PDA

Zobacz pełną wersję : systen nawadniania z oczyszczalni????????????



panterka-23
22-02-2008, 11:38
Witam serdecznie
Mam takie pytanie czy jest możliwe coś takiego. Do szamba jest podpieta oczyszczalnia sciekow i zniej idzie woda ktora nawadnia ogrod.

hanka55
22-02-2008, 15:02
MOżliwe - pomysł GENIALNY!
"Czy woda opuszczająca oczyszczalnię ścieków może być wykorzystana?
Woda opuszczająca oczyszczalnię ścieków powinna być ostatecznie oddana do środowiska naturalnego i nie nadaje się do większości zastosowań gospodarczych. Typowym zastosowaniem wody opuszczającej oczyszczalnię jest nawodnienie ogrodu. Wody tej absolutnie nie można zawracać do budynku."
Reszta tu: http://www.ecomotyl.pl/pomoc/faq

zygmor
05-03-2008, 11:41
Ja bym dla bezpieczeństwa roślin skierował tę wodę do oczka z rybkami, i stamtąd dopiero do systemu podlewania.

Trociu
05-03-2008, 12:53
Ja bym dla bezpieczeństwa roślin skierował tę wodę do oczka z rybkami, i stamtąd dopiero do systemu podlewania.
A co na to rybki, jeżeli bezpośrednio dla roślin się nie nadaje?

Chyba że masz na myśli przelewanie roślinek zbyt dużą ilością wody.

bluszczyk
06-03-2008, 14:40
Witam serdecznie
Mam takie pytanie czy jest możliwe coś takiego. Do szamba jest podpieta oczyszczalnia sciekow i zniej idzie woda ktora nawadnia ogrod.

Nie bardzo kumam, o co tu chodzi. Może coś więcej napiszesz na temat tej oczyszczalni.
Albo to jest szambo, albo oczyszczalnia. Jeżeli ścieki z tego szamba są odprowadzane bez wstępnego uzdatniania drenażem, to nie mówimy o oczyszczali. Oczyszczalnia to cały system. Czyli zbiornik z filtrem + bakterie oraz system drenażowy. W tym systemie drenażowym następuje dalsze doczyszczenie ścieków przez bakterie tlenowe. Dopiero po tym procesie można mówić, że ścieki są oczyszczone i takie coś można oddawać do środowiska.
Pominięcie tego procesu jest normalnym wylewanie ścieków pozbawionych grubszych elementów na własną posesję. 8) :wink:

zygmor
07-03-2008, 09:08
Można dla bezpieczeństwa zanim woda trafi do rybek przetrzymać ją kilka dni w oczku z rzęsą wodną. To bardzo prosta oczyszcxzalnia, tylko rzęsę trzeba regularnie ograniczać we wzroście i wyrzucać na kompost.