PDA

Zobacz pełną wersję : Czyzby Jaruzelski nas opuszczal na zawsze ? ?



lump praski
19-02-2008, 19:32
Taki Figiel l z niego ?

Majka
20-02-2008, 09:39
każdemu należy się szacunek, jak umiera :roll:

2112wojtek
20-02-2008, 10:25
Relatywizm lumpa tzw. "katolika patryjoty" o równości w obliczu śmierci.
Nawet chadzając do teatru i wykrzykując "Jesus rulez", lubi się zeszmacić.

niktspecjalny
20-02-2008, 11:56
Przecież ona się pomyliła.Nie miejcie jej tego za złe...broń Panie Boże. :-?

ja i ty
20-02-2008, 14:09
oh lumpie, lumpie.





ps. Pie Jesu, qui tollis peccata mundi
dona eis requiem
(Merciful Jesus, who takest away the sins of the world,
grant them rest)

Agnus Dei, qui tollis peccata mundi
dona eis requiem sempiternam
(O Lamb of God, who takest away the sins of the world,
grant them eternal rest).............................
....................................

lump praski
20-02-2008, 21:30
A what ? ? ? To Wojciech tez katolik ? ? A od kiedy ?

lump praski
20-02-2008, 21:31
Modlcie sie wiec za moja robaczywa dusze !

tomek1950
20-02-2008, 22:40
Generał był nawet ministrantem

Krzysztofik
20-02-2008, 22:56
Po tym jak był ministrantem nadal służył do swego rodzaju mszy.
Tylko część wiernych okazała się niewerna :wink: .

tomek1950
20-02-2008, 23:11
Naprawdę był ministrantem w Kurowie. Co złego zrobił, tu, już nikt go nie rozliczy. Jeśli skonczy się jego życie... niech mu ziemia lekką będzie. Nie mnie go osądzać i jego postępki. Wobec śmierci wszyscy jesteśmy równi.
Jeśli kona, uszanujmy to.

lump praski
21-02-2008, 01:48
Jak sie ktos nie szanowal to niech nie wymaga zeby go szanowano. Nawet w chwili smierci. A moze tym bardziej. Jak do gornikow strzelano to go nie bolalo. No to czolgiem panie W !

DPS
21-02-2008, 06:54
To nie Jaruzelski wymaga. To przyzwoitość wymaga.
Jaruzelskiemu przyzwoitość cudzych zachowań nie jest w tej chwili potrzebna.
Przyzwoitość jest potrzebna każdemu z nas, a jeśli nie umie zachować się przyzwoicie - wystawia świadectwo sobie. Nie komu innemu.

Dropsiak
21-02-2008, 07:33
To nie Jaruzelski wymaga. To przyzwoitość wymaga.
Jaruzelskiemu przyzwoitość cudzych zachowań nie jest w tej chwili potrzebna.
Przyzwoitość jest potrzebna każdemu z nas, a jeśli nie umie zachować się przyzwoicie - wystawia świadectwo sobie. Nie komu innemu.
otóż to

agnieszkakusi
21-02-2008, 07:41
Depesiu, odbiegając trochę od tematu, to tak naprawdę trudno pisać o przyzwoitości wielu ludzi z forum.

retrofood
21-02-2008, 15:05
Jak sie ktos nie szanowal to niech nie wymaga zeby go szanowano. Nawet w chwili smierci. A moze tym bardziej. Jak do gornikow strzelano to go nie bolalo. No to czolgiem panie W !

ty się szanuj za życia bo się rozmieniasz na drobne. dobrowolnie i bez przymusu.

retrofood
21-02-2008, 15:06
Jak sie ktos nie szanowal to niech nie wymaga zeby go szanowano. Nawet w chwili smierci. A moze tym bardziej. Jak do gornikow strzelano to go nie bolalo. No to czolgiem panie W !

ty się szanuj za życia bo się rozmieniasz na drobne. dobrowolnie i bez przymusu.

