PDA

Zobacz pełną wersję : Droga dojazdowa do garażu - proszę o rady



GUZIKI
17-02-2008, 18:24
Witam :)
Moja sytuacja na działce sprawiła, że dojazd do garażu będzie dość skomplikowany. Jednak nie o to mi chodzi. Prosiłabym Was o propozycje odległości drogi dojazdowej od domu i od płotu, oraz o jej szerokość. Stworzylam paint'ową wersję naszej działki :) http://www.mFoto.pl/uploads/1968/dojazd_9f673.jpg (http://www.mFoto.pl/)
Czarny prostokąt, to (w przybliżeniu) obrys naszego domu. Zaznaczyłam też schody, które wystają metr poza jego obrys. Fioletowa, przerywana linia, to planowana droga do garażu. Dodam, że wjazd na działkę jest szerokości 5m. Oceńcie proszę, jakie powinniśmy zachować odległości, żeby dojazd do garażu nie okazał się cyrkowym przedsięwzięciem. Pozdrawiam :)

JacekS
17-02-2008, 19:28
należy sie podać wielkośc pojazdu i wielokość otworu bramy garażowej

GUZIKI
17-02-2008, 19:36
należy sie podać wielkośc pojazdu i wielokość otworu bramy garażowej
Pytając o wielkość podjazdu, masz na myśli szerokość drogi dojazdowej do garażu? Jeżeli tak - nie wiem jaka będzie, bo jeszcze nie postanowiliśmy. Myślimy nad 4-5m. A szerokość bramy garażowej - 5 metrów

JacekS
17-02-2008, 19:58
swobodnie dojedziecie nawet jeepem lub dostawczakiem to nie są jakies skrajne wymiary drogi proponuje potestować na sucho jak macie wątpliwości nabić paliki z zaznaczeniem schodów i testować mały plac manewrowy

GUZIKI
17-02-2008, 20:07
swobodnie dojedziecie nawet jeepem lub dostawczakiem to nie są jakies skrajne wymiary drogi proponuje potestować na sucho jak macie wątpliwości nabić paliki z zaznaczeniem schodów i testować mały plac manewrowy
To elegacnko :) Jednak, czy wystarczy pół metra odległości od ogrodzenia i 0,5 m od chodów (a pomiędzy 4-5m droga)?

GUZIKI
17-02-2008, 20:08
Te pół metra od ogrodzenia chcemy zostawić, żeby było miejsce na skrzynkę ZK.

JacekS
17-02-2008, 20:18
powinno wystarczyć ale pod warunkiem że nie nasadzicie w tym pasie drzewek
wsakazane tak jak napisłem wcześniej odnośnie wielokości samochodu i umiejętności jazda na sucho międzu kołeczkami :lol: są różni kierowcy dla mojejz żony to 6 m za mało
zwałaszczajak ma wycofać z garażu

GUZIKI
17-02-2008, 20:25
Ok - poćwiczymy. Muszę sprawdzić, czy przypadkiem nie zaliczam się do tych kierowców, dla których i 6m to za mało ;) Już mam miarkę w torebce. Jutro zmierzę jakąś uliczkę i ponawracam sobie na wszystkie strony. A co 8)

JacekS
17-02-2008, 20:34
trening czyni mistrza a potem planować

GUZIKI
17-02-2008, 20:44
Amen.

moreti
17-02-2008, 22:20
Z mojego punku widzenia. mam tak samo, tylko w 2 strone. Mamy droge wewnetrzna skosem od 7 do 5,5 metra - i jest bardzo zle - gdyby nie 2 skety o 90 st - byloby OK. Bedziemy poszerzac to dokupujac od sasiada 3 m.

Samochodem 4,8 nie zlamiesz sie na raz do 2 stanowiskowego garazu, jesli jeden bedzie w nim stal.

jajmar
17-02-2008, 22:29
Droga 5 i dwa razy po pół metra znaczy ze garaż od ogrodzenia jest 6 metrów? Jeżeli tak to bedzie ciężko tam wjechać z kąta 90 st i potem wyjachać. Jak masz auto jakes 4,5 metra to masz 1,5 na manewry to nie jest dużo. Droga 4 metrowa to spoko ale do jazdy nie do zawracania.

