PDA

Zobacz pełną wersję : najtanszeogrzewanie.pl? ogrzewanie elektr. + kolektor?



piotrekw16
22-02-2008, 10:58
Witam wszystkich.

Mam zamiar budować domek w tym roku a jeśli sie nie uda to na początku nastepnego [myślę, jednak, że do czerwca uda mi się uporać ze wszystkim i zacznę budowę]. Domek malutki 90m2 http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m435790cf45e2f i zastanawiam się nad C.O.. Znalazłem ciekawą ofertę [ależ to subiektywne zdanie ;)] ogrzewania elektrycznego http://najtanszeogrzewanie.pl/index3.html i myślę o instalacji takiego ogrzewania plus kolektor słoneczny na ciepłą wodę.

według informacji uzyskanej od tej firmy cytuję

1 - Wiatrołap 2.9 - 1x325W

2 - Hol 6.5 - 1x325W

3 - Kuchnia 9.1 - 1x325W

4 - Salon 17.2 - 2x625 W

5 - Pokój 9.2 - 1x325W

6 - Kotłownia 3.1 - nie potrzebna jest kotłownia - można przeznaczyć pomieszczenie na inne cele - 1x325W

7 - Łazienka 2.8 - 1x325W

8 - Schody 3.0 - tutaj wogóle bym nie montował ogrzewania, tylko w górnym holu do którego prowadzą schody.



PODDASZE 35.9 (50.9)

nazwa ogółem podłogi

1- Hol 5.2 (5.2) - 1x325W

2- Pokój 7.7 (11.4) - 1x325W

3 - Pokój 10.4 (15.5) - 1x650W

4 - Pokój 8.7 (12.6) - 1x325W

5- Łazienka 3.9 (6.2) - 1x650 W



RAZEM:

- 4szt x 650W - 2,6kW

- 9szt. x 325W - 2,92 kW

MOC CAŁKOWITA NA DOM: 5,52kW (5520Watt)

Koszty instalacji:

- panele - 7038,50 + 22%VAT = 8586,98zł z VAT



Oszczędzam na kosztach instalacji i to dużo... [znajomy elektryk;)] dlatego przy takim rozwiązaniu na pewno dojdzie kolektor albo nawet dwa...

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Może lepiej pozostać przy gazie? Jeśli tak to jaką instalacje radzicie? Jaki piec, moc, grzejniki itp.

Dodam tylko, że na razie jest nas tylko dwoje i od poniedziałku do piątku nie ma nas prawie w domu [ja pracuję od 9-17 narzeczona od 10-18], a w weekendy studia zaoczne no i moja dodatkowa praca :]. W przyszłości planujemy dwójkę dzieci i tyle :)

Ceny gazu stale rosną... prądu również, tyle, że pra się nie skończy... gaz tak...
Szczególnie ważna była by dla mnie informacja osób, które mają juz takie panele, choć wiem, że to graniczy z cudem ^^

pozdrawiam i z góry dziękuję, za rady
Piotrek

gawel
22-02-2008, 21:25
Mam dom ogrzewany elektrycznie i jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania (po 5 sezonach grzewczych). W moim przypadku są to konwektory elektryczne. moc wkorzystywana do ogrzewania to 7 KW maksymalna do wykorzystania 12 kw ale jeszcze nie było to ani razu konieczne. Dom jest porównywalny o powierzchni ok 130 m kw. w technologi szkieletowej.

Co do twojego rozwiązania to nalezaloby sie skupic na dobrym ociepleniu domu i wyborze źródła ciepla. Te panele sufitowe nie są chyba bajszczęsliwszym rozwiązaniem :roll: :-? mają 3 wady :-? : niekorzystny rozkład temperatury we wnętrzu, psują efekt wizualny we wnętrzu i są drogie inwestycyjnie. Poza tym nie wiem czy to naprawdę bedzie w stanie ogrzac caly dom.

piotrekw16
22-02-2008, 21:55
W takim razie gawał co ty proponujesz?

