PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie i ciepła woda



gkrzyszt
15-02-2008, 21:19
Prosze o pomoc
mam kociol do CO Buderus Logano124 i 24kw dom 200m2 i problem mój to czy założyc zasobnik pojemnościowy z zamknięta komora o mocy około 8kw żeby latem ten kocioł 24kw nie musiał tei wody grzac W serwisie Buderusa powiedziano mi ze napewno byloby ekonomiczniej Zasobnik miałby byc firmy ARISTON około150 litrów no i nie wiem co mam zrobic czy kompletny BUDERUS
czy kombinować Napiszcie cos prosze

czarnyf22
16-02-2008, 14:02
ja proponowałbym na lato kolektory słoneczne super sprawa tylko troche droższa. pozdrawiam

lukol-bis
16-02-2008, 17:09
Najefektywniej będzie skompletowac Buderusa.
Pozdrawiam

gkrzyszt
16-02-2008, 20:17
Najefektywniej będzie skompletowac Buderusa.
Pozdrawiam
Dzieki serdeczne ale nadal mam watpwosci czy ma sens grzanie wody latem kotłem o mocy 24 kw na 2 osoby mysle oczywiscie o ekonomiii bo jak wszystkim juz chyba wiadomo gaz od kwietnia w górę .KOlektory sloneczme super sprawa ale nie wiem czy mnie na nie stac a chciałabym juz wreszci zamieszkac w moim domu
pozdrawiam

lukol-bis
16-02-2008, 20:36
Najefektywniej będzie skompletowac Buderusa.
Pozdrawiam
Dzieki serdeczne ale nadal mam watpwosci czy ma sens grzanie wody latem kotłem o mocy 24 kw na 2 osoby mysle oczywiscie o ekonomiii bo jak wszystkim juz chyba wiadomo gaz od kwietnia w górę .KOlektory sloneczme super sprawa ale nie wiem czy mnie na nie stac a chciałabym juz wreszci zamieszkac w moim domu
pozdrawiam

To rozwiązanie jest w ogóle bardziej ekonomiczne w eksploatacji, a już na pewno w czasie sezonu grzewczego.
Możnaby wymieniać wiele zalet, ale tylko zmniejszenie o połowę straty kominowej i rozbudowana automatyka, kotła dadzą duże oszczedności.
Pozdrawiam

retrofood
16-02-2008, 20:36
ja proponowałbym na lato kolektory słoneczne super sprawa tylko troche droższa. pozdrawiam

jak się ma z czego ciagle dopłacać, to pewnie, że super sprawa.
I jeszcze jak trendy!!

mdzalewscy
16-02-2008, 21:44
Prosze o pomoc
mam kociol do CO Buderus Logano124 i 24kw dom 200m2 i problem mój to czy założyc zasobnik pojemnościowy z zamknięta komora o mocy około 8kw żeby latem ten kocioł 24kw nie musiał tei wody grzac W serwisie Buderusa powiedziano mi ze napewno byloby ekonomiczniej Zasobnik miałby byc firmy ARISTON około150 litrów no i nie wiem co mam zrobic czy kompletny BUDERUS
czy kombinować Napiszcie cos prosze

ja bym nie kombinował, zyski na zasobniku w odniesieniu do kosztów zakupu dodatkowego zasobnika i jego podłaczenia będą się zwracać długo. 2 urządzenia 2x większa szansa awarii.