PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SŁODKI pracownia MGPROJEKT



Dikid
20-02-2008, 08:29
Witam, czy ktoś buduje lub budował domek z pracowni MG Projekt
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sonet/index.php
lub
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slodki/index.php
Szukam osób które mogłyby się wymienić doświadczeniem. My nie możemy się zdecydować pomiędzy tymi dwoma projektami, bardziej odpowiada nam lustrzane odbicie sonetu, ale centralnie umiejscowione schody, zabierające dużo przestrzeni i ponad 16 m hall nie bardzo nam odpowiadają. z drugiej strony, Słodki jest trochę za duży, myśleliśmy o domku poniżej 200 m. Co o tym sądzicie, czekam niecierpliwie na wszelkie uwagi, porady, co do tych domów
pozdrawiam, wszystkich zmagających sie z wyborem :)

marta_B
21-02-2008, 16:28
Ja również zwróciłam uwagę na domy piętrowe z MG Projekt. Nie jestem miłośniczką skosów, a domy piętrowe to zazwyczaj dworki lub klocki, te natomiast wydają się bardzo ładne. Najbardziej podoba mi się Topaz ale jak dla mojej rodziny ma za małe zaplecze gospodarcze, więc lepszy wydaje się Słodki. Niestety chyba jeszcze nikt nie wybudował tych domów bo są to nowości w ich ofercie.

Dikid
25-02-2008, 09:08
no właśnie, czy nikt nie wybrał żadnego z takich domów??
zastanawiam się dlaczego Polacy tak mocno pokochali skosy, mnie one strasznie denerwują, niby duży dom, a wszędzie trzeba się schylać, a żeby wyjrzeć przez okno trzeba podstawiać stołek.
Slodki podoba mi sie bardzo, jedyny mamkament to wąskie pomieszczenia gospodarcze za pokojem, podoba mi się za to pralnia na górze. Ale mój mąż się upiera żeby gabinet był od północy, tzn w miejscu kuchni, uch już mam dość tych poszukiwań, jak ktoś znalazł fajne projekty piętrowych domów, to please, dajcie mi namiary!

Goshka
13-05-2008, 18:45
Witam, to mój pierwszy dzień na forum i cieszę się, że znalazłam kogoś kto przynajmniej planuje wybudować Soneta.
Ten projekt odpowiada mi najbardziej ze wszystkich gotowców, które przejrzałam (a trochę tego było :wink: ). Niestety domów piętrowych nie spotyka się dużo wśród gotowych projektów. Widać nadal ludzie wolą mieć skośne ściany, chociaż nic w tym fajnego. Ale o gustach się nie dyskuje.
Mnie też martwią te centralnie umieszczone schody (w zasadzie na środku salonu - bo przecież tę powierzchnię można by połączyć z hallem). Ale z drugiej strony pocieszam się, że może to wcale fajnie wyglądać... Chciałabym móz zobaczyć to w realu. Gdybyśmy się decydowali na ten projekt zrobilibyśmy kilka drobnych zmian (głównie na górze). Chętnie dowiem się czy się zdecydowaliście na któryś z tych dwóch projektów.
Pozdrawiam.

Szelma29
13-05-2008, 19:27
Ludzie buduja domy z poddaszami czyli skosami bo sa tansze...najczesciej buduja domy 150 m2 pow uzytkowej maxymalnie...a wy pokazujecie duze , drogie domy . wasze wypowiedzi sa bezsensowne

Goshka
13-05-2008, 21:31
Nie wiem. Nie jestem pewna czy faktycznie dom ze skosami jest tańszy.
Część powierzchni (duża część), której wybudowanie przecież kosztuje jest praktycznie bezużyteczna, no bo co wstawić na wys. kilkudziesięciu cm? Gdybym miała łóżko pod takim skosem czułabym się jak w pudełku z wieczkiem.
Pow. użytkowa w takim domu jest dużo mniejsza niż pow. całkowita...
A dach? Te wszystkie lukarny z osobnymi daszkami chyba strasznie podnoszą koszty. Im bardziej skomplikowana konstrukcja dachu tym droższa... A tak... prosty nawet płaski dach... Wiem, wiem nie wszędzie można takie budować. Tego właśnie nie rozumiem. Skoro od dziesiątek lat w polskim krajobrazie królowała kostka, to czy ludzie, którzy teraz decydują o planach zabudowy po prostu kierują się dawnymi złymi skojarzeniami?
A może ja po prostu jeszcze za mało wiem. Cóż, obiecuję się dokształcić w temacie kosztów, bo przecież też chcę jak najbardziej ekonomicznie podejść do budowy.

