PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań przed tynkowaniem



bisia
24-02-2008, 14:31
Przymierzamy się do tynkowania, w związku z czym mam klika pytan:
1. Czy tynk strukturalny kładzie się zamiast tynku cem-wap, czy najpierw zwykły, a na to strukturalny?
2. Czy tynkuje się sufit, na którym ma być potem sufit podwieszany z płyt k-g?Czy może wystarczy tylko obrzutka?
3. Ponoć pod kafelki nie robi się tynku, tylko obrzutkę. Jeśli chcę mieć w łazience część ścian w kafelkach a część pomalowaną (z tynkiem), to najpierw kafelki, a potem na resztę ścian tynki czy na odwrót?
4. Czy jeśli chcę mieć na całej ścianie szafę czy regał z ksiązkami, to czy tę ścianę opłaca się tynkować?

pozdr.
B.

pismag
24-02-2008, 17:07
1. Czy tynk strukturalny kładzie się zamiast tynku cem-wap, czy najpierw zwykły, a na to strukturalny?
Najpierw cem-wap, którym się wyrównuje nierówności ścian a potem strukturalny, którym się kładzie zwykle cienką warstwę.


Czy tynkuje się sufit, na którym ma być potem sufit podwieszany z płyt k-g?Czy może wystarczy tylko obrzutka?
Na sufit wystarczy obrzutka a nawet bez.


Ponoć pod kafelki nie robi się tynku, tylko obrzutkę. Jeśli chcę mieć w łazience część ścian w kafelkach a część pomalowaną (z tynkiem), to najpierw kafelki, a potem na resztę ścian tynki czy na odwrót?
Najlepiej zrobić całą łazienkę w tynku cem-wap. ,, na ostro" a potem płytki i na pozostała część gładź

.

Czy jeśli chcę mieć na całej ścianie szafę czy regał z ksiązkami, to czy tę ścianę opłaca się tynkować?
Opłaca się, bo być może w przyszłości przyjdzie komuś pomysł na przemeblowanie.