PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki osprzęt elektryczny i dlaczego?



bimbelt
18-02-2008, 06:54
Podpowiedzcie mi jakiego producenta wybrac osprzet elektryczny, zeby nie bylo drogo, a jednoczesnie w miare solidnie i ladnie.

Moje zalozenia:
- kolor raczej bialy, bez bajerow
- forma prosta, pasujaca do modernistycznych wnetrz,
- budowa ramkowa (musza byc dostepne poczworne ramki poziome i potrojne pionowe),
- bogaty wybor elementow - przelaczniki zaluzjowe, podwojny ethernet (ewentualnie komp. + tel.), antenowe (pojedyncze i podwojne),

adiz1
18-02-2008, 06:59
Podpowiedzcie mi jakiego producenta wybrac osprzet elektryczny, zeby nie bylo drogo, a jednoczesnie w miare solidnie i ladnie.
...

Kierowałem się tymi samymi kryteriami.
Berker
Cenię sobie prostotę i ponadczasowość, zdecydowałem się na model "B.Kwadrat"
http://www.berker.com/pl/polska/produkty/serie_produktow/bkwadrat/

Darek Rz
18-02-2008, 07:13
Podpowiedzcie mi jakiego producenta wybrac osprzet elektryczny, zeby nie bylo drogo, a jednoczesnie w miare solidnie i ladnie.
...

Kierowałem się tymi samymi kryteriami.
Berker
Cenię sobie prostotę i ponadczasowość, zdecydowałem się na model "B.Kwadrat"
http://www.berker.com/pl/polska/produkty/serie_produktow/bkwadrat/

Witam

U mnie to samo .Berker "kwadrat" . Solidnie wykonane i naprawdę niedrogie .

bimbelt
18-02-2008, 07:22
Bardzo mi sie podoba, ale..
W ofercie przedstawionej na stronie widze tylko ramki dwukrotne. Nie ma tez przelacznikow zaluzjowych, a gniazdo telefoniczne wyglada jakos dziwnie. Co wy na to?

jacekp71
18-02-2008, 07:28
przeglądnij Legranda ....

bimbelt
18-02-2008, 07:33
przeglądnij Legranda ....

Legrand jest ladny, ale..
1. Jest drogi.
2. Na niektorych elementach umieszcza swoje logo (blee), a na innych napis IP44 (jakby to bylo istotne).

Plusem jest na pewno to, ze ma pelen asortyment. Mam jednak nadzieje, ze znajde cos rownie fajnego w bardziej korzystnej cenie. Nie zalezy mi na marce. Nie jestem typem czlowieka, dla ktorego najistotniejsza jest metka (a nawet wrecz przeciwnie).

jacekp71
18-02-2008, 10:23
przeglądnij Legranda ....

Legrand jest ladny, ale..
1. Jest drogi.
2. Na niektorych elementach umieszcza swoje logo (blee), a na innych napis IP44 (jakby to bylo istotne).

Plusem jest na pewno to, ze ma pelen asortyment. Mam jednak nadzieje, ze znajde cos rownie fajnego w bardziej korzystnej cenie. Nie zalezy mi na marce. Nie jestem typem czlowieka, dla ktorego najistotniejsza jest metka (a nawet wrecz przeciwnie).

jak to nie zalezy ci na marce - to chcesz miec dobry osprzet czy nie ??;-)
a to ze jest wytloczona nazwa na ramce ?? .... daj spokoj.
z lodowki czy pralki tez ja zerwiesz ??

poza tym Legrand i Berker to ta sama polka.

bimbelt
18-02-2008, 10:30
Troche zle mnie zrozumiales. Zalezy mi oczywiscie na dobrym osprzecie, natomiast nie usmiecha mi sie placic za napis Legrand na obudowie. Zauwaz, ze chyba tylko ten producent umieszcza swoje logo na froncie obudowy, wiec porownanie do lodowki jest troche nietrafne. Dla mnie posiadanie wlacznikow swiatla z logiem producenta jest porownywalne do posiadania dresu z trzema paskami. Nie odpowiada mi to po prostu.