Dikid
14-05-2008, 06:49
Ludzie buduja domy z poddaszami czyli skosami bo sa tansze...najczesciej buduja domy 150 m2 pow uzytkowej maxymalnie...a wy pokazujecie duze , drogie domy . wasze wypowiedzi sa bezsensowne

nie rozumiem czemu piszesz że nasze wypowiedzi są bez sensu??

domy ze skosami to nie tylko małe domki jak piszesz do 150 m ale można spotkać dużo dużo większe domy i nie jest to rzadkoscią.

a my rozmawiamy o wygodnym domu bez skosów.

Znalazłam śliczny i wygodny dom bez skosów "z Klasa", troszkę dla nas za duży ale pracownia www.domyzwizja.pl poinformowała mnie że na począrtku czerwca mają mieć podobny ale mniejszy domek. Mają -dla nas- bardzo funkcjonalne, nowoczesne i wygodne rozwiązania. Jedyne co mnie zastanawia, to jak myć okna nad jadalnią.
Goshka kiedy zamierzacie sie budować i w jakiej okolicy?
My chcemy zacząć od nowego roku, ale nie wiem czy ze wszystkim zdążymy, nie mamy jeszcze żadnych papierów.....

Goshka
14-05-2008, 07:45
Jejku, odjazdowy ten dom. Właściwie nawet ta wersja 216 m byłaby do przyjęcia. Strasznie mi się podoba z zwenątrz i wewnątrz chociaż dopatruję się pewnych mankamentów (przynajmniej jak dla mnie). Brakuje mi garderoby w każdej sypialni na górze i wejście do łazienki przez garderobę to też nie najlepsze moim zdaniem rozwiązanie. Ale gdyby tak coś w nim pod tym kątem pomieszać... Marzenie... Trochę może być ciężko ogrzać tą pustkę nad jadalnią, ale o okna bym się nie martwiła. Trzeba podjeść do sprawy "przemysłowo" i tak jak w biurach gąbka i ściągaczka na kiju... :wink:
Zapamiętałam stronę i jeszcze pooglądam to może dojdę do jakiegoś konkretnego wniosku.
My będziemy budować w Warszawie (na północnych krańcach) mam nadzieję, że na pewno w przyszłym roku, chociaż jak dobrze pójdzie z czasem (uda się załatwić papierologię i dobrą ekipę) to stan surowy zrobilibyśmy jeszcze w tym roku. Ale czas leci tak szybko, że może się nie udać. A Wy gdzie się budujecie?

Szelma29
14-05-2008, 09:07
A jak sadzicie..ile beda Was kosztowac te domy?? budowałyscie cos w zyciu...znacie sie?? To są duze i drogie domy..i ok..jak ktos ma kase to wporzadku...ja mowiac o poddaszach nie mam na mysli np Faworyta , ale domy mniejsze...i wiem, ze takie domy sa najtansze i dlatego ludzie je buduja...poczytajcie forum to zobaczycie jakie domy buduja..100 m2 120 m2 pow uzytkowej, zwarta bryła, czesto zero lukarn...bo finanse pozwalaja na taki dom...a Wy pokazujecie..ładne, duze domy..drogie i porownujecie je do domow z poddaszem uzytkowym...a to juz przesada jest...pozatym sa ludzie ktorzy lubia skosy...
i jeszcze jedno..do tych domow musicie miec duza dzialke...zeby wygladał reprezentacyjnie....na małej wyglada smiesznie...jeden ztych domow buduje sie niedaleko mojej dzialki i wyglada jak wielka kamienica na małym skrwaku ziemi...przytłacza....
te Wasze domy z urzadZeniem w srodku to wartosc wybudowania i urzadzenia to ok. 800 tys - milion złotych..takie sa realne koszty tych domow...wybudowac, urzadzic..a jak sie taki dom buduje to sie nie kladzie paneli, blachy itd....

