PDA

Zobacz pełną wersję : belka betonowa - kto zrobi?



Piotr_ok
19-02-2008, 23:47
belka pod schody, znacie kogos kto projketuje takie belki ?
pozdr
Piotr

NJerzy
20-02-2008, 22:36
Każdy konstruktor branży budowlanej.

jajmar
20-02-2008, 22:59
jeżeli już to żelbetowe nie betonowe, szukaj konstruktora

20-02-2008, 23:13
... znacie kogos kto projketuje takie belki ?...

ja znam, nie wiem jak pozostali ...

:-?

Barbossa
21-02-2008, 07:34
ech...
kiedyś znałem...
zazdroszczę Ci, brzoza

Aluland
21-02-2008, 07:37
moge pomóc

21-02-2008, 07:49
ech...
kiedyś znałem...
zazdroszczę Ci, brzoza

a jakby tak "zmałpować" taka belka ...
wpaść szybko do jakiegoś bloku czy budynku, pomierzyć przy spoczniku, dołozyc zbrojenie "po uwazaniu" i wylac ...
ciekawe czy by "stało" ...



:wink:

jajmar
21-02-2008, 08:08
a jakby tak "zmałpować" taka belka ...
wpaść szybko do jakiegoś bloku czy budynku, pomierzyć przy spoczniku, dołozyc zbrojenie "po uwazaniu" i wylac ...
ciekawe czy by "stało" ...


Pewnie by wisiało.......

Ale sądząc po innych postach autor szuka kogoś kto mu zaprojekci belke policzkową pod schody kręcone. A tu już sie troszke wiecej zbrojenie powinno pojawić.

Barbossa
21-02-2008, 08:39
czyli, jak autor zbierze posty-śmieci w jeden porządny, będzie wiadomo coś wiecej :roll:

Piotr_ok
21-02-2008, 12:03
Każdy konstruktor branży budowlanej.
takie?
http://images33.fotosik.pl/133/ffa60ba88b1e5219.jpg (www.fotosik.pl)
nie każdy, żeby nie powiedzieć mało który


jeżeli już to żelbetowe nie betonowe, szukaj konstruktora
chyba to jest oczywiste że żelbetowe



... znacie kogos kto projketuje takie belki ?...
ja znam, nie wiem jak pozostali ...
:-?


ech...
kiedyś znałem...
zazdroszczę Ci, brzoza

jak zwykle posty-śmieci, nie macie nic innego do roboty ??
szkoda ze na forum nie przyznają tytułu upierdliwca roku, mielibyscie szanse zajac rownorzedne pierwsze miejsce :P

pozdr
Piotr

jajmar
21-02-2008, 12:14
Widzisz jednak można zadać pytanie uczciwie, pokazać o co chodzi, jeszcze jakbyś tytuł napisał zgodnie z tym co jest oczywiste byłoby ok.

A belke jak juz napisano policzy każdy konstruktor. Tylko musisz znaleśc takiego któremu sie bedzie chciało i akurat bedzie miał troche wolnego. Cieżej bedzie znaleść majstra co to zaszaluje.

EZS
21-02-2008, 12:20
przepiękne schody
aż się poję pomyśleć, co by z nich wyszło, jakby to miał zrobić mój murarz.

beton44
21-02-2008, 12:28
http://images33.fotosik.pl/133/ffa60ba88b1e5219.jpg

po kilku próbach może i wyjdą..

ale jestem pesymistą :(

21-02-2008, 12:35
... znacie kogos kto projketuje takie belki ?...
ja znam, nie wiem jak pozostali ...
:-?


ech...
kiedyś znałem...
zazdroszczę Ci, brzoza

jak zwykle posty-śmieci, nie macie nic innego do roboty ??
szkoda ze na forum nie przyznają tytułu upierdliwca roku, mielibyscie szanse zajac rownorzedne pierwsze miejsce :P

pozdr
Piotr
Piotr_ok
zadałeś pytanie "czy znamy kogoś kto projektuje takie belki"
odpowiedziałem, ze znam

nie interesowały Cie namiary, nie interesowało skąd ten konstruktor, nie interesowało czy ma czas i czy podjął by sie wyliczen ...

Ty od razu przeszedłes do ataku personalnego na mnie i Barbosse
nie sądzisz ze to Ty swoimi nieprzemyslanymi postami bijesz piane na forum ... ?

Piotr_ok
21-02-2008, 12:35
Widzisz jednak można zadać pytanie uczciwie, pokazać o co chodzi, jeszcze jakbyś tytuł napisał zgodnie z tym co jest oczywiste byłoby ok.

