PDA

Zobacz pełną wersję : zly projekt



pawel klepacz
20-02-2008, 11:54
witam wszystkich

budowa ruszyla, towar zamawiany wg tabel zapotrzebowania na material w projekcie. i teraz maly problem poniewaz architekt przerabiajacy i adaptujacy projekt zmienil tylko rysunek elewacji i rzutow. cala reszta zostala bez zmian, wiezba, stal na fundamenty i stropy - zapotrzebowanie na materialy.
i teraz rodzi sie pytanie ( sam sobie musze teraz przeliczac ile towaru zamowic )czy mam prawo reklamowac to u architekta i czego rzadac od niego.
pozdrawiam

pawel

pierwek
20-02-2008, 11:57
architekt sam zmienił? bez Twojej zgody? :o jeżeli tak to oczywiście reklamuj... :wink:

pawel klepacz
20-02-2008, 11:59
architekt zmienil na moja prosbe ale czy nie powinien zmienic calosci czyli wszystkiego a nie dorysowac tylko pare kresek...

pierwek
20-02-2008, 12:16
zależy jak się umówiłeś... - jak się nie umówiłeś to miał dorysować parę kresek

Trociu
20-02-2008, 12:18
A co ten architekt zmienial?
Skąd się pojawia Twoje pytanie - czy została Ci tona stali lub 3 palety pustaków? A może tak się pytasz na zaś.

pawel klepacz
20-02-2008, 12:28
gdyby zostalo to nie problem ale stali jest za malo, za krotkie sa prety, pewnie to nie problem dorobic, krokwie za krotkie..nie w tym problem...place to wymagam a nie zrobienie czegos na odpi....i skasowanie kasy
stad moje pytanie jak mozna dochodzic swoich praw i czego rzadac

Dikid
20-02-2008, 13:02
no każdą usługę można reklamować
miałeś jakąś umowę z architektem- jeżeli się z niej nie wywiązał to zacznij od rozmowy z nim, niech poprawi co spartaczył, jeżeli się nie zgodzi to możesz wystąpić do sądu z pozwem. Ale pytanie- na co umówiłeś się z architektem. Czy może po prostu nie zrozumiałeś zakresu jego prac...
acha, nie wiem jak to z architektami jest ale pewnie istnieje jakaś ich izba zawodowa gdzie można napisać skargę

pierwek
20-02-2008, 13:09
nie róbcie sobie jaj - do architekta nie należy przeliczanie zmiany ilości materiałów

poza tym czy taka specyfikacja materiałowa była w projekcie? W moim nie było.

pawel klepacz
20-02-2008, 13:29
nie róbcie sobie jaj - do architekta nie należy przeliczanie zmiany ilości materiałów

poza tym czy taka specyfikacja materiałowa była w projekcie? W moim nie było.


w moim byly wszystkie obliczenia i tabele zapotrzebowania na dany asortyment pod ktorym jest przybita pieczec konstruktora architekta , a obliczenia np. powiekszonych stropow to chyba w gesti architekta ( czyli zmiany rowniez materialowe )...chyba ze strop ma sie komus zwalic na glowe
albo dach...

pierwek
20-02-2008, 13:44
moim zdaniem architekt nie powinien był zmieniać specyfikacji materiałowej
adaptacja chyba tego nie zawiera
ale mogę się mylić...

pawel klepacz
20-02-2008, 13:55
adaptowac mozna gotowy projekt, ale jezeli architekt powieksza budynek to chyba od A do Z a nie tylko rysunki...bo rysowac to kazdy potrafi - chyba ze ja sie myle...

pierwek
20-02-2008, 13:58
adaptacja polega na pewnych drobnych zmianach - u mnie np przedłużona została bryła garażu z 6m do 8m

ms.
20-02-2008, 14:15
My zmieniliśmy konstrukcję stropu. Dostaliśmy od architekta dokładny rysunek z wyliczeniami dłgości żeber i liczby garów.

Innych istotnych zmian nie było.

pawel klepacz
21-02-2008, 08:11
piszecie co bylo zmienione ale pytanie tego nie dotyczylo, jak na razie to brak jakis wskazowek :(

bst
22-02-2008, 14:20
Jezeli robiac adaptacje, zrobil nowe rysunki wszystkich elementow (tj, nowy rzut funtamentow, dachu itp) a nie zmienil Ci wyliczen materialow to raczej nie masz szans na reklamacje.
Jezeli zmienil bryle budynku a nie zamiescil wlasciwego dla tej bryly rzutu konstrukcji dachu czy rzutu fundamentow - to oczywiscie popelnil blad.

kapi01
06-03-2008, 19:08
sprawa adaptacji jest prosta - to zależy na co się umówiłeś i ile zapłaciłeś - jeżeli adaptacja wyniosła Cię poniżej 5.000 zl to nie licz że ktoś będzie robił wszyskie zestawienia materiałów. Pamiętaj o jednym że projekt gotowy adaptowany do warunków miejscowych to projekt budowlany a nie projekt wykonawczy, projekt wykonawczy dla budynku mieszkalnego jednorodzinnego w woj. małopolskim ksztatłuje się okolicach 20.000 netto, projekt budowlany około 10.000 netto. Tak że to czego możesz się domagać od projektanta zależy od tego na co się umówiłeś. A teraz porada - lepiej zrobisz jak poprosisz kierownika budowy jak zrobi Ci te zestawienia za jakąś niewielką dopłatą fo nadzoru - o ile nie jest to tzw. kierownik za "flaszkę" - pozdrawiam serdeczenie