PDA

Zobacz pełną wersję : zakup płytek przez internet



minuszka
04-03-2007, 20:50
Mam do Was ogromna prosbe. Czy ktos z Was kupowal w sklepie internetowym e-plytki? Maja tam b. ciekawą oferte cenowo. Przebijaja Opoczno o jakies 30-40%. Chcialabym u nich kupic, ale troche sie boje czy sa wiarygodni, bo wiem jak to jest z kupowaniem przez internet. Az tego co policzylam to musialabym wydac u nich na glazure ok. 5 tys. :-?
Czy moze ktos z Was kupowal w tym sklepie i jakie sa jego doswiadczenia. Bede bardzo wdzieczna za opinie :lol:

antonisiek
04-03-2007, 21:15
Mam do Was ogromna prosbe. Czy ktos z Was kupowal w sklepie internetowym e-plytki? Maja tam b. ciekawą oferte cenowo. Przebijaja Opoczno o jakies 30-40%. Chcialabym u nich kupic, ale troche sie boje czy sa wiarygodni, bo wiem jak to jest z kupowaniem przez internet. Az tego co policzylam to musialabym wydac u nich na glazure ok. 5 tys. :-?
Czy moze ktos z Was kupowal w tym sklepie i jakie sa jego doswiadczenia. Bede bardzo wdzieczna za opinie :lol:

Eee..tam maja drogo jak cholera.W każdej Castoramie kupisz taniej.

daxima
04-03-2007, 23:21
A ja się dołączam do pytania Minuszki.

Bigbeat
05-03-2007, 08:42
Na początku zaznaczam, że nie jestem w żaden sposób związany z e-plytkami (tzn. tylko jako klient) :)

Moja opinia jest b.dobra: wszystko w terminie, bardzo dobry kontakt (czytają maile i odbierają telefony), zgodnie z zamówieniem, zero uszkodzeń, ceny w/g mnie ok.

Kupowałem u nich dość dużo. Dla mnie najważniejsze było, że mają to co chcę i nie muszę nigdzie jeździć i szukać - oczywiście, jeśli ktoś ma kupę czasu i nie liczy się z kosztami paliwa do samochodu (służbówka ;) ), pewnie znajdzie nieco taniej. Ale myślę, że to tak jak z jeżdżeniem na drugi koniec miasta po 1kg cukru, bo tam taniej o 3gr.

minuszka
05-03-2007, 18:13
Eee..tam maja drogo jak cholera.W każdej Castoramie kupisz taniej.[/quote]


A czy wiesz, ze te płytki które ida np do Castoramy to jest drugi sort, niby pierwszy gatunek, niby to samo,ta sama nazwa co np. w Opocznie a o 3 mm ciensze?!

Ci z e-plytek maja naprawde dobre ceny, tylko jakos nie mam wiary ani zaufania do kupowania przez internet, ale skoro jest pozytywna opinia....

daxima
05-03-2007, 18:57
Bez przesady do castoramy to mi się nawet nie opłaca jechać a nowa gala te co mi się podobają znalazłam o połowę na tej stronie tańsze niż w sklepie z piękną wystawą.
Mnie też kusi, oj kusi
Nie małe pieniądze do zaoszczędzenia :wink:

slavus
05-03-2007, 19:38
Czy mozecie podac link do tej strony z plytkami. Bo ja tylko widze bialy montaz. Z gory dziekuje !

antonisiek
05-03-2007, 19:49
Eee..tam maja drogo jak cholera.W każdej Castoramie kupisz taniej.


A czy wiesz, ze te płytki które ida np do Castoramy to jest drugi sort, niby pierwszy gatunek, niby to samo,ta sama nazwa co np. w Opocznie a o 3 mm ciensze?!

Ci z e-plytek maja naprawde dobre ceny, tylko jakos nie mam wiary ani zaufania do kupowania przez internet, ale skoro jest pozytywna opinia....[/quote]


Cieńsze o 3 mm!!! Co Ty piszesz.Takie bzdury wciskaj nieświadomym dalej.
Dla porównania weź pierwszą lepszą kabinę i sprawdź z Leroy czy Castoramą później oceniaj....

woody
05-03-2007, 19:57
A czy wiesz, ze te płytki które ida np do Castoramy to jest drugi sort, niby pierwszy gatunek, niby to samo,ta sama nazwa co np. w Opocznie a o 3 mm ciensze?!
[/quote]


Ale bzdury aż szkoda czytać
Płytki z Casto czy z Leroya to dokładnie takie same płytki jak w hurtowniach ale niektóre z nich produkowane są na wyłączność no. jakiś wzór tylko do Casto lub tylko do Leroya.
A co do różnic w jakości to jedna wielka bzdura. Jakość jest taka sama jak w hurtowniach - poprostu markety odbierają najwięcej.


a co do epłytki to jak najbardziej polecam przecież to jednaw metod sprzedaży jednego z największych dystrybutorów płytek w Polsce Glazury Królewskiej dawnego Galakonu z Lublina.

daxima
05-03-2007, 20:06
Czy mozecie podac link do tej strony z plytkami. Bo ja tylko widze bialy montaz. Z gory dziekuje !

http://www.eplytki.pl/oferta.php?gru=7&PHPSESSID=f63250f53f3a7486c5d2f0e3da0dea58

Nabieram wielkiej ochoty.

fotograf
05-03-2007, 21:47
Czy mozecie podac link do tej strony z plytkami. Bo ja tylko widze bialy montaz. Z gory dziekuje !

http://www.eplytki.pl/oferta.php?gru=7&PHPSESSID=f63250f53f3a7486c5d2f0e3da0dea58

Nabieram wielkiej ochoty.

dodaj koszty transportu, ewentualne kłopoty z ilościami i wcale nie jest tak tanio... z płytkami nie jest tak prosto - w sklepie kupisz i jest coś nie tak to jedziesz i wymieniasz, dokupujesz, zwracasz - a tu wiąże sie to z dużymi kosztami.... a po drugie można zabrać wydruk z cenami z epłytki do zwykłego sklepu i przeważnie można dostać cene bardzo podobną

minuszka
07-03-2007, 20:25
[quote=minuszka]

Cieńsze o 3 mm!!! Co Ty piszesz.Takie bzdury wciskaj nieświadomym dalej.
Dla porównania weź pierwszą lepszą kabinę i sprawdź z Leroy czy Castoramą później oceniaj....

Sluchaj,gdybym nie wiedziala tego z pewnego źrodla (od osoby ktora robi wystawki z plytek)w Castoramie i innych marketach, to bym nie pisala. Sam mowil ze plytki ktore tam przychodza to najgorsza jakosc i sa ciensze :evil:

poziomnica
07-03-2007, 21:37
Dzisiaj właśnie dostałem towar z e-płytek. Wszystko w porządku, oczywiscie duzo taniej niz w sklepach z wystawkami i marketach. Kontakt w porządku. Mieli towar na stanie, gdzie największe firmy w Olsztynie mogły mi to sprowadzić w minimum 10 dni. Tu (e-plytki), 4 dnia od zakupu miałem wszystko w chałupie.

Ps. Płytki to Opoczno.

daxima
08-03-2007, 07:51
Poziomica coś wiem o tym gdyż ja będę ciagnąc też do Olsztyna.
Odechciało mi się i tutejszych cen i terminów oczekiwania i patrzenia na te pustki w sklepach. :wink:
Dziękuję Ci za ten wpis. I mam pytanko jak oni dostarczają ten towar Kurier ma widlaka do palet.Będę zajmować się tematem gdzieś dopiero za miesiąc dwa dlatego się podpytuję.
pozdr

minuszka
08-03-2007, 09:07
Dzisiaj właśnie dostałem towar z e-płytek. Wszystko w porządku, oczywiscie duzo taniej niz w sklepach z wystawkami i marketach. Kontakt w porządku. Mieli towar na stanie, gdzie największe firmy w Olsztynie mogły mi to sprowadzić w minimum 10 dni. Tu (e-plytki), 4 dnia od zakupu miałem wszystko w chałupie.

