PDA

Zobacz pełną wersję : Oknovid



boboo
14-02-2008, 18:51
W Listopadzie Panowie z Oknovidu montowali u mnie okna. Do czasu montażu wszystko było ok - kontakt z handlowcem, termin montażu.
Po zamontowaniu okazało się , że ok 50% okien ma mniejsze lub większe wady,a to okno się zacina ,nie można dokładnie zamknąć, przy zamykaniu coś się pręży i czuć wyraźny opór,albo roleta nie schodzi - trzeba ją z użyciem siły opuszczać.
Pan montażysta sporządił protokół z uwzględnieniem wad i obiecał, że ktoś się odezwie w sprawie usunięcia powyższych. I do tego momentu niby było ok. Niby bo do dzisiaj nikt się nie zjawił , nikt też nie skntaktował się telefonicznie, pomimo tego, że kilka razy przypominałem się telefonicznie oraz złożyłem stosowne pismo reklamacyjne z potwierdzeniem odbioru w oddziale w Poznaniu.

Przy dzisiejszej konkurencji liczyłem na bardziej profesjonalne podejście do klienta. Myślę, że mogę z czystym sumieniem odradzić tą firmę, może lepiej dołożyć te 300zł i cieszyć się z okien i należytej obsługi ,w końcu kilkanaście tysiaków piechotą nie chodzi.

Pozdrawiam.

marwoc
22-02-2008, 09:47
I niestety Twoje spostrzeżenia znajdują pokrycie w moich doświadczeniach, jeśli idzie o jakość okien i kontakt z serwisem.
Okna się przycinały, wiało przez nie, jedna roleta się roznitowała i przestała pracować. Serwisu nie można się było doprosić.
Jak już wreszcie przyjechał to w końcu usunął część usterek, ale z jedną rzeczą (szpara pomiędzy oknem a puszką rolety) nic nie zrobił. Stwierdził, że musi przyjechać jeszcze raz i teraz pewnie będziemy kolejny miesiąc czekać na jego przyjazd. To, że po jego manipulacjach przestała działać roleta w tym oknie to kolejny kwiatek.

Nota bene sprawa ciągnie się od początków grudnia więc to już trzeci miesiąc ja naprawiają toto.

Aha - i jeszcze utrzymują, że na rolety jest tylko rok gwarancji, aczkolwiek w umowie nic o gwarancji na rolety nie ma więc jak dla mnie należą się chyba dwa lata rękojmi

Reasumując - również odradzam.

Również pozdrawiam

Ps.
Na samoczynny kontakt z ich strony bym nie liczył. Trzeba być upierdliwym i dzwonić ze wzmożoną intensywnością.

andzia77
23-02-2008, 20:58
niestety w branży okiennej trudno teraz o naprawdę solidną firmę,
tak się akurat składa, że w oknovidzie kupowaliśmy z mężem okna w kwietniu zeszłego roku i muszę przyznać, że jesteśmy zadowoleni do dzisiaj, okienka super działają bez zastrzeżeń (bardzo ładny profil gealan'a) z roletami protosa (raz się tylko silnik spalił i czekaliśmy na serwis z portosa ponad miesiąc) - ale nie w tym rzecz, poleciliśmy zatem tą firmę naszym znajomym
i całe szczęście, że jeszcze są naszymi znajomymi :))
już podczas montażu jeden z montażystów dziwnie się zachowywał, okazało się, że porysowali profil okienny i nikt nie chciał się do tego przyznać, ostatecznie rama pozostała, znajomy dostał rabat a z tego co wiem, ten montażysta już u nich nie pracuje,
dodatkowo okazało się, że jedna z szyb jest pęknięta - wymiana trwała prawie dwa miesiące!!! (ponoć dwa razy zbiła im się na magazynie)
ale w ostateczności, wszystko się zakończyło pomyślnie - znajomi cieszą się z zakupu i polecili ich nawet swojemu sąsiadowi

wniosek - nie taki diabeł straszny ;) mogę z czystym sumieniem polecić tą firmę - są gorsze; warto jednak aby popracowali nad sprawnością serwisu... ale może to się już zmieniło
ale to co przeżyliśmy z ociepleniowcem, to już wątek na oddzielny temat - nie polecam p. Kunca i jego ekipy

kotecek
30-03-2008, 11:57
Boboo
odpowiedz kompletenie nie w tym temacie, ale
znalazłam na forum info, ze zbudowales Bukowo! Jest pare osob zaczynajacych budowe tego domu na wiosne ( w tym ja).

