PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C132c BARWNY wariant 3



jola@jacek
25-11-2007, 19:11
Witamy serdecznie.Przeglądam forum internetowe i nagle widzę,że "miłośnicy Barwnego" zamilkli.Jesteśmy na etapie wstępnych prac geodety i coraz mniej czasu do wyboru projektu.Podoba nam sie Barwny -wariant III(182 m2).Może jest ktoś,kto zmierzył się z "BARWNYM".Może ktoś buduje barwnego w innym wariancie.Potrzebuję jakichkolwiek informacji o tego typu domkach. Pozdrawiam.
[email protected]

Slygado
07-12-2007, 23:09
http://forum.muratordom.pl/barwny-c132-z-muratora-nowosc-opinie,t70287.htm?highlight=barwny

sylwiorek
18-02-2008, 16:29
Cz ktoś zdecydował się na ten projekt? czy ktoś zaczął budować ten domek?

sylwiorek
03-03-2008, 13:02
BarwnyIII,czy jest aż taki brzydki,że nikt go nie buduje?Kurcze,a ja już wybrałam projekt tego domu :roll:

adanielak1
03-03-2008, 17:17
nie tylko Twój projekt jest taki niepopularny :wink: ,ale się nie przejmuj, będziemy oryginalni 8) ,pozdrawiam

monika2222223
03-04-2008, 20:43
cześć znalazłam właśnie projekt jakiego szukałam od bardzo dawna :D
czy ktoś jeszcze zdecydował się na niego?
Rybka

Zalewscy
21-04-2008, 11:35
Dzień dobry,
sądząc z Waszych pytań jesteśmy na podobnym etapie budowy czyli wybór projektu :D . Barwny c132c jak na razie wygrywa i chyba tak juz zostanie.
Jesli pojawi się ktoś na tym forum kto jest juz bardziej zaawansowany w budowie barwnego c132c wariant III będziemy wdzięczni za odzew. Proponuję również, aby osoby, ktore dopiero zabierają się za tę wersję barwnego, wpisywaly się tutaj, tak abyśmy nie musieli szukać się po innych wątkach.
Jeśli ktoś ma ochotę popisać o barwnym c132c wariant III a nie chce się tu wpisywać to zapraszamy prywatnie na [email protected], pozdrawiamy barwniakow.
Magda, Marcin & Julka Zalewscy

sylwiorek
22-04-2008, 07:58
Witam kolejnych zdecydowanych na ten projekt!
Cieszę się, że pojawiają się nowe osoby bo przez długi czas byłam sama :cry: i już się bałam,że mam kiepski gust bo nikt nie decyduję się na ten projekt,a jednak coś się ruszyło. Fajnie! Szkoda,że nie ma kogoś kto jest już chociaż w połowie budowy,kto mógłby udzielić jakiś wskazówek,ale sadzę,że to dlatego,że jest to dość nowy projekt no i chyba nie tani :roll: . My budowę rozpoczelibyśmy już dawno gdyby nie biurokracja,bo projekt mamy od grudnia :cry: ,te nasze przepisy to jakiś obłęd !
Pozdrawiam i życzę powodzenia !
Sylwia

Zalewscy
22-04-2008, 10:17
Witam kolejnych zdecydowanych na ten projekt!
Cieszę się, że pojawiają się nowe osoby bo przez długi czas byłam sama :cry: i już się bałam,że mam kiepski gust bo nikt nie decyduję się na ten projekt,a jednak coś się ruszyło. Fajnie! Szkoda,że nie ma kogoś kto jest już chociaż w połowie budowy,kto mógłby udzielić jakiś wskazówek,ale sadzę,że to dlatego,że jest to dość nowy projekt no i chyba nie tani :roll: . My budowę rozpoczelibyśmy już dawno gdyby nie biurokracja,bo projekt mamy od grudnia :cry: ,te nasze przepisy to jakiś obłęd !
Pozdrawiam i życzę powodzenia !
Sylwia

hej,
to już rzeczywiście jesteście krok dalej :). Czy jakieś zmiany w projekcie wprowadzaliście? My zmienimy chyba tylko lazienke na dole tzn. powiekszymy ją, a tak to raczej zostaje bez zmian. A jaka lokalizacja budowy? Co do malego zainteresowania tym wariantem domu to myślę, że zaraz pojawią się następni, bo nie ma zbyt wielu projektow do wyboru z 3 pokajami na górze i dwoma + salon na dole, a to przecież wymarzona konfiguracja :D . Pozdrowienia
m m j zalewscy

sylwiorek
22-04-2008, 16:44
No właśnie,co do rozmieszczenia pomieszczeń to jeden z głównych powodów naszego wyboru(dwa pokoje na dole) no i te OKNA w salonie :lol: Tyle tylko,że byłam nimi zachwycona,a teraz zaczyna mnie trochę przerażać ich ilość. Boję się,że przy tym rozstawiniu okien jest mało miejsca na rozstawienie "gratów", wprawdzie za meblami nie jestem,ale nawet nie bardzo znalazłam miejsce na telewizorek(a bez tego mój mąż salonu sobie nie wyobraża),no i to małe okno pośrodku balkonowych jakoś mi nie pasuje. Zastanawiam się nad zrobieniem okien narożnych,tzn. trójka od strony jadalni i trójka od tarasu,wtedy rezygnacja z małego okna i drzwi wyjściowych na taras(wyjście byłoby po lewej stonie salonu) ,no ale wtedy trzeba by było wydłużyć taras i żeby z zewnątrz była"synchronizacja" to w sypialni też przydałoby się zamiast okna i drzwi zrobić trókę balkonową. Zyskałabym wtedy więcej ściany przy kuchni i połowę ściany od strony tarasu.Widziałam takie narożne okna w w innym domu i wyglądały ciekawie. Nie wiem czy coś z tego zrozumieliście(mam nadzieję,że tak)możecie napisać co o tym myślicie.Co do łazienki na dole napewno powiększymy,ale jeszcze nie wiem czy kosztem pomiesz.gosp. czy połączymy z toaletą.W końcu po co w domu trzy muszle klozetowe :lol: A domek ma powstać koło Wrocławia,a Wasz?
Ale się rozpisałam :roll:
Pozdrawiam

sylwiorek
22-04-2008, 16:44
No właśnie,co do rozmieszczenia pomieszczeń to jeden z głównych powodów naszego wyboru(dwa pokoje na dole) no i te OKNA w salonie :lol: Tyle tylko,że byłam nimi zachwycona,a teraz zaczyna mnie trochę przerażać ich ilość. Boję się,że przy tym rozstawiniu okien jest mało miejsca na rozstawienie "gratów", wprawdzie za meblami nie jestem,ale nawet nie bardzo znalazłam miejsce na telewizorek(a bez tego mój mąż salonu sobie nie wyobraża),no i to małe okno pośrodku balkonowych jakoś mi nie pasuje. Zastanawiam się nad zrobieniem okien narożnych,tzn. trójka od strony jadalni i trójka od tarasu,wtedy rezygnacja z małego okna i drzwi wyjściowych na taras(wyjście byłoby po lewej stonie salonu) ,no ale wtedy trzeba by było wydłużyć taras i żeby z zewnątrz była"synchronizacja" to w sypialni też przydałoby się zamiast okna i drzwi zrobić trókę balkonową. Zyskałabym wtedy więcej ściany przy kuchni i połowę ściany od strony tarasu.Widziałam takie narożne okna w w innym domu i wyglądały ciekawie. Nie wiem czy coś z tego zrozumieliście(mam nadzieję,że tak)możecie napisać co o tym myślicie.Co do łazienki na dole napewno powiększymy,ale jeszcze nie wiem czy kosztem pomiesz.gosp. czy połączymy z toaletą.W końcu po co w domu trzy muszle klozetowe :lol: A domek ma powstać koło Wrocławia,a Wasz?
Ale się rozpisałam :roll:
Pozdrawiam

sylwiorek
22-04-2008, 17:19
Z wrażenia się zdublowałam :roll:
To jest album gdze znalazłam te okna w salonie,które mi się spodobały,możecie sobie przejrzeć i doradzić mi czy mam decydować sie na te zmiany bo trochę się boję i nie jestem do końca zdecydowana czy to dobrze wyjdzie

http://picasaweb.google.com/de.tomaso.g/BudowaMasochistycznie/photo#5080459572471961154

Zalewscy
22-04-2008, 19:52
Z oknami wszystko zrozumialam, poza tym, ze drogo to chyba im więcej tym fajniej, bo jaśniej. Te narożne też fajnie by wyglądaly.To fakt, że praktycznie nie ma w tym salonie miejsca na meble, ale z drugiej strony jak się ma 5 pokoi to wszystko można poupychać, a salon mieć przejrzysty i prawie pusty. Co do telewizora to nasi męzowie raczej by się dogadali :). Z tego co pisze rozumiem, że projelt kupiliście taki bez żadnych zmian, standardowy i dopiero potem się robi te wszystkie przeróbki tak? Ale żeby dostać pozwolenie na budowę to chyba już musi być taki dokladnie jak się będzie budować, no nie?
My będziemy stawiać barwnego w Wa-wie a raczej pod Warszawą, bo w samej stolicy to chyba by nas bylo stać na 10 metrów dzialki :). A, jeszcze co do lazienki na dole to ja chcę ją polaczyc i z wc i powiekszyc o ten kawalek pomieszczenia gospodarczego no i jeszcze chcialabym miec tam wejscie z samej sypialni oraz z wc, ale nie wiem czy tak się da, bo chyba wszędzie beda same drzwi i nie będzie miejsca na umywalke :).
My raz na jakiś czas bywamy we wsi pod Walbrzychem, to jak już zbudujecie dom to przyjedziemy zobaczyć przejazdem :)
dobranoc
magda

monika2222223
22-04-2008, 22:09
Witam was serdecznie.
Bardzo ciekawe są wasze pomysły zmian w projekcie. U nas podstawową zmianą będzie przesuniącie kuchni w miejsce gabinetu a na jej dotychczasowym miejscu chcemy jadalnie. Myślimy również nad powiększeniem łazienki o wc lub w mijscu wc zrobić spiżarkę ( na różne graty ;-)np.odkurzacz itp.) A przede wszystkim zastanawiam się tak jak wy nad oknami w salonie, ale tą kwestie rozstrzygnę z architektem prowadzącym.
Gorąco pozdrawiam. Rybka z Radomia.

sylwiorek
25-04-2008, 16:40
Droga Rybko,a jak Ci się podoba moja koncepcja okien? Ma to ręce i nogi czy nie bardzo? Chciałabym usłyszeć jak najwięcej opinii na ten temat(oczywiście jak najbardziej szczerych) co pomoże mi w podjęciu niełatwej decyzji. Gdybyś miała jakieś inne pomysły to chętnie posłucham tzn. poczytam :) . Zawsze to,co kilka głów to nie jedna :roll:
Pozdrawiam,Sylwia.