Cpt_Q
21-02-2008, 18:20
... Jak do gornikow strzelano to go nie bolalo....

a skąd wiesz?

lump praski
21-02-2008, 18:23
A rzeczywiscie - rozmieniamy sie na drobne a w zasadzie po co ? Uwazam pana Jaruzelskiego za bandziora.

DPS
21-02-2008, 18:37
No i nic to chadzanie do teatru nie pomogło. :roll:

lump praski
21-02-2008, 18:45
No, nie. Moze sprobuje agroturystyki ?

DPS
21-02-2008, 19:07
Pomysł ze wszech miar słuszny i pożyteczny.

retrofood
21-02-2008, 20:37
No, nie. Moze sprobuje agroturystyki ?

to ci też nie pomoże
to wredne masz w genach
jedyna rada to wydłub se widelcem.

lump praski
21-02-2008, 20:50
Tak, jestem strasznie wredna. Po pierwsze Jaruzelski nigdy nie powiedzial : przepraszam. Po drugie - rodziny zabitych gornikow czy tez ludzi, ktorzy stracili zycie w czasie stanu wojennego nigdy nie otrzymaly zadoscuczynienia - dla porownania napisze, ze rodziny zabitych 9/11 otrzymaly wielomilionowe odszkodowania. Dla kontrastu Jaruzelski ma wille na Dolnym Mokotowie, ze dwa oficjalne mieszkania w Warszawie, udzialy w biznesach towarzyszy PZPR z przyleglosciami ( firmy ochroniarskie bylych Ubekow), corka Monika zostala za pieniadze podatnikow wyslana do Paryza. Leczenie i pobyt pana Wojciecha rowniez jest z pieniedzy podatnikow. Ale przynajmniej zona Jaruzelskiego nie ominela sie z prawda mowiac - "on nie ma juz sil ciagnac tego gowna" - celnie okreslajac osiagniecia zyciowe swojego meza.

bezele
21-02-2008, 20:54
No, nie. Moze sprobuje agroturystyki ?

to ci też nie pomoże
to wredne masz w genach
jedyna rada to wydłub se widelcem.


:lol: :lol: :lol:

retrofood
21-02-2008, 21:22
Tak, jestem strasznie wredna. Po pierwsze Jaruzelski nigdy nie powiedzial : przepraszam. Po drugie - rodziny zabitych gornikow czy tez ludzi, ktorzy stracili zycie w czasie stanu wojennego nigdy nie otrzymaly zadoscuczynienia - dla porownania napisze, ze rodziny zabitych 9/11 otrzymaly wielomilionowe odszkodowania. Dla kontrastu Jaruzelski ma wille na Dolnym Mokotowie, ze dwa oficjalne mieszkania w Warszawie, udzialy w biznesach towarzyszy PZPR z przyleglosciami ( firmy ochroniarskie bylych Ubekow), corka Monika zostala za pieniadze podatnikow wyslana do Paryza. Leczenie i pobyt pana Wojciecha rowniez jest z pieniedzy podatnikow. Ale przynajmniej zona Jaruzelskiego nie ominela sie z prawda mowiac - "on nie ma juz sil ciagnac tego gowna" - celnie okreslajac osiagniecia zyciowe swojego meza.

to to leć walnij go z buta.

Pepeg z Gumy
22-02-2008, 11:31
O, tak! :D :D
Z buta i jeszcze w jaja, żeby mu zółtko poszło uszami, a zgodnie z ewangelią, póżniej ,zmówimy niechętnie paciorek za jego zbłąkaną duszę, może Pan mu przebaczy , bo prawdziwy polski katolik nigdy nie wybacza.