Strrrrasznie zaluje, ze nie masz dziennika budwy :(((
Wielka, wielka szkoda.
A moze chcialbys sie wypowiedziec co nieco o tym projekcie?Moze znalazles jakies wady?

Pozdrowienia serdeczne :)

pS: Jakby cos, to zapraszam do moich Kometarzy. Link ponizej.

Page
20-04-2008, 13:41
Też mam onka z oknovidu. Przy zamówieniu zapłaciliśmy zaliczkę. Panowie przyjechali i zamontowali 14 okien - z tego montaż 13 zakwalifikowaliśmy jako zły. Wezwaliśmy handlowca, który sprzedawał nam okna wszystko pokazaliśmy, łącznie z zarysowanymi listewkami (uszkodzenia niewielkie do przeżycia ale jednak) i i odmówiliśmy zapłaty za montaż do czasu usunięcia usterek. W ciągu tygodnia przyjechała druga ekipa wymontowała okna i zamontowała poprawnie,wymieniła uszkodzone listewki, po kilku dniach przyjechał pan do regulacji - zapłaciliśmy należności do końca. Okna są ładne, wszystko się dobrze skończyło ale ...

KarolinaS
10-07-2008, 10:55
W maju br. zamontowano u mnie okna firmy Oknovid, niestety zauważyliśmy wadę w okleinie - lub jej brak w narożniku ramy na zewnątrz okna.
Złożyliśmy reklamacje – długo nie było reakcji ze strony firmy. Dopiero niedawno to jest na początku lipca przeprowadzono dokładne rozpoznanie, ustaliliśmy część –ta gorsza skrzydeł do wymiany(jedynie 4 skrzydła) a pozostała cześć do napraw. Mam obawy czy po tej naprawie skrzydła nie będą wyglądać jeszcze gorzej ..teraz czekamy … zobaczymy , napisze jeżeli cos się zmieni. Jak do tej pory marnuje zbyt dużo czasu na te wszystkie rozmowy i ustalenia.

KarolinaS
04-08-2008, 11:05
Dwa tygodnie temu zabrano kilka okien do poprawy w tym 2 do wymiany- wróciły wszystkie poprawione(nie wymienione) jedne lepiej drogie gorzej-ale w transporcie zostały 2 skrzydła uszkodzone….. miały zostać wymienione i niestety od tego czasu nie mam kontaktu z firma, kierownik czy tez osoba która tym się zajmowała nie odbiera telefonów.
Zdecydowanie nie polecam firmy OKNOVID, nierzetelna, nie traktują klientów poważnie, jakość odbiega od tej deklarowanej, bardzo żałuje że zdecydowaliśmy się na tą firmę ;-((

KarolinaS
28-08-2008, 21:29
Niestety kolejna próba kontaktu z firmą nie powiodła się. Panowie umówili się na naprawę ale nikt nie przyjechał. Kontaktowałam się z firma ale nikt nie raczy oddzwonić, kolejny raz zmarnowany czas…

nunczako
31-08-2008, 22:36
Sporo osób na nich narzeka, z tego co widzę. Bywają firmy mniej i bardziej godne zaufania.

Ja mogę doradzić trzy firmy, godne polecenia: Famix z Warszawy, Codem (albo Codex, nie pamiętam) z Wrocławia i firma spod Gdyni (Rumia) - Megabud. Trzy okiennicze firmy, które naprawdę znają się na rzeczy, zero zastrzeżeń, zero problemów, rozstaliśmy się w świetnych nastrojach i obiecałem, że jakby co to do nich przedzwonię 8) Niestety, nie mogę nic polecić z Poznania, nie znam żadnych.