monika2222223
25-04-2008, 19:56
witaj
twoje pomysły bardzo ciekawe co do okien i powiem więcej ja też upatrzyłam sobie takie potrójne okna mamy zamiar od strony tarasu takie zamieścić, natomiast z boku salonu jedno szerokie podwójne gdyż chcemy mieć jeszcze na tej ścianie miejsce na obraz nad kanapą ;-) jak znajdę chwilę to pokaże wam jakie my sobie upatrzyliśmy okna. Pozdrawiam cieplutko i życzę udanego weekendu.

sylwiorek
26-04-2008, 19:38
Cześć. Z odpowiedzi wnioskuję,że kanapa ma być po drugiej stronie,a nie jak proponują w projekcie. U nas ze względu na to że nie zmieniamy kuchni za kuchnią będzie "jadalnia"Dlatego też chcemy zmniejszyć na tej ścianie wielkość okien,żeby sąsiedzi nie zaglądali nam do talerzy :wink: (od tej strony biegnie gminna droga)wprawdzie mało uczęszczana,ale zawsze.A więcej okien od tarasu to zawsze fajniejszy widok na ogród, poza tym przez wydłużenie tarasu i zrobienie wyjścia po "lewej" stronie widok na drzewka,a nie jak to jest zazwyczaj na stół i krzesełka tarasowe,które będą schowane na ścianie powstałej między oknami od tarasu,a oknami od sypialni.Nie wiem czy dobrze kombinuję,ale kombnuję :roll: Zobaczymy co z tego wyjdzie :oops: My nasadziliśmy dzisiaj mnóstwo pierwszych drzewek,bo do pracy na działce nas ciągnie,a pozwolenia dalej nie ma :x
Pozdrawiam i oczywiście czekam na wskazówki,instrukcje,pomysły,itp. :)
Sylwia. :wink:

monika2222223
27-04-2008, 11:38
witaj sylwio!
Tak dobrze wnioskujesz kanapa będzie po przeciwnej stronie niż jest to w projekcie gdyż nie chcemy żeby goście wchodzący do domu z wiatrołapu widzieli kanapę tylko te piękne potrójne drzwi wychodzące na ogród :-) (wizualnie powiększające salon).
Na tej ścianie chcemy mieć telewizor, a na przeciwko gdzie są podwójne okna zostawimy jedno okno 3/4 tzn. takie nie do samej ziemi (takie ma to moja siostra), oraz w jadalni takie chcemy. Wtedy będzie jeszcze miejsce na te niskie grzejniki pod oknem. Super to wygląda.
A wracając do początku to czekamy na spotkanie z notariuszem żeby już działaka na 100% była nasza.
Nas też już nosi żeby już coś zacząć (papierologia) i móc posadzić chociaż tuje w koło działki ;-).
Pozdrawiam serdecznie.RYBKA.

zahir1000
27-04-2008, 16:06
Witam i zapraszam na wątek Barwniaków: http://forum.muratordom.pl/barwny-c132-z-muratora-nowosc-opinie,t70287-2520.htm?sid=2d79fa8b631a0750dc7a5ec19a060f32

oraz na naszą stronę http://barwny.cba.pl/forum/

sylwiorek
28-04-2008, 16:50
Witam i dziękuję za zaproszenie!
Do forum tego zaglądałam już bardzo dawno,ale jest to forum Barwnego w wersji podstawowej,a ta jednak znacznie różni się od Barwnego III.
Mi osobiście zależy na informacjach dotyczących tego konkretnego projektu,tak więc cieszę się,że rozpoczynając ten wątek znlazły się już dwie osoby zainteresowane tym domkiem.Barwniaków"podstawowych"jest znacznie,znacznie więcej,ale mam nadzieję,że i nas będzie przybywać!!! :lol:
Pozdrawiam serdecznie!

zahir1000
28-04-2008, 20:20
Więc życzę Wam wielkich przyrostów :wink:

WIOLKA122
30-04-2008, 10:10
Witam wszystkich serdecznie!

Mam zamiar kupić projekt Barwny C132c. Według mnie dla rodzinki z 2 dzieciaczków jest idealny. Żadnych zbędnych pomiesczeń. Chaciałabym dokonać kilku zmian w środku i podnieść poddasze. Czy ktoś z Was już zakupił ten projekt, a może już go realizuje. Bardzo chciałabym wymienić się z Wami swoimi wątpliwościami, posłuchać uwag dotyczących tego projektu. Czekam na wasze opinie. A może ktoś już buduje ten dom i jest możliwość zobaczenia go.

Pozdrawiam

Moniśkaa
02-05-2008, 15:45
Witam i pozdrawiam wszystkich, którzy zdecydowali się na Barwny III. My mamy wylane fundamenty, wymurowane bloczki . Dużych zmian nie wprowadzaliśmy łazienka polączona z wc, kuchnia bez spiżarki, ściana pomiędzy kuchnią a salonem. Co do okien to musi to wygląda jako tako z zewnątrz w projekcie okna są symetryczniew pokoju i w saloniei tak rozmieszczone aby słupy nie zasłaniały. Najwięcej wątpliwości mam co do okien na poddaszu wszystkie w dachu! Bgędą na górze nie da się wyjrzec i zobaczyc co się dzieje na dworze, żadnego balkoniku na wtwietrzenie pościeli! a poya tzm domek super dwa pokoiki na dole, tarasik, duzy salonik.

WIOLKA122
03-05-2008, 13:15
Witam!
Mnie również ujął ten projekt. Może ktoś jest już w trakcie budowy tego piękniego domku.

sylwiorek
04-05-2008, 17:55
Witaj Moniśka. Rozumiem,że nie zmieniacie rozmieszczenia okien na dole? Zgadzam się z tym że z zewnątrz powinny być symetryczne,ale przy mojej opcji takie będą(nie wiem,czy czytałaś wyżej),co do do kuchni tzn.,że wejście będziecie mieli tylko z holu?Sorki,że tak dopytuję,ale dla mnie każda wskazówka jest ważna :wink: Zastanawiam się jeszcze nad łazienką na dole,który wariant lepszy,czy powiększać kosztem pomieszczenia gospod. czy toalety.Pierwsza będzie wąska,długa,ale z oknem,druga bardziej ustawna,ale ciemna,hmm,co robić?
Mam nadzięję,że wszyscy będziecie się chwalić i opowiadać o postępach budowy,jak również a może przede wszystkim o wprowadzanych zmianach(ja również) bo fajne pomysły zawsze mile widziane :lol:
My zaczynamy prawdopodobnie za tydzień(NARESZCIE) i jak obiecują budowlańcy chwila moment i domek będzie stał :wink:
Pozdrawiam Wszystkich,Sylwia.

monika2222223
06-05-2008, 12:21
Witaj Sylwio.
Mam nadzieje że jak tylko zacznie się coś dziać na twojej budowie będziesz dołanczać fotki do forum. :lol:
Jeśli chodzi o łazienkę na dole ja wymyśliłam sobie tak że powiększe ją kosztem pom gosp., ale w taki sposób, że zrobimy tylko wnękę na prysznic tak żeby nad prysznicem była wnęka z okienkiem. Zawsze to coś da a nie będzie trzeba aż tak bardzo zmniejszać i tak małego pom. gosp., a pod schodami zostanie miejsce na małą spizarkę, która ( z doświadczenia wiem ) bardzo się przydaje.
A jeśli chodzi o okna w saloni zainspirowałaś mnie do przedłużenia tarasu i zrobienia wyjścia na taras z boku (po lewo) gdyż wejście do domu mam od południa taras z boku będzie troszkę bardziej nasłoneczniony.
Pozdrawiam i czekam na pierwsze fotki.

PS. Moniśka- proszę cię o jakies pierwsze fotki. A jeśli chodzi o okna na poddaszu to chcemy umieścić je na poziomie wzroku tak aby można było widzieć co się dzieje na dworze.
POZDRAWIAM

WIOLKA122
07-05-2008, 19:39
Witam wszystkich zainteresowanych nowym barwnym. Ja właśnie w tym miesiącu mam otrzymać warunki zabudowy. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to kupujemy projekt barwny III. Też chcemy w miejscu pokoju na doleprzy wejściu ,zrobić kuchnię, ale chcemy ją poszerzyć, czyli ściamę przesunąć równo z garażem. W miejscu kuchni jadalnię. Mąż też myśli o przestawieniu kominka. Chciałby, aby kominek był dwustronny, wychodził na jadalnię i salon. Ale wszystko przed nami. Chętnie będę wymieniała się z Wami , jak tylko u nas ruszy., My budujemy się we Wrocławiu i słyszałam, że warunki zabudowy to jeszcze nie najgorsza przeprawa, ponoć gorzej jest z pozwoleniem na budowę.

Pozdrawaim wszystkich
Wioleta

monika2222223
09-05-2008, 16:51
witaj wioleta!
Pomysł z dwustronnym kominkiem jest naprawdę super. Cieszę się że znalazł się ktoś kto chce przesunąć kuchnie do przodu tak jak my. widziałaś może gdzieś wzory takich dwustronnych kominków? A tak w ogóle to gdzie będzie stał wasz barwny wersja III?
Pozdrawiam.

sylwiorek
12-05-2008, 08:18
Witaj Wioleta!Fajnie,że pojawił się ktoś z Wrocławia.Napisałaś,że budowa będzie we Wrocławiu tzn. że w samym Wrocławiu?Wow,jak znależliście działkę?My mieszkamy we Wrocławiu,ale mamy dosyć miasta i budujemy się w malutkiej wsi,18 km od Wrocławia.
Pozdrawiam Wszystkich
Sylwia

monika2222223
15-05-2008, 15:09
Wiatam, jak u was postępy w budowie ?
Może pochwalicie się na jakim etapie jesteście. :)
POZDROWIONKA.

sylwiorek
16-05-2008, 10:43
Witam.
U nas niestety cisza :cry:
Narazie sadzimy pierwsze drzewka,zwozimy tony piasku,zrobiliśmy drogę,kupiliśmy już dachówkę(była okazja cenowa) i ....... czekamy na papierek pozwalający na rozpoczęcie budowy.Liczymy na to,że będzie to już niebawem.
W przyszłości chętnie wklejałabym fotki(narazie mam tylko pustej działki z drzewkami :roll: ) ale niestety nie mam pojęcia jak to się robi :oops:
Gdyby znalazł się ktoś z Was chętny i krok po kroku wytłumaczyłby mi ja się to robi będę wdzięczna :lol:
Pozdrawiam,Sylwia.

robzi
22-05-2008, 20:11
Chciałbym się zwrócić do wszystkich posiadających projekt c132c wersje lustrzaną z prośbą, lecz nie wiem czy ktoś posiada taką. Prosze o podanie adresu e-mail jeśli ktoś posiada taki projekt. Dokładnie opisując problem to chciałbym prosić o przesłanie skanów wersji lustrzanej jeśli to tylko możliwe. Z góry dziękuje!!