Jesus rulez - niech zdychają nasi wrogowie w jak największych męczrniach.
Wszak jesteś miłością a nas to przecież cieszy gdy nieprzyjacioły nasze targają konwulsje.

lump praski
22-02-2008, 19:22
Kazdy rodzi sie i umiera samotnie. I nie bez bolu. Jestem corka komunistycznego dzilalacza zwiazkowego wiec wasza troske o zbawienie duszy pana Jaruzelskiego dobrze rozumiem . :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

Barbossa
23-02-2008, 06:04
nie każdy, vide CASA, Titanic, Wilhelm Gustloff, Zeppelin, Bonnie & Clyde, Thelma & Louise, więc nie pie.. jak potłuczony

tomek1950
23-02-2008, 08:30
Nam nie chodzi o zbawienie jego duszy, ale w naszej kulturze istnieje cos takiego jak szacunek dla umierajacego i prawo do godnego umierania, i pogrzebu. Te prawa były wielokrotnie gwałcone w obozach koncentracyjnych, GUŁGach...

lump praski
23-02-2008, 13:42
Kazdy musi umrzec - sprawa normalna i oczywista. Wczoraj McCaiin zyczyl Castro zeby jak najszybciej spotkal sie z Marksem - nikt mu tego nie ma za zle ( oprocz mnie - bo Marks jako ekonomista i filozof nie bedzie mial o czym z Castro gadac}. :D :D Jak sie uloza sprawy miedzy Bogiem a Jaruzelskim to sprawa miedzy nimi dwoma i mnie nie interesuje - natomiast ocena dzialalnosci Jaruzelskiego pozostaje sprawa otwarta bo byl i jest ( nadal 8) osoba publiczna. :D 8) :D 8) Co do milosierdzia dzieki za pouczenia, ale jakos nie widze zebyscie przodowali np w akcjach charytatywnych chociazby na tym forum. :D :D :lol: :lol: :D :D

tomek1950
23-02-2008, 13:50
Kazdy musi umrzec - sprawa normalna i oczywista. Wczoraj McCaiin zyczyl Castro zeby jak najszybciej spotkal sie z Marksem - nikt mu tego nie ma za zle ( oprocz mnie - bo Marks jako ekonomista i filozof nie bedzie mial o czym z Castro gadac}. :D :D Jak sie uloza sprawy miedzy Bogiem a Jaruzelskim to sprawa miedzy nimi dwoma i mnie nie interesuje - natomiast ocena dzialalnosci Jaruzelskiego pozostaje sprawa otwarta bo byl i jest ( nadal 8) osoba publiczna. :D 8) :D 8) Co do milosierdzia dzieki za pouczenia, ale jakos nie widze zebyscie przodowali np w akcjach charytatywnych chociazby na tym forum. :D :D :lol: :lol: :D :D

No cóż o marksistowskiej ekonomii dyskutować nie będę. Miałem okazję widzieć i sprawdzić na własnej skórze jaka jest wspaniała. Dobrze, że to widmo krążące po Europie przestaje krążyć.
A jesli chodzi o akcje charytatywne na forum muratora, to zbyt krótko tu jesteś. Kilka lat temu forumowicze (terminu forowicze nie lubię) sfinansowali operację wszczepienia implantu słuchowego dziewczynce i zakup komputera do ćwiczeń wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem. Zajrzyj do archiwum.

lump praski
23-02-2008, 14:05
T y nie doswiadczyles specjalnie m a r k s i s to w s k i e j ekonomii, ale sowieckiej jej interpretacji z polskimi warjacjami - np takimi, ze polski farmer z pomoca moherow i innych ciemniakow utrzymal prawo wlasnosci ziemi. Proponuje pobiezne zapoznanie sie z teoria ekonomiczna Marksa i zastanowienie d l a c z e go uwazany jest za ojca e k o n o m i i. :D :D

DPS
23-02-2008, 14:27
Taki Figiel l z niego ?

To nie jest ocena działalności. To drwiny z ciężko chorego starego człowieka. I to się nam nie podoba.
Zajmij Ty się lepiej swoją Ameryką, będzie lepiej dla wszystkich, miejmy nadzieję, że Ameryka to silny kraj i to też wytrzyma.
A o nas jako o forum wiesz tyle co nic, więc nie opowiadaj banialuk, bo wała z siebie robisz. 8)

tomek1950
23-02-2008, 14:34
T y nie doswiadczyles specjalnie m a r k s i s to w s k i e j ekonomii, ale sowieckiej jej interpretacji z polskimi warjacjami - np takimi, ze polski farmer z pomoca moherow i innych ciemniakow utrzymal prawo wlasnosci ziemi. Proponuje pobiezne zapoznanie sie z teoria ekonomiczna Marksa i zastanowienie d l a c z e go uwazany jest za ojca e k o n o m i i. :D :D

