PDA

Zobacz pełną wersję : Wejdź!!! Niezwykle ważny temat!!!!



adanielak1
22-02-2008, 08:14
małaMI
SYMPATYK FORUM (min. 10)


Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 21


PostWysłany: Pią, 22 Luty 2008 09:34 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Jestem przeciwna rozmnażaniu zwierząt bez sensu.
Ideałem byłoby gdyby rozmnażane były tylko wyjątkowo dobre "egzemplarze hodowlane" - oczywiście naiwnością byłoby wyjątkową gdybym ufała, że każdy zwierzak z rodowodem będę wzorcowy, zdrowy, idealny.

Ale wiem, że są hodowcy, dla których hodowla to pasja a nie biznes.
Psa mam spadkowego - kundelka, niestety pochodzi od bezsensownie rozmnożonej suki
Mam też koty - w tym jednego rasowego ; pozostałe to znajdy.
Na rasowego czekałam prawie rok. Na szczęście w temacie byłam już jakiś czas "wgryźnięta", bo kto wie czy nie kupiłabym jakiegoś "rasowego bez rodowodu" lub choćby i rasowego ale w sposob nieprzemyslany.
Po podjęciu decyzju o wyborze hodowli i zakupie kociaka, czekałam kolejne 3 miesiące na odbiór malca.
To była po prostu przemyślana decyzja.

Zbyt wiele jest zwierząt bezdomnych, w potrzebie by mnożyć zwierzęta w sposób bezsensowny. Co do chęci na szczeniaki czy kociaki ... Tak wiele osób chce pieska po suni przyjaciół, albo kociaka po slicznej kocicy. Tylko , że po pierwsze młodych może być sztuk 1 a może być i sztuk 10, czy wszystkie znajdą dobre , odpowiedzialne domy ??? No i prawie standard, kiedy malce już są to nagle okazuje się, że ci chętni juz tacy chętni nie są "no co ty? my tylko tak mówiliśmy" , "no co ty, nie mamy warunków, do pracy chodzimy, nie ma nas w domu" , " dziecko ma alergię"
Naprawdę szczeniaczków w schroniskach, w fundacjach pro zwierzęcych jest tak dużo, że jak ktoś chce to naprawdę znajdzie.

Swoją drogą :
http://www.arka.strefa.pl/Akcja-2008/akcja_sterylizacji_2008.html
http://www.arkastrefa.fora.pl/spis-klinik-bioracych-udzial-w-akcji-sterylizacji-2008,22/
_________________

Mirek_Lewandowski
22-02-2008, 16:31
Coś wątki się mnożą jak niechciane szczeniaki...

Barbossa
22-02-2008, 17:11
taki zwierzęcy führerek

małaMI
22-02-2008, 17:49
ooo ktoś zrobił wątek z mojej wypowiedzi w innym wątku ?

adanielak1
22-02-2008, 19:46
Do małaMi

Sorki małaMi, mam nadzieję, że się nie obrazisz? :wink: Uznałm, że to za ważny temat, by się walał gdzieś na końcu. Tu w tytule więcej ludzi może zobaczy i skorzysta?? Świetny materiał i ogłoszenie na czasie!! :)

adanielak1
22-02-2008, 20:11
Barbossa napisał:

taki zwierzęcy führerek

jak to rozumieć?? mało bystra jestem

farida
23-02-2008, 06:30
..........
Jestem przeciwna rozmnażaniu zwierząt bez sensu.
................

Wiecie co,chyba ta cala dyskusja jest troche bez sensu.Psy to psy,zwierzeta.Maja swoje racje na ten temat ,taka jest ich natura:lubia sie szwedac,wylegiwac przed domem(lub na kanapie)a kiedy trzeba to sie mnoza.Nie da sie ich wszystkich pozamykac,pokastrowac a i ludzie sa jacy sa.Jest taki ped do bliskosci z natura a z drugiej strony odmawia sie tego prawa "najlepszemu przyjacielowi czlowieka".
Jesli chodzi o "najlepsze egzemplaze" to o co chodzi ?O urode czy zdrowie?bo nie zawsze jedno idzie z drugim w parze.W naturze(nawet u psow),niedorobki zdazaja sie zadko a jesli sie zdaza to sie nie rozmnoza,wiadomo dlaczego.Natomiast w chodowli powinno sie zabronic rozmnazania niektorych ras.Dlaczego?Chyba tez wiadomo.
problem jest nie w tym,ze za duzo kundli,jest wogle za duzo psow bo jest za duzo nieodpowiedzialnych wlascicieli,ale do tych Wasze posty nie trafiaja.