asiaba
14-05-2008, 13:30
Przejrzeliśmy setki gotowych projektów i jedynie projekty Sonet oraz Słodki były najbardziej zbliżone do naszych oczekiwań.
Ale:
Sonet nie pasuje nam do kształtu działki, do tego te schody na środku nie za bardzo nam odpowiadają. Słodki jest pod tym względem lepszy, ale za to nie podoba nam się to, że łazienki/kuchnia/kotłownia są rozrzucone po całym domu. Do tego bryła budynku jest mało zwarta - ładnie to wygląda na wizualizacji, ale z praktycznością i enegoszczędnością pewnie jest gorzej (Sonet ma bardziej zwartą bryłę), boję się też tarasu wciętego w bryłę budynku. Do tego Słodki jest jednak za duży na nasze potrzeby.

Sonet i Słodki zdecydowanie najbardziej nam się podobają spośród projektów, które widzieliśmy. Ale nie zdecydujemy się jednak na żaden z nich.

PS. Każdy wybiera taki projekt, który mu najbardziej odpowiada, który pasuje do jego działki i na który go stać. I nie każdy lubi skosy. Nam już opatrzyły się domy, które wyglądają jak stodoły i fajnie, że w końcu zaczynają się w katalogach pojawiać domy piętrowe.

muka22
14-05-2008, 14:11
Też jestem miłośniczką domów piętrowych.Szukam o powierzcni 150-160 m2 nie jest tego za dużo ale zaobserwowałam że coraz więcej się pojawia. :)

Monika i Filip
29-06-2008, 06:06
Witam,

właśnie zamówiliśmy projekt Słodki z MG Projekt. Dom jest trochę większy niż planowaliśmy, ale spełnia nasze wymagania i przy okazji obojgu nam się podoba. Rozważamy zmianę materiału na Ytong 40 i okrągłego okna w sypialni na większe.

Z przyjemnością wymienimy spostrzeżenia co do projektu, a niedługo - mam nadzieję - doświadczenia z budową.

Pozdrawiam,
Filip

elanta
17-09-2008, 11:49
Odświeżam trochę temat i liczę na dalsze wpisy. Mi także podobają się bardzo domy piętrowe i myślę, ze grupa ich zwolenników będzie rosła! Nie mam kompleksu domu "kostki", za to nie lubię skosów a działkę mam za małą na dom parterowy. Nie zgodzę sie z opnią, ze na dom piętrowy trzeba duzej działki. Wręcz odwrotnie! To nie jest dworek i bardzo dobrze wygląda na miejskiej działce (a kazdy wie jakie one są). Oczywiście KAŻDY dom lepiej wygląda na duzej działce:)
Ja szukam domku o pow do 180m, wiec te projekty są dla mnie za duze. Ale kibicuję tym co wybrali te projekty. Też mam się budować pod Wawą.
Pozdr
Elanta

M&S
11-01-2009, 22:58
Witam,

Czy ktoś już ostatecznie rozpoczął budowę SŁODKIEGO?
Może w okolicach Warszawy?

Pozdr.
M&S

Czatan
19-02-2009, 20:20
Witam miłośników życia bez skosów!
Słodki właśnie stał się moim numerem one!
Na tapecie jest tez W stylu z domyzwizja.pl

Pozdrawiam i czekam na pierwszy dziennik budowy Słodkiego

Wer
05-03-2009, 08:24
Witam,

jestemy z mezem na 90% zdecydowani na SONET i chcielibysmy zobaczyc go "na zywo". Jestesmy z Warszawy, planujemy rozpoczac budowe na wiosbe 2010, na Bialolece.