Wrocmy jednak do tematu - czy ktos sie orientuje czy Berker ma tylko taki asortyment, jak przedstawiony na ich stronie, czy moze cos wiecej?

jacekp71
18-02-2008, 11:07
Zalezy mi oczywiscie na dobrym osprzecie, natomiast nie usmiecha mi sie placic za napis Legrand na obudowie.

mysle, ze placi sie za cos wiecej niz napis - to bardzo dobry osprzet.


Dla mnie posiadanie wlacznikow swiatla z logiem producenta jest porownywalne do posiadania dresu z trzema paskami.

sorki, nie dociera do mnie taki argument.
ani w odniesieniu do osprzetu, ani do nieczego innego ....
zwlaszcza, jesli za tym idzie dobra jakosc.

to chyba jakas polska fobia, ze wstydzimy sie ze uzywamy dobrych marek.

Mice
18-02-2008, 12:20
sorki, nie dociera do mnie taki argument.
ani w odniesieniu do osprzetu, ani do nieczego innego ....
zwlaszcza, jesli za tym idzie dobra jakosc.

to chyba jakas polska fobia, ze wstydzimy sie ze uzywamy dobrych marek.
fobia podobna do tej co każe kupować Legranda zamiast Zuzi*
Znajomy właśnie zakupił polskie gniazda i włączniki, ładne, działają i kosztowały 6,50 :lol: W domu mam inną Franie* i też działa od 10 lat minimum bez problemów. No ale nie mogę się pochwalić wypasionym Legrandem tak jak sąsiad :wink:


*nazwa wymyślona

Krisker
18-02-2008, 12:37
Podpowiedzcie mi jakiego producenta wybrac osprzet elektryczny, zeby nie bylo drogo, a jednoczesnie w miare solidnie i ladnie.

Moje zalozenia:
- kolor raczej bialy, bez bajerow
- forma prosta, pasujaca do modernistycznych wnetrz,
- budowa ramkowa (musza byc dostepne poczworne ramki poziome i potrojne pionowe),
- bogaty wybor elementow - przelaczniki zaluzjowe, podwojny ethernet (ewentualnie komp. + tel.), antenowe (pojedyncze i podwojne),


Użyłem Elda Viva, jednak nie wiem, czy cena i wygląd będą Ci odpowiadać... Jakość bdb, dużo różnych modułów, a cena w bieli do przyjęcia.

"KATALOG" ELDA VIVA (http://www.elda.pl/produkty/laczniki_v/main.htm)

jacekp71
18-02-2008, 12:39
coraz mniej rozumiem z tej dyskusji ........

3241mirek
18-02-2008, 12:43
Polecam Ospela serię TON. Mam w całym domu i jest ok

Haynauer
18-02-2008, 12:58
jak fajna chawira, to najlepsza GIRA...

rafal9
18-02-2008, 13:57
Berker - bajecznie łatwo się montuje,
solidne wykonanie.

TOMEKP1
18-02-2008, 14:30
Tylko Berker seria moduł lub moduł plus kolor biały lub krem możliwość podłączenia w ramce 5-u elementów łatwy montaż fajny wygląd
pozdrawiam

Wosto
18-02-2008, 15:01
A ja mam "Kontakt Simon" seria Classic - full możliwości, kolory też do wyboru (szczególnie ramki):
http://www.kontakt-simon.com.pl/index.php?cont=eshop&grmID=1&grupaID=182&nadgrupaID=176&dzialanie=podgrupy&hierID=1&lngID=1
Pozdrawiam

Ziarutek
18-02-2008, 15:06
Witam,

Ja myślę o tych
http://www.hagergroup.pl/index.php?scr=1024&id=31

ale Berker też mi się podoba.

Muszę to przemyśleć.

Pozdrawiam

Garcia27
18-02-2008, 18:35
Polecam z czystym sumieniem osprzęt hagera - a dokładnie to POLO.
Bardzo dobry technicznie, wzornictwo uniwersalne.
Jesli mogę to tylko POLO montuję i polecam inwestorom.