adanielak1
23-02-2008, 08:06
No niestety, filmiki z postu małaMI, usunięto :evil: , zbyt realistyczne były :-?
Lepiej udawać, że żyjemy w z idealizowanym świecie, wśród naszych rosnących, pięknych domów i ogrodów, niż schronisk, zdychających zwierząt, smrodu....

oxa
23-02-2008, 08:15
Cytat "powinno sie zabronic rozmnazania niektorych ras.Dlaczego?Chyba tez wiadomo"

A ja dalej nie wiem dlaczego :roll:

Cytat "Jest taki ped do bliskosci z natura a z drugiej strony odmawia sie tego prawa "najlepszemu przyjacielowi czlowieka"

To chyba żart, mam pozwolić mojej suce bzykać się na potęgę, żeby być w zgodzie z naturą? A ewentualne szczeniaki rozumiem, będę mogła przywieźć do Ciebie :lol: I uważasz, że te bląkające się w czasie rui suki są zadowolone jeśli są kolejny raz pokryte a same zdychają z głodu i wycieńczenia? - Pewnie tak, przecież żyją w zgodzie z naturą :o

Cytat
"problem jest nie w tym,ze za duzo kundli,jest wogle za duzo psow "

i drugi:
"a kiedy trzeba to sie mnoza."

No to teraz jestem w kropce, albo nie wiesz o co Ci chodzi, albo ja jakaś "niekumata" jestem :-?

małaMI
23-02-2008, 09:09
No niestety, filmiki z postu małaMI, usunięto :evil: , zbyt realistyczne były :-?
Lepiej udawać, że żyjemy w z idealizowanym świecie, wśród naszych rosnących, pięknych domów i ogrodów, niż schronisk, zdychających zwierząt, smrodu....

alez moim poście nie było żadnych filmków
filmiki są na stronie ARKI, którcy linki są w poście i moim podpisie.

Adanielak1 - moim zdaniem wstawilaś posta, który był częścią innej dyskusji, a tu pojawia się zupełnie bez sensu. Informacją są jedynie linki do Akcji Sterylizacji, która odbędzie się już któryś raz . Wtedy lecznice wykonują zabiegi sterylizaci po - czesto dużo - niższej cenie.
Czasami nawet i 50 zł ma dla kogoś znaczenie.


Myślę, że jednak warto - albo uzunąć moj cytat z pierwszego posta, a zostawic tylko linki do akcji lub w ogole zamknac watek.

Nie znając tresci posta pierwszego w tym watku założylam własny wiec chyba bez sensu zeby dwa razy bylo to samo.

adanielak1
23-02-2008, 10:24
Małami napisał,
alez moim poście nie było żadnych filmków
filmiki są na stronie ARKI, którcy linki są w poście i moim podpisie.

No właśnie strona Arki je zawierała ateraz nic tam nie ma :-? , nie wiesz co kopiujesz, nie oglądałas tego??
No sorki nie wiedziałam, że to autoryzowane i ma służyć popularności, a nie dobru zwierząt :wink:

adanielak1
23-02-2008, 10:29
zauważyłam, że aby wielu czytało posta to temat musi być "ciekawy, przyciągający", a chyba chodzi o to, by jak najwiecej osób weszło i poczytało, nie muszą komentować, nie zawsze to konieczne, pewne tematy mogą być informacyjne :o

adanielak1
23-02-2008, 10:53
tu były "filmiki"


Setki tysięcy zwierząt trafia do schronisk.
Czy musisz rozmnażać swojego pupila, kiedy tysiące innych psów i kotów cierpi w schroniskach, jest uśmiercanych?

Zobacz film i przemyśl to.