Czy ktos moze zaczal budowac SONET? Pytalam sie w pracowni - ale nie udostepniaja danych....
W domku planujemy przerobic gore, zeby powiekszyc pokoje, zlikwidowac pomieszczenie gospodarcze na rzecz garderoby do mniejszego, naroznego pokoju oraz lazienki (byc moze sauny..), lazienke "prywatna" zamienic na garderowe oraz przenisc scianke z garderowy obok, ze powierzchnie byly takie same - sprawiedliwie dla dzieci:)....
Na parterterze - zwiekszyc kuchnie poprzez wejscie do spizarni od Hallu oraz przedluzenie blatu do konca sciany przy przyjadalni, male wc przerobic na pralnie, drzwi do garazu zrobic z hallu a z ganku zamurowac, drzwi z gabinetu zamienic na okno, a taras dac z salonu. zastanawiamy sie nad malym wykuszem w jadalni, zeby jak beda goscie o rozstawiony stol i krzesla na taras z otwieranymi wewnatrz drzwimi wychodzic spokojnie, a nie przeslizgujac sie pomiedzy krzyslami i sciana z kwiatami w donniczkach.

Co myslicie o takich zmianach?

mamy wjazd od poludnia, wiec chyba najlepszym rozwiazaniem byloby umiejscowic dom w roku poludniowo-wschodnim, wiec raczej bedzie to lustrzane odbicie Sonetu.

film4
21-03-2009, 15:16
Co sądzicie o tym projekcie

Czatan
01-04-2009, 10:38
Jakiś przymiarki były...

http://forum.muratordom.pl/slodki-i-sonet-z-mg-projekt-czy-ktos-buduje,t124331.htm?highlight=s%B3odki
[/url]

Jimmy05
07-04-2009, 14:00
Czekam na pozwolenie na budowę i zaczynam myślę, że w okolicach czerwca.

Agutek.M
07-05-2009, 14:36
Witam,
ja dopiero zaczynam poszukiwanie odpowiedniego projektu, ale z pewnoscia nie zdecyduje sie na skosy. Pomijam koszt dachu ktory jest o wiele niższy w projektach typu słodki, ale zwykle wstawienie mebli, które w domach ze skosami trzeba zamawiać, co praktycznie uniemożliwia nam posiadanie tanich mebli.
Nie zgadzam sie również ze stwierdzeniem że w takim domu nie można miec blachy czy paneli.. Może ktos woli miec oszczędniej wykończone pomieszczenie ale za to kilka metrow większe. Ja zdecydowanie wybrałabym druga opcje. Nie nalezy też zakładać, że wszyscy mają działki 600m2. Pod warszawą tam gdzie planuje się budować minimalna wielkość działki budowalnej to 1200 m2 wiec taki dom bedzie juz wyglądal normalnie.

Ale nie to chcialałam pisać. Jeśli ktoś rozpoczął juz budowę domu, bardzo proszę umieszczajcie fotki. Ja w domu słodki planuje powiększyc górną łazienke o garderobę a sypialnie powiększyc kosztem łazienki sypialnianej.
Ma ktoś może jakieś inne pomysły na zmiany?

Aga / Sonet
07-08-2009, 19:40
Czy ktoś buduje projekt SONET ???

Dołączyłam dziś więc nie bardzo jestem zorientowana co i jak.

Chcemy kupić projekt i faktem jest ze fajnie byłoby zobaczyć go na żywo, albo przynajmniej zdjęcia z realizacji. Dobrze byłoby też usłyszeć rady co do projektu SONET. Tak więc proszę wszystkich którzy budują SONETA o wiadomości, zdjęcia itp.
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sonet/rzuty.php

emiranda
02-03-2010, 07:38
Witam, jestem w trakcie budowy domu Słodki, własnie kładziemy więźbe dachową. Zastanawiam się nad elewacją, kupiliśmy dachówki w kolorze ceglastym, zastanawiam sie nad elewacją jaki kolor. Czy jest ktos kto buduje dom Slodki, albo jest jego właścicielem?
Pozdrawiam :D

