PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma ściany - HELP :)



boguslawskia
24-02-2008, 18:19
Poproszę Was o pomoc,
Przeczytałem Forum i ...

Do wyboru:
1. Folia.
Dorken lub Gutta
Grubość minimum 0,4mm.
Kładzie się pomiędzy dwie warstwy zaprawy.
Chociaż w muratorze ostatnio były zdjęcia folii kładzionej na "masę bitumiczną".

2. Papa.
Na osnowie szklanej lub SBS.
Kładzie się podwójnie, smarując np: izoplastem.

Jak najlepiej to zrobić:
1. Izolacja Izoplast.
2. Folia - 0,4mm.
3. Warstwa zaprawy.
4. Warstwa cegieł.
5. Izolacja zipolast.
6. Druga warstwa folii - 0,4mm.
7. Zaprawa.
8. Sciana z BK.

lub
1. Izolacja Izoplast.
2. Folia - 0,4mm lub 1,2mm.
2. Warstwa zaprawy.
3. Warstwa cegieł.
4. Zaprawa.
5. Sciana z BK.

lub
1. Papa 1 warstwa na izoplaście - grubość 5mm.
2. Warstwa zaprawy.
3. Warstwa cegieł.
4. Zaprawa.
5. Sciana z BK.

lub
1. Papa 2 warstwy na izoplaście - grubość łączna 10mm
2. Warstwa zaprawy.
3. Warstwa cegieł.
4. Zaprawa.
5. Sciana z BK.

Dzięki za rady. Temat jest pilny.

bimbelt
24-02-2008, 18:49
Moim zdaniem kazdy wymieniony sposob jest dobry. Wazne, zeby bylo wykonane dokladnie. Ja osobiscie dalem pape, bo to sprawdzony tradycyjny material. Moze troche drozej niz folia, ale za duzo sie na tym nie zaoszczedzi.

Szarbia
24-02-2008, 19:47
Z kolei moim zdaniem lepiej przeczytac dokladnie ten temat:

http://forum.muratordom.pl/mostki-termiczne-na-styku-sciana-fundament,t94612.htm

romek163
24-02-2008, 22:12
podbijam pytanie,w tym linku nie ma odpowiedz na pytanie kolegi, a sam jestem zainteresowany tym problemem.

irysy
09-03-2008, 19:48
U nas w tym tygodniu zaczynają stawiać ściany więc musieliśmy podjąć decyzję z czego wykonać izolację poziomą na ścianie fundamentowej. Postanowiliśmy, że trochę przedobrzymy i przedrożymy i damy dwie warstwy papy termozgrzewalnej i na to dodatkowo pasek folii o grubości 1mm. Murarz jak to usłyszał to zrobił wielkie oczy i stwierdził, że trochę przesadzamy z Ta zapobiegliwością

Sasha
09-03-2008, 20:01
U nas w tym tygodniu zaczynają stawiać ściany więc musieliśmy podjąć decyzję z czego wykonać izolację poziomą na ścianie fundamentowej. Postanowiliśmy, że trochę przedobrzymy i przedrożymy i damy dwie warstwy papy termozgrzewalnej i na to dodatkowo pasek folii o grubości 1mm. Murarz jak to usłyszał to zrobił wielkie oczy i stwierdził, że trochę przesadzamy z Ta zapobiegliwością

olej to co mówi murarz i zrób tak abyś był spokojny

Edit:

Wg mnie podczas budowy trzeba przypilnować 2 ważnych rzeczy
1. szeroko rozumiana izolacja przeciwwilgociowa
2. Ocieplenie

Resztę da się jakoś wyprostować :)

neeoo
09-03-2008, 20:06
Uważam, że aktualnie nie ma lepszego środka na rynku jak PCI Pecimor 2N - do wszelkiego typu uszczelnien po szczegóły zapraszam tu:
http://www.basf-cc.pl/NR/rdonlyres/68FA797E-2655-4C2D-BA2E-D4860C5178BA/72120/312Pecimor2N1.pdf

Szarbia
10-03-2008, 21:13
podbijam pytanie,w tym linku nie ma odpowiedz na pytanie kolegi, a sam jestem zainteresowany tym problemem.

Mylisz sie. Tego typu pustaki oprocz izolacji cieplnej pelnoa wlasnie funkcje izolacji przeciwwilgociowej.