A belke jak juz napisano policzy każdy konstruktor. Tylko musisz znaleśc takiego któremu sie bedzie chciało i akurat bedzie miał troche wolnego. Cieżej bedzie znaleść majstra co to zaszaluje.

pytanie bylo jak najbardziej uczciwie zadane, a tytuł też; tak wlasnie okreslaja producenci schodow ten typ schodow; jest tylko maly problem jak sie do nich dzwoni to mowia ze moga mi tylko stopnie zrobic bo belka juz byla :(
niestety nie masz racji co do konstruktora, rozmawialem z kilkoma i to dosc dobrymi i nie chca tego zrobic; odsylaja mnie do konstruktorow ktorzy robia takie rzeczy a takich nie moge znalesc, stad post na forum; oczywiscie podejrzewam ze jakbym sie uparl to by to zrobili ale wowczas koszt samego projektu by mnie powalil;
pozdr
Piotr

Piotr_ok
21-02-2008, 12:41
zadałeś pytanie "czy znamy kogoś kto projektuje takie belki"
odpowiedziałem, ze znam

nie interesowały Cie namiary, nie interesowało skąd ten konstruktor, nie interesowało czy ma czas i czy podjął by sie wyliczen ...

Ty od razu przeszedłes do ataku personalnego na mnie i Barbosse
nie sądzisz ze to Ty swoimi nieprzemyslanymi postami bijesz piane na forum ... ?

zaczne od konca
nie nie sadze ze bije piane :)
tak zgadza sie przeszedlem do ataku, bo wasze posty (w wiekszosci przypadkow) zasmiecaja forum

interesowaly mnie namiary itd to chyba bylo oczywiste, byli tacy co od razu wiedzieli o co chodzi (patrz Aluland), ale jak widze niektorym trzeba to napisac wprost :P
pozdr
Piotr

jajmar
21-02-2008, 12:44
pytanie bylo jak najbardziej uczciwie zadane, a tytuł też; tak wlasnie okreslaja producenci schodow ten typ schodow;
Czyli źle określaja bo sam beton by na dół pier.. .Nie powtarzaj więc bredni skoro sam wiesz ze ma być żelbet.



niestety nie masz racji co do konstruktora, rozmawialem z kilkoma i to dosc dobrymi i nie chca tego zrobic; odsylaja mnie do konstruktorow ktorzy robia takie rzeczy a takich nie moge znalesc, stad post na forum; oczywiscie podejrzewam ze jakbym sie uparl to by to zrobili ale wowczas koszt samego projektu by mnie powalil;

Widzisz i tu dochodzimy do sedna a wiec kasy za usługę, za 100zł nikt sie nie będzie zastanawiał jak to ugryść. A 1000 nie zapałcisz bo tyle za cały domek się płaci. Jak zapłacisz to sie znajdzie chętny.

jajmar
21-02-2008, 12:46
byli tacy co od razu wiedzieli o co chodzi (patrz Aluland)

Tak z ciekawości Aluland jak zobaczył fotke nadal chce to liczyć ?

Barbossa
21-02-2008, 12:49
byli tacy co od razu wiedzieli o co chodzi (patrz Aluland)

Tak z ciekawości Aluland jak zobaczył fotke nadal chce to liczyć ?
ba, pewnie już ciupasem wysłał obliczenia

Piotr_ok
21-02-2008, 12:58
pytanie bylo jak najbardziej uczciwie zadane, a tytuł też; tak wlasnie okreslaja producenci schodow ten typ schodow;
Czyli źle określaja bo sam beton by na dół pier.. .Nie powtarzaj więc bredni skoro sam wiesz ze ma być żelbet.
to nie sa brednie tylko potoczna nazwa i bede ja powtarzal


Widzisz i tu dochodzimy do sedna a wiec kasy za usługę, za 100zł nikt sie nie będzie zastanawiał jak to ugryść.
problem kasy oczywiscie ze moze sie pojawic, ale najpierw ktos musi mi dac oferte i powiedziec tyle i tyle; na dzien dzisiejszy szukam tego chetnego

A 1000 nie zapałcisz bo tyle za cały domek się płaci. Jak zapłacisz to sie znajdzie chętny.
a skąd wiesz na ile mnie stać? moze moge i wiecej zaplacic? nie feruj wyroków nie majac ku temu zadnych danych
pozdr
Piotr

jajmar
21-02-2008, 13:18
a skąd wiesz na ile mnie stać? moze moge i wiecej zaplacic? nie feruj wyroków nie majac ku temu zadnych danych


Nie wiem i nie chce wiedzieć na ile Cie stać. To był przykład. Nie wiem ile ktoś sobie zażyczy za te schody. Ale powtarzam że nie chcą tego zrobić bo sie zwyczjanie nie opłaca w to bawić. Podejdz do projektanta i zaproponuj swoją stawke.

21-02-2008, 13:21
... tak zgadza sie przeszedlem do ataku, bo wasze posty (w wiekszosci przypadkow) zasmiecaja forum ...

pytania trzeba umiec formułowac
moja odpowiedź padła na temat - a ze Ciebie ona nie satysfakcjonowała - to juz nie moja wina ...

