PDA

Zobacz pełną wersję : CENY GAZY ogromna podwyżka



skasowany1955
14-02-2008, 21:24
przed chwilą w wiadomościach na PULSie, ogłosili że w kwietniu będzie podwyżka cen gazu 25%, a dla odbiorców cena wzrośnie o kilkadziesiąt procent!!!!!!

Zadajmy teraz pytanie czy premier Tusk będzie znał ceny z kwietnia 2008 a kwietnia 2007????

Co ciekawe jedyne co rząd ma do zaproponowania to kolejne dochodzenia w sprawie laptopów, morderców tychże laptopów, na studniówkę szykuje kolejne raporty o PIS a jednocześnie senat ogłasza że nie będzie kolejnego posiedzenia bo nie wpływają żade projekty ustaw z sejmu.....

miniu ryniu
14-02-2008, 21:30
Rzad jest odpowiedzialny za ta podwyzke ?

skasowany1955
14-02-2008, 21:50
jak rządził PIS, to można być dać linki do dziesiątków wpisów obwiniających rząd za podwyżki, nawet te których nie było, taki mtom np co kilka miesięcy obwiniał rząd podwyżką ceny benzyny do 5 zł, jednocześnie oferując się do stałej krytyki nowego rządu...., czyli poprzedni rząd był winny za podwyżki, a obecny nie jest winny.... KALIZM

swoją drogą podobno planowana podwyżka to efekt sukcesów wizyty premiera w Moskwie, Pawlak się ucieszy wszyscy wrócimy do wegla

swoją drogą nie rozumiem cenzury forum, temat jak ajbardziej budowlany a nie hyde parkowy....

1950
14-02-2008, 22:11
lewak zmień ten nick bo zawsze czytam skacowany,
zresztą tak też piszesz :roll:

an-bud
14-02-2008, 22:19
skasowany 1955 zauważyłem jedną regułę, znane powiedzonko "małpa w czerwonym" nadaje sens wszystkim członkom pis. Zachowują się jak małpy i małpują prezesa :( jeszcze jeden znany pisowski cytat "spie.. dziadu"

FREDY
14-02-2008, 22:24
Może ty tego nie widzisz, ale ja od czasu zakończenia rządów PISu czuje wielką ulgę. Wiem że cudów nie będzie, ale jedno jest i mam nadzieje że będzie dalej - jest normalnie. To co było wcześniej to nie bylo normalne, było śmiesznie to fakt, ale nie było normalne. Tak czy siak dobrze że tamten incydent z 4RP mamy już za sobą. Panu Jarosławowi K. już dziękujemy.
A ceny gazu zależą od ruskich, ceny złotówki, inflacji itp - śmieszne jest zatem mówienie że Tusk jest za to odpowiedzialny. :wink:

FREDY
14-02-2008, 22:32
"skasowany1955", Sabo - nie idźcie tą drogą :D

retrofood
14-02-2008, 22:46
skacowany siem obudził i dal głos????

pluszku
14-02-2008, 22:52
Może ty tego nie widzisz, ale ja od czasu zakończenia rządów PISu czuje wielką ulgę. Wiem że cudów nie będzie, ale jedno jest i mam nadzieje że będzie dalej - jest normalnie. To co było wcześniej to nie bylo normalne, było śmiesznie to fakt, ale nie było normalne. Tak czy siak dobrze że tamten incydent z 4RP mamy już za sobą. Panu Jarosławowi K. już dziękujemy.
A ceny gazu zależą od ruskich, ceny złotówki, inflacji itp - śmieszne jest zatem mówienie że Tusk jest za to odpowiedzialny. :wink:

Napisz co sie zmienilo w ciagu ostatnich 3 miesiecy (oprocz tego ze krytykowanie rzadu obecnie jest nie trendy).
Jakies konkretne przyklady tego co w pazdzierniku 2007 bylo nienormalne a teraz jest normalne.
Jeden malutki przykladzik.
Co konkretnie sie zminilo.
Jakas ustawa?
Czy tylko prasa nagle zaczeła "dla rownowagi" nasmiewac sie z opozycji zamiast z opcji rzadzacej?
Co konkretnie Ci przyniosło taka ulge?