Arka o sterylizacji (kastracji)

Nie rozmnażaj, nie porzucaj

zresztą nieważne,
nie wiem jak usunąć temat, jeżeli ci ulży, to proszę zrób to za mnie, bo nie chodzi mi o to by kłócić sie z kimś na forum, są ważniejsze sprawy i ciekawsze rzeczy do robienia :wink:

rrmi
23-02-2008, 15:03
Zeby bylo w miare w temacie to napisze ,ze biegasz jak kotka z pecherzem.
Wszystkim nam tu piszacym nie jest obojetny los zwierzat , co nie znaczy ,ze mamy mnozyc tematy w tempie mnozacych sie krolikow.

Gabryjella
23-02-2008, 17:14
Wiecie co,chyba ta cala dyskusja jest troche bez sensu.Psy to psy,zwierzeta.Maja swoje racje na ten temat ,taka jest ich natura:lubia sie szwedac,wylegiwac przed domem(lub na kanapie)a kiedy trzeba to sie mnoza.Nie da sie ich wszystkich pozamykac,pokastrowac a i ludzie sa jacy sa.Jest taki ped do bliskosci z natura a z drugiej strony odmawia sie tego prawa "najlepszemu przyjacielowi czlowieka".
Jesli chodzi o "najlepsze egzemplaze" to o co chodzi ?O urode czy zdrowie?bo nie zawsze jedno idzie z drugim w parze.W naturze(nawet u psow),niedorobki zdazaja sie zadko a jesli sie zdaza to sie nie rozmnoza,wiadomo dlaczego.Natomiast w chodowli powinno sie zabronic rozmnazania niektorych ras.Dlaczego?Chyba tez wiadomo.
problem jest nie w tym,ze za duzo kundli,jest wogle za duzo psow bo jest za duzo nieodpowiedzialnych wlascicieli,ale do tych Wasze posty nie trafiaja.

Naturalne to by było gdyby psy żyły sobie dziko w lasach, ale to jest gatunek udomowiony przez człowieka i od człowieka uzależniony, to człowiek decyduje czym karmić psa, gdzie pies ma spać i to człowiek decyduje o tym, który pies z którym ma mieć potomstwo, chyba, że ktoś wypuszcza swoją sukę i niech kryją ją wszystkie jak leci, przy okazji trochę zmniejszymy populację psów w danej wsi, bo się przy takiej suce pozagryzają.

To człowiek doprowadził do takiej sytuacji jaka jest i człowieka obowiązkiem jest teraz jakoś tą sytuację rozwiązać. Możliwości są dwie albo będziemy po jakimś czasie pobytu danego psa w schronisku go usypiać, albo zaczniemy bardziej świadomie podchodzi do kwestia rozmnażania psów.

adanielak1
23-02-2008, 17:39
rrmi napisał:

Oj wymnożyłam raptem dwa! :-?
Jak przeglądam forum to wiele tematów już "nie żyje" :cry: , życie toczy się dalej, więc i tematy nowe 8)
Bez obawy, teraz siedzę w domu :-? , taki mus, to piszę, jak zacznę budować, to nie będę przeszkadzać niektórym swoim pisaniem.
Nie zależy mi, by ktoś odpisywał, wystarczy, że przeczyta.
Swoim zdaniem, mimo "sporu" małaMI, dobry text napisał(a) i już...

adanielak1
23-02-2008, 17:42
Oj zapomniałam zacytować... uups!!

rrmi napisał:

Zeby bylo w miare w temacie to napisze ,ze biegasz jak kotka z pecherzem.
Wszystkim nam tu piszacym nie jest obojetny los zwierzat , co nie znaczy ,ze mamy mnozyc tematy w tempie mnozacych sie krolikow.


Teraz to bedzie całość, tylko nie po kolei :wink:

małaMI
23-02-2008, 18:01
Małami napisał,
alez moim poście nie było żadnych filmków
filmiki są na stronie ARKI, którcy linki są w poście i moim podpisie.

No właśnie strona Arki je zawierała ateraz nic tam nie ma :-? , nie wiesz co kopiujesz, nie oglądałas tego??
No sorki nie wiedziałam, że to autoryzowane i ma służyć popularności, a nie dobru zwierząt :wink:

znam te filmiki i ona ciągle są na stronie Arki. nie służa popularności strony Arki, a własnie by je rozpowszechniać i nimi "uświadamiać".
Arka jest stowarzyszeniem działających w obronie zwierząt. Mnie znaną z organizowanie ogólnopolskiej akcji sterylizacji, którą i ja staram się propagować w swoim mieście. Ponieważ akurat wyraziłam swój pogląd w wątku na temat rozmnażania zwierząt nierodowodowych, załączyłam te dwa linki ; pierwszy mówi o ideach jakie przyswiecają akcji, dlaczego ta akcja w ogole jest, a w drugim jest forum arki, gdzie są podane namiary na lecznice ktore zgodzily sie obnizyc ceny zabiegow. tylko tyle.