... A belke jak juz napisano policzy każdy konstruktor. Tylko musisz znaleśc takiego któremu sie bedzie chciało i akurat bedzie miał troche wolnego. Cieżej bedzie znaleść majstra co to zaszaluje.


po kilku próbach może i wyjdą..

ale jestem pesymistą :(
j.w.
belke policzy kazdy konstruktor (jak zechce)
na Twoim miejscu skoncentrował bym sie bardziej na tym czy podejmie sie to ktoś zaszalowac i zazbroic ...
aby sie nie obudzic z reka w nocniku

Krzysztofik
21-02-2008, 13:39
Fajna belka.
Do szalowania trzeba będzie zatrudnić bednarza, stolarza lub starego szkutnika.
Majster niech sie zajmie tylko stemplowaniem, od ścian również. :wink:

Geno
21-02-2008, 13:46
Równie dobrze na forum audi mógłbym zadać pytanie. Auto nie jeździ. Co robić?

Piotr, jako dorosły człek musisz się nauczyć zadawać pytania precyzyjnie i opisywać jak najwięcej bo tego budowlanka wymaga.

Pomóc nie pomogę bo nie sądzę aby komuś z tych co znam się chciało liczyć taką belkę, za mała robota za za małe pieniądze.

Piotr_ok
21-02-2008, 15:32
reasumujac, post jak wiekszosc na forum "puchnie" a konkretów żadnych bo nadgorliwcy chca sie wykazać jacy sa 'mądrzy', jak to moga kogoś pouczyć i co mają do powiedzenia nie na temat; jesli ktos ma ochote i wiedze na temat jaki poruszylem to prosze o odpowiedz za co z gory dziekuje, jesli nie to prosze o nie wpisywanie sie :D
pozdr
Piotr

Geno
21-02-2008, 15:42
Zawracasz ludziom gitare nieprecyzyjnym opisem a potem robisz tzw. zdziwko.

budulec1
21-02-2008, 15:58
Z tą belką powinien sobie poradzić rozgarnięty student

Chcesz rady, zrób tą belke ze stali i obuduj płytami g-k.
Banalnie proste, wykona każdy ślusarz.
chcesz obejrzeć takie schody tylko kilkukrotnie wieksze, odwiedz budynek na przeciwko galerii mokotów.
pzdr

Barbossa
21-02-2008, 16:07
budulec1 - zamiast się tak rozwodzić, trzeba było zmieścić obliczenia... :-?

Geno
21-02-2008, 16:09
zamiast się tak rozwodzić, trzeba było zmieścić obliczenia... :-?
Nie no Barbossa , Caritas Polska wiedz gdzie można znaleźć ;)

Krzysztofik
21-02-2008, 16:21
Ja bym to przewymiarowałi i przetrwałoby 1000 lat :wink:
Przy znikomym wzroście kosztów.

21-02-2008, 16:34
Ja bym to przewymiarowałi i przetrwałoby 1000 lat :wink:
Przy znikomym wzroście kosztów.
wiekszość zdrowo myślących by tak zrobiła
ale gość sugeruje, ze piszemy nie na temat ...
niech kombinuje - trzeba dac mu szanse ... :wink:

beton44
21-02-2008, 17:02
Z tą belką powinien sobie poradzić rozgarnięty student

Chcesz rady, zrób tą belke ze stali i obuduj płytami g-k.
Banalnie proste, wykona każdy ślusarz.
chcesz obejrzeć takie schody tylko kilkukrotnie wieksze, odwiedz budynek na przeciwko galerii mokotów.
pzdr


no nie wiem czy każdy ślusarz wygnie na kolanie w spiralkę

dwuteownik 200 mm 8)

budulec1
21-02-2008, 17:21
Z tą belką powinien sobie poradzić rozgarnięty student

Chcesz rady, zrób tą belke ze stali i obuduj płytami g-k.
Banalnie proste, wykona każdy ślusarz.
chcesz obejrzeć takie schody tylko kilkukrotnie wieksze, odwiedz budynek na przeciwko galerii mokotów.
pzdr


no nie wiem czy każdy ślusarz wygnie na kolanie w spiralkę

dwuteownik 200 mm 8)

Z Ciebie to prawdziwy beton :D

budulec1
21-02-2008, 17:22
budulec1 - zamiast się tak rozwodzić, trzeba było zmieścić obliczenia... :-?

A gdzie niby mam je zmieścić ? :o

Barbossa
21-02-2008, 17:25
a niby tu...

budulec1
21-02-2008, 17:33
a niby tu...