Ogólnie chyba najlepszy pomysł to sprawdzanie po znajomych i w sieci przed zakontraktowaniem, bo jak firma olewcza to już ktoś się naciął, a jak dobra to być może ktoś już polecił. Ja tak zazwyczaj robię.

katarsis
05-09-2008, 08:45
Dobra firma na wagę złota jednym słowem. Gdyby ktoś poszukiwał solidnej firmy z Łodzi, to u moich przyjaciół okna wstawiała firma Makarski. Zabrzmi to jak reklama, ale uwinęłi się z pracą szybko i solidnie. Zero jakichkolwiek niedociągnięć. I jeszcze po sobie posprzatali

simon66
10-09-2008, 21:48
Niestety kolejna próba kontaktu z firmą nie powiodła się. Panowie umówili się na naprawę ale nikt nie przyjechał. Kontaktowałam się z firma ale nikt nie raczy oddzwonić, kolejny raz zmarnowany czas…

i jak sie sprawa skonczyla? pytam, bo kolezance z lodzi wstawiali 1 !!! okno (rozbudowane) do kawalerki i termin 2 razy przekladali, z obiecanych 2 tygodni zrobily sie 4, nerwy tylko sobie napsula, sama musiala codziennie wydzwaniac, zeby sie czegos dowiedziec, wychodzi ze poukladani to sa tylko na tych swoich reklamach, ale wlasnie podejscie do ludzi, jak juz kase za okna dostana jest bardzo olewcze no i balaganiarscy strasznie

z lodzi nikogo polecic nie moge, ale jak ktos jest ze slaska to dobre jakosciowo okna moze kupic w tyskich oknach - kolega z pracy wstawil do calego domu 6-komorowe w dwustronnym orzechu - az by sie szybciej chcialo dom zaczac budowac dla takich okien :)) no ale na razie jestem w fazie szukania projketu wiec wszelkie dylematy "okolodomowe" wciaz przede mna :))

nunczako
11-09-2008, 20:08
Niestety kolejna próba kontaktu z firmą nie powiodła się. Panowie umówili się na naprawę ale nikt nie przyjechał. Kontaktowałam się z firma ale nikt nie raczy oddzwonić, kolejny raz zmarnowany czas…

Też jestem ciekaw jak sprawa dalej się potoczyła - czy dotarła Pani do szczęśliwego finału? Jestem zawsze zainteresowany takimi sprawami, bo sam natykam się na różnych kontrahentów, w związku z tym, że związany jestem z kilkoma projektami rozsianymi po całej Polsce (stąd też mam zresztą adresy i firmy, które sam polecam). Dobrze byłoby wiedzieć czy firma o której Pani mówiła zachowała się rzetelnie i zakończyła to wszystko - nigdy nie wiadomo czy klient nie uprze się na taką, nie wszędzie mam kontakty i firmy, z którymi miałem dobre doświadczenia.

KarolinaS
02-10-2008, 10:49
W połowie września pojawił się Pan od naprawy, naprawił kolejne okna oraz przywiózł te które miały być wymienione, wymienił 2 skrzydła zdzieram nalepki ochronne a tam błąd na ramie okna wygląda jak kilka równe wgniecenia w poprzek ram. Trzecie skrzydło już bez wstawiania tez miało tą wadę. Kolejny dzień urlopu zmarnowany a teraz znowu musimy czekać miesiąc lub dłużej o ile ogóle ktoś raczy przyjechać;-((( a już się cieszyłam ze wkońcu bedzie dobrze

KarolinaS
20-11-2008, 11:19
Niestety firma nadal nic nie zrobiła. Nie mogę się doprosić nawet klamki która już w dniu montażu okien była porysowana -miała być wymieniona;-(((
Odradzam szczerze odradzam.

malgosia0023
20-11-2008, 16:20
ja również odradzam a nawet przestrzegam. W dwóch mieszkaniach wymieniałam okna na Oknovid.W pierwszym było ok,poza nierównymi skrzydłami.Różnica była ok.3mm.Za drugim raze to już klapa na całego.Nierówność skrzydeł to już normalka,ale przy sporym wietrze gwiżdżą i troche wieje(az firanka fruwa).Nie jestem fachowcem ale myślę ze sa zle wypoziomowane.Na dodatek drzwi balkonowe obniżyły sie i ciężko było otworzyć je.Dzwoniłam kilka razy z reklamacja.Raz tylko raz przyszli panowie,ale wcześniej sie nie umówili i nie było mnie w domu.
Jednym słowem firma bo bani.Ich okna nie nadają sie nawet do garażu.

