystko to razem połączyć i skonfigurować, radzę zacząć od lektury www.dipol.com.pl Co do kanałów z satelity w pokojach, to w przypadku tv kablowej analogowej masz ograniczoną ilość kanałów które możesz "zmieścić" w kablu, jeżeli jest to kilka pokoi to ZDECYDOWANIE taniej wyjdzie Ci zakup kilku dekoderów np ferguson i zrobienie instalacji na multiswitchu na dwie satelity. Ale tak jak napisał poprzednik, można na te tematy pisać setki stron.

biaggio
13-02-2008, 21:24
dzięki serdeczne za odpowiedzi :wink: chyba bede zmuszony zaprosić do siebie jakiś fachowców i "wskazać palcem" co gdzie i jak... :-?

że elektrozaczep montuje sie na ościeżnicy to ja wiem :wink: ale czy ten otwór w oscieżniczy nie bede musiał przerabiać tak aby zmieścić w nim elektrozaczep, no chyba ze elektrozaczepy maja standardowe wymiary i pasuja bez "wycinki" :-?

adam_mk
13-02-2008, 22:37
Zostaw to monterowi. "Nowe" są małe i montowane "z marszu", bez noszenia futryny na frezarkę.
Adam M.