PDA

Zobacz pełną wersję : Kominki raz jeszcze



Arkady147
16-02-2008, 18:00
Zastanawiam sie nad zakupem kominka z płaszczem wodnym i w zwiąku z tym mam pytanie. Firma "Kratki" ma m.in. w swojej ofercie kominek o nazwie Zuzia. Chciałbym dowiedzieć się czy ten właśnie wkład 15 kW proponowany w cenie ~3000zł brutto wart jest zainteresownia. Muszę przyznać, że różnica w stosunku do wkładów Byrski 15kW ~6500zł oraz Lechma ~4500zł jest znacząca. Co te droższe modele mają w sobie lepszego??
488zł trzeba doliczyć do Zuzi do sterowania przepustnicą ale co jeszcze?

mariobros35
16-02-2008, 21:17
Zastanawiam sie nad zakupem kominka z płaszczem wodnym i w zwiąku z tym mam pytanie. Firma "Kratki" ma m.in. w swojej ofercie kominek o nazwie Zuzia. Chciałbym dowiedzieć się czy ten właśnie wkład 15 kW proponowany w cenie ~3000zł brutto wart jest zainteresownia. Muszę przyznać, że różnica w stosunku do wkładów Byrski 15kW ~6500zł oraz Lechma ~4500zł jest znacząca. Co te droższe modele mają w sobie lepszego??
488zł trzeba doliczyć do Zuzi do sterowania przepustnicą ale co jeszcze?
Zuzia jest wykonana z blachy 4 mm natomiast byrski z blachy 5 mm świadczy o tym waga wkładów ,zuzia ma małą pojemność wodną natomiast byrski dużą a to jest plusem kominka wodnego bo przy większej pojemności wodnej zgromadzimy więcej energii cieplnej w kominku przez co przepustnica będzie się żadziej otwierać i spalimy mniej drwena,zuzia ma miernej jakości wymiennik spaliny-woda natomiast w byrskim spaliny po przejściu przez pionowe płomiennikówki muszą ominąć jeszcze półkę z wodą przez to kominek odzyskuje większą energię z spalin a co do ceny to podajesz cene 14 kw i to lekko zawyżoną w stosunku do ceny katalogowej 6442,82 zł brutto i to bez targowania się z lokalnym dilerem?

Arkady147
24-02-2008, 18:36
Mariobros35, mam do Ciebie pytanie. Na jakiej min. wysokości musi być umiejscowiony wlot do komina aby podłączyć kominek? Podaj ten wymiar dla kominków Byrskiego bo taki raczej u mnie stanie.

mariobros35
24-02-2008, 21:33
Mariobros35, mam do Ciebie pytanie. Na jakiej min. wysokości musi być umiejscowiony wlot do komina aby podłączyć kominek? Podaj ten wymiar dla kominków Byrskiego bo taki raczej u mnie stanie.
Tak naprawdę to im wyżej wykonasz ten wlot tym będzie kożystniej dlatego iż róra łoncząca kominek z wlotem do komina również emituje ciepło które można dodatkowo wykożystać do ogrzania salonu wykonując kratki w czopuchu zabudowy kominkowej ja zawsze doradzam wlot komina na poziomie 30 cm od sufitu tak czy inaczej na stronie byrskiego masz podane wymiary każde4go produkowaneho kominka również w3ysokość wkładu,no i dobrze abyś zastosował trujnik o kącie 45 stopni kożystniejszy dla odprowadzenia spalin a nie 90 stopni pozdrawiam 8)