Mixi
25-02-2013, 12:49
Kierowałem się tymi samymi kryteriami.
Berker
Cenię sobie prostotę i ponadczasowość, zdecydowałem się na model "B.Kwadrat"
http://www.berker.com/pl/polska/produkty/serie_produktow/bkwadrat/

ja mam Ospel Impresję i bardzo sobie chwalę :) świetnie wygląda wzorniczo no i nie zbankrutowałem :)

Gryfpc
25-02-2013, 13:23
U nas też Ospel, ale biała gazela. Z ciekawostek dodam, że jako jeden z nielicznych ma dostępne ramki 5-krotne, co ma znaczenie przy rozbudowanym systemie rtv. Cenowo też ok.

CityMatic
25-02-2013, 13:26
Kierowałem się tymi samymi kryteriami.
Berker
Cenię sobie prostotę i ponadczasowość, zdecydowałem się na model "B.Kwadrat"
http://www.berker.com/pl/polska/produkty/serie_produktow/bkwadrat/

Doskonały wybór - u mnie również ten system i jest bardzo ładnie.

Mixi
06-03-2013, 10:43
U nas też Ospel, ale biała gazela. Z ciekawostek dodam, że jako jeden z nielicznych ma dostępne ramki 5-krotne, co ma znaczenie przy rozbudowanym systemie rtv. Cenowo też ok.

no proszę :) o tych ramkach nie miałem pojęcia, w sumie mi nie były potrzebne, ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że Ospel produkuje takie cuda :)

czinczin
15-10-2013, 01:20
Mnie Ospel "kupił cenowo" i dizajenme. prostym ale pasujacym wszedzie

marek_czeczot
21-10-2013, 12:25
Mnie Ospel "kupił cenowo" i dizajenme. prostym ale pasujacym wszedzie

No Ospel to moim zdaniem jedyny sensowny wybór jak ktoś nie chce chińszczyzny z hipermarketu, ale też nie potrzebuje full wypasu w domu :)

sebsa
22-10-2013, 07:09
No Ospel to moim zdaniem jedyny sensowny wybór jak ktoś nie chce chińszczyzny z hipermarketu, ale też nie potrzebuje full wypasu w domu :)

Z działu marketingu Ospela???? Spokojnie w tej półce cenowej można wymieć produkty KONTAKT SIMON, Schneider, kilka serii Legranda, nową serię HAGER-a i pewnie kilku innych.

sebsa
22-10-2013, 07:10
no proszę :) o tych ramkach nie miałem pojęcia, w sumie mi nie były potrzebne, ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że Ospel produkuje takie cuda :)

Inni również - uwierz:)

vipergt2
19-02-2014, 10:54
Kierowałem się tymi samymi kryteriami.
Berker
Cenię sobie prostotę i ponadczasowość, zdecydowałem się na model "B.Kwadrat"
http://www.berker.com/pl/polska/produkty/serie_produktow/bkwadrat/

Ja znowu wykończyłem mieszkanie w osprzęcie elso fashion, łazienka elso fashion ip44
http://www.schima.pl/producenci/elso/

ala_ma
20-09-2014, 16:35
ja mam ospela - sonate. bardzo ładnie wyglądają - prosta niewyszukana forma, super! w sam raz żeby takie rzeczy jak osprzęt elektryczny nie rzucał się w oczy :)

mirek118
12-01-2015, 21:36
ja mam ospela - sonate. bardzo ładnie wyglądają - prosta niewyszukana forma, super! w sam raz żeby takie rzeczy jak osprzęt elektryczny nie rzucał się w oczy :)

Możesz wstawić jakieś fotki Sonaty w jakiejś większej ramce (cztero lub pięciokrotna) i zdjęcie jakiegoś włącznika. Chce zobaczyć jak to się komponuje bo też chyba zdecyduję się na Sonatę

mirek118
12-01-2015, 21:38
Jeśli zagląda tutaj ktoś kto handluje Ospelem to ma listę w excelu z opisami i numerami handlowymi producenta osprzętu jaki potrzebuję. Około 150 elementów + ok 90 ramek. Proszę o kontakt na priv jeśli ktoś chce mi zrobić ofertę.