MCB
18-02-2008, 07:05
Będą problemy przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z garażu.

Zimą będzie jeszcze gorzej chyba, że całkowicie odgarniesz śnieg z placu przed garażem.
Odległość od drogi też spora. Ja mam 2x30m. Koszmar z odśnieżaniem. Dodatkowo nawiewa śnieg z zachodniej części działki.

U Ciebie wjazd do garażu będzie na 2.
Wyjazd też. Dodatkowo trzeba będzie na wyjazd przeznaczyć kawałek działki u góry tak, żeby zmieścił się tam tył samochodu przy manewrowaniu (tam gdzie ta kropeczka nad strzałką).

Pozdrawiam,
MCB

GUZIKI
18-02-2008, 14:22
Z mojego punku widzenia. mam tak samo, tylko w 2 strone. Mamy droge wewnetrzna skosem od 7 do 5,5 metra - i jest bardzo zle - gdyby nie 2 skety o 90 st - byloby OK. Bedziemy poszerzac to dokupujac od sasiada 3 m.

Samochodem 4,8 nie zlamiesz sie na raz do 2 stanowiskowego garazu, jesli jeden bedzie w nim stal.

Hmmmm :roll: W sumie racja. Jednak trzeba aż 10metrów na takie manewry? Kurcze. Najgorsze jest to, że trudno mi to wszysko sobie wyobrazić, a przed wystąpieniem o PnB musimy mieć plan zagospodarowania dzialki :-? NIe mam pojęcia jak to rozwiązać. Nawet jakby udało mi się jakoś przećwiczyć to na działce (rozjeżdżona koparką gliniana breja), to wątpię czy oddałoby to warunki normalnego wjazdu do garażu, przy np. brukowej nawierzchni. Co robić..... :roll:

GUZIKI
18-02-2008, 14:28
Droga 5 i dwa razy po pół metra znaczy ze garaż od ogrodzenia jest 6 metrów? Jeżeli tak to bedzie ciężko tam wjechać z kąta 90 st i potem wyjachać. Jak masz auto jakes 4,5 metra to masz 1,5 na manewry to nie jest dużo. Droga 4 metrowa to spoko ale do jazdy nie do zawracania.
Dobre pytanie! Droga 5m, od ogrodzenia 0,5m, od domu 1m. To daje 6,5m. Jednak garaż jest cofnięty w głąb, względem reszty budynku o 1,30m. Czyli razem to by było 7,80m. Przy takich obliczeniach, z samochodem długości 4,5m pozostaje 3,3 m na manewry. Wydawało mi się to wystarczające. Teraz już nie wiem.... :-?

GUZIKI
18-02-2008, 14:29
Droga 5 i dwa razy po pół metra znaczy ze garaż od ogrodzenia jest 6 metrów? Jeżeli tak to bedzie ciężko tam wjechać z kąta 90 st i potem wyjachać. Jak masz auto jakes 4,5 metra to masz 1,5 na manewry to nie jest dużo. Droga 4 metrowa to spoko ale do jazdy nie do zawracania.
Dobre pytanie! Droga 5m, od ogrodzenia 0,5m, od domu 1m. To daje 6,5m. Jednak garaż jest cofnięty w głąb, względem reszty budynku o 1,30m. Czyli razem to by było 7,80m. Przy takich obliczeniach, z samochodem długości 4,5m pozostaje 3,3 m na manewry. Wydawało mi się to wystarczające. Teraz już nie wiem.... :-?
P.S. Zapomniałam zaznaczyć to cofnięcie na obrazku :oops:

GUZIKI
18-02-2008, 14:35
Będą problemy przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z garażu.