Jak Cie stać możemy przejśc na PW.
Będziesz je zmieszczał gdzie chcesz

Barbossa
21-02-2008, 18:07
Jak Cie stać możemy przejśc na PW.

jak dorobisz się cycków i wiesz czego jeszcze, to może wtedy... :-?

budulec1
21-02-2008, 18:28
Jak Cie stać możemy przejśc na PW.

jak dorobisz się cycków i wiesz czego jeszcze, to może wtedy... :-?

mówiąc szczerze to nic mądrzejszego się nie spodziewałem, ale trudno musisz z tym żyć ...

gorgonit
21-02-2008, 19:12
juz chyba nic nie pomoze tylko modlitwa - kiedyś tajemniczy ciesla zbudował cudowne schody w kaplicy Sióstr Loretanek w Santa Fe,
Moze i w tym przypadku sie uda.

Piotr_ok
21-02-2008, 19:37
reasumujac, post jak wiekszosc na forum "puchnie" a konkretów żadnych bo nadgorliwcy chca sie wykazać jacy sa 'mądrzy', jak to moga kogoś pouczyć i co mają do powiedzenia nie na temat; jesli ktos ma ochote i wiedze na temat jaki poruszylem to prosze o odpowiedz za co z gory dziekuje, jesli nie to prosze o nie wpisywanie sie :D
pozdr
Piotr

jak widać moje słowa się potwierdzają :lol:

proszę o dalsze wpisy, poszerzymy najwyższy stopień pudła żeby wszyscy chętni mogli się tam zmieścić :)
a może i szanowna REDAKCJA FORUM MURATORA dorzuci się i zafunduje naklejki dla zwycięzców, żeby sobie mogli nakleić na czoło :P ?
w końcu warto unikać takich "życzliwych" nawet na ulicy
pozdrawiam
Piotr
ps. jesli bedzie taka potrzeba zasponsoruje naklejki

beton44
21-02-2008, 20:40
http://images3.fotosik.pl/19/3fslq0k6ezgaru36.jpg

i tyle

Krzysztofik
21-02-2008, 21:03
.............
ps. jesli bedzie taka potrzeba zasponsoruje naklejki
Sponsoring pozostaw dla siebie i dla konstruktora tych kilku stopni.
Twoje rozwiązanie jest w stanie policzyć każdy uczeń jakiegokolwiek technikum.
Nie musisz szukać studenta, jak sugerował budulec1,
bo znając realia znajdziesz studenta który pokoloruje Ci rysunek techniczny.

beton44
21-02-2008, 21:10
.............
ps. jesli bedzie taka potrzeba zasponsoruje naklejki
Sponsoring pozostaw dla siebie i dla konstruktora tych kilku stopni.
Twoje rozwiązanie jest w stanie policzyć każdy uczeń jakiegokolwiek technikum.
Nie musisz szukać studenta, jak sugerował budulec1,
bo znając realia znajdziesz studenta który pokoloruje Ci rysunek techniczny.

szczególnie gastronomicznego

Krzysztofik
21-02-2008, 21:14
.............
ps. jesli bedzie taka potrzeba zasponsoruje naklejki
Sponsoring pozostaw dla siebie i dla konstruktora tych kilku stopni.
Twoje rozwiązanie jest w stanie policzyć każdy uczeń jakiegokolwiek technikum.
Nie musisz szukać studenta, jak sugerował budulec1,
bo znając realia znajdziesz studenta który pokoloruje Ci rysunek techniczny.

szczególnie gastronomicznego
Miałem na myśli techniczne.

PS. Masz fajną kolekcje plakatów i rysunków "technicznych" ław fundamentowych.
Jak bedziesz organizował wystawe, daj znać.

beton44
21-02-2008, 21:15
dziękuję

Piotr_ok
22-02-2008, 07:32
...Twoje rozwiązanie jest w stanie policzyć każdy uczeń jakiegokolwiek technikum ...

a czy obliczenia do Twojego domu tez liczył "uczeń jakiegokolwiek technikum "? puknij sie w czoło co ty człowieczku wypisujesz !!
proszę o dalsze wpisy :lol:
pozdrawiam
Piotr

theodolit
22-02-2008, 07:40
...Twoje rozwiązanie jest w stanie policzyć każdy uczeń jakiegokolwiek technikum ...

a czy obliczenia do Twojego domu tez liczył "uczeń jakiegokolwiek


A tu to bym sie nie zdziwił - nie zdajesz sobie sprawy ile rzeczy bardzo dobrze wykonuja technicy ... czesto o wiele lepiej nie ludzie po studiach - lub 100% przyuczani ;) - a to kto podpisze to zupelnie inna inszosc ;)

Geno
22-02-2008, 07:42
...Twoje rozwiązanie jest w stanie policzyć każdy uczeń jakiegokolwiek technikum ...

a czy obliczenia do Twojego domu tez liczył "uczeń jakiegokolwiek Piotr


A tu to bym sie nie zdziwił - nie zdajesz sobie sprawy ile rzeczy bardzo dobrze wykonuja technicy ... czesto o wiele lepiej nie ludzie po studiach - lub 100% przyuczani ;) - a to kto podpisze to zupelnie inna inszosc ;)

W tym przypadku nie liczył bym jednak na ucznia technikum, tego typu belek nie ma w programie nauczania.