śmig_śmigalska
08-02-2015, 13:25
ja mam Ospel Impresję i bardzo sobie chwalę :) świetnie wygląda wzorniczo no i nie zbankrutowałem :)

Ja wybrałam Ospel As. Klasyczny, biały, świetnie wyglada w naszych wnętrzach. Cena (zwłaszcza na etapie wykończeniówki) była miodzio.
Kupowałam TUTAJ (http://elhurt.pl/produkty/gniazda-i-wylaczniki/ospel/ospel-as,2,19879)

mirek118
08-02-2015, 13:39
Ja wybrałam Ospel As. Klasyczny, biały, świetnie wyglada w naszych wnętrzach. Cena (zwłaszcza na etapie wykończeniówki) była miodzio.
Kupowałam TUTAJ (http://elhurt.pl/produkty/gniazda-i-wylaczniki/ospel/ospel-as,2,19879)

U mnie wlasnie wczoraj odbył się montaż. Sonata w domu, As w piwnicy i w garażu i parę sztuk Impresji na zewnątrz budynku.
To co w środku to Ecru, a na zewnątrz srebrny kolor.

śmig_śmigalska
09-02-2015, 17:37
U mnie wlasnie wczoraj odbył się montaż. Sonata w domu, As w piwnicy i w garażu i parę sztuk Impresji na zewnątrz budynku.
To co w środku to Ecru, a na zewnątrz srebrny kolor.


Widzę, że szeroko wykorzystałeś paletę kolorów i wzorów Ospela :D Bardzo poetycko to brzmi. Mam nadzieję, że wszystko będzie Ci bezpiecznie i długo służyło.

mirek118
09-02-2015, 17:46
Widzę, że szeroko wykorzystałeś paletę kolorów i wzorów Ospela :D Bardzo poetycko to brzmi. Mam nadzieję, że wszystko będzie Ci bezpiecznie i długo służyło.

:-). Sonata droższa, dlatego As w piwnicy i garażu. Impresja na zewnątrz bo chciałem tam srebrny. Nie licząc ramek wyszlo ok. 160 elementów takze trzeba było pokombinować żeby się nie zrujnować

kesay
11-02-2015, 16:02
Ja ospela montowałem nie raz i powiem że jakość tragiczna, ciężko to spasować. O wiele lepszy Kontakt-Simon albo berker kwadrat, to bez dwóch zdań - zupełnie inna półka. Można spojrzeć też na Girę, i chociaż droższa to dają dobre ceny, np. tu https://elektrodesign.pl/54-e2
Czasem warto wydać więcej i spać spokojnie Różne cuda już widziałem. Ramki piątki mają wszyscy szanujący się producenci tak naprawdę.

CityMatic
11-02-2015, 16:05
Ja ospela montowałem nie raz i powiem że jakość tragiczna, ciężko to spasować. O wiele lepszy berker kwadrat, .....naprawdę.

Ale porównanie :) nie ta jakość nie ta cena :) porównanie VW do Porsche dobre To i to samochód.

kesay
11-02-2015, 17:54
Ale porównanie :) nie ta jakość nie ta cena :) porównanie VW do Porsche dobre To i to samochód.

Co do jakości to się zgodzę. Pomimo że B.Kwadrat produkują w Polsce to co do jakości nie ma się do czego przyczepić. Nawet sam plastik jest twardszy przez co mniej się rysuje.

Co do ceny, poziom zbiżony Gazela/Bkwadrat

Zaokrąglając z tego co widzę w necie:
Ramka pojedyncza ok 3zł,
Giazdko: Ospel:11zł, Berker 16,
Włącznik Ospel 11, berker 16

Więc jeśli różnica w cenie jest tak mała to Ospel wydaje się być słono za drogi jak na tą (słabą) jakość. :)

Lepiej już Kontakt-Simon kupić, mają całkiem przyzwoite mechanizmy.

CityMatic
11-02-2015, 19:31
Co do jakości to się zgodzę. Pomimo że B.Kwadrat produkują w Polsce to co do jakości nie ma się do czego przyczepić. Nawet sam plastik jest twardszy przez co mniej się rysuje.

Co do ceny, poziom zbiżony Gazela/Bkwadrat....Więc jeśli różnica w cenie jest tak mała to Ospel wydaje się być słono za drogi jak na tą (słabą) jakość. :)

Lepiej już Kontakt-Simon kupić, mają całkiem przyzwoite mechanizmy.