monika2222223
23-05-2008, 07:58
skopiuj link do wyszukiwarki http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=503 a następnie w prawym górnym rogu jest napis " zobacz wersję lustrzaną", a jeśli chcesz rysunki szczegułowe poproś o nie e-mailem muratora. Pozdrawiam

sylwiorek
09-06-2008, 12:24
Coś mało aktywne to nasze forum.Szkoda :(

mpuscion
24-06-2008, 09:39
cześć
ja właśnie kupiłem ten projekt i zaniosłem do architekta w celu naniesienia zmian. Budowe planuję dopiero na wiosnę 2009
pozdrawiam
Maciek

mpuscion
24-06-2008, 10:34
Witam,

żeby nie było że forum jest martwe, postanowiłem się uaktywnić. Kupiliśmy z żoną ostatnio Barwny w wariancie III. Budowę planujemy na wiosnę 2009, a obecnie pracujemy nad papierkową robotę w tym między innymi nad adaptacją. Zmiany - jak zauważyłem na forum - nie są zbytnio oryginalne, gdyż głównie dotyczą rotacji drzwi i okien oraz podniesienia poddasza. Jak tylko będzie jakiś ruch w interesie dam znać

Pozdrawiam,

Maciek

sylwiorek
06-07-2008, 14:24
Witam!
Nie wiem,czy ktoś jeszcze zaglądnie na to forum,bo widzę,że od dłuższego czasu jest cisza.Zaryzykuję jednak i coś napiszę.
U nas mury pną się coraz wyżej,do tej pory zdecydowaliśmy się na zmianę rozmieszczenia okien w salonie i sypialni.Jest tak jak wcześniej planowałam czyli narożne salon,"trójka"sypialnia(opisywałam to wcześnie dokładnie) i wygląda to fajnie.Teraz mamy poważny problem z łazienką na dole.Chcemy ją napewno powiększyć,ale nie możemy się zdecydować jak.Czy kosztem pom.gosp.,czy połączyć z wc(to raczej napewno),czy i to i to.Jeśli ktoś z Was coś już wykombinował dajcie proszę znać,bo ja kompletnie nie mogę się zdecydować.
Pozdrawiam,Sylwia.

robzi
06-07-2008, 15:01
U nasz już fundamenty powstały, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jest w bardziej zaawansowanym etapie i jaki strop jest najlepszy dla takiego budynku.
pozdrawiam!!

Moniśkaa
12-07-2008, 21:54
Dlugo się nie odzywałam - brak czasu - ale na forum czasami zaglądalam. U nas w przyszłym tygodniu będzie trzeba myślec o dachu. Zmiany jakie ostatecznie wprowadziliśmy to łazienka została połączona z wc, o częśc gdzie była wanna powiększyliśmy pom.gosp.dodatkowo przesunęliśmy wejście do sypialni do samej ściany dzięki czemu powiększyliśmy łazienkę.Zrezygnowaliśmy ze schodów zabiegowych dzięki temu z lazienki będą male drzwiczki do schowka pod schodami. A tak w ogóle to budujemy wersję lustrzaną.Strop żel-bet ten jest tańszy, jest mozliwosc przestawiania scianek dzialowych, każdy strop ma wady i zalety - terriwa jest cichszy. Postaram się wkleic jakieś fotki w najblizszym czasie. pozdrawiam wszystkich, którzy wybrali ten projekt a ci co mają wątpliwości niech szybko sie decydują dom jest suuuuper!

sylwiorek
13-07-2008, 15:36
Witam.
My ze stropem ruszamy od poniedziałku,wybraliśmy ten sam.Co do łazienki to zdecycowaliśmy,że powiększymy i kosztem pom.gosp.(chcemy mieć okno) i połączymy z toaletą(bo po co dwie muszle klozet.koło siebie).
Nie bardzo zrozumiałam to przesunięcie drzwi od sypialni,chyba muszę dłużej pomyśleć :roll: ,a może wrzucisz jakieś fotki(byłoby super) to mi się rozświetli.
Zastanawiamy się jeszcze nad drzwiami do tego pokoju przy wejściu,po co są od strony kuchni,czy nie lepiej,żeby były od strony holu,wtedy tamtą ścianę zamurować i możnaby było np.powiększyć trochę kuchnię.Czekam na opinie :D
Pozdrawiam

sylwiorek
03-08-2008, 08:46
http://images28.fotosik.pl/259/b5505deb57085347.jpg

sylwiorek
03-08-2008, 08:56
Uczę się wklejać zdjęcia,ale jeszcze nie bardzo mi to wychodzi.Udało się wkleić,ale nie w całości :lol:
Może następnym razem będzie lepiej :wink:
Halo,jest tu ktoś?!

sylwiorek
18-08-2008, 11:00
No i dalej cisza!Kurcze myślałam,że tak jak na forach innych domów tak i tu będziemy wymieniać się informacjami,doświadczeniami,wskazówkami,itp. na temat postępów budowy,ale widze,że lipa!!!!Wszyscy milczą,więc i ja zamilknę i dam sobie spokój z zaglądaniem na to forum!Nauczyłam się nawet wklejać zdjęcia,ale nie ma sensu tego robić bo nie ma komu!
Tym którzy jeszcze tu zajrzą i to przeczytają życzę postępów w pracach budowlanych(przestrzegam przed dachem-konstrukcja metalowa-kiepska sprawa)udanego zakończenia budowy i w przyszłości przyjemnego w nim mieszkania!
Pozdrawiam :(

queene
01-01-2009, 23:00
mimo przeglądnięcia tysięcy projektów ciagle wracam do c132c :) temat jest tu długo wiec na pewno juz jakies domki stoją w pełnej okazałości...pokażcie się proszę :D jestem ze Śląska więc te najbliższe chętnie wpadłabym obejrzeć

sylwiorek
03-02-2009, 14:13
Witam,nie liczyłabym na to,że ktoś się odezwie,
wątek umarł śmiercią naturalną :cry: a szkoda
pozdrawiam

queene
03-02-2009, 15:05
no a jak Ty jesteś daleko z budową ? proszę o jakieś fotki skoro tylko Ty tu zaglądasz a moze ktoś jeszcze sie przyłączy albo nowego zachęcisz :)

sylwiorek
05-02-2009, 09:00
My przed świętami skończyliśmy dach,łącznie z oknami i wylaliśmy tarasy.
Wczoraj zamówiliśmy okna na dół ,będą na początku marca,więc wtedy ruszymy dalej z środkiem tzn. instalacje,tynki itd.
Jeśli chodzi o zdjęcia to po
1- nie wiem czy jeszcze umiem :roll:
2- z przodu dom wygląda jak w projekcie,ale tył zmieniłam(ustawienie okien),pisałam o tym kiedyś,no i zmieniłam daszek bo ten w projekcie zupełnie mi nie pasował.
Tak więc nie jest to już taki typowy Barwny...

queene
05-02-2009, 09:56
to moze na @ fotki jakies dostane ? prosze :)

sylwiorek
05-02-2009, 10:17
Spróbuje coś pokombinować
z czystej ciekawości czy mi wyjdzie :lol:

sylwiorek
05-02-2009, 10:18
Spróbuje coś pokombinować
z czystej ciekawości czy mi wyjdzie :lol:

sylwiorek
05-02-2009, 10:47
http://images26.fotosik.pl/321/fdc1fa7321653f90.jpg (www.fotosik.pl)

queene
05-02-2009, 10:59
suuuuper :) świetny kolor dachu. jak wrażenia ze środka ? szczególnie kuchnia - jest w miare ustawna ? ja chciałąbym wszystkie okna (takze od frontu) zamienic na balkonowe tj. długie do ziemi
ech...zazdroszcze :lol:

sylwiorek
05-02-2009, 11:03
http://images26.fotosik.pl/321/1200dbbdbedb9484m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1200dbbdbedb9484)

sylwiorek
05-02-2009, 11:17
Próbuje w różnych rozdzielczościach,żeby się zorientować jak lepiej :roll:
dokładnie tego nie widać,ale w salonie są okna narożne,będą dwie trójki i w pokoju(sypalni) od strony tarasu też trójka okien,czyli prosto z łożeczka piękny widok na mam nadzieję piękny kiedyś ogród i duże wyjście na taras.Ja uwielbiam duże okna dlatego tak pozmieniałam,zobaczymy czy zrobiłam dobrze.Kuchnia jest ok,my trochę powiększyliśmy spiżarkę może znajde jakieś zdjęcie.Martwię się tylko że nie zmieści mi się stół jadalni tak jk chciałam bo kuchnie chciałam odgrodzic barkiem.

queene
05-02-2009, 12:47
podobnie myslałam z oknami tylko w pokoju od frontu chciałam dodac jeszcze jedno w rogu na drugiej ścianie
kliknij aby powiekszyc:
[/img]http://img91.imageshack.us/img91/8808/domtf2.th.jpg (http://img91.imageshack.us/my.php?image=domtf2.jpg)
coś na wzór tefo rozwiązania w tym domu:
http://www.gservis.cz/projects/atrium/foto.jpg
uwzględniłam także reszte zmian o ktorych myslę

sylwiorek
06-02-2009, 12:23
Widzę,że zostawiasz też duże okna w prawym rogu salonu i lewym rogu sypialni.Ja z nich zrezygnowałam bo w salonie chcę tą ścianę wykorzystać na duży(prawdopodobnie wiszący) telewizor i jakąś długą szafkę pod nim.Poza tym nie chciałam,żeby z salonu widać było stół i krzesła tarasowe(a będziemy mieli taki duży dębowy komplet,który będzie cały rok),a tak będą schowane za ścianą.Sypialnia też nie jest aż tak wielka,więc bałam się,że jak będzie za dużo okien to nie znajdę miejsca na zagospodarowanie jej tak jak bym chciała :roll:
Ale skoro tak zostawiasz to napewno masz swoją koncepcję na urządzanie i napewno bedze super bo przecież okna dają mnóstwo uroku.
Szkoda,że się wcześniej nie spiknełyśmy to może byśmy sobie więcej popodpowiadały a tak u mnie już "po ptokach" :lol: ale myślę,że i tak jestem zadowolona ze zmian,reszta wyjdzie przy urządzaniu :roll:
Nie bardzo jeszcze łapie co jest za schodami...
my łazienkę połączyliśmy z kibelkiem i i wydłużylismy o pomieszczenie gosp. tak żeby była z oknem,ale za schodami będzie niewykorzystana pustka...
jakiś pomysł? :wink:

queene
06-02-2009, 12:58
bede miała tylko jedna - ta wieksza łazienke a zamiast kibelka robie przejscie do pom. gosp. za garazem, pod schodami bedzie zejscie do piwnicy a na lewo za łazienką pralnia, chciałąbym zrobic zsyp z górnej łazienki zeby pranie spadało wprost do tego pomieszczenia
dolna łazienka z prysznicem zamiast wanny
jak powiekszyłas spiżarkę w kuchni ?

sylwiorek
06-02-2009, 14:55
Wiesz co?ja chyba coś namieszałam z tą spiżarką.Patrzyłam teraz na projekt i okazuje się,że mamy inaczej niż jest w nim.
Pytałam męża,a on powiedział,że w projecie jest kominek murowany,a my mamy systemowy(zmiana podjęta bez mojej wiedzy :oops: ) Ten jest mniejszy i przez to nie mamy tak jak w projekcie,że z tyłu jest kawałek spiżarni i część do zabudowania(dobrze mi się wydaje?).U nas jest tylko spiżarka a ta ściana od niej jest zaokrąglona,bo tak doradził kier.budowy.Znalazłam zdjęcia,ale nie dokońca na nich coś widać.
Kurde jestem współinwestorką,a okazuje się,że jedna decyzja została podjęta bez mojej widzy :oops: Super
przód
bez http://images27.fotosik.pl/321/0f765dd39aa17a21m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0f765dd39aa17a21)m
widok od strony holu
http://images27.fotosik.pl/321/31b3fcf52d057f18m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=31b3fcf52d057f18)
od salonu
http://images50.fotosik.pl/58/e54dbf49849606acm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e54dbf49849606ac)

Cooba16
07-02-2009, 08:27
Witam forumowiczów,

Z tego co się zorientowałem, to jest Was (nas ) tylko 2-3 osoby, ale i tak ciesze się, że forum poświęcone barwnemu III reaktywowano.
Przeglądałem posty z poprzedniego roku i znalazłem gościa, który buduje ta wersję pod Krakowem - odwiedziłem go w grudniu i wróciłem od niego z przekonaniem, że my też dokonaliśmy dobrzego wyboru, kupując projekt barwnego.