Ps. Płytki to Opoczno.

Dzieki za wpis, to ja chyba sie zdecyduje, chociaz dzisiaj robie ostatnia probe i jade z wydrukiem z e-plytek negocjowac w salonie Opoczna, ciekawa jestem jak im zalezy na kliencie!

poziomnica
08-03-2007, 09:12
Poziomica coś wiem o tym gdyż ja będę ciagnąc też do Olsztyna.
Odechciało mi się i tutejszych cen i terminów oczekiwania i patrzenia na te pustki w sklepach. :wink:
Dziękuję Ci za ten wpis. I mam pytanko jak oni dostarczają ten towar Kurier ma widlaka do palet.Będę zajmować się tematem gdzieś dopiero za miesiąc dwa dlatego się podpytuję.
pozdr
Wprawdzie nie było mnie przy odbiorze, bo miałem szalony dzień, ale odbierała te płytki zaufana osoba. Płytki były na palecie. Zdjęli je chyba widlakiem, bo nie sądzę, żeby było tam dwóch Pudzianów. Paletę nawet mi zostawili ;), której nikt o dziiwo nie chce zgarnąć, choć specjalnie postawiłem przy kontenerze.
Kontakt mailowy był prawidłowy z kurierem również. Zaznaczyłem przy zamówieniu, żeby kurier odezwał się telefonicznie przed dostarczeniem płytek, tak też się stało.
Pozdrowienia

JoShi
08-03-2007, 09:43
[quote=minuszka]

Cieńsze o 3 mm!!! Co Ty piszesz.Takie bzdury wciskaj nieświadomym dalej.
Dla porównania weź pierwszą lepszą kabinę i sprawdź z Leroy czy Castoramą później oceniaj....

Sluchaj,gdybym nie wiedziala tego z pewnego źrodla (od osoby ktora robi wystawki z plytek)w Castoramie i innych marketach, to bym nie pisala. Sam mowil ze plytki ktore tam przychodza to najgorsza jakosc i sa ciensze :evil:
Nie bardzo rozumiem. Typowa płytka ścienna ma 5-6 mmm. Jakoś ne moge sobie wyobrazic tego, że te w marketach budowlanych sa o 3 mm cieńsze.

slavus
08-03-2007, 20:58
Niestety w swojej ofercie nie posiadaja plytek od "PILCHA" (www.pilch.pl), ale maja podobno zaczac wspolprace z "POLCOLORITEM". Ale do tego czasu musze gdzies kupic.

Pozdrawiam z malowniczego Ustronia !

Jakubowa
15-02-2008, 19:12
moje pytanie jest dokładnie takie jak w temacie. czy macie doświadczenia (dobre lub złe) z zakupem wybranych płytek w sklepach internetowych. kusi mnie trochę cena przez nie proponowana ale obawiam się jakości takich płytek. jeżeli ktoś robił takie zakupy to proszę ewentualnie o namiary na sprawdzone sklepy.

asana
15-02-2008, 23:21
Ja kupowalam! Plytki kosztowaly niemal 50 zl taniej na metrze niz w sklepie w Katowicach... Przyszly szybciutko, kurierem. Cudne i tanie! :) Słowem - POLECAM!

Damro
15-02-2008, 23:37
Ja kupowalam! Plytki kosztowaly niemal 50 zl taniej na metrze niz w sklepie w Katowicach... Przyszly szybciutko, kurierem. Cudne i tanie! :) Słowem - POLECAM!
A gdzie kupowane?

jack_2000
16-02-2008, 00:14
a ja nie do końca jestem zadowolony - przyszły po 2 tygodniach (miały być 3-5 dni), przywieziono o jedną paczkę za mało, więc trzeba był oczekać jeszcze kilka dni na tę paczkę, no i niestety nie można zwrócić niewykorzystanego towaru (nawet pełnych nieodpakowanych paczkach)

OK
16-02-2008, 00:17
Też kupowałam :lol:
Wyszło 35/zł mniej na metrze - płytki pierwszy gatunek, zero problemów z jakością, wszystko doszło całe :D
Kupowałam na www.plusk.pl

asana
16-02-2008, 21:23
A ja kupowalam w andbudzie - sprzedaja na allegro, ale to spora firma.

seweryn_swierk
18-02-2008, 21:24
polecam www.lazienki24.pl
kupowałem Tubądzina żadnych zastrzeżeń co do towaru tylko kurier strasznie sapał jak powiedziałem że przed zapłatą będę płytki przeglądał :lol:

bimbelt
18-02-2008, 21:31
Ja znalazlem sprzedawce na Allegro i zamowilem telefonicznie. I to byl blad. Plytki mialy byc na nastepny tydzien, a termin wydluzyl sie do ponad dwoch tygodni. Podobno zostaly wyslane dzisiaj. Fakt, ze roznica w cenie kolo 30%, ale to nie zwalnia sprzedawcy od wysilku. W moim przypadku sprzedajacy ani razu nie pokusil sie o telefon, by poinformowac o przesuwajacym sie terminie dostawy. Wiecej, dzisiaj musialem przypominac o przeslaniu listu przewozowego. Jednym slowem - zenada i totalna amatorka. Jesli ktos bedzie chcial kupowac u jegomoscia "radcaprawny", to radze dobrze sie zastanowic.

Damro
18-02-2008, 21:52
w normalnym salonie też często gęsto trzeba czekać na płytki jak nie mają na magazynie i to nie jest od nich uzależnione,wiem bo sama czekałam prawie 5 tygodni :evil:

CRISTOBAL
19-02-2008, 07:30
Witam

Kupowałem do łazienki i suszarni 3 rodzaje płytek na www.e-płytki.pl -trawertyn-przyjechały kurierem ze specyfikacją fakturą potwierdzane przez sprzedawcę emailem i telefonicznie. Bardzo szybko i sprawnie bez kłopotów.
Oczywiście wcześniej wybrałem/obejrzałem sobie te płytki w sklepie .Różnica cen w moim przypadku to 10 zł netto na m2 glazury,14 zł na terakocie i 19 zł na 1 szt dekoru na korzyść sklepu internetowego a co najważniejsze dostawa do domu za 100 zł bez proszenia się i zalatwiania transportu

Jak będę kupowal do garażu to też wezmę sobie od nich

Pozdr

Cristobal

novi_ana
19-02-2008, 14:44
kupiłam w andbudzie, płytki dekory oraz małe o nietypowym wymiarze, przyjechały na drugi dzień, cena super
u siebie czekałabym 8tygodni, andbud miał na stanie
gorzej ze zwrotami, sama oddałam 40% płytek z lokalnego sklepu, wolę nie myśleć co by było gdybym chciała oddać 10paczek po 40kg płytek gresowych 40x60 :o

leli1
20-02-2008, 09:09
zaś ja nie jestem zadowolona z www.lazienki24.pl
Nie wywiązali sie z terminu, musiałam po kilka razy do nich wydzwaniać, żeby zapytac co z moim zamowieniem i na jakim jest etapie. Po czym okazało sie ze brakuje kilku jakis tam dekorów i wstrzymali mi z tego powodu całą dostawę - nie ustalając ze mną co w takim wypadku zrobić.
Kiedy przyszły to i tak okazało sie ze tych dekorów na które czekałam nie było, choc na fakturze jak najbardziej były ujete :(.
Jako ze suma summarum cena i tak była atrakcyjna nie wykłócałam sie o te dekory....zreszta jak udowodnic ze ich nie było :(.

krzys74
20-02-2008, 14:07
Witam.
Poprzez neta kupowałem płytki Polerowane Nowej Gali.Cena za metr kw. obowiązująca wszędzie na śląsku to ponad 130 zł za 40x40 SL02 Gat.1
Płytki przyjechały z Piotrkowa.Sprzedawca ogłasza się na Allegro natomiast ja kupowałem poza.Kupowałem 50 mkw tych powyżej i 10 mkw. 30x60 Sl06.