Zimą będzie jeszcze gorzej chyba, że całkowicie odgarniesz śnieg z placu przed garażem.
Odległość od drogi też spora. Ja mam 2x30m. Koszmar z odśnieżaniem. Dodatkowo nawiewa śnieg z zachodniej części działki.

U Ciebie wjazd do garażu będzie na 2.
Wyjazd też. Dodatkowo trzeba będzie na wyjazd przeznaczyć kawałek działki u góry tak, żeby zmieścił się tam tył samochodu przy manewrowaniu (tam gdzie ta kropeczka nad strzałką).

Pozdrawiam,
MCB
Dokładnie zamierzamy zrobić tak, jak napisałeś(aś) - na wysokości kropeczki nad strzałką, chcemy zrobić zatoczkę umożliwiającą zawrócenie. To bierzemy pod uwagę. Z tym odśnieżaniem - racja. Jednak nie widzę innego rozwiązania. Działka jest z wjazdem od zachodu i w dodatku z wielu stron otoczona starodrzewiem. Dlatego chcąc mieć torchę intymności i światła w domu, pozostaje nam ustawienie domu właśnie w taki sposób.

Yoric
18-02-2008, 15:43
Guziki,

Jesli wystepujesz o PnB to jeszcze nie jest za pozno ;-)
Wjedziesz ..nie wjedziesz ... zlozysz sie na 2 czy na 3 - zapewniam Cie, ze nie bedziesz tam parkowac.
zaproponowane rozwiazanie ma wiele wad:
(1) trudny i wkurzajacy wjazd - przy 2 stanowiskowym garazu nawet to cofniecie garazu o 1,3 m niewiele pomoze dla samochodu stojacego blizej bramy
(2) wjazd wkurzy Cie jeszcze bardziej po pierwszym obtarciu samochodow lub budynku
(3) nawet jak Ty staniesz sie mistrzynia manewrow ..Twoi goscie i rodzina nie beda mieli takich umiejetnosci i ROZWALA Ci chalupe
NIe mowiac juz o przestawianiu samochodow po pijaku bo wujek nie pil i bedzie do domu wracal ;-)
(4) jak zdrowo popada snieg nie bedzie Ci sie chcialo odsniezac 30 metrow podjazdu
(5) nie mowiac juz o kosztach - taka droga bedzie kosztowac ...
(6) tyle drogi zajmie sporo miejsca bedzie morze betonu / granitu itepe
(7) tyle drogi zajmie sporo miejsca - jak to sie ma do % zabudowania dzialki
(8)tyle drogi zajmie sporo miejsca - Twoja dzialka bedzie przypominac ten wspomniany plac manewrowy - ponad 30 metrow drogi - 2 miejsca do nawrotu.
(9) nie sluchaj rad domoroslych Schumacherow - mistrzow kierownicy, ze tyle miejsca to bedzie latwy wjazd ..nie bedzie ;-)
(10) bedziesz miala droge przed wejsciem ...

Zastanowilbym sie nad opcjami (nie wiem czy to technicznie mozliwe)

1. odwrocenie / odbicie lustrzane domu tak, zeby garaz byl blizej bramy i przesuniecie domu blizej w strone wjazdu - jak przyblizysz dom do sasiada B bedziesz miala 2 strefy - techniczno - wjazdowa przy bramie i "oaze spokoju" za domem. Zauwaz, ze przesuniecie domu spowoduje, ze za domem powstanie spora przestrzen.
2. zbudowanie garazu wolnostojacego vis a vis wjazdu
3. patrz punkt (2) tylko wiata
Moze trzeba porozmawiac z sasiadem B o postawieniu wiaty/garazu w granicy ...