Teraz coś o nas i naszym projekcie:
będziemy zaczynali się budowac w tym roku na pograniczu Zabrza i Bytomia w samym centrum Górnego Ślaska (szacuneczek dla Rybnika _.
Nasz projekt przerobiliśmy dośc znacznie, poniewaz chodziło nam o wydzielenie osobnego poieszczenia na dole (sypialnia) niezależnego od reszty domu (z łazienką i garderoba), które na początku przez pierwsze kilka lat będziemy używac do działalności gospodarczej (po pierwsze aż prosi się o coś takiego tym przypadku, po drugie nasz młody jest na razie za młody - 1,5 roczku - do mieszkania samemu na górze).
Z innych istotnych zmian to:
- przeniesienie kuchni do "gabinetu" i zyskanie dzięki temu salonu o pow. ok. 50m kw. z kominkiem za którym bedzie jadalnia,
- daszek za domem przesunięty do rogu,
- mniej ściany między salonem i kibelkiem,
- schody drewniane, a pod nimi wejście do kibelka,
- zastapienie ram stalowych na górze profilem (prostokąt) drewnianym na słupach, które beda schowane w ściankach działowych,
- inaczej okna,
- mniejsze kominy bo będzie reku
i parę innych.

Dodam rzuty i elewacje jak tylko sprawdze jak to się robi - projekt po przeróbkach odbieram w poniedziałek od mojego dobrego i taniego architekta (moge polecic do przeróbki Barwnego).


PS.: Sylwiorek, fajna dachówka, co to jest dokładnie? I ile Cię wyszedł na razie finansowo dom jeśli można wiedziec?

Pozdrawiam,

Kuba

Cooba16
07-02-2009, 09:05
http://images26.fotosik.pl/323/6605984b7ed095fcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6605984b7ed095fc)
http://images50.fotosik.pl/58/0256b4c46b4ca4dem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0256b4c46b4ca4de)
http://images30.fotosik.pl/323/6b202a2e8b9efeb6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6b202a2e8b9efeb6)
http://images29.fotosik.pl/322/0405650c4582c90em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0405650c4582c90e)

queene
07-02-2009, 21:05
nooo to super ze bede mogła zobaczyc co i jak bo ja dopiero przymierzam sie do tego projektu i budowy ale spośród tysiecy projektów ciągle wracam do barwniaczka :) kolejna osoba ktora likwiduje gabinet na rzecz kuchni...hmmm..mnie akurat zależało na tym dodatkowym pokoju :) chciałam po prostu mieć salon taki "dla gości" i osobny pokój z kinem i tv :) no i docelowo sypialnia na dole bo na początku pewnie tez bedziemy na górze - nasze maluchy mają jeden 6 lat i druga 3 miesiące wiec też małe a my jeszcze młodzi to po schodach chetnie pobiegamy :D
Cooba16 nie myslałeś o piwnicy ? choćby małej ? ja chcę tylk obawiam sie zeby mi mocno domu nie podniosło względem gruntu

Cooba16
08-02-2009, 08:14
Myślałem o piwnicy ale jak się dowiedziałem ile by mnie kosztowała (pod garażem i sypialnią wyceniono mi ją na 40-50 tys. PLN), to dałem sobie spokój. Ten dom jest całkiem spory, na górze po podniesieniu ścianki kolankowej o 2 ustaki (polecam, polecam) w najniższym punkcie będzie 70- cm wysokości od podłogi a powierzchnia pokojów oscyluje w granicach 25-30 m kw. tak więc będą szafy i garderoby jeszcze wydzielone więc miejsca na różne szpargały będzie dosyc.

http://images27.fotosik.pl/322/7377e0ef62823d4f.jpg (www.fotosik.pl)

PS.: Jeszcze jedno - w projekcie nad "gankiem" przy wejściu do domu była pustka do samego dachu - my przedłużymy strop w tym miejscu i zyskamy jeszcze jakieś 7m kw. pokoju nad wejściem (patrz prostokąt w lewym dolnym rogu rzutu).

Pozdrawiam

queene
08-02-2009, 11:04
dobry pomysł z tym stropem, zrobił sie fajny pokój

kiedy ruszasz z budową ? my w tym roku planujemy papierologie i w nastepna wiosne moze ruszymy z pracami jak zdążymy z papierkami

napisz jeszcze co to za pomieszczenie za schodami - planujesz tam coś ?

sylwiorek
08-02-2009, 12:31
Myślałam,że to ja poczyniłam duże zmiany,
ale patrząc na wasze poczynania to ho,ho :o

sylwiorek
08-02-2009, 12:33
Koszt budowy do tej pory to około 200tyś.
dachówka to TONDACH,ceramiczna z Czech.Kolor to staroszary,ale w rzeczywistości z szarym niewiele ma wspólnego.

Cooba16
08-02-2009, 19:45
Z budową ruszamy w maju lub sierpniu - to zależy od opcji finansowania, która wybierzemy (własne środki w tym roku a kredyt w przyszłym i wtedy w sierpniu zrobimy tylko stan zero i zabezpieczymy na zimę lub od razu kredyt w tym roku i wtedy będziemy chcieli zrobic stan surowy zamknięty w tym roku i wykończyc w przyszłym).

Do końca lutego składamy wniosek o pozwolenie na budowę i korzystamy z automatycznego odrolnienia ziem w obrębie miasta Bytomia.

Pozdrawiam

kaz4
13-02-2009, 20:57
Witam.
Pierwszy raz zalogowałem się na tym forum. Jestem zainteresowany budową Barwnego w Katowicach.
Właśnie szukałem pracowni, która mogłaby zrobić adaptację projektu. Przeczytałem powyżej, że Cooba16 może polecić dobrego architekta. Byłbym wdzięczny za "namiar", ponieważ warto mieć kogoś sprawdzonego i który zna już ten projekt, tym bardziej że w Zabrzu bywam b. często.

Co do samego projektu, oprócz innych przeróbek, zastanawiamy się czy zostawiać gabinet, czy też nie. Gabinet by mi się przydał, natomiast fajny byłby też duży salon (w pierwotnej wersji 32 m, może okazać się trochę ciasny na wypoczynek i jadalnię).

Pozdrawiam.

Moniśkaa
24-02-2009, 10:02
Hej, jak ktoś napisze jak się wkleja zdjęcia to wstawię fotki naszego Barwnego i projekt kuchni. Pozdrawiam wszystkich
monika

Cooba16
24-02-2009, 11:22
Moniśkaa,

"Zanim zapytasz, najpierw poszukaj odpowiedzi" - wpisz w google "jak się dodaje zdjęcia do forum muratora" i wyskoczy ci lista dyskusyjna z pełnym opisem jak to się robi. :D

Pozdrawiam

Cooba16

monia77w1
24-02-2009, 11:50
Moniśkaa,

"Zanim zapytasz, najpierw poszukaj odpowiedzi" - wpisz w google "jak się dodaje zdjęcia do forum muratora" i wyskoczy ci lista dyskusyjna z pełnym opisem jak to się robi. :D

Pozdrawiam

Cooba16

Zamiast bezsensownie zabierac głos mozna wkleić link:

http://forum.muratordom.pl/jak-dodac-zdjecia-zeby-byly-widoczne-na-forum,t63615.htm

Moniśkaa w skrócie:

-musisz założyć sobie konto na np. fotosiku, chociaż ostatnio fotosik jest mało popularny bo zaczął pobierac opłaty,
-jak juz wgrasz zdjęcie klikasz na nie prawym przyciskiem myszy
- potem klikasz właściwości
- i kopiujesz adres,
- wchodzisz na forum
- odpowiedz, wbijasz znaczek ING znajdujący się nad postem, który piszesz, wklejasz skopiowany adres i jeszcze raz ING
- wyślij post i gotowe :D

W razie pytań pisz.

pozdrowionka monika

queene
24-02-2009, 19:58
ja wybieram:

http://imageshack.us/

wybierasz zdjęcie

potem klikasz "host it"

potem kopiujesz tekst z ramki "Thumbnail for forums (1)"

klikasz img potem wklejasz i ponownie klikasz img

i powinno sie udać

Cooba16
25-02-2009, 11:47
Moniśkaa,

"Zanim zapytasz, najpierw poszukaj odpowiedzi" - wpisz w google "jak się dodaje zdjęcia do forum muratora" i wyskoczy ci lista dyskusyjna z pełnym opisem jak to się robi. :D

Pozdrawiam

Cooba16

Zamiast bezsensownie zabierac głos mozna wkleić link:

http://forum.muratordom.pl/jak-dodac-zdjecia-zeby-byly-widoczne-na-forum,t63615.htm

Moniśkaa w skrócie:

-musisz założyć sobie konto na np. fotosiku, chociaż ostatnio fotosik jest mało popularny bo zaczął pobierac opłaty,
-jak juz wgrasz zdjęcie klikasz na nie prawym przyciskiem myszy
- potem klikasz właściwości
- i kopiujesz adres,
- wchodzisz na forum
- odpowiedz, wbijasz znaczek ING znajdujący się nad postem, który piszesz, wklejasz skopiowany adres i jeszcze raz ING
- wyślij post i gotowe :D

W razie pytań pisz.

pozdrowionka monika

Wychodzę z założenia, że Moniśkaa umie myśleć i bez problemu znajdzie odpowiedź na forum na nurtujące ją pytania - np. nie trzeba ze znaczkiem ING - można po prostu wkleić odpowiedni link - doiedziałem się tego na forum :roll: :roll:

monia77w1
25-02-2009, 12:02
A ja wychodzę z załozenia, że jak nie mam nic ciekawego do powiedzenia to nie mówię.

RAMILA
17-03-2009, 23:45
Witamy wszystkich

My rowniez chcemy zaczac budowe barwnego III w tym roku.
Na razie czekamy na papierki. Pozdrawiamy.

queene
18-03-2009, 09:42
Witamy wszystkich

My rowniez chcemy zaczac budowe barwnego III w tym roku.
Na razie czekamy na papierki. Pozdrawiamy.

witam :) przewidujecie jakies zmiany ?