Piotr_ok
22-02-2008, 07:52
a konkretów jak nie było tak nie ma, za to lista rośnie :P
pozdrawiam
Piotr

Geno
22-02-2008, 07:59
a konkretów jak nie było tak nie ma, za to lista rośnie :P
pozdrawiam
Piotr
Panorama Firm+"Warszawa" + telefon = sukces :)

Piotr_ok
22-02-2008, 08:09
a konkretów jak nie było tak nie ma, za to lista rośnie :P
pozdrawiam
Piotr
Panorama Firm+"Warszawa" + telefon = sukces :)

drugi konkret (tutaj patrz: porada) w tym poście :)
co prawda byłem przekonany że forum służy do wymiany doświadczeń i wzajemnego, bezinteresownego wspierania się, ale cóż dobre i to ...;
apropos, czy jesteś przekonany, że każdy kto konstruktor który potrafi policzyć belkę (nawet jak ktos sugerował uczeń technikum gastonomicznego ;) ) wie jak to zrobić w przypadku belki pod schody?
tak jak już wspominałem, rozmawiałem z kilkoma, ktorzy robia konstrukcje i domów jednorodzinnych i obiektów przemysłowych i każdy z nich nie chciał sie podjąć argumentujac to tym ze musieli by poświęcić czas na teorie schodów; oczywiście sam projekt belki do dla nich nie problem (niedlugo w tyum watku pewnie dojdziemy ze i przedszkolak to policzy jak bedzie znal cyferki :) ), ale chodzi o to ze sa to ludzie myslacy i znajacy sie na rzeczy i nie chca robic sztuki dla sztuki tylko robia to co pozniej ma sens i da sie zrealizowac; moze teraz bedzie latwiej zrozumic dlaczego zamiescilem ten post na forum;
pozdrawiam
Piotr

Barbossa
22-02-2008, 08:16
a konkretów jak nie było tak nie ma, za to lista rośnie :P
pozdrawiam
Piotr
Panorama Firm+"Warszawa" + telefon = sukces :)

drugi konkret (tutaj patrz: porada) w tym poście :)
co prawda byłem przekonany że forum służy do wymiany doświadczeń i wzajemnego, bezinteresownego wspierania się, ale cóż dobre i to ...;

cóż na forum nikt Ci tego nie policzy,
ja jestem piekarzem
budulec1 nie jest studentem ( o rozgarnięciu boję się nawet wspomnieć)
Geno nie ma czasu i pewnie takimi pierdołami się nie zajmuje

druga opcja: biblioteka -> Kobiak Stachurski Konstrukcje Żelbetowe tom II (?)
lektura na jeden wieczór i policzysz sam, w końcu każdy może być/jest budulcem, nawet pierwszym

Geno
22-02-2008, 08:34
a konkretów jak nie było tak nie ma, za to lista rośnie :P
pozdrawiam
Piotr
Panorama Firm+"Warszawa" + telefon = sukces :)

drugi konkret (tutaj patrz: porada) w tym poście :)
co prawda byłem przekonany że forum służy do wymiany doświadczeń i wzajemnego, bezinteresownego wspierania się, ale cóż dobre i to ...;
apropos, czy jesteś przekonany, że każdy kto konstruktor który potrafi policzyć belkę (nawet jak ktos sugerował uczeń technikum gastonomicznego ;) ) wie jak to zrobić w przypadku belki pod schody?
tak jak już wspominałem, rozmawiałem z kilkoma, ktorzy robia konstrukcje i domów jednorodzinnych i obiektów przemysłowych i każdy z nich nie chciał sie podjąć argumentujac to tym ze musieli by poświęcić czas na teorie schodów; oczywiście sam projekt belki do dla nich nie problem (niedlugo w tyum watku pewnie dojdziemy ze i przedszkolak to policzy jak bedzie znal cyferki :) ), ale chodzi o to ze sa to ludzie myslacy i znajacy sie na rzeczy i nie chca robic sztuki dla sztuki tylko robia to co pozniej ma sens i da sie zrealizowac; moze teraz bedzie latwiej zrozumic dlaczego zamiescilem ten post na forum;
pozdrawiam
Piotr

Teorię schodów :lol:

Zwykla belka tylko trzeba uwzględnić krzywiznę. skręcanie itp.

Gdybym miał wolny czas to bym policzył ale nie mam :/. Moim zdaniem tak jak pisałem, wszyscy wymyślają preteksty aby nie robić bo zbyt mała robota i niewiele za nią można zażądać.

Krzysztofik
22-02-2008, 08:38
....