Nie buduj tak jak na planie -bo tak jest zle ;-)

(y)

GUZIKI
18-02-2008, 16:13
Guziki,

Jesli wystepujesz o PnB to jeszcze nie jest za pozno ;-)
Wjedziesz ..nie wjedziesz ... zlozysz sie na 2 czy na 3 - zapewniam Cie, ze nie bedziesz tam parkowac.
zaproponowane rozwiazanie ma wiele wad:
(1) trudny i wkurzajacy wjazd - przy 2 stanowiskowym garazu nawet to cofniecie garazu o 1,3 m niewiele pomoze dla samochodu stojacego blizej bramy
(2) wjazd wkurzy Cie jeszcze bardziej po pierwszym obtarciu samochodow lub budynku
(3) nawet jak Ty staniesz sie mistrzynia manewrow ..Twoi goscie i rodzina nie beda mieli takich umiejetnosci i ROZWALA Ci chalupe
NIe mowiac juz o przestawianiu samochodow po pijaku bo wujek nie pil i bedzie do domu wracal ;-)
(4) jak zdrowo popada snieg nie bedzie Ci sie chcialo odsniezac 30 metrow podjazdu
(5) nie mowiac juz o kosztach - taka droga bedzie kosztowac ...
(6) tyle drogi zajmie sporo miejsca bedzie morze betonu / granitu itepe
(7) tyle drogi zajmie sporo miejsca - jak to sie ma do % zabudowania dzialki
(8)tyle drogi zajmie sporo miejsca - Twoja dzialka bedzie przypominac ten wspomniany plac manewrowy - ponad 30 metrow drogi - 2 miejsca do nawrotu.
(9) nie sluchaj rad domoroslych Schumacherow - mistrzow kierownicy, ze tyle miejsca to bedzie latwy wjazd ..nie bedzie ;-)
(10) bedziesz miala droge przed wejsciem ...

Zastanowilbym sie nad opcjami (nie wiem czy to technicznie mozliwe)

1. odwrocenie / odbicie lustrzane domu tak, zeby garaz byl blizej bramy i przesuniecie domu blizej w strone wjazdu - jak przyblizysz dom do sasiada B bedziesz miala 2 strefy - techniczno - wjazdowa przy bramie i "oaze spokoju" za domem. Zauwaz, ze przesuniecie domu spowoduje, ze za domem powstanie spora przestrzen.
2. zbudowanie garazu wolnostojacego vis a vis wjazdu
3. patrz punkt (2) tylko wiata
Moze trzeba porozmawiac z sasiadem B o postawieniu wiaty/garazu w granicy ...

Nie buduj tak jak na planie -bo tak jest zle ;-)

(y)
No to padaka. Bo wszystko, co piszesz to racja. Jednak ja w zyciu nie postawie garazu na poludniowo-zachodniej stronie dzialki, a salonu na polnocnej(wjazd na dziakę jest od zachodu). Jak postawie garaz wolnostojacy to zabiore sobie cale swiatlo. A ja w cieniu uschnę :-? I co zrobic kiedy baba uparta, a slonce caly czas tak samo swieci?
P.S. A gdzie nie będe parkować? W garażu, tak?
Co robic.... :o

Barbossa
18-02-2008, 16:29
obróć chłupę o 90 st przeciwnie do wskazówek zegara

GUZIKI
18-02-2008, 16:31
Ten dom chcemy wybudować (lustrzane odbicie): http://www.mgprojekt.com.pl/domki/rubin/index.php Nie widzę lepszego sposobu jego postawenia. Jak myślę o innych projektach, to załamuje mnie fakt, albo garażu od strony zachodniej i okien salonu na północ. Że o tarasie nie wspomnę. Gdyby ten wjazd na działkę był na środku(niestety na to się nie zanosi :roll: ), wszystko wypadłoby elegancko. Nie wiem. trochę mi ręce opadaja. Szit

GUZIKI
18-02-2008, 16:36
obróć chłupę o 90 st przeciwnie do wskazówek zegara

Tak też juz próbowałam. Dojazd do garażu jest super i dużo miejsca za domem. Z drugiej strony, jego ściana będzie na elewacji zachodniej. Cały salon będzie zacieniony(boczne okna na wschód, a to największe - na pólnoc), a taras na północny-wschód :-?
Może powiedzcie mi, jakich wymiarów potrzebaby było, żeby ten plan dojazdu na 2 nie był taki skomplikowany. Wiem, że to dużo kostki, metrażu i śniegu, ae mimo wszystko chciałabym żebyście mi powiedzieli. Tak circa about.