:o :o :o :o :o Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Czy to dobrze, według Ciebie, czy źle, że część ziemi pozostała w rękach prywatnych?
Sztandarowe dzieło - "Kapitał" przeczytałem. Ale żeby Marks był ojcem ekonomii to tego jeszcze nie słyszałem. :o
Skoro ta jego teoria ekonomiczna była taka wspaniała, to dlaczego nigdzie się nie udało jej wprowadzić w życie. Zwykle eksperymenty naukowe przeprowadza się na szczurach, a nie na ludziach. I chyba tu tkwił błąd. :wink: :lol:

lump praski
23-02-2008, 14:40
Zajmij sie swoja agroturystyka, madame. Bo jak sama nazwa wskazuje to jest Hyde - i nie musisz tu bywac a ja mam prawo pisac co mi sie podoba. :D :D
No a teoria Marka jak to teoria - np pan Balcerowicz zna ja na pewno na wyrywki.

Mirek_Lewandowski
23-02-2008, 14:53
No i karmicie trolla...

lump praski
23-02-2008, 14:59
Co do ideologii komunistycznej po 1szej Wojniei - czyzby osiagnela taki sukces w Rosji i nie tylko bo ludziom tam swietnie sie powodzilo ? Niewazne tak naprawde po jaka ideologie siegaja masy gdy nie maja nic do stracenia i co do garnka wlozyc. :D :D I tak zostanie to wykorzystane i zniksztalcone - najlepszy przyklad Polska i jej ostatnie 20 lat.

tomek1950
23-02-2008, 15:00
No i karmicie trolla...

Już więcej nie będę. :D

lump praski
23-02-2008, 16:05
Nie istnieje komunizm jak w teorii Marksa i kapitalizm jak w ksiazkach Adama Smitha ( zreszta zwraca sie teraz uwage, ze byl on rowniez ostrym krytykiem kapitalizmu). :D :D Gdy jakas partia ciagle powoluje sie na to, " ze tak jest w Stanach" wiec jak wszystko sprywatyzujemy to bedziemy miec raj na ziemi odpowiadam - nie. Np w Usa ponizej pewnego poziomu zarobkow nie placisz za studia ( pomysl, ze w s z y s c y studenci w Polsce maja placic czesne a jak ich nie stac to brac pozyczki), istnieja szpitale m i e j s k i e, wprowadza sie p o w s z e c h ne ubezpieczenie zdrowotne ( dlatego m in wygraja w najblizszych wyborach demokraci), Istnieje system zabezpieczen socjalnych i emerytalnych - tzw drugi filar ( 401 k) jako zwiazany z ryzykiem gieldowym jest d o b r o w o l ny. Kto wam wprowadzil taki przekret w rodzaju przymusowego 2 filaru ? ? ? ? ? Pochlebiasz mi Mireczku, tym ze sledzisz to co pisze bo ja juz dalam sobie spokoj z czytaniem Twoich rad. :D A trolle mimo, ze burza czasami blogostan w jaki wpadamy potrafia byc tez mile. 8) :lol: :D

Pepeg z Gumy
23-02-2008, 16:11
No i karmicie trolla...

Już więcej nie będę. :D
:P :P
A czemuż nie?
Rzadko już można spotkać kogoś takiego, kto tak wyraźnie potwierdza sobą, że dezodoranty ciągle są niedoskonałe.

lump praski
23-02-2008, 16:16
Skunks nie drazniony zanadto calkiem jest gitara, Oswiecony Olimpie majacy sie za guru sorry, w l a s ci i e l i tego forum. Lepiej nie draznic, co ?

Ew-ka
23-02-2008, 17:00
na Forum zawsze sie znajda tacy ,co im zawsze śmierdzi pod nosem 8)

lump praski
23-02-2008, 17:03
Mi tam nic iie smierdzi - lumpowi to nawet nie wypada zeby pachnialo.

