PDA

Zobacz pełną wersję : współczynnik U - skąd takie róznice ???



marcin78
21-02-2008, 12:24
Natknąłem się ostatnio na austriacki pustak - odpowiednik porothermu 25.
Pustak równo i ładnie wypalony, drążenia wyglądają tak samo, szerokość i długość ta sama, tylko wyższy 1 cm wyższy od PTH. Na stronie producenta przy parametrach pojawiają się
U = 0,62 - dokładnie "Wert [W/m2K] Verputzt mit DBM gemauert 2,5cm Wärmedämmputz ", a lambda - "Wärmeleitzahl [W/mK]" - 0,188
podczas gdy porotherm 25:
U=1,03 (przy zwykłej zaprawie) i lambda wg znalezionych w sieci informacji - ok. 0,3

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć skąd taka różnica przy prawie identycznym produkcie?

Będę wdzięczny za obliczenia U dla ściany z tego materiału + styropianu 14 cm (0,038 W/mK)

Barbossa
21-02-2008, 12:36
...... (wywalilem bo do bani był ten link)...
moze ten lepszy :roll: (http://www.sankom.pl/s,audytor-ozc,4.htm)

przy takiej grubosci mozesz takie dylematy, jak Twoje, pominąć

a jak obliczyć - poszukaj

Qgiel
21-02-2008, 15:50
Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć skąd taka różnica przy prawie identycznym produkcie?

Sprawdź, jaka jest gęstość tego pustaka, czyli ile waży 1m3. Taka różnica ( jeśli dane nie są błędne?)wskazuje, że wewnątrz struktury jest duzo więcej por powietrznych, niż w tym normalnym.
Inne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy.

Jareq
21-02-2008, 20:53
Będę wdzięczny za obliczenia U dla ściany z tego materiału + styropianu 14 cm (0,038 W/mK)

oto link kalkulatora - możesz swobodnie dokładać lub odejmować ocieplenie oraz zmieniać materia konstrukcyjny ściany . http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=kalkulator

ZW
22-02-2008, 13:08
Natknąłem się ostatnio na austriacki pustak - odpowiednik porothermu 25.
Pustak równo i ładnie wypalony, drążenia wyglądają tak samo, szerokość i długość ta sama, tylko wyższy 1 cm wyższy od PTH. Na stronie producenta przy parametrach pojawiają się
U = 0,62 - dokładnie "Wert [W/m2K] Verputzt mit DBM gemauert 2,5cm Wärmedämmputz ", a lambda - "Wärmeleitzahl [W/mK]" - 0,188
podczas gdy porotherm 25:
U=1,03 (przy zwykłej zaprawie) i lambda wg znalezionych w sieci informacji - ok. 0,3

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć skąd taka różnica przy prawie identycznym produkcie?


zajefajny ten Wärmedämmputz. Daj tego 10cm i wyjdzie dom pasywny.

Heath
22-02-2008, 14:18
Będę wdzięczny za obliczenia U dla ściany z tego materiału + styropianu 14 cm (0,038 W/mK)

jeżeli ma być to ściana dwuwarstwowa to nie ma co się stresować materiałem na ściany, lepiej zainwestować w dobry styropian.

mariankossy
22-02-2008, 17:35
Natknąłem się ostatnio na austriacki pustak - odpowiednik porothermu 25.
Pustak równo i ładnie wypalony, drążenia wyglądają tak samo, szerokość i długość ta sama, tylko wyższy 1 cm wyższy od PTH. Na stronie producenta przy parametrach pojawiają się
U = 0,62 - dokładnie "Wert [W/m2K] Verputzt mit DBM gemauert 2,5cm Wärmedämmputz ", a lambda - "Wärmeleitzahl [W/mK]" - 0,188
podczas gdy porotherm 25:
U=1,03 (przy zwykłej zaprawie) i lambda wg znalezionych w sieci informacji - ok. 0,3

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć skąd taka różnica przy prawie identycznym produkcie?

Daj link to wytłumaczę,a bez linku to wygląda tak:
U = 0,62 jest dla PTH grubości 30 cm ,
U=1,03 (przy zwykłej zaprawie) jest dla PTH grubości 25 cm,
a różnica bieże się z kierunku szczelin.

Można przejśc się na skład budowlany i sprawdzić ułożenie szczelin powietrznych i ścianek pustaka. :lol:


Dobra, dobra :lol: a wszystko masz tu bez wychodzenia z domu
( otwórz pdf.: Porotherm. Asortyment 2008):
http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/List05&cid=1077526673799&sl=wb_pl_home_pl&lpi=1077526673551

marcin78
23-02-2008, 12:32
Barbossa, Jareq - dzięki za llinki (choć ten pierwszy trochę mnie przerasta...)
Qgiel - wagowo wygląda to tak: PTH - ok. 18 kg, austriak - 17 kg
mariankossy - wizualnie szczeliny w PTH i austriaku wyglądały prawie identycznie, ale może to "prawie" robi taką różnicę? ;) Dla zainteresowanych:
http://www.senftenbach.at/neu/ProdukteHTMLView.aspx?ArtikelNummer=204&ArtikelGruppe=18

+ małe sprostowania - faktyczny zakres U w katalogu od 0,59 do 0,63 (domyślam się, że w zależności osd zaprawy), a pustak ma jednak wysokość jak PTH

Barbossa
23-02-2008, 12:42
tylko po co tym się tak przejmujesz?