PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C130 ESTETYCZNY



oleniek
24-02-2008, 19:20
witam czy jest ktoś?
szukam zdjęć domku, może opinii użytkownika, no i jakie zmiany mozna było wprowadzić?

oleniek
24-02-2008, 19:37
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=351&IdKolekcji= czyli ten domek :lol:

kama33
02-04-2010, 22:16
Czy ktoś wybudował, buduje lub zamierza budować dom wg projektu C 130 estetyczny? Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i rady :)
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=351&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=8

kama33
06-04-2010, 21:46
To może proszę bardziej doświadczonych budujących o opinie, a zwłaszcza minusy tego projektu :) Dla mnie minusem jest brak okna w łazience i brak przejscia do garażu.

bagusia
06-04-2010, 22:04
To może proszę bardziej doświadczonych budujących o opinie, a zwłaszcza minusy tego projektu :) Dla mnie minusem jest brak okna w łazience i brak przejscia do garażu.

Brak przejścia do garażu nie traktowałabym jako minus. Niektórzy specjalnie nie chcą mieć połączenia garażu z domem z uwagi na spaliny. Jeśli masz działkę z wjazdem od północy to projekt wydaje się ciekawy i praktyczny. Minus- brak okna w łazience, ale tak pomyślałam, ze gdyby delikatnie powiększyć łazienkę kosztem pokoju 8 to i okna by się znalazło :)

kama33
06-04-2010, 22:35
Słyszałam o tych spalinach, ale tez słyszałam od innych że sobie nie wyobrażają żeby tego przejscia nie było a smrodu nie maja żadnego :) I komu tu wierzyć? ;)

bagusia
06-04-2010, 23:36
Słyszałam o tych spalinach, ale tez słyszałam od innych że sobie nie wyobrażają żeby tego przejscia nie było a smrodu nie maja żadnego :) I komu tu wierzyć? ;)

Ile osób tyle opinii. Najlepiej przekonać się samemu. Być może to wszystko jest wina izolacji itp jeśli ktoś ma coś źle zrobione to spaliny przenikają do domu i czuć. Jeśli wszystko w porządku to nie czuć:) Mi zawsze mówiono żeby przejścia nie było z uwagi na to, że w razie jakiejkolwiek awarii (myśląc o np kotłowni z garażem) jest mniejsze prawdopodobieństwo zaczadzenia się. Wiadomo, czarnego scenariusza nie powinniśmy pisać, ale to są maszyny i w razie "W" przez drzwi zawsze szybciej przedostanie się wszystko do domu.
A tak nawiasem mówiąc- ja sama nie wiem czy chce przejście czy też nie. Jeśli domek będzie mi odpowiadał- mam na myśli rozkład pomieszczeń, wielkość i wygląd to taki wybiorę nie zwracając uwagi na przejście. Jeśli będzie to dobrze, jeśli nie, też dobrze :)

bowess
07-04-2010, 09:12
Dodam swoje minusy, choć po dyskusji w wątku o parterówce z 4 sypialniami uważam, że to jeden z lepszych projektów. :)
- Ciemne łazienki (są fajne świetliki tunelowe veluxa).
- Brak doświetlenia części dziennej z trzeciej strony, bo garaż za ścianą (da się przeboleć).
- Koncepcja garażu bez połączenia z domem dyskusyjna. Skoro trzeba wyjść na zewnątrz, to równie dobrze można przejść do osobnego garażu, który można wybudować taniej, a nie w standardzie domu.
- Obecna kotłownia raczej nie na paliwo stałe (pasuje raczej na spiżarnię i kocioł gazowy), do takich celów nadaje się pomieszczenie za garażem. Ale tu znowu zagwozdka - jeżeli piec będzie wymagał obsługi, to beznadziejnie będzie biegać w zimie dookoła domu, żeby coś tam zrobić w kotłowni.
- Do przemyślenia te trzy okna na linii kuchnia-jadalnia.

Na razie tyle. :)

kama33
07-04-2010, 13:46
Ogrzewanie będzie raczej gazowe i piec planujemy za garazem, więc to pomieszczenie gospodarcze zostałoby czymś w rodzaju spizarki :)
Rzeczywiscie myslałam o tym braku okien w salonie i boję sie czy salon nie bedzie przez to za ciemny. Podobnie z dłuuuuuugim korytarzem ;)
W sumie myślałm o przeniesieniu tego pomieszczenia gospodarczego na ścianę przy garażu - zrobić tam mała spizarkę i z niej wejscie do garażu. Powiększyłabym przez to troszkę sień, a kuchnia byłaby pierwsza z lewej strony. Z lewej, bo interesuje mnie lustrzane odbicie C130 :)
I jeszcze przedłużyłabym salon i zarazem garaz do tych słupów na tarasie i dzieki temu miałabym większe pomieszczenie na piec co i reszte na narzędzia ogrodnicze.
Najpierw jednak złożę o warunki zabudowy i zobaczę, czy nie bedę musiała mieć większego kata nachylenia dachu. Ale i tak szukam dalej ;)

bowess
07-04-2010, 14:44
No racja - warunki to podstawa. Może się okaże, że dzieciątka poddasze zajmą. :)

A skoro będzie gaz, to większa elastyczność z kotłownią.

kama33
07-04-2010, 16:11
Jeżeli nie bedę mogła postawić parterowego domu, tzn jezeli wybulą nam tak duzy kąt nachylenia dachu, ze szkoda będzie tej zmarnowanej powierzchni pod dachem, to bedę stawiać dom podobny do BOWESS - 2 sypialnie na dole i 2 na górze :) A może i zaszaleję i będą to 3 sypialnie na dole i 2 na górze ;)