PDA

Zobacz pełną wersję : WYSPA W ŁAZIENCE- z czego i jak ja zrobić



anjamen
17-02-2008, 18:04
Mam w planie zrobić wyspę w łazience, długość 150 cm.
z jednej strony murka bedzie umywalka (90cm) a po drugiej wc
Nie mam pojęcia z czego, czy murować, czy sa jakies gotowe stelaze, okladane potem plytami GK?
jak to zrobic zeby sie nie przewrocilo?
czy robic murek przed wylewkami?
bede wdzieczna za rady.

HARY
17-02-2008, 19:45
My mamy zrobiony murek w łazience na którym wisi umywalka. Wymurowany na wylewce i zakotwiony do ściany nośnej. Wydaje mi się że można do tego wykorzystać gotowe stelaże a już na pewno do muszli podwieszanej. My murek mamy obłożony glazurą

anjamen
17-02-2008, 19:51
Hary dzięki, a z czego macie ten murek?
pozdrawiam

HARY
17-02-2008, 20:08
Murowaliśmy go z betonu komórkowego (z tego mamy wybudowany dom), ale murek jest kotwiony z jednej strony do ściany. Jeżeli miała by to być wyspa na środku łazienki to chyba jednak stelaże bardziej by się nadawały. Spróbuj wybrać się do jakiegoś większego salonu z glazurą może w ekspozycji trafi się to o co Ci chodzi

Rtoipb
17-02-2008, 20:51
Przypuszczam że ta wyspa ma wyglądać jak na zdjęciu
http://skleposwietleniowy.pl/aranzacje/slv/oswietlenie_wnetrz/b160702_A6.jpg
Jakiej miała by być grubości ta wyspa?
Zakładam że muszla będzie wisząca czyli ścianka musi być dobrze zakotwiona w podłodze.
Myślę że można ją zrobić ze stelaży np. Geberit Duofix stawiając je plecami do siebie
i porządnie skręcając ze sobą (najlepiej zespawać)i dobrze zakotwić w podłodze.
Zestawienie stelaży do umywalki i wc da szerokość ścianki około 20 cm.
Znalazłem taki system ścianek samonośnych TECE-profil (http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=3),pewnie geberit też coś takiego robi.
Pytanie jak to wyjdzie cenowo?
Czy nie taniej będzie pospawać ramę z profilu kwadratowego np 30x30
(taki sześcian) mieszczący typowy stelaż do wc i ocynkować ogniowo.

anjamen
18-02-2008, 11:09
wiellkie dzieki za odpowiedz, przekaze malzowi budowniczemu co on na to.

Kasia150
11-03-2013, 18:06
Odświeżam temat, ponieważ jestem nim zainteresowana. Początkowo również myślałam o wyspie na środku łazienki i wiszącym na niej wc, ale po dokładnym przeanalizowaniu doszłam do wniosku, że będzie mało miejsca i będzie utrudniało to swobodne poruszanie się w łazience. Ma byc nie tylko ładnie, ale i wygodnie przede wszystkim. Mój nowy pomysł to półwysep przy ściance kolankowej- z jednej strony wc a z drugiej podłączenie wody do wanny albo i też odpływ:confused::confused::confused::confused: trzeba się zastanowic. Ciekawi mnie jak to u Was wyszło? Łazienka jest na poddaszu, więc wymurowana ścianka będzie ciężka, może więc z tych stelaży samonośnych, o których pisał mój poprzednik. Może ktoś coś doradzic?