Yoric
18-02-2008, 17:11
Guziki,
tak ..w garazu nie bedziesz parkowac ..
spooko ...zalamywac sie nie ma co ...jeszcze nie ma powodow ;) poza tym ... problem jakis jest ...ale nieduzy i na tym etapie do rozwiazania
hm ...patrzac na chalupe to kwestie finansowe raczej odchodza na dalszy plan ;)

Domek jest fajny ...ale ...nie pasuje do tej dzialki - macie kilka wyjsc z sytuacji (moje subiektywne podejscie)

1 - ten sam projekt, tylko odbicie lustrzane i wjazd po bozemu

Zauwaz, ze przy Twoim projekcie niewiele sie zmieni - okno do salonu bedzie ze wschodu tak ja k wczesniej ..troche ciemniej bedzie w jadalni ...ale duza ilosc okien nie spowoduje, ze bedziesz sie czula jak w piwnicznej izbie.
Kuchnia od poludniowego zachodu (obecnie) to nie jest dobre rozwiazanie - bedzie w niej goraco.

2- inny projekt - najlepiej w ksztalcie litery L i taras w zaciszu elki od poludniowej strony.

Chyba osobiscie poszedlbym w rozwiazanie "2".

Tu nie o wymiary chodzi ..glownie o to, ze bedziesz miala droge przed domem ...nie podporzadkowuj wszystkiego drodze!

Domek w L - wjazd naprzeciw bramy - salon od strony poludniowej ..... zaciszny taras w srodku - tylko tak.
Pozniej wszyscy beda sie dziwili ...piekne miejsce ..piekna dzialka ..piekny dom ..ale to wszystko jakies nietego ... co oni (WY) nawyczyniali na tej dzialce ... ;-) jakies drogi naokolo pobudowali ...wjechac nie mozna - samochody i tak beda staly pod brama przy tarasie ...

sorki za nielad w poscie ;-)

(Y)

MCB
18-02-2008, 17:45
a taras na północny-wschód :-?

To nie jest zły pomysł. Na tarasie od południa nie da się wysiedzieć.
U siebie planowałem nawet taras od PN-WSCH, zadaszony a od PD duże okna z roletami.
Wyszło inaczej i taras jest od WSCH., zadaszony.

Masz fajny projekt. Może trochę po skosie? 45st. w lewo?
Wtedy wyjazd będzie tyłem :o

Jeżeli zrobisz tak jak planujesz to podejrzewam, że wkrótce stanie wiata przy wjeździe a garaż zostanie przerobiony na:........

Sprawdź jeszcze dopuszczalną powierzchnię zabudowy. U mnie nawet betonowe i plastikowe kratki "ekologiczne" są traktowane jako powierzchnia zabudowana.

MCB

GUZIKI
18-02-2008, 17:52
Dziękuję za rady. Jakoś nie odczułam nieładu w Twoich postach ;) Muszę się z tym wszystkim przespać, przemyśleć. Za tydzień zorganizuję spotkanie z architektem (obecnie jestem na etapie castingu - pozostała finałowa 2ka) i obgadam z nim tą sytuację. Jakby co - dam znać.
Znalazłam takie zdjęcie na forum http://www.mFoto.pl/uploads/1972/dom-z-droga_b3d94.jpg (http://www.mFoto.pl/)
Myśl o mnie co chcesz ;), ale mi nie przeszkadza taka droga od frontu. Od tyłu domu będę miała masę trawy i drzew. Mi to chyba wystarczy :roll: P.S. Najgorsze jest to, że nie pamiętam z którego wątku wzięłam to zdjęcie. Czyli pytanie się właściciela o odczucia, staje się jakby niemożliwe. :(

GUZIKI
18-02-2008, 18:00
a taras na północny-wschód :-?