Pepeg z Gumy
23-02-2008, 17:08
:D
Sa też i tacy , którym najgorszy smród wydaje się miłym zapachem.

Ew-ka
23-02-2008, 17:15
na Forum zawsze sie znajda tacy ,co im zawsze śmierdzi pod nosem 8)

i nie chodzi tu o zapachy ....tylko o sposób życia 8)

Pepeg z Gumy
23-02-2008, 17:26
:P
Sposób zycia najczęściej przekłada sie na wydzielaną woń.

skasowany1955
23-02-2008, 17:39
Sa też i tacy , którym najgorszy smród wydaje się miłym zapachem.

cóż za świetna pueta w temacie generała

ale po koleji, nikt i nigdzie na forum nie zabiera szacunku umierającym, tym bardziej generałom

po drugie, lekarze twierdzą że wszystko jest w porządku, że to kolejna typowa w tym wieku historia zdrowotna tego pana, czemu więc służy ta nagła medialna gloryfikacja i wyrażanie szacunku generałowi??????

Niech umiera w spokoju, jego święte prawo!!!!!

Ale co innego oddawanie mu szacunku i zwykła sprawiedliwość. Przypomnijmy to jeden z wielu komunistycznych satrapów którzy rządzili po II wojnie światowej. Przedstawiciel i to czynny systemu który w historii świata swoje ręcze umoczył największą i niespotykaną ilością krwi. Kuriozalne wydają się te okrzyki o jakieś honory wobec człowieka z linii Caucesku, Kim Ir Senów i itd..... ileż ludzi zginęło od górników po Popiełuszkę....

i tu jest zdziwienie, mówi się o szacunku wobec umierającego generała, ale jakoś nikt nie woła o szacunek i sprawiedliwość dla rodzin pomordowanych górników?????

jako człowiek, na którym ciąży oskarżenie o odpowiedzialność za masakrę ludności, podlega osądowi wymiaru sprawiedliwości. Jak każdy obywatel Polski.
http://www.rp.pl/artykul/96098.html

Pepeg z Gumy
23-02-2008, 18:47
Ciężko myślisz , skoro aż podpierasz się cudzymi wypocinami. :D
Mam w d.upie waleczny życiorys generała i jego "osiągnięcia" w utrwalaniu władzy ludowej.
Żałuję też bardzo , że go nigdy zwyczajna sprawiedliwość nie dosięgnęła a mam ku temu również osobiste powody.
Trudno jednak być obojętnym na radochę tłuszczy, taką samą jaką mają sępy z faktu konania, nawet tak pospolitego łobuza.
Rozrywką prymitywnej i tępej gawiedzi zawsze były egzekucje a tutaj widzę substytut.
Mam więcej szacunku dla rodzaju ludzkiego niż oprawcy z Wujka i ich mocodawcy , zatem nie bedę sie zniżał do ich bydlęcego poziomu.
Wspomniany dezodorant uradowanego z ludzkiej agonii nibyświatowca, nie zagłuszy rozsiewanego przezeń smrodu ścierwa . :D :D

lump praski
23-02-2008, 19:09
Czesto podpieram sie cudzymi wypocinami np jesli omawiam takiego Adama Smitha. :D :D Barack Obama w swoich przemowieniach czesto podpiera sie takim np Johnem Kennedym. 8) :lol: :D Jako tluszcza zauwazam, ze Jaruzelski nie jest zadnym " generalem" - bo jaka walke prowadzil, jaka bitwe wygral albo jaka to kampanie wojskowa zainicjowal ? ( Musial sie na tych wojnach nawdychac zapachow - wow ! ). Wracajac do milosierdzia - to, ze sie jakis czas temu rzucilo jakis datek nie oznacza, ze jestesmy j e d y n y m i arbitrami wznioslych uczuc. 8) :D :lol:

skasowany1955
23-02-2008, 19:49
bydlęcego poziomu smrodu ścierwa . :D :D

smierć, nawet jeżeli jest to śmierć masowego mordercy, wymaga ciszy i szacunku, szkoda że dla trolla jest to czas na słowne wymiociny....

