PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł: z podajnikiem tłokowym czy ślimakowym? Jaki piec wybrać



Slawek_Ha
17-02-2008, 08:49
Interesuje mnie opinia użytkowników kotłów z podajnikami, który jest lepszy - tłokowy (szufladowy), czy ślimakowy?

Raton
17-02-2008, 21:31
Zbyt dużo nasłuchałem się nad delikatnością samego ślimaka.
W tłokowcu wszystko idzie jak trzeba i brak ograniczeń co do wielkości granulatu (nie trzeba przesiewać aby czasem patyczek się nie dostał)
Oto co kieruje mnie w stronę tłokowca

Slawek_Ha
18-02-2008, 16:53
dzięki Raton
Czy nikt inny nie ma zdania na ten temat?

Pyza
18-02-2008, 17:34
Ja też słyszałam o ślimakowym, że się zatyka. U mnie w rodzinie mają.

Slawek_Ha
18-02-2008, 17:53
Szkoda tylko, że tłokowe są strasznie duże, ciekawe, czy można je w częściach wnieść do piwnicy?
Na 120 m2 nieocieplonego, ale poniemieckiego domu (grube ściany-około 50 cm) jaki byłby potrzebny?

Mariusz1707
18-02-2008, 18:23
Też miałem ten dylemat, ale Pan sprzedający rozwiał go mówiąc, że w tłokowym
też jest zabezpieczenie w postaci zawleczki, która jest zrywana.
A wcześniej słyszałem opinie, że tłokowy jest bezawaryjny !!!

piotrasz
18-02-2008, 20:15
Może tłokowiec jest mniej awaryjny ale naprawa slimakowca to zazwyczaj zerwane zabezpieczenie na ślimaku ew wymiana slimaka po kilku latach.W tłokowcu trudniej sterować procesem spalania lubi w takim piecu zgasnąc ponoć nieźle dymi z komina no i w piecu niezły bałagan.Znalazłem producenta pieców z ślimakiem piec w którym można spalać miał i ekogroszek.Myślę że mój wybór będzie taki
Jeszcze jestem teoretykiem ale to co tu napisałem to moja opinia oparta na wielu postach z tego forum .
Pozdrawiam
:wink:

Damro
18-02-2008, 22:03
no i tłokowy głośno chodzi :x

Slawek_Ha
21-02-2008, 18:05
Slimak pracuje ciszej?

Marta-Rewal
21-02-2008, 19:45
Może tłokowiec jest mniej awaryjny ale naprawa slimakowca to zazwyczaj zerwane zabezpieczenie na ślimaku ew wymiana slimaka po kilku latach.W tłokowcu trudniej sterować procesem spalania lubi w takim piecu zgasnąc ponoć nieźle dymi z komina no i w piecu niezły bałagan.Znalazłem producenta pieców z ślimakiem piec w którym można spalać miał i ekogroszek.Myślę że mój wybór będzie taki
Jeszcze jestem teoretykiem ale to co tu napisałem to moja opinia oparta na wielu postach z tego forum .
Pozdrawiam
:wink:

Mógłbyś zdradzić, jaki piec wybrałeś?

piotrasz
22-02-2008, 09:33
Właściwie to poszedłem tropem producenta podajników Ardeo.Oni zaś polecili mi swoje piece produkowane przez firmę Simar,sa to dwie firmy w jednej.Na stronie Simaru nie ma zbyt wiele ale na maila przesyłają ofetrę można zadzwinić dobry kontakt .Ja wybrałem piec EKR z dodatkowym rusztem i palnikiem obrotowym na miał m i groszek.Jeszcze nie kupiłem ale mój wybór już nie ulegnie zmianie jestem już po wstępnych rozmowach.Na zyczenie zamontuja ci co tylko tam chcesz(np inny podajnik,sterownik...)
Pzdr

skit_an_83
22-02-2008, 14:41
Hmmm, u mnie ślimakowy Elektromet chodzi drugi sezon i jeszcze(odpukać) nie zdazylo sie zeby sie zapchał. Groszek z róznych zródeł, raz nawet retopal. Kiedys znalazlem w popiole przepołowiony kamyczek o srednicy ok 3 cm.

Slawek_Ha
22-02-2008, 19:28
Piotrasz
podaj link do strony z piecem który wybrałeś lub prześlij mi na maila materiały które dostałeś
dzięki

Slawek_Ha
23-02-2008, 20:53
Głosujcie
pomóżcie podjąć decyzję

piotrasz
28-02-2008, 11:23
Slawek_Ha i co myślisz na temat oferty tej firmy?
Zapoznałeś się już zapewne z wieloma możliwościami -Jakieś wnioski jestem ciekaw jeszcze nie kupiłem pieca może masz coś ciekawego-hm
:wink:

paula_mario
28-02-2008, 20:40
Odpowiem krótko,podajnik ślimakowy jest głośniejszy od podajnika tłokowego.Druga kwestia to paliwo, do ślimaka musi być ,,czyste" bez kamieni, fragmentów drewna itp. dlatego że zablokują one taki podajnik i przestój w pracy gwarantowany.a więc tylko sortowany granulat węgla kamiennego tzw.eko-groszek. Na tłoku śmieci przejdą i kociołek pracuje dalej.Większa głośność z powodu przełupywanego paliwa przez ślimak, na pewno nie będzie niczym ciekawym podczas nocy.

Slawek_Ha
01-03-2008, 11:30
Slawek_Ha i co myślisz na temat oferty tej firmy?
Zapoznałeś się już zapewne z wieloma możliwościami -Jakieś wnioski jestem ciekaw jeszcze nie kupiłem pieca może masz coś ciekawego-hm
:wink:
niestety Piotrasz, ale nie dostałem tych materiałów, spróbuj przesłać jeszcze raz
Na temat kotłów każdy opinię ma inną, nie wiem czy nie zostanę jeszcze jeden sezon na starym kotle, tylko go trochę podreperuję i zmodernizuję układ, po tym co tutaj się naczytałem mam co modernizować
pozdrawiam
Sławek

Slawek_Ha
10-06-2008, 12:40
ponawiam temat

sebol77
16-10-2008, 14:49
i jaka decyzja?

Slawek_Ha
16-10-2008, 18:59
Zamówiłem Skam-P firmy Sekom-Łucki, kocioł z obrotową retortą i sterowaniem PID.
Jak uruchomię to napiszę jak działa
Sławek

lukaszz1981
18-01-2014, 17:05
I jak ? Uruchomiłeś ? :D

kasiasz1230
18-01-2014, 17:10
Pewnie w kotłowni siedzi i nie ma czasu pisać, rodzice maja ślimakowy , działa głośno(no ale stoi w kotłowni to nie przeszkadza), ale nic tam się nie zapycha jak tu piszą tfutfu