Uzylas mojego posta wyrywając go z szerszej dyskusji i wg mnie to jest przyczyną zamieszaniaa, którego nie ja jestem autorem. A chyba tu na mnie lecą gromy.
Oczywiście linki do Akcji, czyli stron Arki jak najbardziej do rozpowszechniania.
Widzę tu znajomych z innych zwierzęcych for, a informacji o Akcji nie znalazłam wcześniej.

adanielak1
23-02-2008, 18:26
Do małaMI:

Przepraszam, gromy nie były zamierzone, a całość naprawdę dobra, bo gdyby nie był to bym nie kopiowała :roll:
Dzięki za informacje o Arce, w moim powiecie niestety nie ma tej akcji, a szkoda, dlatego zamieściłam ją na stronie naszego schroniska, myślę, że to nie źle??

Do Gabryjella

Zgadzam się z Tobą w100%, a natura bywa przewrotna :wink: .Ci, co pozwalają swoim "pupilom" na dowolne, naturalne rozmnażanie, potem przywracają naturze jego owoce, czyli zostawiają gdzie popadnie i po problemie, bo go na oczach nie ma.
Znam też przypadki, że nie karmią psów uwiązanych, tylko je spuszczają wieczorem uważając, że same coś znajdą. I znajdują- polują, tak , tak kolejny powrót do natury. Takie psy np. potrafią zagonić do upadłego sarnę. Często kończą jako cel dla myśliwych, bo oni mogą je ubijać, jak zresztą wałęsające się. Zdarza się, że strzelają też do sfory psów biegających z "cieknącą" suką, bo uznają je za zdziczałe. Pół biedy jak taki ma celne oko, chociaż walą po kilka strzałów. Nie wszyscy oni humanitarni bywają...

zielonooka
23-02-2008, 18:32
Barbossa napisał:

taki zwierzęcy führerek

jak to rozumieć?? mało bystra jestem

to fakt ...

ps. czytałam/napisałam "post" a nie "posta"

pozdrawiam

małaMI
23-02-2008, 18:34
Do małaMI:

Przepraszam, gromy nie były zamierzone, a całość naprawdę dobra, bo gdyby nie był to bym nie kopiowała :roll:
Dzięki za informacje o Arce, w moim powiecie niestety nie ma tej akcji, a szkoda, dlatego zamieściłam ją na stronie naszego schroniska, myślę, że to nie źle??


możesz sama przyczynić się do tego by i w Twoim mieście była ta akcja.
Właściwie działa to w ten sposób, że wolontariusze rozsyłają (lub roznoszą) listy do lecznic z prośbą o dołączenie do akcji (Arka nie ma na tyle środków by rozsyłać te listy do wszystkich lecznic w kraju). Działanie okoloakcyjne zaczyna się ok stycznia/lutego. Później dobrze jest rozmieścić informacje w necie czy rozwiesić plakaty (do pobrania na stronie Arki), jeżeli to możliwe np zaintersować temat media by zamieściły jakieś informacje. tak jest u mnie w mieście. teraz już właściwie lecznice same wchodzą na strony www arki i same interesują się tematem. W piewszej akcji jaka byłą organizowana w moim mieście brały udział chyba tylko 3 czy 4 lecznice, teraz jest już ich kilkanaście. I z roku na rok coraz więcej ludzi czeka na te "promocyjne" zabiegi.

adanielak1
23-02-2008, 19:23
MałaMI, dziękuję za informację, w tym roku to pewnie już mizerne efekty będą, ale w przyszłym postaram się!!


Zielonooka, skoro już poprawiasz błędy, to rób, to wszystkim, bo trochę tu tego jest!! nie zawsze sprawdzam, więc czasami coś "zjem" lub pomylę... :-? . Widzę też, że przeszkadzają nowi, więc koniec dyskusji, pośledzę inne tematy, gadajcie we własnym gronie 8)