PDA

Zobacz pełną wersję : W jaki sposób wypoziomować styropian na stropie pod wylewki?



pjotr
14-02-2008, 22:32
Za kilka dni rozpocznie się montaż ogrzewania podłogowego na parterze i stoję przed dylematem w jaki sposób ułożyć styropian na bądź co bądź nierównym stropie. NIerówności w niektórych miejscach dochodzą do 2,5-3cm. Zamierzam położyć 5-6cm (dom w całości podpiwniczony). Wykonawca który ma ułożyć podłogówkę wspominał mi że na innych budowach styropian układano podsuwając różnej grubości paski cieńszego styropianu, gdzieindziej nierówności zasypywane były warstwą piasku i na to szedł styro a na innych budowach robiona była mini wylewka która poziomowała płytę. Wiec pytanie a jak ten problem został rozwiązany na Waszych budowach Szanowni Koledzy? Pomóżcie bo zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać.

Krzysztofik
14-02-2008, 22:42
.......... NIerówności w niektórych miejscach dochodzą do 2,5-3cm. .....
Szok.

pjotr
14-02-2008, 22:51
.......... NIerówności w niektórych miejscach dochodzą do 2,5-3cm. .....
Szok.
Czy to aż tak dużo, przecież to duża powierzchnia i wylewka przecież ma za zadanie wszystko to wyrównać. A ile było u Ciebie?

Krzysztofik
14-02-2008, 23:18
.......... NIerówności w niektórych miejscach dochodzą do 2,5-3cm. .....
Szok.
Czy to aż tak dużo, przecież to duża powierzchnia i wylewka przecież ma za zadanie wszystko to wyrównać. A ile było u Ciebie?
Ja teraz buduje sam, dlatego różnica 0,5 cm wprawia mojego KB w niezły ubaw. :wink:
Jeśli masz taką różnice to miej świadomość,że dużo będziesz musiał nadlać wylewki(koszty).
Warto pilnować wszystkich wymiarów z tolerancja do 1 cm.

kaczorek.
15-02-2008, 09:19
ee tam ......
jak juz jest wylane krzywo nie pozostaje nic innego jak ->
sprawdz w których miejscach wylewka jest nierówna i układaj styropian o róznej grubości

pjotr
15-02-2008, 09:23
ee tam ......
jak juz jest wylane krzywo nie pozostaje nic innego jak ->
sprawdz w których miejscach wylewka jest nierówna i układaj styropian o róznej grubości

To znaczy że nie ma się co przejmować niewielkimi "górkami i dolinami" na płycie (ok. 0,5-1,5cm) w ramach 1 płyty styropianowej i układać jak leci? A taki styropian nie podparty na całej powierzchni nie będzie się uginał skutkując pękaniem wylewki?

kaczorek.
15-02-2008, 09:36
ale to co ty tam masz fale dunaju ze na 0,5 m2 masz 1,5 różnicy czy np. schodzi wszystko w 1 miejsce ze spadem do 3 cm ???

osek
15-02-2008, 09:45
jeśli aż takie krzywizny to może układać styropin 1cm i 6 warstw? ;]
ogólnie pękaniem wylewki nie musisz sie przejmować(już ona dociśnie styropian do stropu) nie pęknie.

pjotr
15-02-2008, 10:14
ale to co ty tam masz fale dunaju ze na 0,5 m2 masz 1,5 różnicy czy np. schodzi wszystko w 1 miejsce ze spadem do 3 cm ???
Są miejsca gdzie płyta się obniża np. przy drzwiach od tarasu (tu mam jekieś 2cm niżej) by w odległości 1-1,5m było już na 0. To nie jest tak że co kawałek płyta faluje ale są miejsca gdzie są wzgórki i obniżenia co w efekcie utrudnia rozkładanie styro ponieważ w jednym miejscu jest za wysoko a wdrugim się zapada.
Ale wracając do mojego zasadniczego pytania to jak to było robione u Was. Nie wierzę że u wszystkich płyta została wylana tak równo, że nie należy tego korygować.

kaczorek.
15-02-2008, 10:16
ja tez miałem krzywo - układałem styro o różnej gr. od 3 do 5 cm

ZW
15-02-2008, 12:22
A jakby układać styropian na krzywym a potem na prosto zalać ?

Nie wiem ile było u mnie nierówności :oops: ale na pewno nic nie równali. A prosto też na pewno nie było.

JacekS
15-02-2008, 12:39
ZW Wysłany: Pią Lut 15, 2008 2:22 pm Temat postu:

A jakby układać styropian na krzywym a potem na prosto zalać ?

Bingo :D

dla czytających ten post przed laniem stropu warto zaraz po zalaniu poświęcić trochę czasu i doprowadzić to do porzadku nie tylko stawiać wianek i lać wodę

pjotr
15-02-2008, 15:41
ZW Wysłany: Pią Lut 15, 2008 2:22 pm Temat postu:

A jakby układać styropian na krzywym a potem na prosto zalać ?

Bingo :D

dla czytających ten post przed laniem stropu warto zaraz po zalaniu poświęcić trochę czasu i doprowadzić to do porzadku nie tylko stawiać wianek i lać wodę
Dobrze sie mówi trudniej wykonać, szczególnie gdy zaczyna padać i nie bardzo widać gdzie jest beton a wszędzie stoi woda. W takich warunkach uważam że i tak dobrze to wyszło.

Zonzi
15-02-2008, 17:17
dla czytających ten post przed laniem stropu warto zaraz po zalaniu poświęcić trochę czasu i doprowadzić to do porzadku nie tylko stawiać wianek i lać wodę

Na parterze mam bardzo dobrze zrobiony chudziak bo mozna bylo pociagnac dluga decha po szalunkach i niezle to wyszlo.

Na pietrze jest slabo - na 120 m2 przy wyrownywaniu deska na kiju musza wyjsc nierownosci. Na oko wszystko jest ok ale po wyschnieciu wyszlo ze wiecej betonu jest na srodku niz wzdluz scian plus 1-2 cm slady po desce. Z tego co widzialem po budowach domkow to jest norma a nie zacieranie helikopterem po zwiazaniu. Ciekawy jestem jak to mozna fizycznie dobrze zrobic.

Ja daje 3 cm welne na spod jest o wiele lepsza akustycznie od styropianu no i bardziej elastyczna, na to 3 cm styropian i wylewka.

pozdrawiam
Zonzi

Andrzej Wilhelmi
15-02-2008, 18:32
"pjotr" czy Ty naprawdę nie masz większych problemów? Chcesz poziomować styropian?! Układaj go jak leci a wylewkę zrób poziomo. Pozdrawiam.