Płacąc wraz z transportem 6000 zł zaoszczędziłem ok. 3000 zl.

Wszystko zapakowane perfekcyjnie na paletach.Oczywiście w jednym odcieniu ,sorcie i kalibracji co zrozumiałe.

Wadą był czas oczekiwania ponad tydzień ze względu na braki tych 30x60.
Biorąc pod uwagę Fakt kupowania przeze mnie praktycznie wszystkiego przez internet nie miałem jakiś specjalnych obaw.
Transport z Piotrkowa kurierem 300zł oczywiście z rozładunkiem palet.

Ewentualne namiary Firmy mogę dać na maila.
pozdrawiam.
krzys

tosinek
20-02-2008, 19:59
Witam.
Poprzez neta kupowałem płytki Polerowane Nowej Gali.Cena za metr kw. obowiązująca wszędzie na śląsku to ponad 130 zł za 40x40 SL02 Gat.1
Płytki przyjechały z Piotrkowa.Sprzedawca ogłasza się na Allegro natomiast ja kupowałem poza.Kupowałem 50 mkw tych powyżej i 10 mkw. 30x60 Sl06.

Płacąc wraz z transportem 6000 zł zaoszczędziłem ok. 3000 zl.

Wszystko zapakowane perfekcyjnie na paletach.Oczywiście w jednym odcieniu ,sorcie i kalibracji co zrozumiałe.

Wadą był czas oczekiwania ponad tydzień ze względu na braki tych 30x60.
Biorąc pod uwagę Fakt kupowania przeze mnie praktycznie wszystkiego przez internet nie miałem jakiś specjalnych obaw.
Transport z Piotrkowa kurierem 300zł oczywiście z rozładunkiem palet.

to ja bardzo poproszę i dziękuję

Ewentualne namiary Firmy mogę dać na maila.
pozdrawiam.
krzys

mika31
28-02-2008, 08:03
Kupiłam na eplytki. Wszystko OK

mclear
28-02-2008, 10:25
ja mam zamiar kupic ze strony plytki24.pl bo wyszły najtaniej ciekawe jak bedzie z dostawa...i czy przyjdą całe

bohmerland
16-07-2008, 09:49
sklep z płytkami w internecie to ekstrawagancja ale naprawdę warto u nich kupić. mają dużo towaru i niskie ceny. polecam

Sail
16-07-2008, 10:02
To ja jeszcze dodam, że warto jednak poszukać w hurtowniach na miejscu. Nam udało się wynegocjować niższe ceny niż w e-płytkach i to z dowozem na budowę w cenie.

bohmerland
16-07-2008, 10:44
może i tak ale nic mnie tak nie wkurza jak bieganie po sklepach i proszenie żeby ktoś spuścił stówe czy dwie przy zamówieniu za 10 tys. a w eplytkach masz czarno na białym tyle towar tyle transport i bez ruszania się z domu. wygodnie i szybko po prostu. oczywiście jak ktoś lubi chodzic po sklepach to sklep internetowy nie dla niego :)

Sail
16-07-2008, 11:18
może i tak ale nic mnie tak nie wkurza jak bieganie po sklepach i proszenie żeby ktoś spuścił stówe czy dwie przy zamówieniu za 10 tys. a w eplytkach masz czarno na białym tyle towar tyle transport i bez ruszania się z domu. wygodnie i szybko po prostu. oczywiście jak ktoś lubi chodzic po sklepach to sklep internetowy nie dla niego :)
Nie prosiłem się ;) Powiedziałem że chcę tych 100 m2 i dodatkowo najtańszych z wyprzedaży 160 m2, zeszli z ceny nawet tych wyprzedawanych :lol:
Zresztą nie da się kupić (chyba) płytek przez net nie widząc ich wcześniej na własne oczy :roll: Przynajmniej ja bym się nie odważył :roll: :wink:

ashca
16-07-2008, 11:23
Ja kupowałam płytki na plytki24.pl. Ogólnie jestem zadowolana, wyszły mnie około 1 tys. zł taniej niż zapłaciłabym w lokalnym sklepie z płytkami. Niestety zdażyła mi się też paczka z ukruszonym rogiem płytki (być może przy ściąganiu palet się ukruszyły).
Nie wiem jak wyglądała by reklamacja, gdyż płytkarz zużył je na miejsca gdzie docinał płytki, ale ogólnie polecam sklepy internetowe z płytkami.

bohmerland
16-07-2008, 12:05
to ja kochany nie ta liga jestem ;) przy blisko 300 m2 płytek nic dziwnego że Ci każdy zejdzie z ceny(eplytki pewnie też). ja mam mniejszy metraż to i negocjacji nie było ;)) ale zawsze można zapytać..

maslak
16-07-2008, 19:39
Też kupowałem w e-plytkach w ubiegłym roku płytki na dwie łazienki rzaem za ok. 7 kzł w miejscowych sklepach z płytkami i w "hurtwniach" ceny prawie nie do negocjacji po wielkich mecyjach moze pan dostać 2% rabatu i czas oczekiwania na płytki taki sam jak w E-plytkach z tym że przez net były tańsze o ok. 20% już po doliczeniu transportu więc nie było co się zastanawiać tym bardziej że mieszkam w małej mieścinie i nie ma za bardzo wyboru wśród dostawców płytek i skorzy do negocjacji cenowych też nie są - nawet im pokazałem ceny z internetu - i co usłyszałem "no to niech pan sobie tam kupi my więcej jak 2%z ceny zejść nie możemy" no to więc posłuchałem rady sprzedawcy i kupiłem przez net:-) towar ładnie przyjechał na palecie wszystkie paczki były ok. W czasie układania trochę pozmieniałem wzór i musiałem zamówić jeszcze jedna paczkę i tu niestety towar dojechał w kawałkach a ja ciućmok nie sprawdziłem paczki przy kurierze więc nie mogłem reklamować - taka mała nauczka na przyszłość. Ze względu na miejsce zamieszkania i jakąś wrodzoną niechęć miejscowych sprzedawców do sprzedawania towarów w noramalnych cenach - prawie całe wyposażenie do wykończenia kupiłem przez net w sklepach internetowych lub z allegro i jestem zadowolony i to bardzo ale zawsze oglądam towar "w realu" i dopiero wtedy szukam w necie. Gdyby wszystko policzyć to ładnych kilka tys. oszczędności się uzbierało z tych zakupów.

nokian
22-07-2008, 12:13
polecam ten sklep nie tylko do zakupów ale do zobaczenia setek wizualizacji łazienek. jak ktoś nie umie wyobrazić sobie efektu można popatrzeć na gotowe projekty: http://eplytki.pl/aranzacje.php a dopiero potem ew. kupić. me.

kasia27
23-07-2008, 12:53
Byłam w Castoramie i Praktikerze oglądać płytki Cersanitu i Opoczno, spisałam modele i ceny. Pojechałam do salonu, tam było znacznie drożej ale na podstawie ceny z marketu dostałam upust ale to i tak nie było jeszcze taniej niż w w/w marketach. Pani sprzedawczyni powiedziała, ze nie może policzyć mi taniej, bo ich płytki sa lepsze a te w markecie są gorszej jakości tzw. drugi sort. Podobną sytuację miałam z zakupem umywalki i kabiny prysznicowej. Ciekawe, czy faktycznie dana firma moze miec dwie linie produkcyjne tego samego produktu, część lepszej jakości towaru idzie do marketu a cześć do salonu...??