Balbina200
28-04-2010, 22:37
Witam również miłośników domów piętrowych!
My również zaczynamy na jesieni budowę Słodkiego.
Będę bardzo wdzięczna za kontakt z osobą, która jest szczęśliwym właścicielem niniejszego domku.
A za możliwość naocznego obejrzenia stawię się z butelką świetnego wina lub czegoś innego, w zależności od preferencji:-)
Oferta wygasa na koniec maja:-)... jak już wszelkie zmiany będą niemożliwe do wprowadzenia...
Proszę o pilny kontakt.
Pozdrawiam

fajna kobieta
07-05-2010, 19:44
Jesli mozna to podlaczam sie do tej oferty winka bo rowniez zaczynamy budowe Slodkiego i bylabym wdzieczna za jakies podpowiedzi ewentualnych zmian w projekcie.

tajgerek_77
11-05-2010, 12:53
Witam, właśnie zaczęlismy kopać pod fundamenty SŁODKIEGO pod Łodzią. Dla osób, które przymierzaja się do zakupu projektu mam kilka wskazówek, które pomoga uniknąć zaskoczenia w trakcie realizacji, a które nas spotkały:
1. powierzchnia użytkowa domu 212 m2 nie obejmuje oczywięcie garażu ale też sieni, pomieszczeń gospodarczych, pomieszczenia na d garażem itp. W sumie po zliczeniu wszystkich pomieszczeń wyszło ok 281 m2 co ma wpływ na koszty wybudowania domu. Dla nas stan pod klucz był wyceniony na 860 tys zł a stan deweloperski 670 tys (wiosna 2010)
2. na parterze jest różnica poziomów podłogi - jest schodek prowadzący do gabinetu i łazienki
3. Jak podają w projekcie ściany są trójwarstwowe ale tylko na wysokość parteru, powyżej już dwuwarstwowe
4. Ogrzewanie podłogowe tylko na parterze a na piętrze kaloryfery - raczej nie poleca się ogrzewania mieszanego
My zmian nie mieliśmy wiele, raczej kosmetyczne przesunięcia ścianek działowych i kierunku otwierania drzwi, no i zrobiliśmy ściany trójwarstwowe do samej góry, klinkier zastąpimy oblicówką, dołożyliśmy trochę wełny na poddaszu, powiększyliśmy okno w sypilani od ogrodu, zrezygnowaliśmy z okrągłego okna na piętrze.
Cała budowa jeszcze przed nami i pewnie ciąg dalszy niespodzianek również

Balbina200
15-05-2010, 13:02
Witam ponownie,

właśnie pracuję z architektem nad zmianami w Słodkim.
Będziemy wprowadzać następujące zmiany:
- powiększenie kuchni o 2 m i jadalni o 1m (nad nimi taras) - bardzo dużo gotujemy:-), a kuchnia Słodkiego nie jest największa - tak mi się przynajmniej wydaje sądząc po projekcie - dlatego bardzo chciałabym obejrzeć gotowy domek...
- podpiwniczenie części budynku po stronie części garażowej i zmiana lokalizacji kotłowni (przeniesienie do piwnicy) - ze względu na ukształtowanie terenu
- zmiana wielkości i położenia okien (wynika z nowego rozkładu ścian, plus zamiana okrągłego okna w sypialni na prostokątne, plus świetlik na górnym korytarzu)
- zmiana wyglądu elewacji i użytych materiałów - drewno zamiast klinkieru - dostosowanie się do okolicznej zabudowy i wytycznych konserwatorskich
- podniesienie ścianki kolankowej na poddaszu, nad garażem o dwa pustaki (i zrobienie tam sypialni małżeńskiej, garderoby, łazienki i pokoju do pracy)
- w pierwotnej sypialni małżeńskiej będzie pokój córki z łazienką i garderobą w części, gdzie miała być wanna
- zamiast garderoby na piętrze będzie pralnia
- przesunięcie słupa na tarasie (do linii pokoju dziennego) i zrobienie nad nim tarasu
- likwidacja daszków nad wejściem i częścią jadalną (tu zamiana na taras nad powiększoną przestrzenią)
- poszerzenie garażu o metr - to jeszcze rozważamy
- obniżenie wysokości 1 piętra z 2,7 m na 2,5 m
- zmniejszenie spadku dachu do 25 stopni - wymogi konserwatorskie
- oraz ze względu na ukształtowanie terenu i spadek od strony wejścia na działkę – posadowienie domu na poziomie garażu, czyli obniżenie o dwa stopnie (dwa dodatkowe stopnie i tak będą, ze względu na obniżony teren)

No tak, trochę tych zmian jest. Ale po ich wprowadzeniu będzie to już projekt idealny:-)

dziona
12-06-2010, 19:08
Czy ktoś buduje projekt SONET ???