RAMILA
20-03-2009, 20:57
Dzisiaj dostalismy warunki zabudowy :)
a co do zmian w projekcie - na pewno pozbedziemy sie wc ale jeszcze nie podjelismy decyzji jak zagospodarujemy ta powierzchnie. W lazience na parterze chcemy wywalic wanne i wstawic prysznic. Chcemy rowniez dolozyc 2 okna na poddaszu od frontu domu.

M/P
24-03-2009, 03:14
Witam,

Dopiszcie nas do grona Barwniakow :D
Projekt juz otrzymalismy, czas na delikatne zmiany,
w tym roku raczej stan surowy zamkniety, reszta w przyszlym.

Czy ktos z Was instaluje went. mech. ?
Jesli tak to podzielcie sie pomyslami na lokalizacje poszczegolnych elementow.

Cooba16
25-03-2009, 13:10
Witam,

Ja będę instalował wentylację mechaniczną, ale na razie wiem tylo tyle, że reku będzie albo w pomieszczeniu gospodarczym na parterze, albo na strychu. Jak na razie nie dostałem jeszcze projektu takiej instalacji, a w związku z tym, że w tym roku zbudujemy tylko fundamenty, może dowiem się czegoś od Ciebie w późniejszym okresie (pewnie bedziesz robić instacje wczesniej niz ja)...? Nawiewy w pomieszczeniach czystych, odprowadzenia w brudnych ale tak robią wszyscy... Mam pytanie, jak zamierzacie rozwiązać problem kuchenki gazowej i reku - będzie podpięta do grawitację? - słyszałem, że wystarszy nad nią zamieścić okap z filtrem aktywnym i anemostat wtedy daje się z przeciwnym rogu pomieszczenia i tak to sobie ma działać...

Mam zamiar dać też GWC Rehau - w tym roku zakopię toto na działce i doprowadze do domu, w następnym dalsze prace powyżej ziemi...

Pozdrawiam,

Cooba16

queene
22-06-2009, 22:05
up :) jak idą prace ? czy ktos już klapnął zmiany u architekta ? a może jakieś nowe pomysły ? ja wróciłam z urlopu i przymierzam sie do wizyty u architekta bo nie wiem ciągle czy kupic i dostosowac czy zrobić nowy na podstawie tego katalogowego

RAMILA
09-07-2009, 22:23
Witam :)
co tutaj tak pusto na wakacje wszyscy wyjechali czy siedzą na budowie? My też dawno się nie odzywaliśmy ale często zaglądamy.Niestety nie zaczniemy się budować w tym roku bo nasze sprawy papierkowe są dopiero na poziomie adaptacji projektu,niestety nie mieszkamy w Polsce i nie jest łatwo wszystko załatwiać na odległość :( więc postanowiliśmy, że w sierpniu lub wrześniu przyszłego roku przylecimy do Polski na miesiąc i zaczniemy budowę :D pozdrawiamy wszystkich barwniaków

sylwiap111
20-07-2009, 13:16
Faktycznie wakacje nie wszystkich nastrajaja do pracy:)) Szczegolnie widac to w urzedach..
Zaczelismy adaptacje na poczatku czerwca i do polowy lipca czekalismy na decyzje urzedu w sprawie drogi.
Byc moze w tym tygodniu odbierzemy projekt po poprawkach od architekta, potem kolejna przeprawa: uzyskanie pozwolenia na budowe...
...Co do budowy, wszystko zalezy od "warunkow zewnetrznych",ale kto wie moze jeszcze w tym roku.

RAMILA
20-07-2009, 23:17
W końcu ktoś się odezwał na tym forum :D my się dzisiaj dowiedzieiśmy od architekta,że mapki do celów projektowych które wykonał geodeta nie nadają się do adaptacji projektu,że niby pierwszy raz widzi takie mapki i że powinny być inne,że nie wieco to za geodeta je robił itd,pan architekt zasugerował że ma swojego geodetę, który może zrobić nowe mapki ale po co nam nowe jak my już mamy :lol: po negocjacjach z rodzicami stwierdził że musi jeszcze te mapki przejrzeć,mamy dzwonić do niego za 3 dni i powie nam co wymyslił.Niech lepiej nie myśli za dużo :roll: bo nie ma nad czym myśleć, przecież adaptacje projektu robi się na mapkach do celów projektowych,no chyba że się mylę :roll:

sylwiap111
21-07-2009, 16:22
Nie spotkalam sie z czyms takim aby mapka do celow projektowych byla niewlasciwa, ale doswiadczenie duzego nie mam, byc moze geodeta wyrysowal cos inaczej niz trzeba, choc i tak wydaje mi sie to absurdalne...
W tej sytuacji najprosciej byloby sprawdzic mapke u innego architekta, tak zupelnie niezobowiazujaco i zapytac, czy na mapke, ktora dysponujecie, da sie naniesc projekt?
Jesli i ten stwierdzi, ze z mapka jest cos nie tak, to zarzadalabym od geodety wykonania nowej poprawionej i to na jego koszt.
W koncu taka mapka, to spory wydatek- my w Gdyni placilismy za nia 700zl i to bez faktury!
Wierze, ze ostatecznie wszystko dobrze sie zakonczy i uda sie naniesc barwnego na mapke:))

Ps: Dajcie znac o postepie w sprawie!

RAMILA
21-07-2009, 19:20
Ps: Dajcie znac o postepie w sprawie!
Jak tylko coś więcej będziemy wiedzieć to zaraz się tym pochwalę

RAMILA
25-07-2009, 17:50
Wczoraj mąż dzwonił do architekta,który robi nam adaptacje projektu i jednak okazało się,że można na tych naszych mapkach to zrobić :D architekt stwierdził że mapki to nie jego problem tylko geodety a on ma tylko osadzić budynek na tych mapkach no i tak miało być od początku a nie tak jak było że architekt wymyślał,a mapki są naprawdę ok bo ten sam geodeta robił mapki znajomych i nie mieli żadnych problemów :D

Cooba16
30-07-2009, 12:02
Witam,

My po 2 miesiącach w maju dostaliśmy pozwolenie na budowę, prąd tez załatwialiśmy 2 miesiące. Mamy mieć założony licznik i podany prąd w przyszłym tygodniu. Zostaje kwestia wody i tu będzie problem, ponieważ w warunkach przyłączenia co prawda możemy się podłączyć z jednej lub drugiej strony działki, ale z jednej strony wiązałoby się to z pociągnięciem 300m wodociągu FI100 (koszt 150tsd. PLN) a z drugiej musielibyśmy przejść przez działkę sąsiada, a z tego, co sie orientuję to nie jest skory do współpracy - zobaczymy... Ostatecznie najwyżej wykopiemy studnie głębinową... No ale bez bieżącej wody można budować, bez prądu nie...

Zaczynamy we wrześniu, na razie rozglądam się za garażem, kibelkiem i materiałami też powoli. Mam juz typy na beton, blaczki, materiały, stal może też.

Pozdrawiam wszystkich,

Cooba16

Cooba16
30-07-2009, 12:02
Witam,

My po 2 miesiącach w maju dostaliśmy pozwolenie na budowę, prąd tez załatwialiśmy 2 miesiące. Mamy mieć założony licznik i podany prąd w przyszłym tygodniu. Zostaje kwestia wody i tu będzie problem, ponieważ w warunkach przyłączenia co prawda możemy się podłączyć z jednej lub drugiej strony działki, ale z jednej strony wiązałoby się to z pociągnięciem 300m wodociągu FI100 (koszt 150tsd. PLN) a z drugiej musielibyśmy przejść przez działkę sąsiada, a z tego, co sie orientuję to nie jest skory do współpracy - zobaczymy... Ostatecznie najwyżej wykopiemy studnie głębinową... No ale bez bieżącej wody można budować, bez prądu nie...

Zaczynamy we wrześniu, na razie rozglądam się za garażem, kibelkiem i materiałami też powoli. Mam juz typy na beton, blaczki, materiały, stal może też.

Pozdrawiam wszystkich,

Cooba16

RAMILA
05-08-2009, 22:35
Zaczynamy we wrześniu...
No to z niecierpliwością czekamy na pierwsze zdjęcia z placu budowy :)

RAMILA
29-08-2009, 20:08
Hop hop czy ktoś tu jeszcze zagląda ?? :roll:

Zalewscy
24-09-2009, 19:52
Witam wszystkich Barwniaków po dłuuuuugiej przerwie. Pisałam na początku wątku czyli jakieś 1,5 roku temu- byliśmy wtedy na etapie wyboru projektu i kupna działki :). Teraz z dumą mogę napisać, że mamy już piękny stan surowy BARWNY C132C wariant III wersja lustrzana. Stanął od połowy maja do końca sierpnia. Jeśli macie jakieś pytania do tego etapu to zapraszam. A cha, nasze zmiany to likwidacja daszku od strony ogrodu, pod schodami kibelek + prysznic, łazienka na parterze powiększona o kawałek pom. gosp.- ma okno oraz wejscie tylko z sypialni; okno balkonowe w sypialni przesunięte na środek pokoju. Dom stoi we wsi Owczarnia k. Podkowy Leśnej. Za wszystkich, którzy są na początku drogi do wymarzonego domku trzymam kciuki i życzę powodzenia.

RAMILA
26-09-2009, 10:39
Witam wszystkich Barwniaków po dłuuuuugiej przerwie. Pisałam na początku wątku czyli jakieś 1,5 roku temu- byliśmy wtedy na etapie wyboru projektu i kupna działki :). Teraz z dumą mogę napisać, że mamy już piękny stan surowy BARWNY C132C wariant III wersja lustrzana. Stanął od połowy maja do końca sierpnia. Jeśli macie jakieś pytania do tego etapu to zapraszam. A cha, nasze zmiany to likwidacja daszku od strony ogrodu, pod schodami kibelek + prysznic, łazienka na parterze powiększona o kawałek pom. gosp.- ma okno oraz wejscie tylko z sypialni; okno balkonowe w sypialni przesunięte na środek pokoju. Dom stoi we wsi Owczarnia k. Podkowy Leśnej. Za wszystkich, którzy są na początku drogi do wymarzonego domku trzymam kciuki i życzę powodzenia.
Proszę wkleić kilka zdjęć domku, z ciekawością zobaczę jak to wszystko wygląda na takim etapie,pozdrawiam serdecznie :)

Cooba16
31-10-2009, 19:15
Witam,

Dawno mnie tutaj nie było...

Stan aktualny:

http://images44.fotosik.pl/221/d2acb3f08d1dbd57m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2acb3f08d1dbd57)

Tak szybko podsumowując - do zasypania poszło 330 ton piachu (teren ze spadkiem 1 metr pomiędzy "górą" a "dołem" ścian.

Fundamenty:
chudziak 10cm.
potem ławy zbrojone do szkód górniczych: (pręty pół metrowe poprzeczne co 30 cm.)
http://images37.fotosik.pl/216/91c6b54fc3ac47adm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=91c6b54fc3ac47ad)
Sciany fundamentowe: bloczki 14-tki, potem od zewnątrz 2 warstwy dysperbitu, styropian gr. 12, na to siatka z włókna w kleju, na to od ławy do wys. 60 cm. znowu dysperbit i na to folia kubełkowa, izolacja pozioma to papa termozgrzewalna na lepiku gr. papy to 3 mm pod bloczkami.

