PDA

Zobacz pełną wersję : Remont wiatraka koźlaka



koncertour
22-02-2008, 22:50
Czy ktoś remontował wiatrak?
Kupiłam zabudowania młynarskie tzn. dom, oborę i wiatrak.
Wiatrak jest w niezłym stanie.wymaga zmiany odeskowania i poszycia dachowego. Obecnie jest blacha, musi być gont drewniany. Co sądzicie o trzcinie na dachy budynków murowanych?
To wszystko jest w uroczym miejscu na działce 3 ha pagórkowatej.Od wiosny zaczynam remont i właśnie zacznę od dachów i zwalenia stropu glinianego w domku mieszkalnym ca 160m2. Niestety na oborze dach się zawalił, trzeba dach robić od nowa. Zastanawiam sie tez na gontem, ale to straszny ciężar.
Chcę to zaadoptować na agroturystykę , bo okolica ciekawa pelna jezior. Dzięki za rady ewka

tomek1950
22-02-2008, 23:58
Może zamiast gontów wiór osikowy? Zajrzyj do dziennika Gagaty. Są tam zdjęcia.

DPS
23-02-2008, 07:53
Zapraszam Cię do grup budujących, jest tam wątek właśnie agroturystyczny, możesz pytać i dowiesz się wielu ciekawych rzeczy. Spotkasz tam mnie (prowadzę agro już kilka lat), Gagatę, która właśnie kończy remont gospodarstwa z przeznaczeniem na agroturystykę, Komtura, który służy wieloma radami na temat starych chałup i jeszcze paru entuzjastów wsi. :D
Link do wątku jest w mojej stopce. 8)
A kupno wiatraka - rewelacja! Będzie na pewno piękne, klimatyczne gospodarstwo. Możesz wrzucić jakieś fotki? :D

koncertour
23-02-2008, 15:50
Nie podejrzewam że w Wielkopolsce był stosowany gont osikowy. Przejrzałam wypowiedzi Gagaty, bardzo ciekawe. Gont na wiatrak, oczywiście, ale na dom i oborę nie wiem, raczej trzcina chociaż bardzo droga ewka

DPS
23-02-2008, 16:03
Bo też u Gagaty to nie gont, tylko wiór osikowy, lżejszy i tańszy niż gont, a nie gorszy. Widziałam na żywo, super sprawa. :D
Oczywiście strzecha jest świetna, choć podobno bardzo droga. :roll:

koncertour
23-02-2008, 16:10
Ciekawe ile kosztuje m2 położenia tego wióru osikowego i kto to robi? to będzie cenna informacja

marekmarian
22-03-2008, 20:11
Ciekawe ile kosztuje m2 położenia tego wióru osikowego i kto to robi? to będzie cenna informacja

i ja się chętnie dowiem, bo szukam... widziałem oferty po 70 pln/m2 robocizna+materiał ale to jedyna cena jaką znam. ktoś z Podlasia.

Jestem na etapie decydowania się na wiór lub ostatecznie gont ale waham się, również dlatego że chcę mieć pionowe deski doprowadzone do dachu jako elewacja półpiętra. przy parterze obłożonym w 70% kamieniem (poziomymi ala cegła układami) to może wyjść taki przekładaniec. Jeśli ktoś z Was ma jakieś linki do rozwiązań wiór+drewno+kamień (mniej więcej w równych proporcjach) to prosze gorąco o takie info....