Izolacja na pewno będzie dobra. porotherm 25 + 12 styropian dach 20-25 wełna no i izolacja podłoża. Według zapewnień korespondencyjnych powinny takie panele dać rade. Co do estetyki to nie wydaję mi się aby ją psuły. Co może grzejnik ładniej wygląda z co? i zajmuje tylko miejsce pod oknem ^^

Nie skreślam całkowicie gazu ale tam gdzie będę się budował nie mogę się podłączyć do gazowni, wiec pozostaje mi kupno albo dzierżawa zbiornika, który juz na pewno estetycznie na działce nie wygląda.

CoolaTT
24-02-2008, 07:53
Mam dom ogrzewany elektrycznie i jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania (po 5 sezonach grzewczych).

gawel jeżeli można spytać to ile płacisz miesięcznie za energię? Jdziesz na jednej czy 2 tarfyach. Bo tak wam powiem ze te 7 kW to oś dziwnie mało na taki domek.

Arol_62
24-02-2008, 09:01
Ogrzewanie za pomoca konwektorow nie wydaje mi sie dobrym rozwiazaniem.Energia elektryczna osiagnie niebawem cene jaka panuje w Uni europejskiej.Jak juz chcesz ogrzewac elektrycznie to piece akumulacyjne i taryfa nocna.Kosztuje wiecej ale ogrzewanie eksploatujesz wiele lat.I te moce tych konwektorow tez sa jakies male.

gawel
24-02-2008, 09:23
Mam dom ogrzewany elektrycznie i jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania (po 5 sezonach grzewczych).

gawel jeżeli można spytać to ile płacisz miesięcznie za energię? Jdziesz na jednej czy 2 tarfyach. Bo tak wam powiem ze te 7 kW to oś dziwnie mało na taki domek.

mam taryfę g-12 za samo ogrzewanie od 300-450 zł/msc mam konwektory reszta na prv :wink:

yaneq
12-03-2008, 11:25
Mam dom ogrzewany elektrycznie i jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania (po 5 sezonach grzewczych).

gawel jeżeli można spytać to ile płacisz miesięcznie za energię? Jdziesz na jednej czy 2 tarfyach. Bo tak wam powiem ze te 7 kW to oś dziwnie mało na taki domek.

mam taryfę g-12 za samo ogrzewanie od 300-450 zł/msc mam konwektory reszta na prv :wink:

gawel jesli dobrze zrozumielem to taryfa g-12 jest tzw podwojna taryfa ? na dzien i noc? nie wiedzialem ze mozna tylko ogrzewanie podlaczyc do tej taryfy. A jak z reszta ? Jakie lepsze rozwiazanie jest mozliwe ?
Mowiac o konwektorach miales je na mysli czy tez ogrzewacze akumulacyjne ?
Konwektory nie sa bardzo ekonomiczne.

gawel
12-03-2008, 13:24
gawel jesli dobrze zrozumielem to taryfa g-12 jest tzw podwojna taryfa ? na dzien i noc? nie wiedzialem ze mozna tylko ogrzewanie podlaczyc do tej taryfy. A jak z reszta ? Jakie lepsze rozwiazanie jest mozliwe ?
Mowiac o konwektorach miales je na mysli czy tez ogrzewacze akumulacyjne ?
Konwektory nie sa bardzo ekonomiczne.

Tak licznik z 2 taryfowy nocna i dzienna. Licznik jest do calej instalacji oczywiście. sterowanie oddzielne zegarem dodatkowym na tablicy rozdzielczej mam tylko obwody grzejne (wydzielone). Nie posiadam ogrzewaczy akumulacyjnych, choc pierwotnie planowałem. Obliczyłem ze wymiana konwektorów na te wlasnie ogrzewacze zwróciłaby mi sie po 10 latach. Wiec na razie zostaje przy obecnym rozwiazaniu gdyz jest ono ekonomiczne. Widziałem fajne ogrzewacze typu "duoheat" http://www.eko-instal.pl/php/jpg/techniczne/duoheat_katalog.pdf :wink: Konwektory nie są drogie w moim przypadku w eksploatacji.

yaneq
12-03-2008, 14:00
gawel jesli dobrze zrozumielem to taryfa g-12 jest tzw podwojna taryfa ? na dzien i noc? nie wiedzialem ze mozna tylko ogrzewanie podlaczyc do tej taryfy. A jak z reszta ? Jakie lepsze rozwiazanie jest mozliwe ?
Mowiac o konwektorach miales je na mysli czy tez ogrzewacze akumulacyjne ?
Konwektory nie sa bardzo ekonomiczne.