JoShi
26-07-2008, 20:57
Ciekawe, czy faktycznie dana firma moze miec dwie linie produkcyjne tego samego produktu, część lepszej jakości towaru idzie do marketu a cześć do salonu...??
To nie chodzi o dwie linie produkcyjne tylko o sortowanie po wyprodukowaniu na dwa albo trzy gatunki w zależności, który egzemplarz się udał a który nie.

gahan
23-04-2010, 09:42
Witam forumowiczów,

znalazłam płytki w sklepach internetowych podanych w temacie, są w atrakcyjnej cenie, ale nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat tych sklepów.
Czy może ktoś z Was robił tam zakupy? Jak narazie poruszam się bardzo ostrożnie w tym temacie, bo rzadko kupuję przez internet, dlatego trochę się obawiam czy nie nie wpakuję się w towar gorszej klasy, którego potem będzie problem zareklamować.

Proszę o Wasze opinie:-)

Miszaki
27-04-2011, 18:08
Witam,
czy ktoś kupował kafelki/ceramikę, od tego dystrybutora? Jego adres to www.ceram.eu (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceram.eu) firma jest z Wrocławia.
Pytam, bo chcę tam zamówić płytki, ale trochę się boję. Na stronie nie ma ani NIPu, KRS czy innych, tak samo jak na wycenie którą od nich dostałam.
Jakie macie doświadczenia z kupowaniem kafli przez internet?
dziękuję za pomoc,
pozdrawiam,

nemi
27-04-2011, 18:18
Tego sklepu akurat nie znam, ale jeśli brak danych firmy Cię martwi możesz wysłać do nich maila z prośbą o to.

A jeśli chodzi o kupowanie płytek przez internet, to ja mam dobre doświadczenia - szybko, sprawnie i tanio. Ale w innym sklepie. :)

Miszaki
29-04-2011, 20:11
up

Przemineło z Wiatrem
24-11-2011, 22:36
Naprawdę warto, polecam.

Harimex
28-11-2011, 17:08
Trochę dziwne, że firma na stronie nie udostępnia danych rejstrowych. My dużo sprzedajemy płytek i ceramiki na odległość, towar jest wysyłany na paletach transportowych, dlatego praktycznie nie ma uszkodzeń transportowych. Z płytek sprzedajmy firmy Atlas Concorde i Edilcuoghi - w tym przypadku naprawdę są spore różnice w cenie miedzy sklepem internetowym a tradycyjnym.

szklana89
18-09-2012, 11:21
Witajcie!
Być może taki wątek już się pojawiał, jednak jestem nowa na forum i obawiam się, że nie dam rady odszukać potrzebnych mi informacji.

Zastanawiam się nad zakupem płytek ceramicznych przez internet. Co myślicie o takiej formie zakupów? Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym związane?
Przyznam się, że mam spore oczekiwania wobec sklepów online. Najlepiej, aby oprócz dużego asortymentu, sklep oferował doradztwo, pomógł w wyborze koloru itd. Możecie mi coś polecić? Na pewno wy również macie swoje oczekiwania i opinie na ten temat :) Z góry dzięki!

gahan
19-09-2012, 09:04
Kupowałam płytki do jednej z łazienek i do kuchni, holu, na schody ( jeden rodzaj) ze sklepu internetowego. Ale wcześniej oczywiście widziałam je w realu, a zakup przez sieć podyktowany był głównie niższą ceną.
Jeden ze sklepów z szeroko rozbudowaną stroną inernetową (wraz ze zdjęciami realizacji łazienek od kupujących ) oferował usługę projektową, z której postanowiłam skorzystać jako,że sama miałam problem z wizualizacją swojej łazienki. Płytki miałam wybrane już wcześniej, a ten sklep miał je w swojej ofercie po korzystnej cenie.
Kontakt z "projektantem" odbywał się telefonicznie i mailowo, ale niestety nie byłam specjalnie zadowolona z tej usługi. W prawdzie próbowałam nakreślić swoje potrzeby i oczekiwania co do finału, ale "projektant" i tak zrobił tak jak on to widział nie biorąc pod uwagę moich sugestii, szczególnie chodziło mi o uwzględnienie wygodnych mebli łazienkowych, którymi on specjalnie się nie przejmował. Za to miałam wrażenie,że skupił się na upchnięciu w mojej małej łazience całej dostępnej serii płytek, którą wybrałam tj. i płytka jasna /płytka ciemna/ dekory/ mozaika jasna/mozaika ciemna. Nie jestem znawcą, nie umiem projektować, ale wiem,że umiar jest cnotą:) i wiem,że mniej znaczy lepiej.
Summa summarum przyjęłam projekt, pan przygotował rzuty każdej ze ścian i dokładne wyliczenia ilości płytek. Przesyłka dodarła do mnie bardzo dobrze zabezpieczona, a panowie od glazury mieli wszystko ładnie przygotowane na papierze co, jak i gdzie kłaść.
Nie jestem więc zachwycona specjalnie doradztwem i pomocą w układaniu łazienki za pośrednictwem netu.
Moi rodzice także korzystali z usługi projektowania przy centrum łazienkowym - ale mieli kontakt z panem osobisty i tak długo dopracowywano projekt, aż uzyskali to co ich zadowoliło.
Także - zakupy w necie - tak; projektowanie, dobór kolorów, uzgadnianie potrzeb - nie. Dodam jednak,że chciałam mieć łazienkę przede wszystkim praktyczną i wygodną, a ponadto prostą i ponadczasową, czyli bez tych wszystkich nadmiernych dodatków jak dziwaczne sufity, półki karton-gips podświetlane gdzie się da, wanny ze schodkami itp.itd. ( przepraszam z góry tych, którym takie sprawy się podobają).
Śledząc nieustannie forum nauczyłam się,że mniej znaczy lepiej i,że nie warto ślepo podążać za modą. A dla " przysklepowych projektantów" nie zawsze NASZE potrzeby są najważniejsze ....

Przepraszam za tak rozwlekły post :) tak już mam jak się rozgadam:) Może inni forumowicze wypowiedzą się na ten temat, ja niestety nie mam zbyt dobrych wrażeń.

Dodam jeszcze,że płytki zakupione przez net na resztę domu spełniły moje oczekiwania - dobrze zapakowane, z jednej serii produkcyjnej i oczywiście w dobrej cenie:)

szklana89
19-09-2012, 09:33
Wow, dziękuję Ci za odpowiedź :) nie sądziłam, że projektant zamiast pomóc, może zaszkodzić. W zakupach przez internet chyba najbardziej obawiałam się uszkodzenia płytek podczas transportu... A jeśli potem ktoś by nie przyjął reklamacji to już w ogóle :bash: Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi wrażeniami? :)

gahan
19-09-2012, 10:27
Jeśli chodzi o transport - nie miałam najmniejszych zastrzeżeń. Wszystko bardzo dobrze zapakowane. Ale też czytałam opinie kupujących. Myślę,że sklepy z armaturą i ceramiką łazienkową dokładają starań, aby towar jak najbezpieczniej dotarł do klienta - bo głównie handlują właśnie "tłukącymi" towarami i nie mogą sobie pozwolić na niedbalstwo w pakowaniu/

PAFRYK
29-09-2012, 20:02
Witam

jest warto kupić w sklepie internetowym chciałem kupić w salonie wycena 4500 zł
znajomy polecił mi sklep [reklama debiutanta] wyceniono na kwotę 3500 zł
1000 zł oszczędności miły kontakt płytki dojechały

Ania i Bartek
29-09-2012, 20:09
Wszystkie płytki oraz ceramikę kupiliśmy przez internet. Oczywiście niemal wszystko było dobrze przemyślane, przeliczone i obmacane na żywo w salonach z płytkami:) Jedynie opoczno organza kupiliśmy w ciemno - tak mnie zachwyciła na FM:)
Z transportem nie było żadnego problemu. Wszystko dotarło bez uszczerbku. Ale i tak mieliśmy 2 dni na zgłoszenie ewentualnych uszkodzeń lub braków.