To nie jest zły pomysł. Na tarasie od południa nie da się wysiedzieć.
U siebie planowałem nawet taras od PN-WSCH, zadaszony a od PD duże okna z roletami.
Wyszło inaczej i taras jest od WSCH., zadaszony.

Masz fajny projekt. Może trochę po skosie? 45st. w lewo?
Wtedy wyjazd będzie tyłem :o

Jeżeli zrobisz tak jak planujesz to podejrzewam, że wkrótce stanie wiata przy wjeździe a garaż zostanie przerobiony na:........

Sprawdź jeszcze dopuszczalną powierzchnię zabudowy. U mnie nawet betonowe i plastikowe kratki "ekologiczne" są traktowane jako powierzchnia zabudowana.

MCB

Dopuszczalna pow. zabudowy to 30%. Działka ma 1017m2 . NIezbyt rozumiem, co mam obrócić o 45st w lewo góre(od północy), czy dół domu (od południa). :) Może obócenie pod kątem 45st w lewą stronę, dolnej częsci domu, byłoby rzeczywiście lepszym rozwiązaniem... :roll:

mayland
18-02-2008, 18:11
obróć chłupę o 90 st przeciwnie do wskazówek zegara
To najlepszy pomysł.
Przejeżdżanie przed wejsciem i pod oknami to zawsze ukurozna elewacja i okna. Że o rozpryskujących kałużach nie wspomnę... :roll:

Yoric
19-02-2008, 07:37
Guziki,

moze troche wyolbrzymiam ten problem - wszak to Ty bedziesz tam mieszkac ;))) i jesli dla Ciebie jest OK ..to dla mnie musi jakby mniej byc OK ;)
Dobrze MCB prawi - garaz do ktorego tak pracowicie wilas sciezke przerobisz na graciarnie a samochody beda staly przy bramie albo nawet ...przed brama ;).

(Y)

GUZIKI
19-02-2008, 21:56
Guziki,

moze troche wyolbrzymiam ten problem - wszak to Ty bedziesz tam mieszkac ;))) i jesli dla Ciebie jest OK ..to dla mnie musi jakby mniej byc OK ;)
Dobrze MCB prawi - garaz do ktorego tak pracowicie wilas sciezke przerobisz na graciarnie a samochody beda staly przy bramie albo nawet ...przed brama ;).

(Y)

hehe pozyjemy - zobaczymy :) Dziękuję Wam ogromnie za porady. W przyszłym tygodniu, wybieram się na tournee po urzędach. Okazało się, że źle pomierzyłam chalupę. W rzeczywistości możebyć więcej miejsca z przodu. Dam znać, co ostatecznie postanowimy, a jak Bozia da to i może kiedyś zdjęcia pokażę :)

vip42
20-02-2008, 08:31
szerokość drogi 2-3 m poco więcej, przecież nie będzie tam ruchu 2stronnego. Trochę więcej miejsca przy garażu dla lepszego manewrowania i po to by goście też mogli gdzieś ustawić auta. nie buduj autostrady. Pojedź na jakiś plac manewrowy i zobacz wymiary łuku. Jak kursanci mogą po czymś takim jeździć to bardziej doświadczony kierowca również.

JarL
20-02-2008, 12:05
Uwentualnie można wjeżdżać do garażu tyłem...

Elfir
20-02-2008, 15:05
http://images34.fotosik.pl/150/68cad8c6e12412eemed.jpg

Wiele się tu nie wymysli. Super szeroka droga jest ci kompletnie niepotrzebna - przecież nie będziesz tam jeżdzić z dużymi prędkościami! Starczy 3 m, lekko poszerzone przy wejściu do domu - by pasazer mógł wysiąść.
Przy wjeżdzie na posesję można przewidzieć miejsce parkongowe dla gości i do krótkiego postoju. natomiast przy wjeżdzie do garażu zrobić placyk do manewrowania przy cofaniu.