Caudilio
13-12-2008, 10:15
Oknovid - Łódź, to kompletny dramat, stanowczo odradzam i przestrzegam przed montażem u nich okien.

1. Okna nieszczelne
2. Nie można ich wyregulować
3. Rolety nietrwałe
4. Serwis gwarancyjny - nie działa !

Wiatr hula mi po mieszkaniu, pół roku czekam na serwis, kłamią zwodzą umawiają się i nie przychodzą - oddam sprawę do sądu.

Roleta odpadła mi od okna i gdyby nie firanka wpadłaby do łóżka dziecięcego... !

Jednego z okien nie mogę otworzyć. Drugie jest nieszczelne.

Dramat.

malgosia0023
18-12-2008, 11:39
4. Serwis gwarancyjny - nie działa !


serwisu nigdy nie było! :roll:

tajemnicza
12-02-2009, 14:22
Tak sobie czytam i wydaje mi się, że czytam o innej firmie a nie o OKNOVIDZIE!!! A dlaczego? Kilka słów na temat w/w firmy. Jestem ich klientką jak i wy, jakiś rok temu zakupiłam okna w tej firmie do mojego domu (szt14- zewnętrzny kolor), który znajduję się w pod toruńskiej miejscowości. Krótka historia: Standard- sprzedałam mieszkanie czas na wyprowadzkę, więc trzeba działać i szybko kończyć dom (dobrze, że się lato zbliżało ). Zadzwoniłam do kilku firm okniarskich, a że byłam "dobrym klientem" ze względu na zamówienie więcej niż 1szt., przyjechali panowie a nawet pani przedstawiciele także z firmy OKNOVID przedstawiciel. Pomiar, wycena( kilku wycen nie doczekałam się do dziś ), przedstawiciel z OKNOVIDU był nr.1, cena może nie była najniższa, ale mi nie zależało na tanim bublu, powiedzmy byli pośredni z ceną. Po dłuższym zastanowieniu wybrałam okna 6-kom GELLAN z OKNOVIDU. Po 4tygodniach przyjechali panowie montażyści z oknami. Ekipa zgrana, szybka i solidna. Znam nazwę, ale nie podam. . Domek wykończony no i zauważyłam mały problem, ocierały mi się drzwi tarasowe przy zamykaniu lub otwieraniu, a że jestem niecierpliwa i mąż mi wytłumaczył, że podczas prac wykończeniowych były wiecznie otwierane mogły się wyrobić czy coś takiego i mam poczekać aż wszystko będzie wykończone ja nie dałam za wygraną i zadzwoniłam zgłaszając owe otarcia. czekałam może tydzień. Przyjechał pan serwisant, usterkę usunął w 10min i po sprawie. Także dziwię się, że to co państwo piszecie to jest o tym samym oknovidzie. Ale wiem z własnego doświadczenia, że ludzie nie piszą jeśli spotka ich coś dobrego nie potrafią chwalić, wręcz przeciwnie "oczerniać". Pozdrawiam wszystkich.

KarolinaS
20-05-2009, 22:23
Piszemy bo tak jest- niestety nierzetelny wykonawca, reklamacja ciągnęła się ponad pół roku, a teraz po roku od wstawienia okien wychodzą różne niedociągnięcia, wady itd...
Przestrzegam wszystkich to są za duże pieniądze żeby je tak marnować,
szkoda tez czasu i zdrowia.