Pojedyncze brakujące płytki dokupiliśmy już w sklepach stacjonarnych.

Drop_Inn
06-11-2012, 11:26
Ja wszystkie płytki (łazienka, kuchnia, wiatrołap) zamawiałam przez internet. Większość widziałam wcześniej na żywo, ale podłogowe do wiatrołapu były zakupem totalnie w ciemno :rolleyes:
Najbardziej obawiałam się czy dojadą całe, ale wszystko na szczęście było pod tym względem ok. Po jednym przykrym wypadku z muszlą wc nauczyłam się już sprawdzać wszystkie paczki przy odbiorze.
Przy naszym metrażu różnica w cenie nie była może jakaś oszałamiająca, ale była ;) No i w przypadku wybranych przez nas płytek czas oczekiwania w sklepie stacjonarnym okazał się znacznie dłuższy niż w intenetowym. Tam mieli je akurat na stanie.

Elfir
25-04-2014, 16:11
wszytskie płytki w domu mam kupione przez neta.

Witek_W
19-05-2014, 13:51
Zależy, na jaki sklep internetowy trafisz. Zanim się zdecydujesz, poczytaj sobie opinie klientów i sprawdź, czy gdzieś w necie ktoś się nie skarży na źle zapakowaną przesyłkę, nie taki kolor albo dodatkowe koszty, których się nie spodziewał. Jak sklep ma dobrą renomę, to czemu masz nie kupić? Oczywiście wcześniej obejrzyj sobie płytki na żywo.

Figa z makiem
19-05-2014, 14:02
ja to polecam w ogóle zobaczyć czy sklep internetowy w którym kupujesz to działalność gospodarcza, bo ja kiedyś złożyłem zamówienie, zaliczke zapłaciłem i gościa nie ma nie wiedziałem co zrobić, na szczęście się odezwał i oddał kase ale... bez odsetek

gratym
12-08-2014, 21:10
Podbijam temat! Jakie sklepy Internetowe możecie polecić do zakupu płytek.

Elfir
12-08-2014, 21:58
ja kupiłam na viverto i dekordia

Jolasia
12-08-2014, 22:51
Ja kupiłam płytki do łazienki i dwóch ubikacji przez neta. Przy wyborze sklepu kierowałam się głównie ceną, a dokładnie to zrobiłam tak, że policzyłam ile których płytek potrzebuję i takie zestawienie wysłałam do kilku sklepów z prośbą o wycenę. A że wartość była niemała to prawie wszyscy zaproponowali jakiś rabat w stosunku do cen widocznych w sklepie. Oczywiście wybrałam najtańszą ofertę:) niest
Moje płytki przyjechały na palecie, zero uszkodzeń.

gratym
13-08-2014, 09:16
Dzięki bardzo! Czyli mogę uspokoić swojego męża,że przez Internet też można. I jeśli mają być z wadami to mogą trafić się w najlepszym sklepie,a od tego jest reklamacja.

Agami
13-08-2014, 09:29
Dzięki bardzo! Czyli mogę uspokoić swojego męża,że przez Internet też można. I jeśli mają być z wadami to mogą trafić się w najlepszym sklepie,a od tego jest reklamacja.

Dokładnie tak. Sklepy dają 2-3 dni na sprawdzenie wszystkiego, bo przy kurierze nie byłoby możliwością (poza tym, co widać od razu, ale duże uszkodzenia są widoczne naprawdę od razu). Chyba wszystkie sklepy wysyłają na paletach, dzięki temu zwiększa to bezpieczeństwo transportu.
Sama kupowałam do siebie do łazienki w sklepie www.glazura24h.pl (polecam) i w całości były 3 płytki uszkodzone. Mąż kupował w stacjonarnym większą część (kuchnia, 2 łazienka, wiatrołap) i tam było chyba z 5 pękniętych w sumie. Czyli w granicach błędu :)

Elfir
13-08-2014, 11:49
ja nie miałam żadnej uszkodzonej w transportach.

Z resztą przez neta było kupowana większosc wyposażenia

marcin.prawda
23-04-2015, 13:14
Ja mam ETEZJE / TAZO z [moderowano] jestem zadowolony. Nie było problemów przy montażu i nie ma problemu w użytkowaniu, także można polecać ;)

inxrt
23-04-2015, 16:36
Ja jakoś nie mam zaufania do niczego z neta. Wolę samemu to wszystsko na własne oczy zobaczyć.

Baumeister
01-04-2016, 13:28
NIE POLECAM ZAKUPÓW W FIRMIE MERA z Tych.




Juz wkrótce śląski UOKiK doczepi sie tym ....... do tyłka..



i zobaczymy kto z kogo sie bedzie śmiał..

DagmaraKowalczyk
06-01-2017, 11:48
Witajcie - mam pytanie, jakie możecie polecić sklepy internetowe do zakupów, z tanimi cenami? Nie znam się na tym i chciałabym, byście napisali, czy znacie jakiś tani sklep internetowy z płytkami? Koleżanka polecała [spam] - ponoć mają tanio i 3 dni czekała na dostawę. Czy 3 dni to taki standardowy okres jak się zamawia przez internet? Zależy mi na szybkości, ale też żeby oszczędzić.

Elfir
06-01-2017, 14:13
Wybierasz płytkę i porównujesz ceny w rożnych sklepach np. na ceneo.
Sklepy określają jak szybko mogą dostarczyć konkretny model.

Kate_21
10-01-2017, 12:43
Nigdy nie kupowałam płytek w sklepie internetowym, bo jednak uważam że w tym przypadku dobrze jest zerknąć w sklepie stacjonarnym jak to na żywo wygląda. Ale wiadomo, w internetowym może być nieco taniej. Jest tak dużo tych sklepów że jest w czym wybierać ;)

bogdan525
30-01-2017, 14:59
Jeśli istnieje darmowa opcja dostawy do wybranego dystrybutora, to bym zamówił. W przeciwnym wypadku wydaje mi się, że koszty dostawy są bardzo wysokie. Przecież płytki ważą sporo. No i bałbym się zamówić je zwykłym kurierem, bo to co sie słyszy o rzucaniu i tłuczeniu paczek, to mówi samo za siebie.

Elfir
30-01-2017, 17:44
płytek nie wysyła się zwykłym kurierem, są za ciężkie. Wozi się je na paletach.
Koszt zakupu płytek w sklepie internetowym z kosztami dowozu był niższy niż w sklepie stacjonarnym.

Luxum
11-02-2017, 14:30
Kupując płytki przez internet, kierujcie się w pierwszym rzędzie opiniami o firmie, a w drugiej kolejności ceną.
Jeżeli macie złożoną ofertę równoważną, przez firmy o podobnej renomie, wybierzcie tą, która jest najbliżej waszej inwestycji.
Krótszy transport, to mniejsze ryzyko uszkodzeń z nim związanych. W razie problemów, do firmy można wybrać się osobiście.
No i część z podatku, zostanie w Twoim regionie. To ważne jeżeli ktoś czuje się lokalnym patriotą
Wyceniajcie kompleksowo. Pamiętajcie, że im większe zakupy w danym sklepie internetowym, tym większe pole do negocjacji oraz znaczące oszczędności
na kosztach transportu.
Płytki wysyłane są na paletach kurierem. Na ogół Schenker, PEKAES, Raben, UPS, Poczta Polska.
Samochody wyposażone są rampę wyładowczą i wózek paletowy. Kurier nie ma obowiązku wniesienia ( ale miłe słowo, poparte konkretnym napiwkiem rozwiązuje wiele problemów ). Niektórzy kurierzy, w wybranych regionach oferują wniesienie, ale jest to usługa dodatkowo płatna.