Masz rację , ale w całości i tak wychodzi więcej o 50%, to dużo jeśli wydaje się na osprzęt na cały dom to kwota nie jest do pominięcia.
Niestety jeśli kupi się osprzęt słaby to najczęściej dość szybko się zużywa (szczególnie w kuchni gdy często wkładamy i wyjmujemy sprzęt w gniazdka), a jeszcze częściej jest przyczyną uszkodzeń sprzętu do niego podłączonego, dziwne przepięcia , brak styku poszczególnych elementów, jakieś opory powodujące nagrzewanie, czy iskrzenie powodujące przepalanie żarówek , a niekiedy nie wiedzieć czemu zadziałanie RCD. Najbardziej żal w tym wszystkim jest żarówek najnowszego typu czyli LED. Ich przetwornice są bardzo czułe na takie "niespodzianki" więc diametralnie skraca się ich żywotność.
Należy jedynie pamiętać o tym - że taki osprzęt wymienia się zazwyczaj wtedy jak się popsuje! jeśli jest trwały, solidny i estetyczny w domu jest z nami do końca :).

CityMatic
11-02-2015, 19:47
:-). Sonata droższa, dlatego As w piwnicy i garażu. Impresja na zewnątrz bo chciałem tam srebrny. Nie licząc ramek wyszlo ok. 160 elementów takze trzeba było pokombinować żeby się nie zrujnować
Bardzo dobrze pomyślane:) jedna seria, ale srebrna impresja na zewnątrz?mam nadzieję, że nie narażona na czynniki bo te gniazda niezbyt nadają się na działanie słońca i wilgoci.

mirek118
11-02-2015, 20:10
Ja ospela montowałem nie raz i powiem że jakość tragiczna, ciężko to spasować. O wiele lepszy Kontakt-Simon albo berker kwadrat, to bez dwóch zdań - zupełnie inna półka. Można spojrzeć też na Girę, i chociaż droższa to dają dobre ceny, np. tu https://elektrodesign.pl/54-e2
Czasem warto wydać więcej i spać spokojnie Różne cuda już widziałem. Ramki piątki mają wszyscy szanujący się producenci tak naprawdę.

u mnie elektryk zlego slowa nie powiedział. wszystko zamontowal i OK

śmig_śmigalska
18-02-2015, 18:44
u mnie elektryk zlego slowa nie powiedział. wszystko zamontowal i OK

U nas nawet nie trzeba było wzywać elektryka. Montaż był zupełnie nieskomplikowany. Nie mamy zadnego powodu, żeby narzekać na jakość ospelowskiego osprzętu. Przy dużej ilości punktów różnica w cenie z pozoru niewinna rośnie dość drastycznie.

śmig_śmigalska
18-02-2015, 18:52
Ja ospela montowałem nie raz i powiem że jakość tragiczna, ciężko to spasować. O wiele lepszy Kontakt-Simon albo berker kwadrat, to bez dwóch zdań - zupełnie inna półka. Można spojrzeć też na Girę, i chociaż droższa to dają dobre ceny, np. tu https://elektrodesign.pl/54-e2
Czasem warto wydać więcej i spać spokojnie Różne cuda już widziałem. Ramki piątki mają wszyscy szanujący się producenci tak naprawdę.

:eek:Jakoś trudno mi uwierzyć w tę opinię. To dość powszechnie wybierany osprzęt. Chyba, że ta opinia ma zwrócić uwagę na wybór konkurencji. Lepiej jednak powoływać się na zalety własnych wyborów niż wady konkurencyjnych. :)Co ci sie tak ciężko spasowywało? Mój M. nieelektryk nie miał z montażem ospela najmniejszych problemów.

śmig_śmigalska
18-02-2015, 19:04
Co do jakości to się zgodzę. Pomimo że B.Kwadrat produkują w Polsce to co do jakości nie ma się do czego przyczepić. Nawet sam plastik jest twardszy przez co mniej się rysuje.

Co do ceny, poziom zbiżony Gazela/Bkwadrat

Zaokrąglając z tego co widzę w necie:
Ramka pojedyncza ok 3zł,
Giazdko: Ospel:11zł, Berker 16,
Włącznik Ospel 11, berker 16

Więc jeśli różnica w cenie jest tak mała to Ospel wydaje się być słono za drogi jak na tą (słabą) jakość. :)

Lepiej już Kontakt-Simon kupić, mają całkiem przyzwoite mechanizmy.