Pomarańczowa gruba rura na zdjęciu między deskami to kanalizacyjna fi 200 wejście do budynku GWC na głębokości 2m. poniżej gruntu - może kiedyś, na razie się nie zanosi, bo będzie rekuperator Bartosz który nie wymaga GWC - nie szroni się i jest b. wydajny (podobno) - no ale jeśli kiedyś zdecydujemy się na GWC, to wprowadzenie do budynku już będzie czekało.

Obecnie szukam drewna na więźbę, dachówki, ekipy do dachu itd - dalsze prace na wiosnę mam nadzieję że wczesną.

Koszty jak na razie to 39.242 PLN Brutto materiały + robocizna.
Uff

Pozdrawiam,

Cooba

RAMILA
14-11-2009, 20:46
No Cooba19 trzeba przyznać że wielkość salonu robi wrażenie,na żywo pewnie jeszcze lepiej wygląda.Nie wiem czy pamiętasz ale my też będziemy mieć tak powiększony i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia budowy,mam nadzieję że do wiosny wszystkie papiery będą gotowe i ruszymy :D

RAMILA
05-01-2010, 21:27
Z przyjemnością powiadamiam,że dostaliśmy pozwolenie na budowę :) i mamy uzgodnione z ekipą budowlaną że w maju startujemy,już się nie mogę doczekać.Pozdrawiamy wszystkich budujących i życzymy powodzenia w Nowym Roku :)

Cooba16
06-01-2010, 21:40
Super,

A my obecnie załatwiamy rozbudowę sieci gazowej i studnię wierconą - jedyne wyjście w naszej sytuacji...

Pozdrawiam,

Kuba

Cooba16
18-01-2010, 11:46
Ale tu pusto,

Wszyscy zapadli w sen zimowy...

Gaz załatwiony - będzie w październiku, studnia w trakcie...

Pozdrawiam,

Cooba16

RAMILA
02-02-2010, 20:11
Chyba wszyscy z utęsknieniem czekają na wiosnę...

RAMILA
04-02-2010, 20:52
Do wszystkich,którzy mają już dachy mam pytanko ile kosztowała stalowa konstrukcja dachu bo nasz budowlaniec się chyba wystraszył tej konstrukcji i proponuje zamiane na drewnianą, twierdzi że taka stalowa będzie kosztować około 15 tyś zł.kierownik budowy namawia nas na zostawienie stalowej i jest przekonany że koszt stali i wykonania tej konstrukcji nie przekroczy 6-8tys zł. Podzielcie się Waszymi doświadczeniami w tej sprawie. Pozdrawiam :D

Katarzyna1111
08-02-2010, 14:32
A czy ktoś już zamieszkał?
Jakie macie koszty eksploatacji?
I jakie ogrzewanie i związane z nim doświadczenia?
No i w jakiej kwocie zamknęła się budowa?
Pozdrawiam!

Cooba16
15-02-2010, 20:22
Smreczki,

Przerabiałem temat na etapie adaptacji i przeszukiwałem fora - znalazłem ceny za to badziewie pomiędzy 10 a 15 tsd. PLN więc mój projektant zaproponował konstrukcje drewnianą oparta na 4 filarach (3 z nich ukryte w ściankach działowych na poddaszu, 4 w pokoju ale zabudujemy szafą z drzwiami przesuwnymi). W tej wersji koszt gdzieś rozmył się w więźbie dachowej i robocizna też - jest pomijalny, kierownik był zadowolony i dekarz też jest (zobaczymy jak będzie to musiał zbudowa, ale mówił, że stalowe też robi i nie ma dla niego różnicy).
Oczywiście projektant przeliczył wszystkie wytrzymałości i naprężenia...

Byle do wiosny ... załatwiliśmy sobie studnię :)

Będziemy niezależni od PWiK !!!

RAMILA
16-02-2010, 19:33
Dzieki Cooba16 za odpowiedź,teraz to się musimy poważnie zastanowić jaką konstrukcję wybrać,bo w sumie to byliśmy zdecydowani na stalową ale nie myśleliśmy, że to będzie aż tyle kosztować.Pomyślimy zobaczymy,mamy jeszcze trochę czasu do wiosny....przyszłej oczywiście bo w tym roku planujemy zrobić do stropu bo na resztę pewnie kaski braknie :roll:

Cooba16
08-03-2010, 21:53
Sezon budowlany rozpoczął się:

http://images39.fotosik.pl/266/78282e0489440846m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=78282e0489440846)

http://images42.fotosik.pl/182/5ba9252fc27bccc2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5ba9252fc27bccc2)

http://images36.fotosik.pl/156/d1fe72c7258c4e4em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d1fe72c7258c4e4e)

Cooba16
29-03-2010, 20:42
:D
http://images40.fotosik.pl/274/09e09a76815e1afbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=09e09a76815e1afb)

http://images42.fotosik.pl/190/86c3f0f44b081e77m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=86c3f0f44b081e77)

http://images38.fotosik.pl/274/913b0ccb929bd61em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=913b0ccb929bd61e)

http://images36.fotosik.pl/165/f23c8138fb20f3c7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f23c8138fb20f3c7)

http://images35.fotosik.pl/132/9f00557f2bbd6eafm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9f00557f2bbd6eaf)

http://images49.fotosik.pl/278/8a66dce3c47e9a94m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8a66dce3c47e9a94)

http://images42.fotosik.pl/190/b9dff4388c31353am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b9dff4388c31353a)

Cooba16
07-05-2010, 19:09
Chyba robi mi się dziennik budowy z tego forum:

http://images42.fotosik.pl/203/02d6810c6561ad65m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=02d6810c6561ad65)
http://images35.fotosik.pl/146/fb0a5a8714922c83m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fb0a5a8714922c83)
http://images36.fotosik.pl/178/2602df4d5c11803fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2602df4d5c11803f)

RAMILA
11-05-2010, 21:14
Chyba robi mi się dziennik budowy z tego forum

No faktycznie forum zaczyna troche przypominać Twój dziennik budowy ale przynajmniej jest na co popatrzeć.Ostatnio oprócz nas to tutaj chyba nikt nie zagląda :( pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym budowaniu

Cooba16
14-05-2010, 12:13
cześć,

No fajnie że chociaż Wy tutaj czasem zagladacie.

I co, zmieniliście konstrukcje metalowa na drewnianą?

Ja powinienem mieć więźbę gotową pod koniec maja to moge wtedy zamieścić zdjecia tego rozwiazania drewnianego.

Pozdrawiam,

Cooba16

RAMILA
15-05-2010, 18:10
Zdecydowaliśmy że zostawimy stalową konstrukcje i mam nadzieję że nie będziemy żalować tej decyzji,będziemy za to zmieniać strop na taki zwykły lany.Widać że idziesz jak burza i domek szybko rośnie,my na ten rok planujemy tylko do stropu bo pewnie pieniążków braknie na dalsze działania.Pozdrawiam

RAMILA
06-06-2010, 20:44
Czy wszystkie barwniaki stanęły w miejscu i nikt nic nie robi bo się nikt nie chwali postępami , ja czekam na lepszą pogodę żeby móc zacząć bo jak na razie to się nie da wjechać koparką na działkę :(

Cooba16
09-06-2010, 16:11
Cześć,

U mnie dach się kryje, dzisiaj przyjechały okna połaciowe olbrzymy 78x160.

Chyba inni zrezygnowali z tego fajnego domku.

Jak znajdę chwilę wo wkleję nowe zdjęcia.

Pozdrawiam,

RAMILA
09-06-2010, 19:39
No to czekamy na zdjęcia :) a jakbyś mógł zdradzić koszt dachu to bardzo proszę, my dopiero z dachem będziemy robić na wiosnę 2011 ale chcielibyśmy wiedzieć na co się szykować.pozdrawiam

Cooba16
21-06-2010, 09:35
Trochę z poślizgiem:
http://images40.fotosik.pl/302/2221d52ec19a630cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2221d52ec19a630c.html)
http://images44.fotosik.pl/306/9ad17a1a06098f1fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ad17a1a06098f1f.html)
http://images42.fotosik.pl/218/499ee550b2f220ccm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/499ee550b2f220cc.html)

RAMILA
22-06-2010, 20:55
Ah kiedy u nas będzie taki stan, w tym roku mogę tylko pomarzyć...

RAMILA
18-07-2010, 13:39
Szkoda,że wątek o takim domku umarł z braku zainteresowanych :(

Cooba16
07-10-2010, 14:08
cześć,

A ja nadal go buduję, z każdym etapem podoba mi się coraz bardziej.

Teraz mam już wszystkie instalacje, tynki, ocieplone pół poddasza i wylewki schną (wylane wczoraj).

Pozdrawiam,

Cooba16

RAMILA
08-10-2010, 21:25
Fajnie że tu jeszcze czasem zaglądasz :) pochwal się jakimiś nowymi fotkami.

Cooba16
17-10-2010, 10:52
Nowe po wylewkach:

http://images38.fotosik.pl/349/63255e9a8b11822dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=63255e9a8b11822d)
http://images40.fotosik.pl/338/5e54e4539ca77dd5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5e54e4539ca77dd5)
http://images38.fotosik.pl/349/a1149eb081d83ef3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a1149eb081d83ef3)
http://images45.fotosik.pl/355/370ffdf7b9aa347dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=370ffdf7b9aa347d)
http://images39.fotosik.pl/350/ee74a0b01a26a70em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ee74a0b01a26a70e)

Pozdrawiam

sasha_gdynia
22-10-2010, 13:36
Witam brać budująca barwnego w jedynie słusznym wariancie! Za sprawą decyzji poczynionych jakiś czas temu dołączam do tego grona :).
Kilka mc temu rozpoczeliśmy nasze prace na barwniakiem i do chwili obecnej mamy już ściany konstrukcji parteru i zaczynamy szlaować strop. Niestety, sprawy się nam przeciągaja, ponieważ mamy pewne wątpliwości co do projektu zamiennego naszego stropu (trochę zacienki się wydaje). Projekt wraz z jego adaptacją nabyliśmy od poprzedniego właściciela działki, więc sami nie uczestniczylsmy w procesie przygotowywania dokumentacji i teraz się to trochę na nas mście. No ale w końcu nie bez powodu mawiają, że budowa to poligon ;). Budowę planujemy zakończyc do przyszłych wakacji, więc w najbliższym czasie będę stałym bywalcem tego forum ;). Widzę, iz aktualnie przynajmniej 2 osoby buduja ten dom, więc będize z kim porozmawiać :).

Przy okazji powitania od razu prośba, czy byłoby możliwe udostępnienie skanu rzutu stropu nad parterem? Widziałem, że kożanka RAMILA również ma lany, więc nadażyła się okazja do zweryfikowania tego co ja posiadam w soich papierach. Z góry dziekuję i do "wyklikania"!

