PDA

Zobacz pełną wersję : Schemat instalacji pod co z płaszcza wodnego kominka.



tomasz164
13-02-2008, 21:18
Więc tak.
Mam zamaiar zrobić sobie co z płaszcza wodnego kominka.
Bardzo bym prosił o pomoc przy schemacie, jakie ruły i gdzie zastosować.
Kominek 19kw, 41 lit. pojemności.
Grzejniki kermi stalowe płytowe, mam 7 szt.
Rurki zamierzam kupić stalowe.
Obieg bedzie wymuszony.
Prosił bym o pomoc gdzie i jakie powinny być rury, jak narażie zakupiłem tylko parę metrów "16" pod same grzejniki.

Fotka schematu : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/144d0747e6752783.html

Wiem że powinnienem zawołaś hydraulika, ale opinia wasza też się dlamnie liczy, za którą z góry dziekuję.
Pozdrawiam.

tomnow
27-02-2008, 19:36
witam,
proponuje rozprowdzić od kominaka jeżeli ma to byc w stali to rurą 3/4" (DN20) głowne rozprowadzenie a odejscia do grzejnika (gałązki) 1/2" (DN15), a podejscia do zbiernika na ciepłą wode użytkową rura 3/4",
pozdrawiam

gkrzyszt
02-03-2008, 10:35
Więc tak.
Mam zamaiar zrobić sobie co z płaszcza wodnego kominka.
Bardzo bym prosił o pomoc przy schemacie, jakie ruły i gdzie zastosować.
Kominek 19kw, 41 lit. pojemności.
Grzejniki kermi stalowe płytowe, mam 7 szt.
Rurki zamierzam kupić stalowe.
Obieg bedzie wymuszony.
Prosił bym o pomoc gdzie i jakie powinny być rury, jak narażie zakupiłem tylko parę metrów "16" pod same grzejniki.

Fotka schematu : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/144d0747e6752783.html

Wiem że powinnienem zawołaś hydraulika, ale opinia wasza też się dlamnie liczy, za którą z góry dziekuję.
Pozdrawiam.

A czy ten kominek to jedyne zródło ciepła w twoim domku bo jesli nie to jednak zawołaj dobrego hydraulika bo nie jest to taka sobie prosta robótka
Sory ze sie madruje ale właśnie cos takiego mam Kominek pracuje razem z kotłem gazowym i troche to było z tym pracy no i kaski tez ale działa i jest super
Pozdrawiam i powodzenia

Leszek67
04-03-2008, 09:54
Sorki, ale czy naczynie wzbiorcze nie powinno być na "zasilaniu" z kotła a nie na powrocie ???
Nie mam pewności ale tak mi się wydaje.


Leszek

gkrzyszt
04-03-2008, 10:52
Sorki, ale czy naczynie wzbiorcze nie powinno być na "zasilaniu" z kotła a nie na powrocie ???
Nie mam pewności ale tak mi się wydaje.


Leszek

NO i to jest logiczne :oops:

Pozdrawiam