patka
20-02-2008, 15:13
czy ja moge miec do was pytanie- podlacze sie co by nie zasmiecac forum?
Jakie polecacie odleglosci dla podobnej aczkolwiek lekko odmiennej sytuacji.
Działka jak wyzej wjazd do garazu po drugiej stronie tj tak jakby lustrzane odbicie. Interesuja mnie odleglosci od sasiada Ai B.
Dzieki z gory z odpowiedzi.
Ps. kierowca srednio wprawny czerokosc drogi dojazdowej do dzialki 5m

GUZIKI
20-02-2008, 15:45
szerokość drogi 2-3 m poco więcej, przecież nie będzie tam ruchu 2stronnego. Trochę więcej miejsca przy garażu dla lepszego manewrowania i po to by goście też mogli gdzieś ustawić auta. nie buduj autostrady. Pojedź na jakiś plac manewrowy i zobacz wymiary łuku. Jak kursanci mogą po czymś takim jeździć to bardziej doświadczony kierowca również.

Już sami zrobiliśmy sobie plac manewrowy i NAPAWDĘ dajemy radę! :o :) Może to dlatego, że miszkamy teraz w miejscu, w którym takie dziwne drogi dojazdowe są standarem :)

GUZIKI
20-02-2008, 15:46
Uwentualnie można wjeżdżać do garażu tyłem...

Tak samo twierdzi mój chłopak - mistrz kierownicy ;)

GUZIKI
20-02-2008, 15:49
http://images34.fotosik.pl/150/68cad8c6e12412eemed.jpg

Wiele się tu nie wymysli. Super szeroka droga jest ci kompletnie niepotrzebna - przecież nie będziesz tam jeżdzić z dużymi prędkościami! Starczy 3 m, lekko poszerzone przy wejściu do domu - by pasazer mógł wysiąść.
Przy wjeżdzie na posesję można przewidzieć miejsce parkongowe dla gości i do krótkiego postoju. natomiast przy wjeżdzie do garażu zrobić placyk do manewrowania przy cofaniu.

Myślimy dokładnie o takim rozwiązaniu, jak narysowałeś(aś) :) Być może zrobimy tylko szerszy pas zieleni przy płocie, żeby wziąć tzw. zamach ;) (odbić maksymalnie przed skrętem).

Yoric
20-02-2008, 16:33
Guziki,

powiedzmy, ze z wjezdzaniem wyjezdzaniem nie bedzie wielkich klopotow ..... i ze zrobisz tak jak elfir namalowal ....
zauwaz, ze ... nie masz miejszca na tej dzialce - bedzie kawalek miejsca przed wjazdem zastawiony czesciowo przez samochod i drugi taki serek za domem nieduzy.
Przy przesunieciu domu "po bozemu" ;) - namaluj prosze i popatrz sama ...zyskujesz piekny kawalem pola za domem z cisza i spokojem bez jedzacych stojacych samochodow. Zauwaz, jak garaz sie pieknie wpisuje w te narysowana juz drogę przed brama ;-) Wspominalas, ze dzialka jest zadrzewiona - tym bardziej lepiej miec jeden duzy jasny kawal ziemii niz dwie ciemne polanki.
Moze i wjedzie sie do tego garazu ...moze i nikt nigdy nie zarysuje tego badz co badz ladnego domku ..ale ..po co komplikowac sobie zycie. ??? Po to ROWNIEZ budujecie dom, zeby juz nie krecic samochodami ..kombinowac czy sie zmieszcze ...tylko spokojnie sobie parkowac w prosty jak najprosztszy sposob.

Po chalupie widac, zescie majetni ....;) ale moze ... ;-))))
Wez wycene za te droge - wyjdzie pewnie z 35000...no chyba ze kostka betonowa pojedziecie ..ale przy takim domu ...to by trza cus bardziej szlachetnego ;)

pozdrawiam ;)

Y

Yoric
20-02-2008, 16:39
i jeszcze jedno ...wyobraz sobie jak sasiad B wywali chalupe to bedziesz miala przed domkiem jak na scenie
a za domkiem ...hyhyhyhy spokoj

GUZIKI
21-02-2008, 00:10
i jeszcze jedno ...wyobraz sobie jak sasiad B wywali chalupe to bedziesz miala przed domkiem jak na scenie
a za domkiem ...hyhyhyhy spokoj

Tak sąsiad A, jak i sąsiad B już "wywalili" chałupy :) Wiem na czym stoję.