Tak licznik z 2 taryfowy nocna i dzienna. Licznik jest do calej instalacji oczywiście. sterowanie oddzielne zegarem dodatkowym na tablicy rozdzielczej mam tylko obwody grzejne (wydzielone). Nie posiadam ogrzewaczy akumulacyjnych, choc pierwotnie planowałem. Obliczyłem ze wymiana konwektorów na te wlasnie ogrzewacze zwróciłaby mi sie po 10 latach. Wiec na razie zostaje przy obecnym rozwiazaniu gdyz jest ono ekonomiczne. Widziałem fajne ogrzewacze typu "duoheat" http://www.eko-instal.pl/php/jpg/techniczne/duoheat_katalog.pdf :wink: Konwektory nie są drogie w moim przypadku w eksploatacji.

Dziekuje gawel :D Wszystko jasne.Bardzo ciekawy jest ten link z duoheat . Jak widze jest to wlasciwie dawny piec akumulacyjny (ciezki !)
o zmienionej konstrukcji i sterowaniu. Pod wzgledem technicznym napewno dopracowana konstrukcja bo pochodzi od DIMPLEXA . Ciekawe jakie sa ceny tych piecykow ? zapewne wysokie ? Ale z pewnoscia rzecz warta przemyslenia nawet jesli amortyzacja zwroci sie po 10 latach . Lepsze to niz np pompa ciepla.Ciekawe by bylo tutaj porownanie efektywnosci czy sprawnosci obydwu systemow.

Jacek1204
13-03-2008, 10:21
Ja mam ofertę z krakowskiej firmy Inproel, piece aku AEG na dół domku -
2 szt, na górę proponują też aku lub dobre konwektorki. Łazienki - matka +
ogrzewacz promiennikowy.

Zastanawiam się obecnie.

renjul
13-03-2008, 17:28
Mam dom ogrzewany elektrycznie i jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania (po 5 sezonach grzewczych).

gawel jeżeli można spytać to ile płacisz miesięcznie za energię? Jdziesz na jednej czy 2 tarfyach. Bo tak wam powiem ze te 7 kW to oś dziwnie mało na taki domek.

mam taryfę g-12 za samo ogrzewanie od 300-450 zł/msc mam konwektory reszta na prv :wink:
Gaweł, a jak to zrobic żeby konwektorami ogrzewac tylko w drugiej taryfie?

1950
13-03-2008, 18:55
Witam wszystkich.

Mam zamiar budować domek w tym roku a jeśli sie nie uda to na początku nastepnego [myślę, jednak, że do czerwca uda mi się uporać ze wszystkim i zacznę budowę]. Domek malutki 90m2 http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m435790cf45e2f i zastanawiam się nad C.O.. Znalazłem ciekawą ofertę [ależ to subiektywne zdanie ;)] ogrzewania elektrycznego http://najtanszeogrzewanie.pl/index3.html i myślę o instalacji takiego ogrzewania plus kolektor słoneczny na ciepłą wodę.

według informacji uzyskanej od tej firmy cytuję

1 - Wiatrołap 2.9 - 1x325W

2 - Hol 6.5 - 1x325W

3 - Kuchnia 9.1 - 1x325W

4 - Salon 17.2 - 2x625 W

5 - Pokój 9.2 - 1x325W

6 - Kotłownia 3.1 - nie potrzebna jest kotłownia - można przeznaczyć pomieszczenie na inne cele - 1x325W

7 - Łazienka 2.8 - 1x325W

8 - Schody 3.0 - tutaj wogóle bym nie montował ogrzewania, tylko w górnym holu do którego prowadzą schody.



PODDASZE 35.9 (50.9)

nazwa ogółem podłogi

1- Hol 5.2 (5.2) - 1x325W

2- Pokój 7.7 (11.4) - 1x325W

3 - Pokój 10.4 (15.5) - 1x650W

4 - Pokój 8.7 (12.6) - 1x325W

5- Łazienka 3.9 (6.2) - 1x650 W



RAZEM:

- 4szt x 650W - 2,6kW

- 9szt. x 325W - 2,92 kW

MOC CAŁKOWITA NA DOM: 5,52kW (5520Watt)

Koszty instalacji:

- panele - 7038,50 + 22%VAT = 8586,98zł z VAT



Oszczędzam na kosztach instalacji i to dużo... [znajomy elektryk;)] dlatego przy takim rozwiązaniu na pewno dojdzie kolektor albo nawet dwa...

