PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie budynku



snoopy429
20-02-2008, 07:49
Proszę o poradę stoję teraz przed ociepleniem budynku i mam problem z wyborem typu przyklejania płyt styropianowych 10cm. Jedna ekipa mówi że robi to poprzez klejenie na placki ( tzn 8-10 placków na płycie) że to jest dobre rozwiązanie bo ściana się "nie poci". Druga ekipa będzie kleić obwodowo i 2 - 3 placki w środku płyty.
Jaka jest najlepsza metoda czy na tzw placki czy obwodowo ? Jak to robić żeby było dobrze ?

Po drugie to czy kołować potem styropian czy nie ? i tak samo jedni mówią że nie ma potrzeby przy tak niskim budynku 4 m wysokosći dach kortowy inni że zalecają?

Geno
20-02-2008, 08:20
Proszę o poradę stoję teraz przed ociepleniem budynku i mam problem z wyborem typu przyklejania płyt styropianowych 10cm. Jedna ekipa mówi że robi to poprzez klejenie na placki ( tzn 8-10 placków na płycie) że to jest dobre rozwiązanie bo ściana się "nie poci". Druga ekipa będzie kleić obwodowo i 2 - 3 placki w środku płyty.
Jaka jest najlepsza metoda czy na tzw placki czy obwodowo ? Jak to robić żeby było dobrze ?

Po drugie to czy kołować potem styropian czy nie ? i tak samo jedni mówią że nie ma potrzeby przy tak niskim budynku 4 m wysokosći dach kortowy inni że zalecają?

Druga ekipa.

Pierwsza niech niech tyle nie myśli to się nie będa pocić.

Trociu
20-02-2008, 09:50
W tym tygodniu pojawił się podobny post. Związany był z samodzielnym wykonaniem ocieplenia. Zdecydowanie kleić obwodowo + 2 placki w środku. Dzięki temu powietrze nie krąży między płytami i nie wychładza Ci ścian. A o to w ociepleniu chodzi.

Co do kołkowania to z tego co pamiętam przydałoby się na rogach. Powertuj historię

seblo
20-02-2008, 10:13
Co do kołkowania to z tego co pamiętam przydałoby się na rogach. Powertuj historię

A mnie przekonują argumenty o zasysaniu powierzchni poprzez działanie wiatru, bo widziałem już oderwany styropian ze ściany bloku - właśnie przez wiatr. Wiem, mniejszy budynek, mniejsze prawdopodobieństwo zaistnienia takiego zjawiska, ale ciągle jest to możliwe. Kołkowanie to moment roboty, a spać będziesz spokojniej, jak za rok w styczniu znów będzie wiało jak tego roku.

Trociu
20-02-2008, 10:24
Co do kołkowania to z tego co pamiętam przydałoby się na rogach. Powertuj historię

A mnie przekonują argumenty o zasysaniu powierzchni poprzez działanie wiatru, bo widziałem już oderwany styropian ze ściany bloku - właśnie przez wiatr. Wiem, mniejszy budynek, mniejsze prawdopodobieństwo zaistnienia takiego zjawiska, ale ciągle jest to możliwe. Kołkowanie to moment roboty, a spać będziesz spokojniej, jak za rok w styczniu znów będzie wiało jak tego roku.
O właśnie - tego trzeba było szukać w histori :D Nie pamiętałem po co dokładnie to kołkowanie. Ale już wiem.

pelsona
20-02-2008, 12:28
Na styku dwóch przegród (ściana, styro) zawsze wg mnie wystąpi w mniejszym lub większym stopniu wykraplanie się pary wodnej czy to z dyfuzji jej poprzez ścianę z wnętrza domu, czy też różnicy temperatur. Przy ociepleniu wełną czytam w fachowych poradach budowlanych, wręcz o konieczności pozostawienia szczeliny dylatacyjnej. Tak więc problem jest. Pytanie tylko czy się tym przejmować, czy też nie.
pzdr