Ważne, aby dobrze skontrolować przesyłkę przy odbiorze. Pamiętajcie, że kurierzy to bardzo zapracowani ludzie i szybko się okazują zniecierpliwienie.
Nawet popędzają klientów. Nie podpisuj odbioru bez dokładnego sprawdzenia. Jeżeli masz podejrzenia, zwróć kurierowi uwagę na uszkodzenia opakowania . Sprawdź dobrze zawartość pudełek. Jeżeli okaże się się, że na kilku egzemplarzach są uszkodzenia, to skonsultuj się z fachowcem i ustal, czy wykorzysta je przy układaniu na "docinki" . Szkoda kruszyć kopie o coś, co i tak będzie wykorzystane.
Jeżeli jednak szkody są poważniejsze koniecznie je sfotografuj i wypełnij poprawnie protokół szkody. Patrz uważnie co zaznacza kurier, bowiem za wszelką cenę będzie się starał ograniczyć odpowiedzialność przewoźnika. Najczęściej występująca manipulacją jest dokładny opis szkody, ale zaznaczenie, że opakowanie nie było uszkodzone. Jeżeli widzisz poważne uszkodzenia jeszcze przed rozpakowaniem, odmów przyjęcia towaru ze względu na widoczne ślady uszkodzeń.
Jeżeli prawidłowo nie zostanie wypełniony protokół, to sklep i tak musi wysłać nowy towar lub zwrócić pieniądze. Jednak pamiętaj, że sklep nie dostanie odszkodowania i będzie stratny.
Jeżeli podpiszesz odbiór bez sprawdzenia towaru, a okaże się on uszkodzony po czasie, wówczas masz niewielkie możliwości dochodzenia swoich roszczeń.
Teoretycznie masz nawet 6 miesięcy na sprawdzenie towaru i odstąpienie od umowy z powodu niezgodności towaru z umową. Jednak pamiętaj, że sklep może odmówić. Argumentem jest wówczas fakt, że sklep nie miał żadnego wpływu na to co w tym okresie działo się z towarem i czy ktoś nie uszkodził towaru np przy przenoszeniu. W przypadku rozprawy rozprawy sądowej, kurier nawet nie będzie pamiętał, że był w takim czy innym miejscu, ale chroniąc siebie, powie, że zawsze przestrzega regulaminu. Czyli klient towar sprawdził i podpisał odbiór, nie wnosząc żadnych zastrzeżeń.
Nie trzeba się bać zakupów przez Internet, jednak nie wybierajcie podejrzanie niskich ofert i firm z przewagą negatywnych opinii. Zwróćcie uwagę ile firma funkcjonuje na rynku, czy podaje wszystkie dane adresowe, a numery telefonu są czynne w godzinach pracy firmy. Przed złożeniem zamówienia, razem z wyceną firma powinna przesłać Regulamin Zamówień, lub informację gdzie można go przeczytać i pobrać. Dobrze jeżeli firma posiada np konto na Allegro, gdzie opinie są prawdziwe, a nie są zabiegiem marketingowym. Pomocny jest też np certyfikat Rzetelna Firma, czy BIG.
Powodzenia !

Adaxis
23-05-2017, 08:22
Odświeżam, kupował ktoś z Was ostatnio Paradyż przez internet, ew. którą firmę proponujecie? Zadzwoniłem do kilku najbardziej popularnych, to gadają, że transport bezpośrednio od producenta, a cena ponad 50% niższa - jesteśmy w stanie zamówić +10% -czy to wystarczy?

Maciejka2
23-05-2017, 09:22
Ja kupowałam do drugiej łazienki płytki Paradyża przez internet. I nawet ich na żywo nie widziałam. Wszystko było w porządku. Ceny faktycznie dużo niższe niż w stacjonarnym.

marcin05
22-06-2017, 11:23
Ja mogę polecić sklep https://ilazienki24.com.pl

art37
26-11-2018, 17:02
Witam
Powiedzcie mi proszę jak to jest że producent np.paradyż ma na swojej stronie płytkę przykładowo w tej samej cenie co salon sprzedaży na mieście (np.149zł/m)a już inne sklepy internetowe pośrednicy na ceneo sprzedają ten sam gatunek za 100zł.Rozumiem że lepiej dać zarobić i wspierać lokalny biznes ale obliczyłem że na tej tranzakcji zaoszczędziłbym 4tys.zł. więc gdzie jest myk?czy producent może pozwolić na takie zaniżanie cen przez kontrahentów?

jak_to_mozliwe
26-11-2018, 18:15
Producentom czasami nie opłaca się sprzedaż detaliczna - to wymaga ludzi, logistyki itp. Taniej hurtem sprzedać do kontrahentów, którzy mają swoje sieci logistyczne i mogą zrobić to taniej. Część otwiera sprzedaż ale dla klientów, którzy chcą i stać ich na zakup bezpośredni, bo robią to z rozumianej przez siebie lojalności, czy innego przywiązania do marki - ich prawo.

Doli.
26-11-2018, 18:25
Salon sprzedaży ma wyższe koszty niż taki internetowy. A producent oczywiście, że sprzedaje drożej niż dystrybutorzy, bo inaczej dystrybutorom nie opłacałoby się handlować towarem.

jajmar
26-11-2018, 19:34
Nie ma myków, chyba ze trafisz na złodzieja ;). kupowałem w necie sporo płytek wszystko było w porządku. Towar na paletach trafiał na budowe.

art37
26-11-2018, 20:19
Dziękuję:) a czy są jakieś firmy które lepiej omijać?

jajmar
26-11-2018, 21:28
Dziękuję:) a czy są jakieś firmy które lepiej omijać?

Jak masz cos upatrzone to zerknij na opinie w necie o sprzedawcy.

kaszpir007
27-11-2018, 06:18
Witam
Powiedzcie mi proszę jak to jest że producent np.paradyż ma na swojej stronie płytkę przykładowo w tej samej cenie co salon sprzedaży na mieście (np.149zł/m)a już inne sklepy internetowe pośrednicy na ceneo sprzedają ten sam gatunek za 100zł.Rozumiem że lepiej dać zarobić i wspierać lokalny biznes ale obliczyłem że na tej tranzakcji zaoszczędziłbym 4tys.zł. więc gdzie jest myk?czy producent może pozwolić na takie zaniżanie cen przez kontrahentów?


Ja kupowałem gres polerowany przez internet. Potrzebowałem chyba z 60-80 m2 a różnica w cenie była chyba 20zł na m2 pomiędzy sklepem (Obi). Zamówiłem. Koszt transportu był dość drogi (2 palety).

Przyjechał i wyglądało że jest ok.

Po pewnym czasie rozpoczął się montaż i okazało się że kilka kartonów gresu było popękane i trzeba było kupić w lokalnym sklepie.
Firma sprzedająca oczywiscie się wypięła i olała , bo każą po zakupie sprawdzić wszystkie kartony i płytki co jest niemalże nierealne bo cięzko 2 palety płytek rozpakować i wszystkie sprawdzić od ręki i później to wszystko zapakować ...
To był duży sklep internetowy ...

Po doliczeniu uszkodzonych płytek + kosztu transportu wyszło mi że zapłaciłem prawie tyle co lokalnie , tyle że lokalnie jak dokupowałem płytki i były uszkodzone to nie robili problemu i od ręki wymieniali na nowe ...