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Może lepiej pozostać przy gazie? Jeśli tak to jaką instalacje radzicie? Jaki piec, moc, grzejniki itp.

Dodam tylko, że na razie jest nas tylko dwoje i od poniedziałku do piątku nie ma nas prawie w domu [ja pracuję od 9-17 narzeczona od 10-18], a w weekendy studia zaoczne no i moja dodatkowa praca :]. W przyszłości planujemy dwójkę dzieci i tyle :)

Ceny gazu stale rosną... prądu również, tyle, że pra się nie skończy... gaz tak...
Szczególnie ważna była by dla mnie informacja osób, które mają juz takie panele, choć wiem, że to graniczy z cudem ^^

pozdrawiam i z góry dziękuję, za rady
Piotrek

jeżeli Twój dom ma straty rzędu 7 kW przy temperaturze pomieszczeń równej 20 C wewnątrz i -20 C na zewnątrz,
to dokładnie tyle trzeba energii żeby utrzymać temperaturę pomieszczeń na danym poziomie,

i nic nie pomogą tutaj cudowne panele i różne inne gadżety, :-?

a cena 1 kW z energii elektrycznej jest najwyższa, :roll:

gawel
14-03-2008, 07:10
Mam dom ogrzewany elektrycznie i jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania (po 5 sezonach grzewczych).

gawel jeżeli można spytać to ile płacisz miesięcznie za energię? Jdziesz na jednej czy 2 tarfyach. Bo tak wam powiem ze te 7 kW to oś dziwnie mało na taki domek.

mam taryfę g-12 za samo ogrzewanie od 300-450 zł/msc mam konwektory reszta na prv :wink:
Gaweł, a jak to zrobic żeby konwektorami ogrzewac tylko w drugiej taryfie?

To nie jest tak do końca i samymi konwektorami grzac na 2 taryfie się nie da żeby mieć jednocześnie komfort cieplny i niski rachunek :( , ale i nie oto chodzi :wink: . W taryfie G12 masz 10 godzin liczonych po taryfie nocnej i 14 po taryfie dziennej. Chodzi o to żeby zmienic proporcję zuzycia do minimum 50/50 w obu taryfach wtedy ogrzewanie taryfą G-12 staje sie opłacalne. Na niekorzyść tej proporcji wpływa normalne uzytkowanie energi dla potrzeb gospodarstwa domowego (przeciez nie mozna wszystkiego robić po 22.00 jak równiez w moim przypadku to że właczam bojler równiez na taryfie dziennej 4 godziny na dobe (bo mam 100 litrowy).
Mam zegar sterujący obwodami konwektorów na tablicy rozdzielczej i jest ustawiony nastepująco:
ogrzewanie włączone od 22.00 do 10.00 i od 13 do 20.00. Co to daje w praktyce??? A daje :wink: ogrzewanie działa przez 10 godzin w taryfie nocnej i 9 godzin w taryfie dziennej a przez 5 godzin wcale nie działa. Jak łatwo zauwazyć :roll: ogrzewanie wyłącza sie na 3 h przed 13.00 i 2h przed 22.00. Nie powoduje to odczuwalnego obnizenia temperatury (z 22st C do max 20 ale to w mrozy) a "podgonienie" do wyzszej temperatury nastepuje juz w taryfie nocnej. I to mniej wiecej tak wyglada. Proporcja zuzycia NT do WT wynosi 52/48 czyli niezła :wink:
Oczywiscie probowalem obnizac temperature w dzien podczas niobecnosci i obnizac na noc ale to nieporozumienie bylo zimno a zuzycie to samo :cry: Tak jest dobrze. ZA taryfa nocna przemawia to jeszcze, że najwieksze spadki tem sa zawsze w nocy i wtedy mozna ogrzewanie z czystym sumieniem podkrecic.