GUZIKI
21-02-2008, 00:12
A rysunek nie oddaje precyzyjnie granic działki (jest o wiele większa). Zrobiłam go kiedyś, do innego tematu. Postanowiłam (na leniucha) wykorzystać go i teraz. Bo wirtuozem painta nie jestem i za dużo czasu mi to zajmuje :)

Yoric
21-02-2008, 09:18
Guziki,

Jesli masz wieksza dzialke - tez zrobilbym garaz naprzeciw bramy. Ale widze pomalu konczy mi sie amunicja a bunkier Twojego postanowienia nawet nie nadkruszony zostal ;).
Wracajac do drogi ...kazdy powiniem miec wlasna i sie jej trzymac.

pozdrawiam serdecznie
Yoric

vip42
21-02-2008, 09:35
...zyskujesz piekny kawalem pola za domem z cisza i spokojem bez jedzacych stojacych samochodow...


czyżby autostrada pod oknem? bez przesady z tym ruchem samochodów pod oknem. obracając dom może znaleźć się on za blisko skarpy, grożąc obsunięciem. kostka betonowa ładnie wygląda, niekoniecznie musi być to granit lub marmur ;)

JarL
27-02-2008, 18:19
A rysunek nie oddaje precyzyjnie granic działki (jest o wiele większa). Zrobiłam go kiedyś, do innego tematu. Postanowiłam (na leniucha) wykorzystać go i teraz. Bo wirtuozem painta nie jestem i za dużo czasu mi to zajmuje :)

Nie no, :roll: skala to podstawa.

JarL
27-02-2008, 18:20
A w którym kierunku jest północ?

GUZIKI
29-02-2008, 19:02
A w którym kierunku jest północ?
Północ jest w kierunku północnym. Pisałam już, że wjazd jest od zachodu. Co do skali: w tym wątku prosiłam tylko o propozycje odległości i wymiarów drogi, przy wjeździe do garażu pod kątem 90stopni. Rysunek ma tylko zobrazować sytuację. :)

GUZIKI
29-02-2008, 19:02
...zyskujesz piekny kawalem pola za domem z cisza i spokojem bez jedzacych stojacych samochodow...


czyżby autostrada pod oknem? bez przesady z tym ruchem samochodów pod oknem. obracając dom może znaleźć się on za blisko skarpy, grożąc obsunięciem. kostka betonowa ładnie wygląda, niekoniecznie musi być to granit lub marmur ;)

Racja. Będzie dobrze :) Coś wymyślimy.

GUZIKI
29-02-2008, 19:07
Guziki,

Jesli masz wieksza dzialke - tez zrobilbym garaz naprzeciw bramy. Ale widze pomalu konczy mi sie amunicja a bunkier Twojego postanowienia nawet nie nadkruszony zostal ;).
Wracajac do drogi ...kazdy powiniem miec wlasna i sie jej trzymac.

pozdrawiam serdecznie
Yoric
Hehe, rzeczywiście jestem nieugięta :D Na pewno zrobimy tak, żeby było NAM wygodnie. Udało mi się trafić przypadek drogowy taki, jaki zaistniałby na naszej działce (90st skret, 4m droga i znowu skręt 90st). W dodatku biegła ona pod górkę....i znajduje się w centrum miasta, w którym teraz mieszkamy. Dziennie przejeżdza tam mnóstwo aut i dają radę. My też daliśmy 8) Bez żadnych problemów.

patka
02-04-2008, 19:46
czyli 4 m spokojnie wystarcza od sasiada A? I ile bedzie od sasiada B.
Pytam bo ja sie zastanawiam czy od sasiada A nie dac 6m ale szkoda mi dzialki tym bardziej ze nasz garaz jest od strony sasiada B.