PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI DOM TANSZY W BUDOWIE??????



endzi204
13-02-2008, 17:52
WITAM.
Zaczynamy wlasnie zalatwiac formalnosci z dzialka, zastanawiamy sie tylko nad projektem domu.Chcielismy z mezem dom do 90 m. parterowy z poddaszem do adaptacji ale teraz go nie robic -tylko na wrazie co :D w domku bylby salon kuchnia lazienka 2 pokoje ,z garazem gdyz piec trzeba gdzies umiescic i inne graty :D czy jednak domek z poddaszem uzytkowym na dole kuchnia salon lazienka a na gorze pokoje!!!
jaki dom jest tanszy w budowie????? bo na tym nam zalezy najbardziej gdyz bedzie to budowa na kredyt hipoteczny- czy 150- 200 tys starczy nam??? dodam ze maz zrobi sam cala wykonczeniowke w srodku i troche na zewnatrz.
dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam!!

pado
13-02-2008, 18:02
Też miałem ten dylemat i po wielu mailach zapytaniach zdecydowaliśmy się na wersję z poddaszem użytkowym jako tańszą w budowie.Jak wyjdzie to się okaże !

CoolaTT
13-02-2008, 19:04
Szkieletówka i to bez wątpienia.Jak najprostszy dach (dwuspadowy) - powinno byc OK

CoolaTT
13-02-2008, 19:07
Szkieletówka i to bez wątpienia.Jak najprostszy dach (dwuspadowy) - powinno byc OK

ave!
13-02-2008, 20:33
mam domek z poddaszem użytkowym, myślę, że zrobienie poddasza jest bardziej pracochłonne i środkochłonne: k-g, szlifowania, szynowania i oczywiście wieksza powierzchnia do wygładzania, malowania etc i schody -
a srodki, które planujesz... wystarczą na początek
I nie rób na zasadzie "w razie co" - zaplanuj od razu taki jaki potrzebujesz i wykończ to co bedzie konieczne
pozdrawiam
p.s. my akurat chcieliśmy poddasze i nie zamieniłabym na inny - domek 112 uzytkowej

pado
13-02-2008, 20:54
Przeczytaj :http://forum.muratordom.pl/jaki-dom-wybrac-parterowy-czy-pietrowy,t113505.htm[/quote]

jacekp71
16-02-2008, 21:53
endzi204,

90m2 to wg mnie malutko jak na domek z poddaszem - ale to moja opinia ;-)
poszukalbym czegos parterowego - bedzie wygladal okazalej no i nie musi byc drozszy niz poddaszowiec.

jedna uwaga odnosnie twojego postu: w garazu mozesz umiescic graty, ale kotla (a nie pieca) juz nie ;-)

buziaczek
18-02-2008, 19:45
http://images2.fotosik.pl/24/enzy6f1ocxqc5kik.jpg (www.fotosik.pl) tylko 72m2 a wydaje się du,ży wszystko zależy od "przygwizdów" tj. np;taras