W przyszłości raczej nie kupię już przez internet

Frofo007
27-11-2018, 07:04
Ja dziś będę składał zamówienie w sklepie internetowym bo tym sposobem będzie kilka tyś taniej.
Moim zdaniem nie ma co się dziwić, że jeśli sklep internetowy pracuje z niską marżą to nie zwraca kasy za płytki zniszczone podczas transportu jeśli ktoś sprawdził przesyłkę np. po miesiącu od zakupu. Najlepiej jest wszystko sprawdzić (pewnie 1-2h roboty) i wówczas sklep może skorzystać z ubezpieczenia firmy transportowej. Spisuje się tego samego dnia protokół szkody z kurierem i nie ma problemów.

Jak kogoś stać to niech kupuje lokalnie - ja kupiłem płytki, których potrzebowałem niewiele. Fakt jest taki, że byłem w tym salonie, oglądałem różne aranżacje, rozmawiałem z pracownikami - to wszystko kosztuje i dlatego mają wyższe marże niż jakiś sklep internetowy, który ma bardzo niskie koszty funkcjonowania.

kaszpir007
27-11-2018, 07:40
Ja dziś będę składał zamówienie w sklepie internetowym bo tym sposobem będzie kilka tyś taniej.
Moim zdaniem nie ma co się dziwić, że jeśli sklep internetowy pracuje z niską marżą to nie zwraca kasy za płytki zniszczone podczas transportu jeśli ktoś sprawdził przesyłkę np. po miesiącu od zakupu. Najlepiej jest wszystko sprawdzić (pewnie 1-2h roboty) i wówczas sklep może skorzystać z ubezpieczenia firmy transportowej. Spisuje się tego samego dnia protokół szkody z kurierem i nie ma problemów.

Jak kogoś stać to niech kupuje lokalnie - ja kupiłem płytki, których potrzebowałem niewiele. Fakt jest taki, że byłem w tym salonie, oglądałem różne aranżacje, rozmawiałem z pracownikami - to wszystko kosztuje i dlatego mają wyższe marże niż jakiś sklep internetowy, który ma bardzo niskie koszty funkcjonowania.


Niektóre brałem z OBi , Leroya i nie było zadnego problemu ze zwrotem uszkodzonych płytek i to nawet po dłuższym czasie ...

Może jak ktoś zamawia mało to nie problem każdy karton otworzyć , wyjąc każdą płytę i ponownie zapakować tak aby się nie porysowały i nie zniszczyły , ale przy większej ilości to raczej nie realne ...

Drugi raz kupowałem przez internet ale odbierałem w lokalnym sklepie i też przyszły uszkodzone , ale sam sklep sprawdził zawartość przed oddaniem ...
Tyle że tym drugim razem to były 3 kartoniki ...

Po prostu jak ktoś kupuje przez internet to musi mieć świadomość że od razu musi wszystko sprawdzić , bo potem nie ma żadnej szansy na reklamację i zwrot ...

Drugi problem jak zamówi się za mało i zabraknie to też problem , bo często płytki z różnych serii trochę inaczej wyglądają ...

fighter1983
27-11-2018, 07:47
wypowiem sie z punktu widzenia sklepu internetowego:

1 - ceny - sa duzo nizsze niz na rynku "lokalnym" dlaczego: po pierwsze z powodu wojen cenowych pomiedzy sklepami, po drugie - przynajmniejz zalozenia powinien klient obsluzyc sie w sklpie sam (wlasnie przygotowuje w ten sposob styropiany) z zalozenia jest tak, ze klient ma sie sam obslugiwac, bo narzut na m3 styropianu wynosi okolo 60gr co "zabija" cenowo wszystkie lokalne hurtownie, ale... okazuje sie ze przy takiej pracy nie ma nawet czasu na to, zeby odpisac na mail/rozmawac przez telefon - po prostu czas pracy wlozony w taka rozmowe/odpisanie mailem koszuje za duzo

2 - spora prace w przypadku sklepu internetowego trzeba wlozyc 1x w dany produkt, aby nauczyc sklepu "logiki" dostawy i cociazby zaokraglen do pelnych opakowan, pozniej to sie powinno odbywac praktycznie samo, czlowiek tylko kontroluje proces, czy nie powstal na tym etapie jakis blad. ja walcze z ta logika sklepu na jednym produkcie juz w zasadzie 1,5tygodnia , zalozylem, ze klient ma sie sam obsluzyc musi miec mozliwosc zamawiania w roznych jednostkach.
swoja droga prosze o opinie czy to ma sens wg Was:
https://med-bud.pl/swisspor-swisspor-fasada-0-032-8cm,c39,p353,pl.html
zauwazylem, ze statystyczny klient ma problem z najprostszym przeliczeniem w zwiazku z powyzszym trezba dac mozliwosc zamawiania w roznych jednostkach m2/m3/opakowanie

3 - co do uszkodzen transportowych - w przypadku zamowienia przez internet po prostu trezba zawsze sprawdzic brak uszkodzen. jak pisal poprzednik - spisac protokol szkody w obecosci kuriera dostaraczajacego, bo bez tego sprzedajacy ma zwiazane rece. jezeli taki protokol jest - sprzedajacy w zasadzie tego samego dnia (o ile ma dany produkt na stanie, jezeli nie, to w najkrotszym mozliwym czasie) wyslac brakujaca czesc towaru, a na podstawie protokolu - zwrocic sie do przewoznika o odszkodowanie

Doli.
27-11-2018, 07:55
My kupowaliśmy płytki przez internet i sprawdzaliśmy je po dostawie. Ponad 1,5 tony gresu do rozpakowania, ale trzeba było, bo szkoda kasy. I wyszło, ze dosłownie jedna sztuka była uszkodzona, ale wydaje się, że już na etapie produkcji lub pakowania.

Doli.
27-11-2018, 08:00
wypowiem sie z punktu widzenia sklepu internetowego:

1 - ceny - sa duzo nizsze niz na rynku "lokalnym" dlaczego: po pierwsze z powodu wojen cenowych pomiedzy sklepami, po drugie - przynajmniejz zalozenia powinien klient obsluzyc sie w sklpie sam (wlasnie przygotowuje w ten sposob styropiany) z zalozenia jest tak, ze klient ma sie sam obslugiwac, bo narzut na m3 styropianu wynosi okolo 60gr co "zabija" cenowo wszystkie lokalne hurtownie, ale... okazuje sie ze przy takiej pracy nie ma nawet czasu na to, zeby odpisac na mail/rozmawac przez telefon - po prostu czas pracy wlozony w taka rozmowe/odpisanie mailem koszuje za duzo

2 - spora prace w przypadku sklepu internetowego trzeba wlozyc 1x w dany produkt, aby nauczyc sklepu "logiki" dostawy i cociazby zaokraglen do pelnych opakowan, pozniej to sie powinno odbywac praktycznie samo, czlowiek tylko kontroluje proces, czy nie powstal na tym etapie jakis blad. ja walcze z ta logika sklepu na jednym produkcie juz w zasadzie 1,5tygodnia , zalozylem, ze klient ma sie sam obsluzyc musi miec mozliwosc zamawiania w roznych jednostkach.
swoja droga prosze o opinie czy to ma sens wg Was:
https://med-bud.pl/swisspor-swisspor-fasada-0-032-8cm,c39,p353,pl.html
zauwazylem, ze statystyczny klient ma problem z najprostszym przeliczeniem w zwiazku z powyzszym trezba dac mozliwosc zamawiania w roznych jednostkach m2/m3/opakowanie