FREDY
14-02-2008, 23:07
nie ma Leppera, Giertycha, Teletubisiów, Kurskich, paktów stabilizacyjnych, sexafer, komedii przygotowanych przez Ziobro i wiele wiele innych.

OK
14-02-2008, 23:10
nudy - jednym słowem :lol:

an-bud
14-02-2008, 23:47
czy tylko skacowany lubi tu pis?

wesolyromek
15-02-2008, 01:38
nie ma Leppera, Giertycha, Teletubisiów, Kurskich, paktów stabilizacyjnych, sexafer, komedii przygotowanych przez Ziobro i wiele wiele innych.

Ale sa podwyzki, czego ?? wszystkiego, oprocz pensji oczywiscie.
Oj bedziecie jeszcze plakac pociechy wy moje :lol: :lol: :lol: :lol:

retrofood
15-02-2008, 05:31
lubię jak mi się podnosi... :oops:

an-bud
15-02-2008, 07:41
lewak zmień ten nick bo zawsze czytam skacowany,
zresztą tak też piszesz :roll:i zmienił na wesołyromek :)

pluszku
15-02-2008, 07:47
nie ma Leppera, Giertycha, Teletubisiów, Kurskich, paktów stabilizacyjnych, sexafer, komedii przygotowanych przez Ziobro i wiele wiele innych.
wątek troche jest off-topic

zauwaz tylko ze Lepper, Giertych czy Kurski maja swoich odpowiednikow w postaci Cwiakalskiego, Mężydła czy Schetyny

zawsze wsrod politykow sa ludzie ktorzy chca sie "robic na gwiazdy".

Teletubisie - głupia bajka. Wolu puscic dziecku Krecika, Zaczarowany ołowek czy Bolka i Lolka; Nie wiem co kto widzial w tej bajce, ale nawet moj syn nie przepadał za nia nigdy.
W sumie z tubisiami to byla prowokacja dziennikarska a polityk marnej klasy dał sie podejsc. Z tego co pamietam, bajka nie została zdjeta z programu.

Wszedzie gdzie polityka tam afery. Wole Sexafere z udzialem Samoobrany - bo taka afera nie szkodzi Polsce niz afery typu starachowicka jakie mialy miejsce w Polsce wczesniej.

Ziobro - prawie jak Hajto. Chcial dobrze, wyszlo jak zawsze. Robił dużo szumu , ale co najwazniejsze - nie szkodzil (w przeciwienstwie do Hajto)

Tak mozna podsumowac poprzednia ekipe.

Natomiast nowa ekipa w zaden sposob od nich sie nie odroznia. Tylko prasa bardziej im sprzyja i nikt tak nie nagłasnia ich potkniec.
Dotychczasowe osiagniecia? Brak.
Na razie skupiaja sie na krytyce poprzednikow.
W tym sa dobrzy. Robili to najpierw przez 2 lata jako opozycja, robia to i teraz.
Polska? Nie jest wazna.
W poprzednim rzadzie mieli 30% poparcie i co z nim zrobili?
Jak wykorzystali dla dobra Polski?
Teraz maja jeszcze wieksze poparcie i co z tego wynika?

I żeby mi tu "oszołomstwa" nie zarzucac - głosowałem na nich lecz nie tego sie spodziewalem za nic nie potrafie dostrzec roznic miedzy tym co bylo a tym co jest.
Kto rzadzi w Polsce? Media - wystarczy troche poszperac w codziennej prasie by znalesc przyklady ich glupich wypowiedzi, tylko teraz nikt tego nie naglasnia, nie robi afery, nie poswieca calego szkla kontaktowego.

Pepeg z Gumy
15-02-2008, 07:55
Ale sa podwyzki, czego ?? wszystkiego, oprocz pensji oczywiscie.
Oj bedziecie jeszcze plakac pociechy wy moje :lol: :lol: :lol: :lol:

Śmiejesz się, ale sam jesteś (tradycyjnie) śmieszny głosząc tak nielogiczne stwierdzenie.
Czy wg Ciebie w razie katastrofy, jaka niebawem nastąpi, w d.upe dostaną jedynie Ci , którzy nie lubią Kaczyńskich ??
A was, miłośników braci, to może nie dotyczy ? :D :D
Zazwyczaj tylko przegrane kurduple złowieszczą kataklizmy, jakie nastąpić muszą bez obecności ich zbawczych sił stwórczych.
Zastanów sie, bo komentarz na poziomie kretyna z onetu.