a swoją drogą generał ma się bardzo dobrze i życzę mu wielu, wielu lat zdrowia choćby dlatego by mógł stanąć przed sprawiedliwością i prawdą i miał szansę powiedzieć rodzinom pomordowanych choćby małe przepraszam...

lump praski
23-02-2008, 21:13
Chyba taka szanse to on mial wielokrotnie.......i jakos z niej nie skorzystal.

lump praski
24-02-2008, 06:12
Lezy Wojtek, lezy, oj, lezy na desce,
ale jak zagraja ( muzyke wojskowa oczywiscie),
podskoczyl by jeszcze...............

retrofood
24-02-2008, 16:49
T y nie doswiadczyles specjalnie m a r k s i s to w s k i e j ekonomii, ale sowieckiej jej interpretacji z polskimi warjacjami - np takimi, ze polski farmer z pomoca moherow i innych ciemniakow utrzymal prawo wlasnosci ziemi. Proponuje pobiezne zapoznanie sie z teoria ekonomiczna Marksa i zastanowienie d l a c z e go uwazany jest za ojca e k o n o m i i. :D :D

zajmij się ortografią, najlepiej wróć do podstawówki.
a warjacjami zajmiesz się później.

lump praski
24-02-2008, 20:29
Sorry..........nie moglam od razu.....moze zostawia mnie na drugie zycie jak na drugi rok w tej samej klasie. :D :lol: :D :lol: ( sciagniete z JT oczywiscie).

lump praski
25-02-2008, 00:33
Sorry.....nie moglam od razu....naucze sie po pewnym czasie....
Moze zostawia mnie na drugie zycie jak na drugi rok, w tej samej klasie. 8) :D :lol: 8) tak to mniej wiecej idzie tarararam.

lump praski
26-02-2008, 18:25
Ale zanim nas opusci to jego ochroniarze pobija wszystkich fotoreporterow w Warszawie.....nawet na Cubie tak nie ma a Figiel w kiepskim stanie jest fotografowany ze wszystkich stron. Ach, te slynne "firmy ochroniarskie" Jaruzelskiego i jego kolegow ......mocna rzecz i jak sie przyczynia do rozwoju demokracji w Polsce :D :lol: :D :lol: 8) :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D

Żelka
27-02-2008, 04:21
A what ? ? ? To Wojciech tez katolik ? ? A od kiedy ?
Człowiek nie musi być katolikiem aby podlegać pod prawa Boskie.
Nie rozumiem po co ten watek. Przecież każdy kiedyś umrze.
:roll:

joan
27-02-2008, 10:20
No tak...:roll: tylko po co tyle zamieszania i przerzucania za nie odpowiedzialności na ofiary...
ale może
" Ostatnie słowa są dla głupców którzy nie powiedzieli (w życiu) wystarczająco wiele..."

powiedzial nota bene Marks tuż przed śmiercią... :roll:

lump praski
27-02-2008, 21:45
Watek jak kazdy inny ale nagle pojawil sie w watku o Jaruzelskim Bog, wiara, religia, katolicyzm tzw ciezka artyleria.

lump praski
27-02-2008, 21:46
Legendy takie co kto powiedzial szczegolnie przed smiercia sa bardzo ciekawe.

Żelka
28-02-2008, 01:22
Watek jak kazdy inny ale nagle pojawil sie w watku o Jaruzelskim Bog, wiara, religia, katolicyzm tzw ciezka artyleria.
Nie, no ja nic nie mowie, masz prawo miec wlasne zdanie.., a, ze ja czegos nie rozumiem to moj problem... :wink: Spoko, damy sobie rady.

lump praski
28-02-2008, 03:15
No, nie wiem, nie wiem.........bez Mezow Opatrznosciowych ciezko bedzie.........