Wychodzi mi 10 zł różnicy na punkcie. Przy 100 punktach w domu robi się 1000 zł różnicy. Zdecydowanie wybieram przeznaczenie tej różnicy na zakup farb w najwyzszej półki. :cool: Zwykłam dotykać włączników palcem- jakoś nie zdarzyło mi sie zarysowanie włączników czy gniazdek :eek:

CityMatic
18-02-2015, 19:21
Wychodzi mi 10 zł różnicy na punkcie. Przy 100 punktach w domu robi się 1000 zł różnicy. Zdecydowanie wybieram przeznaczenie tej różnicy na zakup farb w najwyzszej półki. :cool: Zwykłam dotykać włączników palcem- jakoś nie zdarzyło mi sie zarysowanie włączników czy gniazdek :eek:

Masz rację, ale nie do końca, ja się wtrącę chociaż montuję ospel-a i jest coraz lepszy , a na pewno estetyczniejszy.
Trzeba się zastanowić nad jednym faktem. Ile razy malujesz dom, a ile razy wymieniasz włączniki i gniazda?......
W jakim czasie? w czasie całego życia.
1000 zł nie jest dużo to ok 6 groszy dziennie przez 40 lat. a zapewne nie masz w domu 100 sztuk osprzętu :)
Pozdrawiam

śmig_śmigalska
18-02-2015, 19:46
Masz rację, ale nie do końca, ja się wtrącę chociaż montuję ospel-a i jest coraz lepszy , a na pewno estetyczniejszy.
Trzeba się zastanowić nad jednym faktem. Ile razy malujesz dom, a ile razy wymieniasz włączniki i gniazda?......
W jakim czasie? w czasie całego życia.
1000 zł nie jest dużo to ok 6 groszy dziennie przez 40 lat. a zapewne nie masz w domu 100 sztuk osprzętu :)
Pozdrawiam

Twojej opinii jestem skłonna zaufać :D Przemawia za tym ilość postów. Pisałam już nie raz i nie dwa, ale powtórzę- olbrzymia większość budujących buduje na kredyt. Do wszystkiego, co się kupuje z kredytu trzeba dodać cenę odsetek. Na każdym etapie budowy rozwiązuje się dylematy cena/jakość. Serce by chciało, żeby wszystko było mercedesem, czy co tam jest w świecie motoryzacji na najwyższej półce. Najwięcej rozminięć z pierwotną kalkulacją kosztów budowy jest właśnie na etapie wykończeniówki. Moim zdaniem każdy ma prawo do wyboru swoich preferencji. Każdy wybór powoduje sytuację, że czegoś się nie wybrało :D Trudno. Taka już dola inwestora. Podobne dylematy są przy wyborze klamek, modelu drzwi, płytek.
PS. 40 lat to już niestety zbyt szeroki zakres czasu. Obawiam sie , że Śmigalskiej już nie obejmuje.

CityMatic
18-02-2015, 19:59
Do wszystkiego, co się kupuje z kredytu trzeba dodać cenę odsetek. .... Taka już dola inwestora. Podobne dylematy są przy wyborze klamek, modelu drzwi, płytek.

Wiem co czujesz, ale jeśli ospel to jak najbardziej np: impresja jest naprawdę bardzo dobrym produktem, gwarantowana moc styków i dobry plastik, a także bardzo duża różnorodność zestawów w ramkach wielokrotnych.
Postami w tym wątku chcę nakierować inwestorów na coś pośredniego ale nie tandetnego i awaryjnego. "tanie mięso psy jedzą" i to się sprawdza w czasie budowy - kupując coś taniego tracimy zbyt wiele bo w niedługim czasie znów musimy kupować.
Kupowanie bardzo drogiego osprzętu - wg mnie zakrawa o snobizm, a już kupowanie zestawów które nie mają przeznaczenia jak czujniki ruchu, termostaty czy zegary o podłączeniach kabelkowych głośników sprzętu RTV nie wspomnę.
Ostatnio spotkałem się z osprzętem Gira - który montowałem dosłownie w materiałowych białych rękawiczkach bo się bałem uszkodzić - jakość super, wygląd rewelacja funkcjonalność bardzo dobra - a więc wszystko ok tylko cena! Więc montujemy to na co jest nas stać, ale ma to być trwałe, bezpieczne i estetyczne
Pozdrawiam serdecznie i życzę słusznych wyborów.