A tak swoją drogą, założyciel wątka stwierdził , ze CENY GAZY idą w górę.
Powiem szczerze , że mam to gdzieś, akurat nie używam gazy wolę ligninę.
Chyba , że to skutek ropiejących ran po porażce - to rozumiem, mógł się koleś przejęzyczyć :D

FREDY
15-02-2008, 17:14
Drogi Pluszku.
Czy wolisz PIS? Chcesz w dalszym ciągu oglądać kolejne ruchy taktyczne bliźniaków? Chcesz dalej oglądać wielkie konferencje na temat złapania jakiegośtam lekarza czy prawnika? Chcesz dalej oglądać te prowokacje, podsłuchy, ukryte kamery, afer. Chcesz dalej słuchać i wierzyć tym zakłamanym ludziom - którzy dziś oświadczają że nigdy nie będą premierami a jutro wywalaja na zbity pysk najbardziej lubianego premiera i zasiadają na ich miejscu twierdząc że poprzednik nadawał się tylko na kinderbale? Chcesz dalej oglądać jak na całym świecie reprezentuje nas Fotyga? Ja mam ich dość. Wolę PO, nawet wolałbym SLD czy PSl - kogokolwiek tylko nie PIS. Rzygać mi się chce jak widzę te twarze Kaczyńskiego, Putre, Brudzińskiego, Kamińskiego, Fotygę :evil:

mTom
15-02-2008, 19:38
A tak swoją drogą, założyciel wątka stwierdził , ze CENY GAZY idą w górę.
Powiem szczerze , że mam to gdzieś, akurat nie używam gazy wolę ligninę.
Chyba , że to skutek ropiejących ran po porażce - to rozumiem, mógł się koleś przejęzyczyć :D
Może chodzi o wzrost cen nieruchomości w Strefie Gazy? :lol:

Widzę, że pisowców dalej boli jak to Kaczyński dał ciała w debacie. :wink:

retrofood
15-02-2008, 20:09
cena gazu wzrośnie???? to znaczy - mój też? (a fasolkę lubię...)

pluszku
15-02-2008, 20:47
Drogi Pluszku.
Czy wolisz PIS? Chcesz w dalszym ciągu oglądać kolejne ruchy taktyczne bliźniaków? Chcesz dalej oglądać wielkie konferencje na temat złapania jakiegośtam lekarza czy prawnika? Chcesz dalej oglądać te prowokacje, podsłuchy, ukryte kamery, afer. Chcesz dalej słuchać i wierzyć tym zakłamanym ludziom - którzy dziś oświadczają że nigdy nie będą premierami a jutro wywalaja na zbity pysk najbardziej lubianego premiera i zasiadają na ich miejscu twierdząc że poprzednik nadawał się tylko na kinderbale? Chcesz dalej oglądać jak na całym świecie reprezentuje nas Fotyga? Ja mam ich dość. Wolę PO, nawet wolałbym SLD czy PSl - kogokolwiek tylko nie PIS. Rzygać mi się chce jak widzę te twarze Kaczyńskiego, Putre, Brudzińskiego, Kamińskiego, Fotygę :evil:

To wszystko o czym piszesz to jest prawda.
Znasz przyklad z naszej historii by bylo inaczej?
By ktorekolwiek ugrupowanie dotrzymało obietnic wyborczych.
Pamietasz SLD i hasła "Przywrocmy normalnosc" - a jak skonczyli?
Roznica miedzy nami jest taka, ze Ty wierzysz, ze tym razem bedzie inaczej, ja jestem tych zludzen pozbawiony. Za 2-3 lata bedzie mozna ten watek podciagnac i podsumowac ile z tych przedwyborczych osiagniec udało sie osiagnąc.

mTom - jestes wyznawca teorii "kto nie z nami ten przeciwko nam"?

skasowany1955
15-02-2008, 21:20
Może chodzi o wzrost cen nieruchomości w Strefie Gazy? :lol:

Widzę, że pisowców dalej boli jak to Kaczyński dał ciała w debacie. :wink:

mtom popatrz obiecywałeś za PIS 5 zł za benzynę, ale chyba za PO po 5 zł będzie ale gaz.. :o :o :o

i pomyśleć że mtom obiecał krytykować obecne a nie byłe rządy, a swoją drogą, wątek rozwinął się wyjątkowo po mojej myśli, cudownie pokazuje że platformersi na jakikolwiek zarzut wobec swojego ukochanego rządu i wodza reagują niezwykle nerwowo atakami na autora tegoż ataku i jak zwykle wyciągają starą śpiewkę wszystkiemu winne PIS
o jakichkowiek osiągnięciach cicho Pawlak anuluje pół miliarda, a rząd zajmuje się mordercami laptopów, ale własnie wykryli że miłość do panów z grzywką trwa 4 lata to i Donaldowi uśmiech opadnie w następnych wyborach

http://bi.gazeta.pl:80/im/4/4758/z4758944X.jpg

FREDY
15-02-2008, 22:48
czy ty wierzysz w bajki JAcku K. zwanym Skasowanym w 1955r? Czemu twój idol uszkodził laptop? Czemu tak skrzętnie zniszczył wszystkie dyski, karty? Co miał do ukrycia? Dla takich jak Ty to jest nic - mała sprawa którą nie należy sie zajmować. Czy PIS by się taką sprawą nie zajął gdyby taki numer zrobił ktoś z SLD? A co z długiem PC który został w dziwnych okolicznościach anulowany? PO rządzi już 3miesiąc - podaj jedną konkretną krytykę, przypomnę że Pawlak nie jest w PO.

lump praski
16-02-2008, 00:52
Aaaaaaaaaa, super gostek, troche jakby przekolorowany, ale ten.....dobrze jest !

wesolyromek
16-02-2008, 02:37
Zastanów sie, bo komentarz na poziomie kretyna z onetu.

:lol: :lol: :lol: bo ja to zem wesoly romek i wszystko mnie cieszy, to moze byc zgrzyt niemodnych plyt i Ty tez nawet mozesz byc. A facjate mam jak Twoja :lol: :lol: :lol: :lol:

wesolyromek
16-02-2008, 04:28
a moze lepiej sie zagazowac przed podwyzka :lol: :lol: :lol: :lol:
ale gaz to maly pikus to dopiero poczatek :lol: :lol: :lol:

Resort gospodarki: wzrost cen może przyspieszyć
(PAP, pb/15.02.2008, godz. 18:50)

Wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w I kwartale 2008 roku może przyspieszyć, między innymi ze względu na spodziewane podwyżki cen nośników energii - napisali w komentarzu do styczniowych danych o inflacji analitycy Ministerstwa Gospodarki.
"Sytuacja w dalszych kwartałach będzie zależała od rozwoju sytuacji na rynku żywności" - uważają analitycy.
upsssss :lol: :lol: :lol: :lol: znowu ten PiS

mTom
16-02-2008, 10:01
mTom - jestes wyznawca teorii "kto nie z nami ten przeciwko nam"?
Skąd takie pytanie? Są jakieś podstawy?

lump praski
16-02-2008, 15:04
Podoba mi sie zwlaszcza ten zaczes na czubku glowy.

skasowany1955
16-02-2008, 15:18
mTom - jestes wyznawca teorii "kto nie z nami ten przeciwko nam"?
Skąd takie pytanie? Są jakieś podstawy?

Cóż czeka nas kilka lat jęków, zgrzytów, szarpaniny, krzyków WSZYSTKIEMU WINNE PIS, NIENAWIDZIMY KACZYŃSKICH plus teksty o rzyganiu ala FREDY.... kultura wygrała wybory...., no ale wspomniałem miłość do ZACZESANEJ GRZYWY w POSTACI KASZUBSKIEGO BURKA potrwa góra 4 lata, gdy ochłoną że z obietnic zostało tyle samo co z wszystkich które w różnych partiach składał od początku lat 90...

ale co tam platfusy, mtom obiecywał ceny benzyny za PIS po 5 zł, a tu może za PO będzie gaz po niewiele mniej, ale mniejsza z tym zarzekał się krytykować rządy następne po PIS i co... i wyszło że widzi i pisze tyle ile z centarli mu napiszą :lol: :lol: :lol:

Nefer
16-02-2008, 15:36
nie karmić trolla.

lump praski
16-02-2008, 15:38
Hyde Park - tu sie nie obraza tylko Krolowej.

skasowany1955
16-02-2008, 17:55
Przypomnijmy po 2 latach rządów PIS, w listopadzie 2007 odbyły się wybory ktore zdecydowanie wygrało PO wskutek fatalnych rządów PIS oraz zaproponowania zmian przez opozycję.
Zwycięstwo PO wzburzyło ogromną radość, nadzieję i wielkie oczekiwania, także na forum radości, oklasków i braw dla PO było ogrom...