W tym przypadku nie liczył bym jednak na ucznia technikum, tego typu belek nie ma w programie nauczania.
Nie będe sie spierał ale wiem, że znając zasady poradziłby sobie nie mając tego w programie.

Piotr_ok
22-02-2008, 09:15
...cóż na forum nikt Ci tego nie policzy,
ja jestem piekarzem
budulec1 nie jest studentem ( o rozgarnięciu boję się nawet wspomnieć)
Geno nie ma czasu i pewnie takimi pierdołami się nie zajmuje

druga opcja: biblioteka -> Kobiak Stachurski Konstrukcje Żelbetowe tom II (?)
lektura na jeden wieczór i policzysz sam, w końcu każdy może być/jest budulcem, nawet pierwszym...

ze tez na to wczesniej nie wpadlem, samemu zaprojektowac i policzyc domek !!, ile kasy by zostalo w kieszeni, o ja niemadry ....

apropos mam nadzieje ze nie dostraczasz swoich wypiekow do w-wy :lol:



Teorię schodów :lol:
to żes mnie złapał, aż mi głupio ... :roll:



Zwykla belka tylko trzeba uwzględnić krzywiznę. skręcanie itp.
zwykła "tylko", no chyba nie taka "zwykla" ...


Gdybym miał wolny czas to bym policzył ale nie mam :/. Moim zdaniem tak jak pisałem, wszyscy wymyślają preteksty aby nie robić bo zbyt mała robota i niewiele za nią można zażądać.
gdybym sie na tym znal to tez bym policzyl chociaz uwazam ze to nie ma najmniejszego sensu, kazdy powinien zajmowac sie tym na czym sie zna najlepiej i wczym jest naprawde dobry , a nie kazdy to "złota rączka" a potem placze ze chcial dobrze a wyszlo jak zwykle;

zakladajac ze mialbys czas i checi, na ile wycenilbys taki projekt?
pozdrawiam
Piotr

Geno
22-02-2008, 09:22
...cóż na forum nikt Ci tego nie policzy,
ja jestem piekarzem
budulec1 nie jest studentem ( o rozgarnięciu boję się nawet wspomnieć)
Geno nie ma czasu i pewnie takimi pierdołami się nie zajmuje

druga opcja: biblioteka -> Kobiak Stachurski Konstrukcje Żelbetowe tom II (?)
lektura na jeden wieczór i policzysz sam, w końcu każdy może być/jest budulcem, nawet pierwszym...

ze tez na to wczesniej nie wpadlem, samemu zaprojektowac i policzyc domek !!, ile kasy by zostalo w kieszeni, o ja niemadry ....

apropos mam nadzieje ze nie dostraczasz swoich wypiekow do w-wy :lol:



Teorię schodów :lol:
to żes mnie złapał, aż mi głupio ... :roll:



Zwykla belka tylko trzeba uwzględnić krzywiznę. skręcanie itp.
zwykła "tylko", no chyba nie taka "zwykla" ...


Gdybym miał wolny czas to bym policzył ale nie mam :/. Moim zdaniem tak jak pisałem, wszyscy wymyślają preteksty aby nie robić bo zbyt mała robota i niewiele za nią można zażądać.
gdybym sie na tym znal to tez bym policzyl chociaz uwazam ze to nie ma najmniejszego sensu, kazdy powinien zajmowac sie tym na czym sie zna najlepiej i wczym jest naprawde dobry , a nie kazdy to "złota rączka" a potem placze ze chcial dobrze a wyszlo jak zwykle;

zakladajac ze mialbys czas i checi, na ile wycenilbys taki projekt?
pozdrawiam
Piotr

Schody to zwykle nic innego tylk też belki.

Wycenić? 100-200 PLN, tu naprawdę nie ma żadnej roboty. Za mniej to chyba nawet nie opłaca się po długopis sięgać ;)

m.k.k
22-02-2008, 12:55
...cóż na forum nikt Ci tego nie policzy,
.....
druga opcja: biblioteka -> Kobiak Stachurski Konstrukcje Żelbetowe tom II (?)
lektura na jeden wieczór i policzysz sam, w końcu każdy może być/jest budulcem, nawet pierwszym...

ze tez na to wczesniej nie wpadlem, samemu zaprojektowac i policzyc domek !!, ile kasy by zostalo w kieszeni, o ja niemadry ....



