PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonawcy i producenci - k?cik pomocy, co wy na to ?



dobrzykowice
29-08-2003, 10:13
od początku mojego pobytu na forum w wątkach w mniej lub bardziej zawoalowny sposób przewijają się producenci i wykonawcy. Ich wypowiedzi są bardzo często tendencyjne i nachalne ale czasami zdarza sie też że przedstawiciel niekoniecznie chce wcisnąc swój produkt i tanio zareklamować sie na forum a jedynie podzielić sie wiedzą i doświadczeniem. Moim zdaniem nie powinniśmy tego żródla informacji odrzucac, bo może ono w bardzo wielu przapadkach nam pomóc i ustrzec od bledów. Dobrym pomyslem jest stworzenie osobnego katalogu w którym na z góry określonych przez redakcję zasadach mogliby tacy przedstawiciele udzielać fachowych porad. Wedlug mnie tacy przedstawiciele powinni zostać anonimowi i miec nicki typu Pompa Ciepla albo Okna PCV i dopiero na wyrazne życzenie danej osoby juz poza forum podac dokladniejsz dane na swój temat. Duzo tutaj zależy od samego Muratora, który poza samą okceptacją i ustaleniem regul powinien o takiej mozliwości kontaktu z potencjalnymi klientami poinformować producentów.

proszę o uwagi na temat mojego pomyslu (najlepiej krytyczne :))

mbz
29-08-2003, 11:08
Przychylam sie do twojego pomyslu. Internet, a w szczegolnosci forum dyskusyjne pozwala w szybki sposob dotrzec do wielu wiadomosci. Nie wszystkie firmy niestety maja strony internetowe i nie moga udzielac porad, itp. Na pewno taka anonimowa mozliwosc bylaby z korzyscia i dla tych specjalistow, bo mieliby lepszy kontakt z klientem i jego problemami.

tgb
29-08-2003, 11:48
Może to nie jest zły pomysł - , ale czy to nie jest nadmierne mnożenie bytów?
Tak naprawdę, to producenci/wykonawcy, którzy chcą się swoją wiedzą podzielić mogą to robić w Wymianie doświadczeń - oczywiście "z otwartą przyłbicą" (kiedyś pojawili się na Forum ludzie z Aereco).
Sprawy bardziej "handlowe" można publikować w Ogłoszeniach drobnych.

Z drugiej strony jak ktoś chce ukryć kim naprawdę jest to i tak będzie to mógł zrobić...

W sumie chyba nie jest to potrzebne (moim zdaniem rzecz jasna :D )

Tomek

dobrzykowice
29-08-2003, 12:27
Może to nie jest zły pomysł - , ale czy to nie jest nadmierne mnożenie bytów?
Tak naprawdę, to producenci/wykonawcy, którzy chcą się swoją wiedzą podzielić mogą to robić w Wymianie doświadczeń - oczywiście "z otwartą przyłbicą" (kiedyś pojawili się na Forum ludzie z Aereco).
Sprawy bardziej "handlowe" można publikować w Ogłoszeniach drobnych.

Z drugiej strony jak ktoś chce ukryć kim naprawdę jest to i tak będzie to mógł zrobić...

W sumie chyba nie jest to potrzebne (moim zdaniem rzecz jasna :D )

Tomek
obecnie jest to robione trochę po partyzancku i najczęsciej forumowicze bardzo podejrzliwie odnoszą się do takich wypowiedzi. Poza tym teraz masz znikoma szansę na uzyskanie odpowiedzi od producenta. Oni muszą się dowiedzieć że tak szansa jest/bedzie i tutaj oczekiwalbym pomocy Muratora

tgb
29-08-2003, 12:51
dobrzykowice, masz rację. Jako miejsce usystematyzowanych wymiany informacji pomiędzy producentami a inwestorami to może mieć sens. Na pewno ułatwia znalezienie postów związanych z konkretnym producentem.
Boję się tylko "uhandlowienia" forum :( ...

Tomek

dobrzykowice
29-08-2003, 13:57
istnieje takie niebezpieczeństwo dlatego tak ważne jest ustalenie jasnych regul i zasad wypowiedzi. Poza tym Murator móglby wybrać paru moderatorów do kontrolowanie tego i innych wątków. te osoby w razie jakby co moglyby natychmiast interweniować. Czasami mam wrażenie że to forum zostalo trochę puszczone samopas.....albo Murator jest tak dyskretny że go nie widać :)

trol
07-09-2003, 10:24
Popieram pomysł stworzenia oddzielnego miejsca na polecane adresy, kontakty. Sam dostałem rozsądny kontakt na ekipę , która sprawdziła się na mojej budowie. Kiedyś na Forum założyłem wątek kontaktów w mazowieckim, ale jakoś samoistnie upadł. Może przy pomocy redakcji będzie lepiej i trwalej.

dobrzykowice
11-09-2003, 12:35
stuk, stuk, halo jest tam kto ? Dajcie chociaż odpowiedź typu tak albo nie ....