PO kilku miesiącach rządów PO nie pozostało nic, zwolennicy nie mają nic pozytywnego do powiedzenia czy to o programie czy to o dokonaniach rządu.
Tusk natychmiast wycofał się z podatku liniowego, likwidacji podatku Belki, z bonu oświatowego, z podpisania Karty Praw Podstawowych, finansowania in vitro, z wysokich podwyżek dla nauczycieli czy pielęgniarek, a obietnice 2 Irlandii zaczęły wzbudzać tylko śmiech politowania.

Zamiast tego rozpoczeła się totalne uwłaszczanie i obsadzanie swoimi urzędów, a jedyną realną polityką okazało się poszukiwania morderców laptopów gdy jednocześnie zwolniono najbardziej skutecznych prokuratorów, jedyną reformą w służbie zdrowia okazała się odnaleziona w szafie reforma Religii któą dopiero co PO krytykowało w czambuł......

Sukcesy zagraniczne okazują się coraz bardziej grą medialną która w realiach pokazuje że nic nie zyskaliśmy....

NIE dziwią więc takie komentarze jak poniżej..., z oklasków i radości zwolenników poza ciągłą nienawiścią do PIS nie pozostało nic, na forum cisza nikt nie ma nic do powiedzenia o nowym rządzie... gdy jeszcze niedawno tacy jak mtom, dropsiak czy ponury od rana do wieczora krytykowali PIS...., a z ust polityków PO codzienie płynie jad słów "arcyzbrodniarz" groźby wobec niezależnej prasy.... takie oto rządy mamy BURKA Z GRZYWKĄ


Polityka odwracania uwagi
Piotr Gabryel
Polityka tym się różni od polityki odwracania uwagi, czym zwierciadło od krzywego zwierciadła.


Co prawda na razie nikt nie policzył, czy PO złożyła w ostatniej kampanii najwięcej obietnic w historii wyborów po 1989 r. Ale za to dziennikarze “Rz” ustalili, że Sejm tej kadencji, pracujący głównie pod dyktando koalicji PO – PSL, jest zdecydowanie najmniej aktywny z ostatnich. Dla przykładu: w ciągu pierwszych tygodni urzędowania (od początku kadencji do końca jej pierwszego roku kalendarzowego) posłowie Sejmu IV kadencji uchwalili 36 ustaw, V kadencji – 21, a posłowie Sejmu obecnej, VI kadencji – zaledwie siedem. Nawet zważywszy, że ten Sejm ukonstytuował się 5 listopada, a poprzednie dwa – 19 października, trzeba uznać, iż to szczególny przypadek spowolnienia prac.

Przyspieszeniu za to ulega tempo serwowania faktów, które mają odwrócić uwagę opinii publicznej. Po tajnym raporcie Julii Pitery w sprawie CBA, z którego po kilku tygodniach używania go do politycznego show pozostały tylko nieistotne prywatne notatki, przyszedł czas na zniszczonego laptopa Zbigniewa Ziobry. Później pojawił się laptop prokuratora Błacha, który miał wpaść do wody, choć naprawdę wcale nie wpadł. Z kolei szef ABW zdemaskował swego poprzednika, ujawniając, że jadał służbowe posiłki w lepszych fast foodach. Potem przyszła pora na tajne wystąpienie ministra Ćwiąkalskiego, który miał poinformować Sejm o nielegalnych podsłuchach za rządów PiS. Ale nie poinformował, czego dowiodła “Rz”, ujawniając treść wystąpienia. Doczekała się za to z ust posła PO groźby kary. A z kopyta ruszyło śledztwo w sprawie przecieku. I tak w koło Macieju.
Na szczęście coraz trudniej nabrać na to Polaków. Według badań Millward-Brown SMG/KRC dla programu TVP “Forum” połowa ankietowanych uważa, że np. powołanie komisji śledczych ma służyć walce politycznej z PiS i odwróceniu uwagi od problemów rządu, a tylko jedna trzecia – że wyjaśnieniu nieprawidłowości w funkcjonowaniu państwa.

