PDA

Zobacz pełną wersję : STARY KALORYFER



k4myk
21-02-2008, 16:15
Witam
Przeprowadzilem sie do kawalerki w starym bloku i mam spory problem z ogrzewaniem. Jest 1 kaloryfer "stary" w pokoju i jak odkrece go na MAXa to grzeja tylko 3 pierwsze "zebra". Odpowietrzalem go kilka razy spuscilem litry wody i dalej nic... Mam zimno w mieszkaniu. Prosze o porade tylko jak dla laika bo majster od ogrzewania ze mnie raczkujacy. Aha zawor jest firmy DANFOSS jezeli to cos pomoze.

Pozdrawiam

Xiff
21-02-2008, 18:55
moj brat mial podobna sytuacje...
Co ciekawe byl na ostatnim pietrze i u niego byl odpowietrznik pionu w domu. Samego kaloryfera nie mógł odpowietrzać, bo byl stary. Chcial zalozyc odpowietrznik, i jak to zlecil magikom to od razu wymienili mu zawor termostatyczny. Odkad go wymienili juz nie musial odpowietrzac. Okazalo sie ze zawor nie przepuszczal powietrza ktore bylo w kaloryferze, jakby przepuszczal to wylatywaloby przez odpowietrznik pionu...
Teraz problem zniknal i chociaz ma dodatkowy odpowietrznik zamontowany w kaloryferze, to ani razu go nie uzyl.
Nie znam sie na tym ale opisuje jak bylo...
powodzenia..

k4myk
21-02-2008, 19:32
Tez mieszkam na ostatnim pietrze, ta sama sytuacja... Dzieki bardzo za odpowiedz

Pozdrawiam
Radek

tomnow
27-02-2008, 19:00
witam,
przed wymianą zaworu najpierw sprawdził bym zawór, wpspominałeś ze posiadasz zawor danfosa, zawór ten ma w sobie coś takiego jak nastawę wstępną, odkrec głowice termostatyczną jeśli nie ma glowicy to pokrętło(czerwone) i sprawdz jak jest ustawiony zawór ktora ze znajdujących sie cyfr pokrywa sie sie z znakiem(kropka),znajdują sie tam cyfry od 1-6, cyfra 1 oznacza najmniejszy przepływ zkolei 6 największy,proponuje ustawić na 6,mowie o tym dlatego ze grzejnik posiada zbyt ogrzaniczoną cyrkulację, z powodu zaworu termostatycznego ograniczającego przepływ, należy również zwrocić uwage co znajduje sie na gałązce powrotnej czy jest tylko śrubunek czy zaworek powrotny ktory tez może powodować opór przeplywu,sprawdzic czy cały jest odkrecony,wszystkie czynnosci mogą nie wystarczyć jezeli w instalacji na pozostałych grzejnikach znajdują sie zawory o mniejszym oporze przepływu, dlatego bedzie konieczna wymiana zaworu na zawór grawitacyjny,
pozdrawiam
Tomek :)