śmig_śmigalska
18-02-2015, 20:22
Wiem co czujesz, ale jeśli ospel to jak najbardziej np: impresja jest naprawdę bardzo dobrym produktem, gwarantowana moc styków i dobry plastik, a także bardzo duża różnorodność zestawów w ramkach wielokrotnych.
Postami w tym wątku chcę nakierować inwestorów na coś pośredniego ale nie tandetnego i awaryjnego. "tanie mięso psy jedzą" i to się sprawdza w czasie budowy - kupując coś taniego tracimy zbyt wiele bo w niedługim czasie znów musimy kupować.
Kupowanie bardzo drogiego osprzętu - wg mnie zakrawa o snobizm, a już kupowanie zestawów które nie mają przeznaczenia jak czujniki ruchu, termostaty czy zegary o podłączeniach kabelkowych głośników sprzętu RTV nie wspomnę.
Ostatnio spotkałem się z osprzętem Gira - który montowałem dosłownie w materiałowych białych rękawiczkach bo się bałem uszkodzić - jakość super, wygląd rewelacja funkcjonalność bardzo dobra - a więc wszystko ok tylko cena! Więc montujemy to na co jest nas stać, ale ma to być trwałe, bezpieczne i estetyczne
Pozdrawiam serdecznie i życzę słusznych wyborów.

Oby więcej takich doradców. :D Dopiero teraz doczytałam informacje w Twojej stopce. Pochylam głowę z szacunkiem. :)

Molenda
23-07-2015, 21:59
ja mam Ospel Impresję i bardzo sobie chwalę :) świetnie wygląda wzorniczo no i nie zbankrutowałem :)

Też polecam Ospel - zamawiam od nich od kilku lat i jestem zadowolony.

yaiba83
25-07-2015, 08:16
Ja mam wszystko w domu i w firmie Ospela (Efekt) i nie polecam. Cena ok, wyglądają ok ale włączniki oświetlenia bardzo szybko kończą swoją żywotność. Po prawie 3 latach mieszkania w naszym domu wymieniłem już 3 pstryki. Przy załączaniu oświetlenia strasznie iskrzyły i strzelało w nich co świadczyło o zużyciu blaszek stykowych. W firmie przy lampach jarzeniowych padły jeszcze szybciej.

mirek118
25-07-2015, 11:30
Ja mam w domu ospel sonata i karo i wkurzają mnie włączniki rolet. Niektóre po prostu nie "załapują" po normalnym naciśnięciu. Trzeba znaleźć odpowidnią cześć klawisza do naciśnięcia. Zwlaszcza te które są w ramkach z innym osprzętem. Tak jakby coś za ciasno tam było. Ale cena była OK

elpapiotr
25-07-2015, 22:21
No i co Ty na te opinie, Molenda ?
Zamawiasz od kilku lat bo ... pewnie potrzeba wymieniać

Na tej stronie http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170521-BERKER-OSPEL-HAGER-w-dobrej-cenie&p=6844550#post6844550 dnia22-04-2015 09:59 piszesz
Robię remont i nie wiem jaki osprzęt - natynkowy czy podtynkowy, które są lepsze ? Robię zamówienie z firmy Ospel w tym tygodniu także może ktoś mi szybko pomóc ?
To w końcu jak ? Gdzie tu prawda ?

yaiba83
07-08-2015, 22:58
Stał się ich przedstawicielem handlowym?

_olo_
08-08-2015, 07:00
A czy ktoś potrafi napisać coś pozytywnego lub nie na temat schneidera seria asfora ? Jak tak patrzę na estetykę gniazda rj11/rj45 ospela i analogicznego z schneidera z tej serii to wybór jest prosty, cena jednakowa.

