PDA

Zobacz pełną wersję : kępy traw zamiast ładnego trawnika



Zołza
15-02-2008, 13:14
w zeszłym roku działką została zaorana, potem grabiami wyrównaliśmy teren, potem posialismy trawę (ale taką uniwersalną bo ziemia 6 klasa i nie wiedizelismy co nam wyrośnie a mamy 1000 m2 ogrodu);

w niektórych miejscach trawa się ładnie przyjęła, a w niektórych wyrosły takie kępy

trawa nie jest jakaś super,

Zastanawiam się czy kupić teraz lepszą odmiany trawy i spróbować dosiać do tego trawnika co go mamy??

Macie jakiś pomysł??

Trociu
15-02-2008, 13:17
A może uzupełnić braki i poczekać co z tego wyjdzie. Jeżeli kupisz lepszą/inną trawę, może się później okazać, że będziesz miała różnokolorowe placki wynikłe z innego odcienia zieleni.

Zołza
15-02-2008, 13:21
racja

teraz trawa ciemno-zielona a jak dosieję jakąś inną to w tem braki rzeczywiście wpadnie inny odcień

czyli co kupić znowu tę zwykłę uniwersalną?? Dodam jeszcze, że ziemia to 6 klasa, sam piach

Mirek_Lewandowski
15-02-2008, 18:00
Trawnik na glebie VI kl. to zadanie karkołomne.
Dosiać, nawozić, podlewać, często kosić najlepiej bez kosza i tak 200 lat.. :D :wink:

tadzel
15-02-2008, 19:39
Miałem podobnie ziemia Vi klasy piach sucho posiałem trawe tak jak wy efekt taki sam, zostawiłem pomiedzy kepami wyrosly rozne rośliny tzw lokalne i zamista trawnika mam łakę.Sypie sztyczny nawóz kosze i pomału trawa sie rozrasta. W jednym miejcu posiałem trawe gatunkową niestety na tych piachach zdechła.Mam kawałek / 20 mkw/ trawniczka ładnego ale tam nawiozłem ziemi III klasy.Całości nie szło nawieść jest tego ponad 2000 mkw.