Cóż, nie zawsze się zgadzam z Barbossą, ale akurat tu ma świętą rację.
Tyle się tu pisze o kontrolowaniu ekipy, a konstruktorów to już nie trzeba. A potem można znaleźć posty, typu: projekt pod murowany, przeprojektowany pod szkielet, po adaptacji, ma ławy jak w oryginale. Projekt pod dachówkę i blachę (po adaptacji) ma taką samą więźbę. Jeśli ktoś jest w stanie policzyć takie elementy samemu, bo na przykład jest/był "uczniem budowlanki" albo ma takie zamiłowanie, to przecież to robi. A potem idzie do architekta i mówi: po co krokiew 20 na 10, 16 na 8 wystarczy. Jak nie, to płacę za dodatkowe obliczenia, ale jak tak, to to jest reklamacja poprzednich obliczeń, które mają być zgodne ze sztuką i korzystne dla zamawiającego, to znaczy nie przewymiarowane, bo za nadmiarowy materiał to nie projektant płaci.
Ale to oczywiście należy uzgodnić na właściwym etapie. :wink:

Piotr_ok
22-02-2008, 12:58
w zasadzie co chciales powiedziec?
pozdrawiam
Piotr

skit_an_83
22-02-2008, 13:43
LOL, dlaczego ludzie keidy nie maja nic sensownego do powiedzenia po prostu nie zamilkna? Proste pytanie- kilkadziesiąt odpowiedzi, a zadnej konkretnej :o :o :o Nabijacze postów?

Geno
22-02-2008, 13:46
LOL, dlaczego ludzie keidy nie maja nic sensownego do powiedzenia po prostu nie zamilkna? Proste pytanie- kilkadziesiąt odpowiedzi, a zadnej konkretnej :o :o :o Nabijacze postów?
Właśnie nabiłeś sobie. Gratulacje. :D

budulec1
22-02-2008, 13:57
,
ja jestem piekarzem


Tak właśnie myślałem, po wypowiedziach stawiałem na piekarza lub rzeźnika :D

Barbossa
22-02-2008, 14:32
,
ja jestem piekarzem

... lub rzeźnika :D
byłem, byłem, wymiękłem przy produkcji cielęciny

skit_an_83 napisał:

LOL, dlaczego ludzie keidy nie maja nic sensownego do powiedzenia po prostu nie zamilkna? Proste pytanie- kilkadziesiąt odpowiedzi, a zadnej konkretnej Nabijacze postów?
a jaka to jest konkretna?
przeca brzoza na samym początku dał taką
i zgadłeś, idę na rekord z ilością postów, tylko czy się uda... :-?

Geno
22-02-2008, 14:34
,
ja jestem piekarzem

... lub rzeźnika :D
byłem, byłem, wymiękłem przy produkcji cielęciny

Ale to nie Ty byłeś słynnym rzeźnikiem z Blaviken?

theodolit
22-02-2008, 14:35
,
ja jestem piekarzem

... lub rzeźnika :D
byłem, byłem, wymiękłem przy produkcji cielęciny

Ale to nie Ty byłeś słynnym rzeźnikiem z Blaviken?

taaa robił najlepszą kaszaneczke

Barbossa
22-02-2008, 14:36
,
ja jestem piekarzem

... lub rzeźnika :D
byłem, byłem, wymiękłem przy produkcji cielęciny

Ale to nie Ty byłeś słynnym rzeźnikiem z Blaviken?
on u mnie terminował, mówił do mnie Miszczu

skit_an_83
22-02-2008, 14:56
skit_an_83 napisał:

LOL, dlaczego ludzie keidy nie maja nic sensownego do powiedzenia po prostu nie zamilkna? Proste pytanie- kilkadziesiąt odpowiedzi, a zadnej konkretnej Nabijacze postów?
a jaka to jest konkretna?
przeca brzoza na samym początku dał taką
i zgadłeś, idę na rekord z ilością postów, tylko czy się uda... :-?

Konkretna odpowiedz powinna wygladac + - tak:
"Zadzwoń do Czeska konstruktora, pod numer 666-666-666. Powinien to zrobic za 40 mocnych okocimów"

Życze szczęścia w pobijaniu rekordów, nalezy pamietac tylko ze autorytet na forum zdobywa sie nie ilością cyferek pod nickiem, tylko dzieki pomaganiu innym, a forumowicze często mylą te 2 pojecia. Głupie odpowiedzi w wstylu brzozy, czy twoje tłumaczenie nam ze taka odpowiedz jest konkretna, robi z was najzwyklejszych trolli, i zasmieca piotrowi wątek.

Barbossa
22-02-2008, 15:01
i tak Ciebie kocham, umów się z budulcem1, pofiglujemy w trójkąciku

i czym szybciej nabijaj licznik, będziesz ważny, jak ja (przede wszystkim), jak i pozostali, to działa
(a jak laski piszczą to uuuuuch)

Krzysztofik
22-02-2008, 16:02
......... pofiglujemy w trójkąciku..........

Owczarek warmińsko-mazurski i dwa ujadające ratlerki :wink: .

