PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktos kiedy? co? mazerowa?? Czy to trudne?



Munch
29-08-2003, 11:36
jak w temacie.

HenoK
01-09-2003, 13:35
A co chcesz mazerować ?
Wiele lat temu coś takiego pomagałem robić swemu ojcu, ale niewiele szczegółów z tego pamiętam.

Munch
01-09-2003, 13:54
jak w temacie.

HenoK
01-09-2003, 14:57
Chyba jednak, nie będę potrafił Ci pomóc. Potałem co chcesz mazerować, bo mazerowanie to także "obróbka wykańczająca przedmiotów metalowych przez wykonywanie skrobakiem na ich powierzchni rysek tworzących wzór, np. szachownicę".

helism
01-09-2003, 21:36
HenoK
Munch Ci odpowiedział w temacie swojego postu :) .
Munch
Nie wiem czy zauważyłeś, że tutaj przeważnie zwraca się uwagę na temat wątku, a posty po prostu są kontynuacją tego tematu. Nikt nawet nie zauważa, że jest coś takiego jak temat postu. To przyzwyczajenie - na starym forum tego nie było :wink:

HenoK
01-09-2003, 21:54
HenoK
Munch Ci odpowiedział w temacie swojego postu :) .
Munch
Nie wiem czy zauważyłeś, że tutaj przeważnie zwraca się uwagę na temat wątku, a posty po prostu są kontynuacją tego tematu. Nikt nawet nie zauważa, że jest coś takiego jak temat postu. To przyzwyczajenie - na starym forum tego nie było :wink:
helsim, Ja jednak przeczytałem temat postu. Sęk w tym, ze słowo mazerowanie ma dwa znaczenia :
1. obróbka wykańczająca przedmiotów metalowych przez wykonywanie skrobakiem na ich powierzchni rysek tworzących wzór, np. szachownicę,
2. słojowanie, technika zdobienia polegająca na malowaniu imitacji naturalnych słojów drewna (mazer).
Munch pewnie być może o tym nie wiedział. Dlatego zadałem to dodatkowe pytanie ?
Czy nadal uważasz, że moja poprzednia wypowiedź świadczyła o niezrozumieniu odpowiedzi Muncha ?
O ile mazerowanie w pierwszym znaczeniu stasuje się dosyć powszechnie, to technika mazerowania w drugim znaczeniu jest już prawie na wymarciu - zastąpiły go różnego rodzaju nadruki.
Z ciekawości, czy ktoś spotkał się z tą techniką ?

Munch
02-09-2003, 06:59
Używam Maser Boy-a do słojowania. Sprzęt do mazerowania znalazłem na stronie www.oikos.pl w dziale "narzędzia" i tam go kupiłem - bardzo fajna zabawka. Naprawdę ładnie to wychodzi. Pozdrawiam.

Metal
02-09-2003, 08:47
HenoK,
w temacie drugiego postu (nie wątku) jest odpowiedź na Twoje pytanie, która brzmi:"Szafę z płyty paździeżowej pokrytej laminatem." I o tym pisał/a helism.

HenoK
02-09-2003, 11:29
HenoK,
w temacie drugiego postu (nie wątku) jest odpowiedź na Twoje pytanie, która brzmi:"Szafę z płyty paździeżowej pokrytej laminatem." I o tym pisał/a helism.
Jeżeli byś uważnie przeczytał mój poprzedni post w tym wątku, to zrozumiałbyś, że temat tego postu też dostrzegłem i jego treści dotyczyła moja odpowiedź.
Okazuje się jednak, że technikę mazerowania stosuje się nadal. Oto przykład wyrobu, zdobionego tą techniką, produkowanego przez http://www.stolarnia-jf.bt.pl/image/005.jpg :
http://www.stolarnia-jf.bt.pl/photo/tu101.jpg

Metal
02-09-2003, 13:55
Sorrki HenoK, teraz zatrybiłem. Helism mnie trochę zmylił.

Fajny przykład mazerowania.

helism
02-09-2003, 18:39
Sorki. Chyba niedokładnie zrozumiałam Twoją odpowiedź Henok :oops: