PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki młot obrotowo-udarowy wybrać?



Kasia_i_Robert
15-02-2008, 13:23
Witam!
Ze względu na fakt iż planuję wykonać instalację elektryczną we własnym zakresie pod nadzorem wujka elektryka :) postanowiłem kupić młot obrotowo-udarowy, który będzie wykorzystany do wiercenia koronkami pod puszki instalacji.
Młot ma być z tych "jednorazowych", nie planuję dla niego innych prac poza instalacją elektryczną, i jak przetrwa to będzie dobrze :) Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem kilka pozycji od 140 do 200zł, uchwyt koniecznie SDS Plus. Czy ktoś może używał jakiś "jednorazówek" z tej kategorii i może coś konkretnego polecić?

Sail
15-02-2008, 13:42
Ja kupiłem boscha zielonego model PBH 2000RE - może nie 200 zł bo 328 (na allegro), ale nie żałuję. Też kłade elektrykę sam, i nie do uwierzenia ile jest wiercenia, kucia, podkuwania itd. Ja nie żałuję, i mam nadzieje że wytrzyma i pozostanie, bo w domu zawsze sie przyda ;)
Oczywiście do tego komplet wierteł i 2 dłuta ;)

Kasia_i_Robert
15-02-2008, 13:58
Czy jesteś pewny że to oryginał? Ja mam Makitę HR2470 780W, ale szkoda mi jej do koronek pod puszki, może i da radę pociągnąć takie koronki, ale nie wiem czy jej nie "zajeżdżę". Dlatego postanowiłem kupić jakiś młot jednorazowego użytku jakieś 1500W aby tylko przetrwał elektrykę :)

stuk
15-02-2008, 14:04
Ja kupiłem za jakies 220zł nutool-a (taki pomarańczowy) był w walizeczce, a w komplecie miał dłuta, wiertła itd. Moc 850W. Zrobiłem elektrykę w całym domu, wierciłem i kułem dziesiątki rzeczy, ogólnie dość intensywnie eksploatowany i nie specjalnie zadbany i działa bez zarzutu do dziś.

Sail
15-02-2008, 14:04
No, z gwarancją, i wszystkim co trzeba więc chyba tak.... :roll:
Młoty pneumatyczno obrotowe nie muszą mieć takich mocy do zastosowań amatorskich...
Szkoda, nie szkoda, za zaoszczędzoną kasę kupisz nowy w razie czego - przynajmniej ja tak do tego podszedłem ;)
A do tanich jednorazówek to się więcej nie pokuszę... nie stać mnie na to ;)

zbigmor
15-02-2008, 14:07
Witam!
Ze względu na fakt iż planuję wykonać instalację elektryczną we własnym zakresie pod nadzorem wujka elektryka :) postanowiłem kupić młot obrotowo-udarowy, który będzie wykorzystany do wiercenia koronkami pod puszki instalacji.
Młot ma być z tych "jednorazowych", nie planuję dla niego innych prac poza instalacją elektryczną, i jak przetrwa to będzie dobrze :) Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem kilka pozycji od 140 do 200zł, uchwyt koniecznie SDS Plus. Czy ktoś może używał jakiś "jednorazówek" z tej kategorii i może coś konkretnego polecić?

A z czego ściana?
Pod koronki wystarczy nawet zwykła wiertarka- w pełnej cegle zwykłego skila 500W męczyłem i nie było problemów.

Sail
15-02-2008, 14:10
I polecam zatyczki do uszu ;)
Zwykłą pewnie też można, ale jednak między zwykłym udarem a pneumatycznym jest przepaść....
Ja robie w silikacie.

Kasia_i_Robert
15-02-2008, 14:44
Ja mam porotherm + suporex działowe, to nie wiem czy kupować czy jechać tą makitą :/
Jeszcze pytanie odnośnie wierteł i koronek "no name" czy to jest coś warte czy po dwóch otworach do śmietnika?

mako5
15-02-2008, 14:56
A z czego ściana?
Pod koronki wystarczy nawet zwykła wiertarka- w pełnej cegle zwykłego skila 500W męczyłem i nie było problemów.

Ja cały dom okablowałem używając koronki w zwykłej udarowej wiertarce (bodaj 140 puszek).

mako5
15-02-2008, 14:59
I polecam zatyczki do uszu ;)
Zwykłą pewnie też można, ale jednak między zwykłym udarem a pneumatycznym jest przepaść....
Ja robie w silikacie.

W przypadku silikatu pewnie udar pneumatyczny jest ok, ale nie wiem czy przy delikatnych cegłach jak porotherm nie będzie za mocny. Tu chodzi o wywiercenie a nie wybicie otworu łamiąc pustaki na około otworu.

lee28
15-02-2008, 18:15
Witam!
Ze względu na fakt iż planuję wykonać instalację elektryczną we własnym zakresie pod nadzorem wujka elektryka :) postanowiłem kupić młot obrotowo-udarowy, który będzie wykorzystany do wiercenia koronkami pod puszki instalacji.
Młot ma być z tych "jednorazowych", nie planuję dla niego innych prac poza instalacją elektryczną, i jak przetrwa to będzie dobrze :) Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem kilka pozycji od 140 do 200zł, uchwyt koniecznie SDS Plus. Czy ktoś może używał jakiś "jednorazówek" z tej kategorii i może coś konkretnego polecić?

Daj sobie spokój z tymi chińczykami za 150 zł, ja takie wykończyłem dwie przy robieniu elektryki, potem kupiłem sobie BOSCH GBH 2-26 DRE, i działa świetnie.
A wiertarka w domu zawsze ci sie przyda.

Kasia_i_Robert
15-02-2008, 18:37
Wiem że się przydaje bo mam makitę HR2470, chodzi mi o to żeby jej nie "zajeździć" przy koronkach pod puszki.
Jeszcze pozostaje kwestia wyboru samych koronek, tu chyba trzeba będzie kupić firmowe bo raczej te chińskie długo nie pociągną.

anetabo
15-02-2008, 22:32
Tak szczerze mówiąc. To ciężko znaleźć lepsze zastosowanie dla tej makity. Daj jej pokazać na co ją stać.