3 - co do uszkodzen transportowych - w przypadku zamowienia przez internet po prostu trezba zawsze sprawdzic brak uszkodzen. jak pisal poprzednik - spisac protokol szkody w obecosci kuriera dostaraczajacego, bo bez tego sprzedajacy ma zwiazane rece. jezeli taki protokol jest - sprzedajacy w zasadzie tego samego dnia (o ile ma dany produkt na stanie, jezeli nie, to w najkrotszym mozliwym czasie) wyslac brakujaca czesc towaru, a na podstawie protokolu - zwrocic sie do przewoznika o odszkodowanie

Moim zdaniem warto. Przeliczać może i ludzie potrafią, ale jak się zamawia to czasem coś się źle policzy, czasem przez coś nie przemnoży i wychodzą głupoty. Jak wychodzą radykalne głupoty to można jeszcze się zorientować po liczbach, ale jak minimalne, to potem kilku paczek brakuje i trzeba szukać. Poza tym inwestor już tle musi przeliczać, obliczać, że każde ułatwienie oszczędzające czas jest mile widziane.

fighter1983
27-11-2018, 08:59
Moim zdaniem warto. Przeliczać może i ludzie potrafią, ale jak się zamawia to czasem coś się źle policzy, czasem przez coś nie przemnoży i wychodzą głupoty. Jak wychodzą radykalne głupoty to można jeszcze się zorientować po liczbach, ale jak minimalne, to potem kilku paczek brakuje i trzeba szukać. Poza tym inwestor już tle musi przeliczać, obliczać, że każde ułatwienie oszczędzające czas jest mile widziane.
Dzieki :) czyli jednak ta "walka z oprogramowaniem " nie jest bez sensu.
zauwazylem wlasnie w rozmowach z klientem, ze jak sklada zamowienie na styropiany to odbywa sieto mniej wiecej tak:
"220m2 20tki grafit, z 1m3 5-tki na wklejki "gdzies tam" paczka 2-ki w glify i Pan dorzuci ze 2 paczki xps-a na fundamenty"
wiec wlasnie wymyslilem ze w sumie sklep powienien dac mozliwosc "wyklikania" takiego zamowienia od strony klienta, a po stronie obslugi sklepu sprowadzic sie do jedynej rozsadnej jednostki w relacji hurtownia-producet czyli do m3
trudne to, ale w koncu opanuje :)

Doli.
27-11-2018, 09:05
Dzieki :) czyli jednak ta "walka z oprogramowaniem " nie jest bez sensu.
zauwazylem wlasnie w rozmowach z klientem, ze jak sklada zamowienie na styropiany to odbywa sieto mniej wiecej tak:
"220m2 20tki grafit, z 1m3 5-tki na wklejki "gdzies tam" paczka 2-ki w glify i Pan dorzuci ze 2 paczki xps-a na fundamenty"
wiec wlasnie wymyslilem ze w sumie sklep powienien dac mozliwosc "wyklikania" takiego zamowienia od strony klienta, a po stronie obslugi sklepu sprowadzic sie do jedynej rozsadnej jednostki w relacji hurtownia-producet czyli do m3
trudne to, ale w koncu opanuje :)

Tylko, że tak pracować można jak się ma towar na stanie lub w zasięgu ręki. Jak kupowałam płytki, to niemal każda strona ma przeliczniki paczki vs m2, cena zmienia się zgodnie z wybraną jednostką, tylko... towaru brak. Na jednej stronie wywala Cię z koszyka, bo towaru nie ma na wirtualnym magazynie, gdzie indziej wszystko super, ale zadzwoń najpierw upewnić się, że mamy towar. Dzwonię. Nie mają. Wizja wymarzonych i wyszukanych płytek wali się w gruzy po szóstym telefonie. Przeszukiwanie gugla jeszcze raz w poszukiwaniu kolejnych sklepów. "Pani, tego już nie produkują... może ktoś na składzie będzie miał, a tak to nie". W końcu JEST! Mają, mają tyle ile trzeba, cena jest rozsądnie odpowiednia. Ufff.

fighter1983
27-11-2018, 09:18
Tylko, że tak pracować można jak się ma towar na stanie lub w zasięgu ręki. Jak kupowałam płytki, to niemal każda strona ma przeliczniki paczki vs m2, cena zmienia się zgodnie z wybraną jednostką, tylko... towaru brak. Na jednej stronie wywala Cię z koszyka, bo towaru nie ma na wirtualnym magazynie, gdzie indziej wszystko super, ale zadzwoń najpierw upewnić się, że mamy towar. Dzwonię. Nie mają. Wizja wymarzonych i wyszukanych płytek wali się w gruzy po szóstym telefonie. Przeszukiwanie gugla jeszcze raz w poszukiwaniu kolejnych sklepów. "Pani, tego już nie produkują... może ktoś na składzie będzie miał, a tak to nie". W końcu JEST! Mają, mają tyle ile trzeba, cena jest rozsądnie odpowiednia. Ufff.
tak, w przypadku plytki tak sie moze zadziac, ale nie w przypadku styropianu, specyfika towaru jest jaka jest :)
i to chyba najtrudniejsze do zrozumienia dla klienta :) domek 220m2 elewacji 20cm grafitu (taki standard)
220*0,2 = 44m3 czyli 146/147 paczek styropianu i wartosc okolo 6160 netto, przy narzucie rzedu: 0,60zl na m3 daje to zysk netto dla sprzedajacego na poziomie 26,40 zl :) True story
i teraz co sie dzieje: producent na swoj koszt dostarcza min 30m3 w jedno miejsce w kraju, w tym przypadku prosto od producenta musi pojechac do klienta bo:
1 - koszt rozladunku na placu
2 - straty magazynowe
3 - miejsce
4 - ponowny zaladunek na samochod
5 - koszt paliwa amortyzacji ubezpieczneia, pensji kierowcy
nie jest w stanie nikt sie zmiescic w 26zl netto :) z tymi kosztami.
dlatego przy dostawie bezposredniej od producenta mozliwa jest taka cena, a przy rynku lokalnym nie.
do tego dochodzi wartosc magazynu: kazdy producent ma okolo 12 produktow, 14 najpopularniejszych grubosci, z opcja "prosty i frez" okazuje sie zatem, ze minimalny stan magazynowy to: 12*14*2 336 unikalnych produktow i kazdego minimum na magazynie: 40m3 co daje ~13500m3 magazynu o wartosci okolo 1,8mln netto :)
razy 4 producentow, bo chce miec np tak jak mam Austrotherm, Knauf, Swisspor, Ternmoorganika.
Okazuje sie ze potrzebne mi 8mln netto, 54tys m3 magazynu :) zeby miec to od reki. mission imposible

Doli.
27-11-2018, 09:27
Co innego jest wystawiać towar "na zamówienie" kiedy to jest wyraźnie zawarte na stronie produktu (przez to rozumiem określenie "w zasięgu ręki"), a co innego mieć towar na stronie z zielonym kółeczkiem "na magazynie, wysyłamy w przeciągu 1-2 dni roboczych", a tego towaru nie ma ani w magazynie, ani u producenta.

Masz rację, że ze styro jest łatwiej bo nie ma kolekcji czasowych. Swoją drogą ciekawe by to było. Styropian grafitowy w kolorze Dojrzała Oberżyna - hit ostatniego lata :lol2::lol2::lol2:

art37
27-11-2018, 11:36
Zna ktoś sklep internetowy Dekordia?
Zastanawiam się jeszcze czy istnieje ryzyko że sklepy internetowe skupują końcówki serii łącząc je i mimo że to ten sam gatunek 1 ,to mogą się różnić np.odcieniem.Sklepy firmowe często zwracają na to uwagę,że jak zamówienie zostaje realizowane to jest pewność że cała ilość zejdzie z tej samej linii produkcyjnej w tym samym czasie.Czy to jest realne? Czy gwarancja podlega tylko w przypadku zamówienia jednej serii?