Dołączyłam dziś więc nie bardzo jestem zorientowana co i jak.

Chcemy kupić projekt i faktem jest ze fajnie byłoby zobaczyć go na żywo, albo przynajmniej zdjęcia z realizacji. Dobrze byłoby też usłyszeć rady co do projektu SONET. Tak więc proszę wszystkich którzy budują SONETA o wiadomości, zdjęcia itp.
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sonet/rzuty.php

hej my budujemy sonet koło warszawy :)
jak tam Wasza budowa?

wolp
07-10-2010, 22:53
hej my budujemy sonet koło warszawy :)
jak tam Wasza budowa?

Cześć!
Projekt Sonet - budowa wystartuje wiosną 2011. Pozwolenie już mamy.
Miejsce - Lesznowola k/Warszawy.
Jak tam prace na waszych budowach?

Balbina200
15-10-2010, 11:48
W poniedziałek zaczynamy wykopy pod Słodkiego (Warszawa Bemowo).
I już ogromnie się na to ciesze:-)

Balbina200
15-10-2010, 11:56
Witam miłośników życia bez skosów!
Słodki właśnie stał się moim numerem one!
Na tapecie jest tez W stylu z domyzwizja.pl

Pozdrawiam i czekam na pierwszy dziennik budowy Słodkiego

Melduję się!
Dziennik założony.
Prace rozpoczęte!

emiranda
07-11-2010, 20:55
Nasz Słodki już otynkowany, na razie na biało, malowac będziemy na wiosnę, w sobote ruszyło ogrzewanie i zaczynamy kłaść parkiet. Mamy nadzieję wprowadzić się na Boże Narodzenie, nawet jeżeli wszystko nie będzie w środku wykonczone. Już się bardzo cieszymy

emiranda
07-11-2010, 22:03
Czy jest ktoś kto mieszka już w Słodkim. Widziałam w Warszawie na ulicy Gladioli Słodkiego wybudowanego przez developera, ale nie byłam w środku, może ktos juz tam mieszka?

Baca303
30-11-2010, 12:09
Czesc

Ja buduje dom SONET.
Stan budowu na chwile obecną:fundament, parter + strop, wiosna: pietro + dach.

Krzysztof K 11
27-12-2010, 13:12
Witam ,

Przymierzamy się do zakupu projektu sonet.

Czy ktoś już może realizuje ten projekt ?

Bardzo chętnie skorzystalibyśmy z doświadczeń.

Pozdrawiam

emiranda
20-01-2011, 17:00
Do naszego domku przeprowadzilismy się tuż przed Świętami. Do Wigilii zasiedliśmy w nowo urządzonej jadalni. Sylwester był zarazem parapetówką. Ale jeszcze wiele przed nami, nie zdążyliśmy zrobić ogrodzenia.

margo7
04-02-2011, 12:42
Witam,
Jak idzie budowa Słodkiego ?
My własnie zaczynamy cała procedurę : załatwiliśmy prawie wszystkie warunki, za miesiac będziemy skłądać papiery o pozwolenie na budowe i na koniec sierpnia planujemy pod Warszawa stan surowy otwarty z dachem.

Czy jest szansa podzielić się z Wami doświadczeniami w temacie budowy Słodkiego ?

Pozdrawiam.

margo7
18-02-2011, 11:38
Do naszego domku przeprowadzilismy się tuż przed Świętami. Do Wigilii zasiedliśmy w nowo urządzonej jadalni. Sylwester był zarazem parapetówką. Ale jeszcze wiele przed nami, nie zdążyliśmy zrobić ogrodzenia.