Pozdrawiam
Sasha

sasha_gdynia
22-10-2010, 13:38
Cooba16, czy masz może zdjęcie elewacji tylnej z większej odległości?? Ze względu na trony świata również myślę o przesuunięciu tego zadaszenia na lewy bok. Do tej pory zastanawiałem się jak to będzi ewyglądać, wiec roziwazałbys moje bolaczki :) Z gory dzieki!!

RAMILA
23-10-2010, 13:01
sasha_gdynia witaj wśród budujących ten piękny domek :) wiadomość poszła na priv

No i oczywiście poraz kolejny muszę powiedzieć że Cooba16 idzie jak burza. BRAWO !!!

sasha_gdynia
24-10-2010, 18:01
Hejka,
RAMILA dizeki za odpowiedz, pamiętasz może jakiej grubości robiliście strop? W głównej mierze chodzi mi o ten najwiekszy tj nad kuchnia/salonem.
Co do Twoje pytania dot, zaawansowania prac, to mamy juz podpiwniczenie (polowa domu, ze wzgledu na spadek na dzialce) i mury parteru, teraz przyszedł czas lać strop, a tu zagwozdka z projektem zbrojenia mi sie zrobila :/. Do zimy chce zrobic surowy otwarty, a z reszta ruszac na wiosne. Zime zostawiam sobie na zamowienia materialu oraz ofertowanie dalszy prac.

Przy okazji mam pytanie dot schodow? Robiliscie zelbetonowe, przy okazji lania stropu? Cos zmienialiscie w ich projekcie? Mysle o zmianie na schody dwuetapowe zbiegowe, bo podobno wygodniejsze, aczkolwiek obnizy mi sie wtedy nieznacznie sufit nad WC, gdzie u mnie bedize natrysk przylegajacy do lazienki i nie wiem czy sie zmieszcze z wymiarami - wlasnie rozrysowujemy to, wiec sie okaze ;)

RAMILA
24-10-2010, 21:24
sasha_gdynia fajnie że znalazł się jeszcze ktoś kto buduje ten śliczny domek bo forum troszkę ożyło :D koniecznie pochwal się jakimiś fotkami

Strop mamy gruby na 14 cm a co do schodów to my będziemy mieli drewniane nie żelbetowe, co prawda mąż jak się dowiedział ile to będzie kosztować troszkę się bronił ale nie miał szans,ja chcę drewniane i koniec :lol: niestety przez to rozwiązanie musimy się pozbyć tego małego wc pod schodami a szkoda bo już miałam dla niego przeznaczenie,miała to być komórka na sprzęt do sprzątania, będziemy jeszcze kombinować i może da się uratować to pomieszczenie.

sasha_gdynia
25-10-2010, 13:00
dzieki za info. U mnie na ten wiekszy strop zaplanowane jest 16cm wiec jesli moze niepotrzebnie sie zamartwiam :)

Co do schodow to tez rozwazalem schody drewniane, ale jako ze praktycznie z kazdej strony beda one zasloniete, to wydaly mi sie malo wyeksponowane, wiec zdecydowalem sie je wylac. Ja zamiast WC chce zrobic natysk dostepny z lazienki, albo tez pomieszczenie gospodarcze na sprzet, jesli zmiana schodow na zbiegowe dwuetapowe pomniejszy nam ta przestrzen. Dodatkowo pod tymi schodami bede mial zejsce do piwnicy dostpne z pomieszczenia gospodarczego za garazem.
Fotki zaraz jakies dodam :)

RAMILA
25-10-2010, 19:13
sasha_gdynia to znaczy że masz strop podzielony na jakiś mniejszy/większ? bo nie rozumiem, my zalewaliśmy wszystko razem i na jedną grubość.Napisz jeszcze czy wprowadziłeś jakieś zmiany w projekcie oprócz podpiwniczenia. pozdrawiam:)

sasha_gdynia
26-10-2010, 09:00
Tak, ztrop mam podzielony na 4 mniejsze konstrukcje, 1 nad kuchnia i salonem, 2 nad pokojem od frony, 3 nad garazem i 4 nad pokojem od strony tarasu. Te mniejsze moga byc ciensze bo maja mniejsza powierzchnie, aczkolwiek rownanie pozniej bedzie upierdliwe. Dzis spotykam sie z poleconmy konstruktorem, ktory ma ostatecznie mi rozplanowac ten strop, bo to co przygotowal poprzedni wola io pomste do nieba :/

Inne zmiany to:
1. Przeniesienie kominka na sicane miedzy salonem a pokojem przy tarasie (sypialnia/goscinny). Pozowli mi to otworzyc kuchnie na salon, zrobic wyspe kuchenna i co najwaznijesze powiekszyc troche salon, bo prawde mowiac to jak zaczniesz ustawiac meble w skali to sie okazuje ze malutki on jest :/. Tymbardziej ze pomieszczenie to pelni dwie funkcje - sqlonu oraz jadalni.
2. Podniesienie sciany kolankowej o 50cm
3. W miejscu pralni na gorze zrobimy garderobe dostepna z dwoch przylegajacych pokoi. Pomieszczenie to troche powiekszymy przy okazji, bo zyskalismy troche miejsca przez podniesienie sciany kolankowej.
4. Zrezygnowalismy z wyjscia na taras z maleo pokoju znajdujacego sie obok salonu, poniewaz mamy w tym mijscu spadek na dzialce, a sam taras chcemy przesynac na lewy rog domu (identycznie jak kolega Cooba16
5. Jako ze mamy piwnice, to kotlownie przeniesiemy na dol, a pomieszczenie grospodarcze za garazem dzielimy na dwie czesci - pierwsza czesc dostepna bedzie z pokoju (sypialnia/goscinny) przy tarasie i bedzie to garderoba; druga czesc posluzy nam jako pomieszczenie gospodarcze (zaplecze dla garazu i umieszcze tam zejscie do piwnicy.

To chyba tyle na teraz :)

A wygaldac to ma niby tak - http://img215.imageshack.us/img215/1139/rzutparter.jpg

Pozstale zdjecia:
http://img89.imageshack.us/img89/8306/20100912134101.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/5042/20100912134812.jpg
http://img32.imageshack.us/img32/754/20100925124545.jpg

pzdr

Cooba16
05-11-2010, 21:14
Czesc Sasha,

Fajnie że w Polsce będa już 3 Barwne domy wer. III
Ja mam strop Teriva (w projekcie oryginalnie był Wienenberger ale mój architekt magik przerobił go na Terivę).
Schody mam drewniane ze spocznikiem, żadne zabiegówki, bo bym się pozabijał.

Zmiany na dole są takie:
http://images47.fotosik.pl/362/2d2ad11a214f0dacm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2d2ad11a214f0dac)
Zrezygnowaliśmy z "gabinetu" - mamy do tego dolną sypialnię, a na górze jeszcze 3 pokoje więc bez problemu pomieścimy naszą 4. Dzięki temu na dole mamy pomieszczenie 50m. k. podzielone kominkiem na salon ok. 40m. kw. i jadalnię z otwartą kuchnią.
Ostatecznie WC dolne wyszło takie klaustrofobiczne, że postanowiliśmy połączyc dolną łazienkę i WC i wyszło większa łazienka z WC i kabiną oraz 2szt. drzwiami na przestrzał.

Elewacja tylna ma wyglądac mniej więcej tak:
http://images40.fotosik.pl/346/46f2e8e2624cf114m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=46f2e8e2624cf114)
Z perspekwyty czasu dodałbym jeszcze jedno okno w łazience.
Mam też podniesioną ściankę kolankową o 2 pustaki, jest tam teraz tyle miejsca:
http://images49.fotosik.pl/362/1fb6aed02549bbe1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1fb6aed02549bbe1)

jest tam ok, 60 cm - coś się da już z tym zrobic.

Strop Teriva gotowy do zalania:
http://images50.fotosik.pl/362/91e83d063ddaf84am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=91e83d063ddaf84a)

Pozdrawiam i powodzenia,

Cooba

sasha_gdynia
10-11-2010, 14:31
Dzieki za info. Powiem szczerze, że zacheciles mnie do zmiany konstrukcji dachu na jednolita drewaniana i tema podrzucilem konstruktorowi, ktory ma mi przekonstruowac strop. Prace i tak mam chwilowo wstrzymane ze wzgledu na zmiane konstrukcji stropu (stary okazal sie za slaby), wiec czemu nie poczekac chwile dluzej ale miec tanszy i wg konstruktora lepsza konstrukcje dachu. Zobaczymy jak to sie skonczy. Thx

Pozdr,
Sasha

Danielxxl2
18-11-2010, 15:24
witam czy budujący barwnego są wstanie określić kosztorys stany surowego

Danielxxl2
18-11-2010, 15:25
lub jakiekolwiek koszty uwzględniając ceny 2010

Cooba16
21-11-2010, 17:04
160 tys. PLN stan surowy otwarty.

Danielxxl2
21-11-2010, 19:13
masz na myśli tylko koszty materiałów czy materiały z robocizną

M/P
27-11-2010, 11:42
Raczej z robocizna :)

Zastanawiam sie tylko, czy z dachowka......bo u mnie identyczny koszt ale na dachu brak jeszcze dachowki, sa dechy i papa,

RAMILA
27-11-2010, 16:34
M/P a możesz wstawić jakieś zdjątko Twojego barwniaczka? Ja myślę że te 160 tys co podał cooba16 to kwota zawierająca całość materiał+ robocizna i dachówka też w tym jest bo nam też tak wychodzi :)

M/P
28-11-2010, 04:03
Wrzuce jakies zdjecia jak tylko sie w tym temacie podszkole ;)

M/P
28-11-2010, 05:37
Proba....

http://lh4.ggpht.com/_7r4n_dc8j1Y/TPHoAXvtUmI/AAAAAAAAABE/kufHVW-srGg/s288/DSCF3599.JPG

Niestety obecnie nie mam dostepu do aktualnych fotek.

sasha_gdynia
28-11-2010, 10:37
U mnie bez pokrycia dachu, ale z podpiwniczeniem wychodzi jakieś 150tys (material + robocizna). Cena ta uwzglednia konstrukcje dachu wraz ze stalowym wzmocnieniem, ale licze iz koszt ten sie jeszcze zmniejszy, ponieważ aktualnie pracuje z nowym projektantem nad modyfikacja konstrukcji dachu, tak aby pozbyc sie elementow stalowych. Przy okazji, ile Wy wydaliscie na wieźbę dachową?

M/P gdzie dokładnie w Gdyni się budujesz i którą to wersję barwnego, III z powiększonym pokojem z przodu? My w Koleczkowie. Może będziemy sąsiadami? ;)

pozdrawiam,
sasha

M/P
28-11-2010, 14:05
Wiczlino, w sumie blisko :)
Wersja lustro i troche adaptacji, m.in. wchłoniecie werandy i rezygnacja z gabinetu na dole.

RAMILA
28-11-2010, 18:49
M/P a robiłeś konstrukcję stalową dachu ? i ile kupiłeś więźby bo nie wiem czy te 9m3 co jest w projekcie wystarcza czy trzeba więcej :) no i oczywiście jeśli masz jeszcze jakieś zdjęcia to bardzo chętnie je zobaczymy :D pozdrawiam

M/P
29-11-2010, 00:53
M/P a robiłeś konstrukcję stalową dachu ?