piotrulex
21-05-2009, 07:53
Rowniez nie polecam OKNOVIDu. Wiecej pisalem w innym temacie. Handlowiec to oszust - nasze wplaty nie byly przekazywane do formy choc mamy wszelkie pokwitowania. Montaz przekladali 2-3 razy. raz przyjechali po 21.00 we wrzesniu montowac okna i pytali sie czy mam halogena bo jest ciemno :evil: . na wymiane uszkodzen czekalem kilka miesiecy. wszystko i tak nie jest tak jak byc powinno ale mam ich serdecznie dosc. teraz jedno okno pstryka w dzien jak sie nagrzewa i pozniej pstryka wieczorem jak robi sie zimniej .... o tym ze w kuchni wieje i musze je zaklejac papierowa tasma w zime to nawet nie wspomne :wink:

TRAGEDIA (tak po prawie 2 latach uzytkowania)

kombet
07-02-2010, 16:04
dziwie się tym negatywnym opiniom, ja mam same pozytywne wrażenia związane z tą firmą, tzn zamawiałem u nich okna i wszystko było na czas i tak jak trzeba. moze jakis inny handlowiec

piotrulex
08-02-2010, 07:06
dziwie się tym negatywnym opiniom, ja mam same pozytywne wrażenia związane z tą firmą, tzn zamawiałem u nich okna i wszystko było na czas i tak jak trzeba. moze jakis inny handlowiec

Moze Ty miales szczescie bo troche tu sporo tych niezadowolonych ...

kombet
01-03-2010, 08:04
no tak niby tutaj tak, ale tak to jest na branzowych forach, ze przewazaja negatywne opinie, ja i osoby z mojego najblizszego otoczenia mamy bardzo dobra opinie o oknovidzie, ale wiekszosci z nas nie chce sie pisac na forach, dlatego zazwyczaj przewazaja te negatywne opinie i dlatego tez postanowilem napisac w obronie Oknovidu bo ja jestem usatysfakcjonowany ich uslagami i ludzIe z mojego otoczenia tez

kaktusiki
18-06-2010, 13:06
Witam wszystkich. Jestem nowym forumowiczem. Szkoda tylko, że negatywne doświadczenia skłoniły mnie do zabrania głosu.
PRZESTRZEGAM, jeszcze raz PRZESTRZEGAM wszystkich przed zakupem okien firmy OKNOVID BYDGOSZCZ. moja gehenna z ta firma ciągnie się od stycznia 2007 roku.. Na kilka pisemnych i kilkadziesiąt telefonicznych zgłoszeń reklamacji, nikt do mnie do tej pory nie przyjechał (pomimo zapewnień pisemnych i telefonicznych, zmieniających się kierowników d/s reklamacji), a nie mieszkam na końcu świata, tylko w centrum Gdańska. Wszystkie zarzuty forumowiczów potwierdzają się w całej rozciągłości. Okna nieszczelne, krzywe, nie wyregulowane. (a mam ich 15). Występuję na drogę sądową - nie ma innej rady.

Ania _M
24-02-2012, 15:58
Witam również jestem osobą poszkodowaną przez firmę OKNOVID z Bydgoszczy, zakupiłam na szczęście, tylko drzwi i witrynę do biura, pod koniec 2010, na początku 2011 złożyłam reklamację, ponieważ drzwi wypaczyły się. U góry i na dole drzwi były szczeliny do 0,5 cm, wiało, przesypywał się nawet śnieg. Nieudolne ekipy kompletnie nie wiedziały o co chodzi, nie potrafiły ich wyregulować. Po kilkudziesięciu telefonach i rozmowach z Panią w sekretariacie która jest nie ugięta i nie poda telefonu do żadnego dyrektora albo prezesa, w końcu przysłała Pana, który jakoś wydawało mi się że ma pojęcie o oknach , trochę je tam spasował, ale dziury zostały , rozłożył ręce, w końcu sama napatrzywszy się już na znienawidzone drzwi, bo zamarzałam zimą, a farelka chodziła na okrągło, stwierdziłam że te drzwi są tak jakby za małe do futryny, Pan popatrzył , pomierzył, zajrzał do rubryczek o cholera za małe!!! brakuję im po 2,5 cm z każdej strony, fiu fiu, Pan powiedział żeby zadzwonić za dwa tygodnie będzie już coś wiadomo, pożegnał się miło i pojechał, dzwonimy tak od 11.11.2011 i co i nic
Może miałam pecha może szczęście że zapłaciłam tylko 3 000 za krzywe drzwi
Śmiać się czy płakać
ale mam pomysł i go zrealizuję , stanę przed ich salonem i będę rozdawała ulotki informujące przyszłych nabywców o bublu który ta firma produkuje.....
Może ktoś ma jakieś inne pomysły jak wyegzekwować na tej firmie reklamację bo mi już brakuje pomysłów...........
Współczuję tym którzy zakupili np. 15 okien z usterkami
Lepiej dołożyć parę groszy więcej a omijać Firmę OKNOVID z daleka