Witam,

Zapewne macie sporo zajęć z okazji dalszego urządzania nowego domku :) - ale jak przypadkiem zajrzycie na forum - podpowiedźcie, czy na etapie budowy Słodkiego nie było jakiś niespodzianek konstrukcyjnych ? Bo ostatnio nasz architekt zwracał nam uwagę na parę rzeczy, które mogą "pojawic sie podczas budowy", a któreych na projekcie do końca dokładnie nie widac - typu obniżony sufut na parterze, stopnie do wejścia do pomieszczenia rekreacyjnego itp. Czy robiliście elewację klikierową ?

Pozdrawiam :)

dziona
09-03-2011, 15:26
Witam ,

Przymierzamy się do zakupu projektu sonet.

Czy ktoś już może realizuje ten projekt ?

Bardzo chętnie skorzystalibyśmy z doświadczeń.

Pozdrawiam

My budujemy Sonet i chętnie się podzielę naszymi doświadczeniami.

Pozdrawiam :)

dziona
09-03-2011, 15:54
Czesc

Ja buduje dom SONET.
Stan budowu na chwile obecną:fundament, parter + strop, wiosna: pietro + dach.

Cześć Baca303,
Stan domu prawie taki jak naszego:) My jesteśmy na etapie więźby dachowej :)

Chętnie się wymienię doświadczeniami re-lokalizacji ścian działowych :)

Pozdrawiam,
dziona

dziona
09-03-2011, 15:57
Cześć!
Projekt Sonet - budowa wystartuje wiosną 2011. Pozwolenie już mamy.
Miejsce - Lesznowola k/Warszawy.
Jak tam prace na waszych budowach?

Powodzenia!!!

Baca303
09-04-2011, 15:36
Cześć Baca303,
Stan domu prawie taki jak naszego:) My jesteśmy na etapie więźby dachowej :)

Chętnie się wymienię doświadczeniami re-lokalizacji ścian działowych :)

Pozdrawiam,
dziona

Hi Dziona

Teraz jestem na etapie budowy pietra a za kilka tyg. ruszam z więzbą dachową.
Jesli chodzi o dzialówki to na górze rezygnuje z jednej lazienki i robie czwarty pokój.

Przy okazji, jak robili mi strop nad parterem to ludzie ktorzy mi budowali nazwali ten dom bunkrem -:)
Stali co nie miara, podciagi ,naciagi + wieniec, glowa boli. Ale jak zobaczyłem 2 belki stropowe 20x30 to zrozumialem poco to wszystko-:)

Moze jakos sie skontaktujemy, jestes z wawy?


Baca

Balbina200
15-04-2011, 11:07
Też buduję Słodki po paru przeróbkach. Warszawa Bemowo. Dzisiaj zaczynamy więźbę:-)
Chętnie dołączę do wymiany doświadczeń - jeśli mnie przyjmiecie:rolleyes:
A może założycie Dzienniki Budowy - będzie łatwiej korespondować?
Powodzenia!

dziona
16-04-2011, 22:51
Hi Dziona

Moze jakos sie skontaktujemy, jestes z wawy?


Baca

Info poszlo na priv :) do uslyszenia :)

margo7
04-06-2011, 18:32
Hej,

Jak idzie budowa SLODKIEGI ?
My zaczynamy w połowie lipca, zamierzamy w tym roku zrobić SS Zamkniety.









Też buduję Słodki po paru przeróbkach. Warszawa Bemowo. Dzisiaj zaczynamy więźbę:-)
Chętnie dołączę do wymiany doświadczeń - jeśli mnie przyjmiecie:rolleyes:
A może założycie Dzienniki Budowy - będzie łatwiej korespondować?
Powodzenia!

