PDA

Zobacz pełną wersję : Co kwitnie na przełomie lipca-sierpnia ?



Anula_KWI
17-02-2008, 20:20
Witam,

W zeszłym roku zaobserwowałam że w lipcu mój ogród robi się mało kolorowy, a skalniak po prostu nudny, bo przekwitły już rododerndrony, azalie i reszta wiosennych kwiatów. Zostają pelargonie w skrzynkach, lobelia i georginie.
Prosze poradzćie mi co na skalniaku oraz na rabatach i klombach kwitnie z lipcu i sierpniu.

Mirek_Lewandowski
17-02-2008, 20:27
Kwiaty kwitnące w lipcu : lilie, malwy, dzwonki, ostróżki, powoje, lawenda, przymiotno, mieczyki, liliowce, słoneczniki,lobelie, aksamitki, nagietki, rozchodniki, chabry, firletki, gipsówka.
Krzewy kwitnące w lipcu : róże, hortensje, pięciorniki. W lipcu i sierpniu bardzo efektownie wyglądają perukowce o puszystych różowych lub bordowych owocostanach i czerwonych liściach.
Kwiaty kwitnące w sierpniu : malwy, ostróżki, powoje, liliowce, czarnuszka damasceńska, lobelie, aksamitki, nagietki, rozchodniki, nasturcje, astry chińskie, dalie, begonie, cynie wytworne, kosmosy, lwie paszcze, dzielżany, floksy wiechowate, krwawniki, nachyłki, pysznogłówki, rudbekie.
Krzewy kwitnące w sierpniu : róże, hortensje, budleja Davida. W lipcu i sierpniu bardzo efektownie wyglądają perukowce o puszystych różowych lub bordowych owocostanach i czerwonych liściach.
Pnącza kwitnące w sierpniu : clematisy, fasola ozdobna, wilce.
Drzewa kwitnące w sierpniu : sumak octowiec.