PDA

Zobacz pełną wersję : Kupować czy poczekać



witekkw
19-02-2008, 06:08
Witam wszystkich mam pytanie, jestesmy na etapie zalatwiania papierów i budowe rozpoczniemy dopiero w przyszlym roku (na wiosne), ale teraz mam mozliowsc zakupu pustakow Porotherm 25 za 7,80zł i 30 za 5,80zł moje pytanie brzmi czy kupować teraz czy czekać do przyszłego roku ??? Moje obawy oczywiscie związane sa z ceną czy nie bedzie drozej.

Cypek
19-02-2008, 06:45
Z wróżeniem u nas słabo.

seba_x
19-02-2008, 07:10
ja w zeszłym roku kopiłem max-a po 4,20 brutto a w cenniku mieli po 4,90 (maj-czerwiec 2007) , budowy jeszcze nie zaczełem , z ciekawości zadzwoniłem do cegielni (tam gdzie kupowałem) i powiedzieli mi 4,16zł a termin odbioru dopiero na lipiec 2008 .

bloczki fundamentowe i strop teriva wraz z belkami kupiłem w środzie śląskiej dzień przed podwyżką , kolejka tirów była chyba na ponad 20 samochodów .

straszyć cię nie chcę ale jak będziemy mieli dalej takie zimy to raczej niższych cen nie ma co się spodziewać . podejdź do pierwszej z brzegu hurtowni stali i spytaj kiedy będzie podwyżka , ja tak zrobiłem , odpowiedz mnie załamała : co dostawę !!!

darsalam
19-02-2008, 07:13
Ja rok temu miałem dokładnie ten sam dylemat-miałem zaczynać budowę w październiku ale wszystko się opóźniło i zaczynam teraz.Materiał zakupiłem w grudniu i uważam,że ceny były w "miarę" niskie.Najwięcej budów zaczyna się na wiosnę...ale w dzisiejszych zwariowanych czasach nic nie można przewidzieć :o

mynia_pynia
19-02-2008, 07:26
Nie jestem fanem kupowania czegokolwiek na zapas. Po pierwsze różnie bywa i można kupić coś drożej, po drugie bajki pt. że czegoś nie ma w hurtowniach, bądź jest z terminem sierpień 2008 mam daleko gdzieś. Po trzecie są różne wypadki losowe i np. mój wujek kupił masę materiałów budowlanych na dom który miał budować 10 lat temu - zeszłego lata stał kontener przed domem i wszystko pięknie wywalałyśmy bo nic się już nie nadawało i kupowali wszystko nowe - dodam tylko że żadnej tragedii rodzinnej nie było - ot tak zeszło.
Może ja mieszkam w innym kraju niż wy :) ale z materiałami na dolnymśląsku zero problemu facet który buduje mi dom nie skarży się że czegoś nie może dostać – mam podpisaną umowę z materiałami i myślę że w przypadku osób które nie mają znajomości w branży budowlanej tak jest idealnie (mimo że ja mam te znajomości to wolę zająć się innymi rzeczami bo i tak taniej bym nie znalazła).

Wowka
19-02-2008, 07:34
Witam wszystkich mam pytanie, jestesmy na etapie zalatwiania papierów i budowe rozpoczniemy dopiero w przyszlym roku (na wiosne), ale teraz mam mozliowsc zakupu pustakow Porotherm 25 za 7,80zł i 30 za 5,80zł moje pytanie brzmi czy kupować teraz czy czekać do przyszłego roku ??? Moje obawy oczywiscie związane sa z ceną czy nie bedzie drozej.

Na Twoim miejscu nie robiłbym interesu na kupwaniu i rocznym składowaniu podstawowych materiałów budowlanych.
Na Twoim miejscu korzystnie zainwestował bym posiadane środki finansowe.

Powodzenia

Krzysztofik
19-02-2008, 07:41
Materiały na ściany najtańsze bywają rokrocznie pod koniec lata i jesienią.
Do tego czasu możesz mnożyć "walory" :wink: .

glowac
19-02-2008, 07:43
kup, ale jesienią lub zimą - wtedy są najlepsze ceny

tomekwil
19-02-2008, 08:30
dokładnie, kupować na jesień lub zime, ja w październiku i listopadzie kupowałem suporex po 9zł a dzisiaj zadzwoniłem z ciekawości do tej samej hurtowni i mają po 11,8zł

seba_x
22-02-2008, 11:01
teraz podliczyłem że na samych belkach teriva zaoszczędziłem prawie 600zł brutto , budowe zaczynam w czerwcu więc dobrze było się pośpieszyć :D

martinez44
22-02-2008, 11:29
No cóż, luty w hurtowniach to stagnacja. Jak tak dalej pójdzie to ceny zjadą w maju-czerwcu o jakieś 20%. Problem polea na tym, że duzo ludzi kupiło przed sezonem w obawie, że ceny wzrosną. I ceny rosły bo klient był. A teraz kiedy już praktycznie wiosna się zaczyna klienta pomału brakować. Tak to wygląda. :wink:

seba_x
22-02-2008, 16:00
na dwoje babka wróżyła :D