PDA

Zobacz pełną wersję : projekt EMANUELA 2 pracownia DOBRE DOMY



tomi510
21-02-2008, 08:25
b]Witam
to mój debiut na forum. Ja zaczynam budowę emanueli II na początku czerwca z papierkowych spraw została tylko adaptacja projektu, która w tej chwili już się robi i wszystko do starostwa pójdzie myślę że kwestia 2 tyg.
Mam pytanie projekt budynku pochodzi z firmy DOBRE DOMY pan Flak czym sugerowaliście przy kupnie drzewa na więźbę dachu bo wyliczenia w projekcie nie są chyba do końca wiarygodne co zresztą jest zastrzeżone przez autora projektu?
Dziękuje z góry za pomoc [/b

siemka
21-02-2008, 08:37
b]Witam
to mój debiut na forum. Ja zaczynam budowę emanueli II na początku czerwca z papierkowych spraw została tylko adaptacja projektu, która w tej chwili już się robi i wszystko do starostwa pójdzie myślę że kwestia 2 tyg.
Mam pytanie projekt budynku pochodzi z firmy DOBRE DOMY pan Flak czym sugerowaliście przy kupnie drzewa na więźbę dachu bo wyliczenia w projekcie nie są chyba do końca wiarygodne co zresztą jest zastrzeżone przez autora projektu?
Dziękuje z góry za pomoc [/b

Mój architekt takze rwie włosy z głowy pracując nad adaptacja tego projektu......czy zwróciłeś np. uwagę nad "seksowną" szerokość bramy garazowej a la 4,5 m :wink: ....mamy z zoną 2 spore auta no i chyba dojdzie do "ocieractwa" nie tylko w alkowie :wink:
Wg. mnie jest tam wiele innych bledów
Pozdrawiam

Druid29
24-02-2008, 22:20
Witam,
Ja zmieniłem trochę w mojej Emenueli II: powiekszyłem kotłownię, a dach nad garażem zyskał dodatkowy spad, aby nie był za wysoki. Dodatkowo podwyższyłem kąt nachylenia do 40 stopni i nie wybudowałem komina wentylacyjnego.
Drewno wyliczał wykonawca, ale miałe jeszcze inne budowy, więc nie musiał tego robić dokładnie.
Sporo kłopotów sprawiły wielkie przekroje więźby i "oryginalne" łączniki i elementy narożne mocujące więżbę. Kier-bud nie chciał ich zmieniać, więc mam takie jak w projekcie (prawie tona stali). Za to więżba okazała się bardzo sztywna.

Karlaa
26-02-2008, 10:08
Hej
Ja rowniez buduje Emanuelke i jestem na etapie koncowki kladzenia dachowki :) Druid29 - sa gdzies na forum zdjecia Twojego domku ?

Druid29
26-02-2008, 10:21
Niestety na razie nie ma nic. Jedynie minaiturka obok pokazuje końcówkę krycia dachu. Muszę popracować nad opublikowaniem zdjęć, ale na pewno nie w najbliższym czasie - muszę zrobić elektrykę bo tynkarze czekają. Napisz prywatną wiadomość lub na GG, opisz co Cię interesuje, to odeślę parę fotek.

Druid29
27-02-2008, 21:12
Właśnie wrzuciłem w foto.onet.pl zestaw fotek, na razie bez opisu. Adres poniżej.

m&k
02-06-2008, 21:06
niziutka ściana kolankowa, taką ma TadekL, byliśmy zobaczyć już jak mieszkali i dlatego podnieśliśmy ją u nas.... my mamy już w zasadzie tynki skończone, jak będzie chwila powrzucam schemat instalacji elektrycznej i fotki..

Druid29
15-08-2008, 19:12
Ścianka kolankowa jest taka jak w projekcie, ale kąt nachylenia dachu 40 stopni zamiast 38. W ściankach kolankowych będą ukryte przewody wentylacji mechanicznej. No i jeszcze coś - dach nad łazienka jest wyżej o ok. 80 cm dzięki powiększeniu kotłowni. Łazienka dzieki temu zrobiła się bardzo szeroka i wysoka, więc skróciłem ją o 90 cm. Przestrzeń na poddaszu szykuje się więc naprawdę duża.

Hiv
12-11-2008, 17:38
Witajcie. Odgrzebuję chyba wszystkie tematy o emanueli II bo jesteśmy właśnie na etapie wyboru projektu.

Najpierw była Libra II ale w związku z ciężką sprawą kotłowni zdecydowaliśmy się już cyba na Emanuelę II.


Druid29 czy masz jakieś fotki jak dokładnie powiększyliście kotłownię?
My myśleliśmy o tym aby wsunąć ją do mieszkania a schody na górę zrobić proste jak w Manueli ale klatka na to nie pozwoli. To wymagałoby większych zmian.
Ciekawi jesteśmy jak ty to rozwiązałeś?

Chcielibyśmy też podwyższyć ściankę kolankową o dwa pustaki(standardowo jest 1?) Czy to nie zmieni zbytnio wyglądu dachu? Czy nie będzie potrzeby wydłużenia krokwi?

No i większy salon by się przydał. Bo ten w oryginale wydaje się ciut mały i nieustawny - podoba nam się poniższe rozwiązanie czyli zlikwidowanie tego wciecia z salonie od tarasu jak na foto poniżej:

http://i216.photobucket.com/albums/cc23/Artymon/100_7195.jpg

Ktoś jeszcze inny zrównał wysuniecie garażu prawie do całej bryły budynku, dzięki czemu powiększył salon i kotłownię i też sporo górę domu ale przez to powierzchnia a więc i same koszty budowy pewnie sporo wzrosną.


Jak myślicie które wyjście będzie najlepsze?

Druid29
12-11-2008, 18:31
Witam,
W stopce jest link do zdjęć z budowy stanu surowego - na tych zdjęciach widać wszystkie zmiany z projekcie, a o większości zmian już wczesniej napisałem.
Kotłownię powiększyłem dwukrotnie - sięga aż do końca ściany garażu (trzecie okienko, dadatkowe drzwi z tyłu. Ta zmiana pociągnęła za sobą zmianę kształtu dachu, a w konsekwencji powiększenie przestrzeni na poddaszu. Łazienka jest wyższa, krótsza i szersza, ma podłogę o wymiarach ok. 4 x 4 m. Konstrukcyjnie niewiele się zmieniło i podstawowe wymiary dachu pozostały bez zmian.
Może dzisiaj wrzucę do sieci aktualne zdjęcia - mam już dokończoną elewację.
Schody mam takie jak w projekcie - długość i wysokość stopni są optymalne.
Jeśli chodzi o salon, to jego urządzenie nie jest najłatwiejsze, ale da się zrobić. Wyjście na taras nie jest w najlepszym miejscu, ale nie grozi nam zbytnie nagrzewanie wnętrza od słońca w lecie. Przestrzeń salonu, przedpokoju, jadalni i otwartej kuchni jest naprawdę duża.