http://www.rp.pl/artykul/9158,91705.html

FREDY
16-02-2008, 21:12
Przypomnijmy po 2 latach rządów PIS, w listopadzie 2007 odbyły się wybory ktore zdecydowanie wygrało PO wskutek fatalnych rządów PIS

brawo - w końcu się z tobą zgadzam . :D :D :D

lump praski
16-02-2008, 21:18
A teraz nastapi dwa lata fatalnych rzadow PO. Ale na pocieche powiem, ze w zasadzie to i tak juz nic od was nie zalezy - jak Putin powiedzial : czas znow zaprzyjaznic sie z krajami bylego bloku wschodniego. A to oznacza ..............cdn.

skasowany1955
18-02-2008, 21:07
A teraz nastapi dwa lata fatalnych rzadow PO.

Okraszone ciągłym wyciem, krzykiem wszystkiemu winny PIS, kolejnymi raportami, komisjami śledczymi, konferencjami prasowymi gdzie nazwie się kolejnych opozycjonistów "arcyzbrodniarzami"......

Bo znów rządzący zapomnieli "Po pierwsze gospodarka durniu"

p.s. co ciekawe za rządów PIS na tym forum jeszcze byli tacy co rządzących bronili, dziś po tłumach które w euforii biły brawo nie pozostał nikt by bronić PO, czyżby tak szybko przyszedł wstyd po głosowaniu.... czy naprawdę nie ma choć najmniejszych powodów do pochwalenia rządu????

niktspecjalny
19-02-2008, 09:00
A teraz nastapi dwa lata fatalnych rzadow PO.

Okraszone ciągłym wyciem, krzykiem wszystkiemu winny PIS, kolejnymi raportami, komisjami śledczymi, konferencjami prasowymi gdzie nazwie się kolejnych opozycjonistów "arcyzbrodniarzami"......

Bo znów rządzący zapomnieli "Po pierwsze gospodarka durniu"

p.s. co ciekawe za rządów PIS na tym forum jeszcze byli tacy co rządzących bronili, dziś po tłumach które w euforii biły brawo nie pozostał nikt by bronić PO, czyżby tak szybko przyszedł wstyd po głosowaniu.... czy naprawdę nie ma choć najmniejszych powodów do pochwalenia rządu????

No tak kolega ma niestety racje.Arcy zbrodniarzami chyba PiSzę się rozdzielnie.Chyba. :roll: Jak za lat kilka drogi kolego (co nie daj Bóg) dostaniecie się do władzy.....znów powiemy:
Okraszone ciągłym wyciem, krzykiem wszystkiemu winny PIS
Historia lubi się powtarzać ale w tym wypadku tak nie będzie bo Donald....przereguluje wam zaworki. :P :P :P :lol:

skasowany1955
23-02-2008, 13:49
a swoją drogą, używając toku myślenia Platformy Obywatelskiej, socjalistycznego toku myślenia, należało by zapytać premiera Donalda czy zna obecne ceny żywności w porównaniu sprzed jego premierowania...???

Pepeg z Gumy
23-02-2008, 16:01
a swoją drogą, używając toku myślenia Platformy Obywatelskiej, socjalistycznego toku myślenia, należało by zapytać premiera Donalda czy zna obecne ceny żywności w porównaniu sprzed jego premierowania...???

:D :D
Chyba nie.
Gospodarka nakazowo rozdzielcza , to przecież wasza domena.

skasowany1955
23-02-2008, 17:51
a swoją drogą, używając toku myślenia Platformy Obywatelskiej, socjalistycznego toku myślenia, należało by zapytać premiera Donalda czy zna obecne ceny żywności w porównaniu sprzed jego premierowania...???

:D :D

Gospodarka nakazowo rozdzielcza.

Wiesz dokładnie myślę identycznie jak TY, pytania rodem z czystego socjalizmu, dlatego nikogo nie dziwi że zadawał je Donald Tusk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a jak dodać nawet groźby kar finansowych wobec gazet niepokornych rządowi, to normalnie jak za Bieruta....

nastka79
24-02-2008, 10:11
Fajny tytuł - CENY GAZY... Czyli opatrunki drogie :o ?