Semper_Idem
30-04-2012, 23:43
Choć ja dzięki takim wpisom o jakości okien i usług firmy OKNOVID uniknąłem z nimi spotkania, marne to jednak dla mnie pocieszenie. Wpadłem bowiem z przysłowiowego deszczu pod rynnę. Wybrałem bowiem okno dużego producenta, któremu zaufałem i spotkało mnie OGROMNE rozczarowanie. Nie mam żalu do jakości samych okien, których wykonanie oceniam na nieco wyższym poziomie niż te z OKNOWIDU, ale znowu nie są takie AMAZING jak mają w nazwie. Za to mam do producenta przeogromny żal za współpracę z takim "czymś" jak rodzinna firma DEBASTOR z Ksawerowa, specjalizująca się w roletkach. Tam dopiero pracują specjaliści od montażu okien, a ich specjalizacją prócz w/w roletek jest montaż warstwowy. Zaryzykuję stwierdzenie, że ja w pojedynkę przeżyłem z nimi tyle co 10 z Was z OKNOVIDEM. Czy jesteście bowiem w stanie sobie wyobrazić, że fachowcy przyjeżdżający na montaż warstwowy i nie wiedzą jak przyklejać taśmę czy folię ? Czy uwierzycie, że musiałem się wykłócać o odsunięcie ramy okna, która dotykała węglarka bo luminarz firmy mgr inż. Marek P. twierdził, że " okno pracuje w jedną stronę" więc jest dobrze ? Spokojnie mógłbym napisać opasłą książkę z tych dwóch prób, w których fachowcy z Debastora uczyli się na moim oknie montażu warstwowego. To co wiedziałem o montażu to im podpowiadałem, a tego co nie, to panowie improwizowali. Dlatego EFEKT montażu jest wręcz powalający. Bynajmniej nie jest faktoid, tylko opinia wielu ekspertów z wortali internetowych, którym wysłałem zdjęcia do analizy. Minęło 9 miesięcy od pierwszego montażu, 7 od drugiego, dodatkowo okno jest złych wymiarów. Naturalnie winą za wszystko się obarcza mnie, taka śmieszna sytuacja. Firma ma jeszcze czelność domagać się reszty zapłaty za to coś co nazywają "montażem" Zainteresowanych odsyłam na YT, tam zamieściłem filmik z tego szczęścia, które mnie spotkało.
KONKLUZJA.
Szczerze Wam wszystkim współczuję. Przechodzę to samo, tylko na mniejsza skalę bo z jednym oknem. Niemniej apeluję i proszę Was, nie odpuszczajcie partaczom. Walczcie o swoje nawet w sądzie, tak jak ja będę walczył nawet przy jednym głupim oknie. Na poprawę Waszego humoru zdjęcia mojego okna.Niestety dziś takie czasy, wrąbać się można z każdym producentem bez względu na jego renomę czy wielkość.

Ania _M
05-09-2012, 10:06
Witam ponownie, w końcu wymienili moje drzwi, po 1,5 roku, na razie jest ok, zobaczymy jak przyjdzie zima i mróz, pozdrawiam

MMichal
05-09-2012, 16:38
Witam


Witam ponownie, w końcu wymienili moje drzwi, po 1,5 roku, na razie jest ok, zobaczymy jak przyjdzie zima i mróz, pozdrawiam

no grunt to SPRAWNY serwis :):)

Pozdrawiam