lump praski
28-02-2008, 03:22
Podobno Marks na lozu smierci powiedzial - " Czemuscie biedni ? bo glupi. A czemu glupi ? bo biedni. "

joan
28-02-2008, 07:00
Podobno Marks na lozu smierci powiedzial - " Czemuscie biedni ? bo glupi. A czemu glupi ? bo biedni. "
Podobno - to Heine w podobnych okolicznościach powiedział "Bóg mi wybaczy. To jego fach" ... :roll: i tego wszystkim życzę... 8)
ps
a mój ulubiony cytat wypowiedziany też podobno przez Bogarta przed udaniem sie na poszukiwanie Wielkiego Być Może:
"Mogłem się nie przerzucać ze szkockiej na martini"... 8) :lol: :lol:

Gilda
28-02-2008, 15:14
Mój wujek (ateista) na łożu śmierci powiedział mi: Wiesz... Próbuje przypomnieć sobie jak się mówi Ojcze Nasz...
to juz bylo ale bardzo mi sie podoba.

lump praski
28-02-2008, 15:20
Ach, ci filozofowie - najpierw pisza opasle tomiszcza, ktorych nikt nie rozumie co jest juz grzechem ciezkim wiec wcale nie dziwne, ze juz na lozu smierci jecza sie Boga o wybaczenie.

Pepeg z Gumy
29-02-2008, 08:39
Ach, ci filozofowie - najpierw pisza opasle tomiszcza, ktorych nikt nie rozumie co jest juz grzechem ciezkim wiec wcale nie dziwne, ze juz na lozu smierci jecza sie Boga o wybaczenie.
Ładna sentencyja.
Nie rozumiem tylko, co oznacza zwrot "jecza sie Boga o wybaczenie"
Czyżby dalsza część tego fragmentu :
" Twego syna Gospodzina .... Zyszczy nam , Spuści nam, Kyrie eleison" ?

lump praski
29-02-2008, 16:06
Ach, to proste. Spusc sie na mnie a ja ci to chetnie wytlumacze.

Cpt_Q
29-02-2008, 17:38
Ach, to proste. Spusc sie na mnie a ja ci to chetnie wytlumacze.
:o :o :o

ponury63
29-02-2008, 18:00
Ach, to proste. Spusc sie na mnie a ja ci to chetnie wytlumacze.
:o :o :o
:o ? ach te wszechobecne konotacje erotyczne ;)
"spuść się na mnie" to dawna forma "zdaj się na mnie, zaufaj mi"

A. hr. Fredro
- Bądź z łaski swojej spokojny w tym względzie;
Już ja ci ręczę - wszystko dobrze będzie.
- Nadto pewności, i ta pewność zgubi.
- Już spuść się na mnie... Ale dość tych fraszek;
Teraz niech zgadnie kochany stryjaszek...

Dropsiak
29-02-2008, 18:04
No cóż można rzec..
Chyba tylko Hospody pomyłuj
:wink:

DPS
29-02-2008, 21:36
No i znowu karmicie trolla. :-?

lump praski
29-02-2008, 21:40
To mnie ten wasz Ponury zaskoczyl........ze Fredre zna !

lump praski
29-02-2008, 21:45
Fredro nie stronil od podtekstow kto czytal jego pamietniki to zna scene jak Napoleon podszedl do ogniska, odwrocil sie tylem, zadarl pole munduru i tylek grzal.........

lump praski
02-03-2008, 20:52
Tak sobie kombinuje.......ze jak teraz beda jakies zmiany bo mlodosc zaczela rzadzic na Cubie - to ja sobie tam skocze na dwa, trzy tygodnie - najpiekniesze plaze na swiecie, ale mojej sistrze aparat oczywiscie ukradli.

super tulipan
10-03-2008, 15:18
hallo, hallo , "Wojtku", jestes tutaj. :P

ps. moze do spowiedzi poszedl, tam to maja zycie. 8) Jak pracowite "psculki" bzykaja. :D

lump praski
14-03-2008, 04:18
A tak. Porzadny komunista jakim jest Castro Figiel przed smiercia poslal po biskupa do Rzymu.
Jak trwoga to do Boga.