Tak, zalezalo nam zeby nie bylo slupow na poddaszu, wiec zostala stal,
do dokladnych danych o ilosciach nie mam w tej chwili dostepu,
podnieslismy kolankowa o jeden pustak i sa delikatnie wydluzone krokwie no i jetki nizej, dol tez mamy podniesiony o bloczek,
strop monolit po dodatkowych obliczeniach konstrukcyjnych, duzo zbrojenia i o ile dobrze pamietam 18cm grubosci,
pare zdjec, jak sie uda......

3227332274322753227632277

RAMILA
29-11-2010, 20:08
M/P no właśnie nam też zależy żeby nie było słupów na poddaszu dlatego zostawiamy tą konstrukcję :)

sasha_gdynia
30-11-2010, 21:43
Kurde, troche sie zdziwilem, poneiwaz dostalem info od projektanta, ktory przelicza mi strop i zmienia konstrukcje dachu na drewniana, że nasz dach w wersji pierwotnej nie jest dostosowany do najswiezszej normy sniegowej (z 2006r) w obszarze Trojmiasta :|. Znam opinie, że norma jest przygotowana troche nad wyrost, azczkolwiek informacja m nie zaskoczyla :/.

Czy ktos z Was tez mial takie info??

Pozdr,
Szymon

M/P
30-11-2010, 23:54
Ciekawe na czym to niedostosowanie polega?
Z dachem Barwnego byly juz kiedys problemy, ale dotyczyly mniejszej wersji, jest gdzies na forum pare zdan na ten temat,

Moze jekies szszegoly sasha..............

sasha_gdynia
01-12-2010, 14:11
Cześć,
Sprawa wygląda tak, że po przeliczeniu dachu projektant, któremu to zleciłem uznał, iż w wersji podstawowej projektu dach nie został przeliczony dla obciążeń zadeklarowanych w najnowszej normie śniegowej, zaktualizowanej po wydarzeniach w Gliwicach w 2006 (zawalenie się dachu na wystawie gołębi pocztowych) . Oryginalnie projekt barwnego III skalkulowany jest dla normy PN-80/B-02010, wg której Trójmiasto leży w I strefie, aczkolwiek norma ta uległa aktualizacji w 2006 roku i teraz mamy bardziej restrykcyjne wartości oraz dodatkowo zakwalifikowano Trójmiasto do strefy wyższej o jeszcze bardziej restrykcyjnych wymogach. Ciekawy artykuł na ten temat dostępny jest pod tym adresem: http://www.ipb.org.pl/Pliki/wiadomosci_01_2007_normy_sniegowe.pdf

Niestety nie mam dostępu do nowej normy, ale w okolicach soboty odbierał będę nowe przeliczenia dla konstrukcji dachowej, więc się dopytam jakie są jej założenia w tym względnie i jakich różnicach mowa. Wiem już natomiast, że aby mieć dach pozwalający na obciążenie śniegiem zgodne z obowiązującą normą to konstrukcja stalowa musiałaby ulec zmianie i zamiast hebów poprzecznych miałbym np. dwuteowniki po przekątnej tj w miejscu krokwi narożnych oraz dodatkowo stalowe słupki, na których to wszystko by się opierało. Niemniej jednak, jako że ostatecznie zdecydowałem się na dużo lżejsze pokrycie dachu tj blachodachówkę to tragedii nie ma i udało się uciec od konstrukcji stalowej.

Rozmawiałem z różnymi osobami i nakreśla mi się jedno stwierdzenie, że normy swoją drogą, prawą swoją, a jeszcze inną praktyka projektowa. Potwierdza to też ta sytuacja, no bo przecież ktoś wcześniej adaptował mój projekt i nie stwierdził zastrzeżeń, a tym bardziej nie uwzględnił nowych, bardziej restrykcyjnej normy. Faktem jest że normy te zakładają, iż tak obfite opady występują raz na 50 lat, więc dość rzadko, no i jakiś długi czas zalegania śniegu na dachu, a przecież jakby mi napadało na dach dużo śniegu to bym go raz dwa z dachu usunął, a nie czekał na wiosnę ;).

Pozdr,
Sasha

Cooba16
10-12-2010, 17:33
Czesc,

Dawno mnie tu nie było.
Stan surowy otwarty (z dachem) to 160tys., zamknięty (okna drewniane, brama drzwi zewnętrzne, rolety automat) to już 230tys.PLN, stan zamknięty (dla mnie to tynki, wylewki, ocieplenie dachu, instalacje: elektryczna, wod-kan, co - bez kotła i grzejników ale prawie cały dół podłogówka bez garażu i pokoju) to 317tys. PLN. Materiały i robocizna.

Co do złupów w konstrukcji drewnianej - nasz magik projektant zrobił to tak, że tylko 2 słup wyszedł widoczny i go jesteśmy w stanie zabudowc w szafie.

Pozdrawiam,

Cooba16

RAMILA
18-12-2010, 16:37
Cooba16 a masz może gdzieś założoną jakąś galerię Twojego domku ?chętnie bym podglądała postępy ;)

sasha_gdynia
24-01-2011, 13:02
Cześć,
Trochę czasu minęło i sniegu stopnialo, wiec warto do tematow budowlanych porworcic :). Jestem wlasnie na etapie poszukiwania okien i jak sie okazuje temat jest bardzo obszerny. Na gore mysle dac albo ROTO (tak jak kolezanka Ramila) albo moze cos tanszego jak mi sie budzet nie zapnie :/. Niestety zupelnie nie mam pomyslu na okna na parterze :/. Wy na jakie sie zdecydowaliscie?

Cooba16
24-01-2011, 22:06
Ja mam drewniane firmy Sokółka z Bielska-Białej.

Ja zaczynam wykończeniówkę....

Pozdrawiam,

Cooba16

M/P
25-01-2011, 04:12
Czesc,
MY tez zaczynamy poszukiwania okien ;)
Chyba pojde w energooszczednosc ;)

Cooba16
25-01-2011, 20:00
Tymbardziej polecam Sokółkę drewnianą model Elite - sprawdz parametry

sasha_gdynia
02-02-2011, 17:28
U mnie raczej aspekt ekonomiczny wezmei gore :/ i kupie PVC. Aktualnei wychodzi mi ze najlepszy stosunek jakosci do ceny w PVC maja okna firmy VETREX.

sasha_gdynia
29-03-2011, 22:27
Witam,
Jak tam sezon budowlany 2011 juz otwarty u Was?

My wlasnie dach kryjemy :) wiec robota idzie! Okna na dol lada dzien powinny byc wiec bedizemy zamykac budynek, a zaraz potem hydraulika i elektryka oraz tynkowanie. Jutro postaram sie jakies fotki wrzucic.

Pozdrawiam,
Szymon

M/P
06-05-2011, 14:53
Hej,

No i gdzie te zdjecia Szymonie ;)
Zdecydowales sie na okna z Tczewa??
Jak wrazenia po montazu??

U nas dekarze koncza w sobote, okna juz wstawione, czas na elektryke, hydraulike i tynki.

Pozdrawiam.

sasha_gdynia
09-05-2011, 15:08
Hej,
Sorki za lagi, ale robota idzie, ze az nie ma kiedy taczki zaladowac ;)

Okna wstawilem te z Tczewa i jestem bardzo zadowolony. Udalo mi sie znalezc firme, ktora sprzedaje je naprawdę tanio, a i z montazu jestem bardzo zadowolony. Jutro montuja mi brame garazowa wisniowskiego (ten sam konkurencyjny sprzedawca, wiec jak jeszcze temat bramy u Ciebie aktualny to sluze danymi kontaktowymi) i wchodzi elektryk, hydraulik. Jak tylko chlopaki uporaja sie z robota to lecimy z tynkami i reszta.

A ty na jakie ostatecznie okna sie zdecydowales?

Obiecane fotki:


http://www.image-share.com/upload/645/180m.jpg (http://www.image-share.com/ijpg-645-180.html)
http://www.image-share.com/upload/645/181m.jpg (http://www.image-share.com/ijpg-645-181.html)
http://www.image-share.com/upload/645/182m.jpg (http://www.image-share.com/ijpg-645-182.html)
http://www.image-share.com/upload/645/183m.jpg (http://www.image-share.com/ijpg-645-183.html)
http://www.image-share.com/upload/645/184m.jpg (http://www.image-share.com/ijpg-645-184.html)
http://www.image-share.com/upload/645/185m.jpg (http://www.image-share.com/ijpg-645-185.html)

pozdr,
Szymon

M/P
20-05-2011, 13:29
Hej,

Widze, ze Barwny nabiera wygladu ;)

U nas tez Veka ale z oknoplastu ;) i tez nie zaluje ;)
Brama tez juz jest.

Dalsze prace odlozone do czerwca.

Pozdrawiam.
M.

sasha_gdynia
22-06-2011, 20:25
Cześć,
I jak Wam idą prace? U nas wlasnie tynkarze zakonczyli wnetrze i teraz hydraulik uklada podlogowke i bedziemy lac posadzki. W weekend wrzuce kilka fotek.

Przy okazji pytanie - jakie drzwi zewnetrzne planujecie dac :>? Od tygodnia szukam czegoś ciekawego w rozsądnej cenie, ale jak im więcej miżliwości tym trudniej :/ Myślę o CAL z doświetleniem górnym. Myślalem też aby może doświetlenie zrobić z luxferów, ale nie wiem jak to ostatecznie by wyglądało :/. Jakie wy macie pomysły na ten kawałek barwnego?

pozdr,
Szymon

Cooba16
30-12-2011, 20:13
Cześć,

Ku pokrzepieniu serc:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb1028f81b5fb24d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b5ecfbaa98a07be.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2eaa06ef25651472.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03c5a644d38c0ffd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9feeb01d6c444d36.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e9710e9970b2c93.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c4c74fd126601b5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7511e0bf328a7ea7.html

Cooba16
30-12-2011, 20:17
I jeszcze:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d42b785b85fde84a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b47e95baf1404f59.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1b7ff07b8cc6cae4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1052512f2d91995.html

Pozdrawiam, powodzenia i Happy New Year!

chetman
22-03-2012, 11:25
Proszę o kontakt osobę budującą lub z wybudowanym Barwnym w okolicach Warszawa...
Pozdrawiam

gustaw2015
04-12-2012, 21:42
Proszę o kontakt osobę budującą lub z wybudowanym Barwnym w okolicach Warszawa...
Pozdrawiam

witam
ja właśnie jestem na etapie wykańczania barwnego III w wersji lustrzanej w rembertowie.
pozdrawiam

Strooz
29-10-2014, 20:19
Dzień dobry,

chciałem się dowiedzieć czy ktoś w tym roku rozpoczął lub zakończył budowę Barwnego C132c?
Ewentualnie chciałbym poznać opinie kogoś kto już sobie w nim pomieszkuje (i chciałby się pochwalić zdjęciami ;) )
Gdyby ktoś był chętny proszę śmiało do mnie pisać.

Pozdrawiam,
Michał