Wikitiki
07-04-2016, 07:55
Ja osobiście zamontowałem osprzęt Vitreous ala inteligętny dom (steruje pilotem) nie miałem większych problemów z zamontowanie bo z tyłu są śrubki jak w poprzednich włącznikach a cenowo jest naprawdę ok ;)

_unnamed
14-04-2016, 08:41
Jestem właśnie na etapie montażu osprzętu. Zdecydowałem się na Legrand Niloe (Eco) i ... nie mogę się nacieszyć ze swojego wyboru.
Po pierwsze - cena. Gniazdo z bolcem ok 4pln, łącznik podwójny ok 5pln, łącznik schodowy ok 5,5pln, ramka pojedyncza 1,5pln, ramka podwójna 3pln.
Po drugie - łatwość montażu. Osprzęt jest wykonany w całości z twardego tworzywa (nie ma blachy) a część wchodząca do puszki jest bardzo mała - nie ma problemu ze zmieszczeniem przewodów, ustawieniem osprzętu w puszce. Instalacja przebiega z uśmiechem na ustach. Ramka mocowana jest z pomocą takich ząbkowanych listków, które sprawiają że każdy bok ramki może być zamontowany w innym dystansie od ściany - nie ma mowy, żeby ramka odstawała od ściany nawet w przypadku makabrycznie nierówno osadzonych puszek.
Estetyka - to jak wiadomo temat indywidualny, ale jestem przekonany, że ta minimalistyczna forma może się podobać. Kolor "biały" tego osprzętu to tak na prawdę kolor śmietany - taki ciepły biały, bardzo dobrze wyglądający na ścianie.
Jedyna wada to gniazda podwójne zintegrowane - estetycznie i technicznie lipa.

Dla porównania instalowałem też:
Ospel Impresja - montażowo w miarę ok, kolor biały jest aż niebieskawy;
Elektroplast Carla - montażowy koszmar, gniazdo podwójne nie mieści się do standardowej puszki montażowej, trzeba zdemontować łapy montażowe puszkę delikatnie rozepchać. Kolor biały zimny;
Schneider Sedna - również wielkie bydle, bardzo głęboko wchodzi w puszkę. Nie ma możliwości aby przewody wchodziły do puszki z boku - miejsce jest tylko na górze/dole albo przy dnie puszki (głębokiej). Tu kolor miałem grafitowy - bardzo elegancki.

JanWerbinski
13-05-2016, 21:07
Powiem czego ja już nie montuję:
Ospel - wymieniałem niedawno ich produkty z lat '90i nie podobało mi się to w jakim były stanie po tym czasie. Tandeta.
F&F - nawet głupie kontrolki faz przepalały się jedna po drugiej. Tandeta.
ETI rozdzielnice - są tak topornie zrobione, że się rozsypują przy montażu. Pękają uchwyty listew PE i N. Co do innych rzeczy nie mam zdania. Korozja styków.
FAEL Z bezpieczników nadprądowych schodzi farba. Korozja styków.

Podoba mi się
Legrand - za świetnej jakości i estetyczne rozdzielnice oraz poprawnie działający osprzęt.
Moeller zanim stał się Eatonem - ogólnie wszystko super.
Zamel - za jakość, wyjątkowo wysoką estetykę wykonania.
Berker - jakość i estetyka.
Schneider - prawie jak Berker.

Ptyk
22-05-2016, 09:58
Ja u siebie wymieniałem na Ospela i jeśli chodzi o montaż to bezproblemowo. Natomiast widzę, że niektórzy średnio oceniają tego producenta. Ja zawsze miałem o nim dobre zdanie. Może dlatego, że staram się zawsze patrzeć przez pryzmat cena/jakość a w tej kategorii według mnie dobrze.

elpapiotr
24-05-2016, 09:52
No proszę - same och i ach - a coś na temat technicznego działania, podłączenia, eksploatacji, to nie łaska napisać ?

JanWerbinski
25-05-2016, 23:04
To są komentarze płatne, na zlecenie firmy Ospel.
Jak dla mnie to tylko dodatkowe potwierdzenie ich kiepskiej jakości. Muszą się uciekać do tak żenujących technik.
Nigdy nie kupię czegokolwiek tej marki.