Balbina200
05-06-2011, 17:52
Dobrze idzie:)
Zapraszam do Dziennika (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178166-Szaro%C5%9Bci-i-folkowo-cyga%C5%84skio-hipisowskie-klimaty-czyli-S%C5%82odkiego-budowania-cd.)- tam jest opis naszej budowy!

margo7
09-06-2011, 08:22
Dobrze idzie:)
Zapraszam do Dziennika (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178166-Szaro%C5%9Bci-i-folkowo-cyga%C5%84skio-hipisowskie-klimaty-czyli-S%C5%82odkiego-budowania-cd.)- tam jest opis naszej budowy!


hej,

A takie mam pytanie, czy musiałaś może zrobić PROJEKT CZASOWEJ ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU, do przyłącza prądu i wody ? Taki koszmar nam się przytrafił na końcówkę załatwiania formalności i cięzko go ugryźć ;) Mamy działkę przy - co prawda szutrowej - ale gminnej drodze, a nie prywatnej, więc formalności zakrawają niemalże o procedury budowania ronda na Marszłakowskiej ....

Balbina200
09-06-2011, 09:52
Jeszcze tego nie ruszyłam...
Ale prąd będzie nam podłączała firma od RWE Stoen (chyba) - robili nam projekt i wydaje mi się, że mają ustawić skrzynkę, więc mi to odpadnie.
Ale z wodą i kanalizą to z tego co wiem - tak:( Tak trzeba będzie zrobić...

captiva
22-08-2011, 14:31
Witaj emiranda,
My jesteśmy dopiero na etapie zakupu projektu, ale zanim go dokonamy chcielibyśmy rozwiać pewne wątpliwości z projektem Słodki, który spełnia prawie wszystkie moje oczekiwania, prawie nie znaczy wszystkie. Planujemy budowę w okolicy Warszawy, a Wy gdzie budowaliście?
Pozdrawiam

captiva
22-08-2011, 14:46
Witaj Balbina200,
Jestem pierwszy raz na tym forum i próbuję nawiązać kontakt z osobami, które aktualnie budują lub już mieszkają w Słodkim z pracowni MgProjekt o którym my właśnie myślimy i zamierzamy zrealizować w okolicy Warszawy. Projektu jeszcze nie zakupiliśmy, bo mam wątpliwości dotyczące piętra (łazienek, braku pralni oraz
zbyt małej garderoby - a może wcale niepotrzebna większa?) Czy podzielisz się uwagami i komentarzem ? Co zrobiłaś ze stopniem między salonem a pokojem na dole? Margo7 i emiranda - odezwijcie się również. Dziękuje i pozdrawiam

mtal
13-03-2012, 12:46
Pozostaje dopisać się do listy :-)
Ten rok minie pod znakiem, mam nadzięję, "Słodkiej budowy" :wave:

emiranda
13-03-2012, 13:26
Pozostaje dopisać się do listy :-)
Ten rok minie pod znakiem, mam nadzięję, "Słodkiej budowy" :wave:

No to witam bardzo serdecznie :)

Tobiasz21
06-07-2012, 09:52
1. garderoba nie wiem czy potrzebna wieksza po co? wystarczy na ubrania wierzchnie i obuwie
2. A brak prealni rzeczywiscie moze doskwierać, moze zrezygnowac w łazience z prysznica zostawic kibelek i zrobic pralnie?

aliz
10-04-2013, 19:23
witam ,od trzech lat budujemy słodki , jestesmy na finiszu , wprowadziliśmy kilka zmian do projektu . Chętnie odpowiem na wszelkie pytania . My od razu wiedzieliśmy , że chcemy dom bez skosów . jesteśmy zachwyceni efektem , nie zamienilibyśmy go na żaden inny .

naszslodki
26-02-2014, 09:53
Witajcie,
my także wybraliśmy słodkiego. Zaraz zaczynamy budowę :)
także wprowadziliśmy kilka zmian w oknach, nieco zmieniamy piętro ale nie są drastyczne zmiany ;)

emiranda
05-03-2014, 16:18
Witam nowych budowniczych Słodkiego :) Poprosimy o założnie swojego wątku :)

http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?24-Galeria-zdj%C4%99%C4%87-dom%C3%B3w-Forumowicz%C3%B3w

Elfir
23-06-2014, 23:26
inspiracje wnetrza:
http://www.budujemydom.pl/reportaze/18818-nowoczesna-willa-z-pelnym-pietrem-za-1-200-000-zl