Jezier
22-02-2008, 19:04
,
ja jestem piekarzem

... lub rzeźnika :D
byłem, byłem, wymiękłem przy produkcji cielęciny

Ale to nie Ty byłeś słynnym rzeźnikiem z Blaviken?
on u mnie terminował, mówił do mnie Miszczu
No to słabo Barbossa bo uczeń znacznie przerósł mistrza. :wink:

22-02-2008, 21:31
Konkretna odpowiedz powinna wygladac + - tak:
"Zadzwoń do Czeska konstruktora, pod numer 666-666-666. Powinien to zrobic za 40 mocnych okocimów"
Życze szczęścia w pobijaniu rekordów, nalezy pamietac tylko ze autorytet na forum zdobywa sie nie ilością cyferek pod nickiem, tylko dzieki pomaganiu innym, a forumowicze często mylą te 2 pojecia. Głupie odpowiedzi w wstylu brzozy, czy twoje tłumaczenie nam ze taka odpowiedz jest konkretna, robi z was najzwyklejszych trolli, i zasmieca piotrowi wątek

ja - wybacz - nie będę wychodził przed orkiestre i rzucał danymi konstruktora /ów/ jesli ktos sobie tego nie zyczy
(pytanie było wyłącznie o to czy znamy )

jakis czas temu była podobna sytuacja - pewien forumowicz pytał o konstruktora który zaprojektowałby strop zelbetowy ze skosami
zgłosiłem chęc pomocy, zgłosił bodajze jajmar (zgłosił równiez ged)
i co sie okazało ? ano okazało sie, ze najlepiej to by było aby konstruktor był ze Śląska ... a nie z Podkarpacia (czy Krakowa)
a wogóle to pomysł stropu odszedł zdaje sie równiez na dalszy plan ...
był to taki temat aby sobie raczej podyskutowac o "za" i "przeciw" takim stropom ... z duzej chmury mały deszcz inaczej mówiąc

skit_an_83"
jesli Ty nie chcesz wyjśc na trola to wrzucaj tego Cześka konstruktora z nr tel. i ceną - bo jak na razie nie wniosłes nic ciekawego do dyskusji :-?

p.s.
konkrety tu juz padały

moge pomóc
ale jak widac nie kazda propozycja pasi ...

Piotr_ok
23-02-2008, 14:26
ja - wybacz - nie będę wychodził przed orkiestre i rzucał danymi konstruktora /ów/ jesli ktos sobie tego nie zyczy
(pytanie było wyłącznie o to czy znamy )

kto by pomyślał, że tak wyjątkowo niedomyślny jesteś ....
w stopce masz mojego maila (nie jestem anonimowy), jak masz kogos kto robi takie rzeczy (a pisałeś że znasz) możesz mu podac namiar; kto wie może się dogadamy :)
a Ty jak pies ogrodnika ...



p.s.
konkrety tu juz padały

moge pomóc
ale jak widac nie kazda propozycja pasi ...

nic nie wiesz na ten temat, wiec nie rozmumiem dlaczego zabierasz głos w tej sprawie? :roll:

pozdrawiam
Piotr

Barbossa
23-02-2008, 19:31
No to słabo Barbossa bo uczeń znacznie przerósł mistrza. :wink:

uczeń dał ciała, bo o nim słychać, o miszczu nic a nic... :-?

Jezier
23-02-2008, 20:34
:lol: :lol:
Tutaj możesz przeczytać jak pewien koleś nabawił się wspomnianej wcześniej ksywki:
Rzeźnik z Blaviken (http://www.sapkowski.pl/modules.php?name=News&file=article&thold=-1&mode=flat&order=0&sid=406)

24-02-2008, 06:30
kto by pomyślał, że tak wyjątkowo niedomyślny jesteś ....
w stopce masz mojego maila (nie jestem anonimowy), jak masz kogos kto robi takie rzeczy (a pisałeś że znasz) możesz mu podac namiar; kto wie może się dogadamy :)
a Ty jak pies ogrodnika ...
namiar wysłałem Tobie na priw - wybacz, ale to Twój interes aby teraz z tego skorzystac lub nie korzystac ...

p.s.
a nie przyszło Ci do głowy, ze ktoś z kim Ty sie chcesz skontaktowac nie posiada konta meilowego i nie zalezy mu na tym aby go miec ?

Piotr_ok
24-02-2008, 11:31
namiar wysłałem Tobie na priw - wybacz, ale to Twój interes aby teraz z tego skorzystac lub nie korzystac ...


dzieki za namiary :)



p.s.
a nie przyszło Ci do głowy, ze ktoś z kim Ty sie chcesz skontaktowac nie posiada konta meilowego i nie zalezy mu na tym aby go miec ?

szczerze mowiac nie przyszlo; obecnie to rzadkosc szczegolnie wsrod, ze tak powiem, 'osob technicznych'
pozdrawiam
Piotr

24-02-2008, 12:44
OK:)
pierwsza z tych osób nie posiada konta na pewno
druga moze posiadac - lecz konta tej osoby nie znam