PDA

Zobacz pełną wersję : Miarka w oczach, czyli jak nie dać się oszukać?



Ella
29-08-2003, 12:57
Zaczynamy w tej chwili grodzić działkę, za chwilę budowa na całego, więc zamówiliśmy 30 ton piasku.
Facet przywiózł piasek, zapłaciliśmy za 30 ton, odjechał.
I teraz pytanie: SKĄD mam wiedzieć, że to jest naprawdę 30 ton, a nie np. 15 i że nie zostałam oszukana?!

Czy ktoś mógłby mi podać jakieś wskazówki - np.: na taki typ ciężarówki wchodzi średnio tyle ,a na taki tyle, itd.
No chyba, że jest jakiś inny sposób :o ?

pozdrawiam :)

Piotr Jan
29-08-2003, 13:09
To zależy od typu ciężarówki. Każda ma swoja pojemność. Najlepiej jak to będzie napełniona "z czubkiem". Ale przeważnie oni nie oszukują (najwyżej troszeczkę).

Metal
29-08-2003, 13:37
No Kamazem to 30-stu ton nie przywiozą, a jedynie coś koło 12-stu. 30 ton to już musi być wywrotka na naczepie i musi być widać "czubek" :D . Tak naprawdę to oni sami często nie wiedzą ile przywieźli, bo w piaskowni odmierza się na łyżki ładowarki.

29-08-2003, 14:30
Na "Tatrę" wchodzi 16 ton zgodnie z przepisami i 20 z czubkiem.
A co do odmierzania na łyżki w piaskowni to porządne firmy mają wagę w łyżce i stąd wiedzą ile sypać.

(lukabuka)

Ella
29-08-2003, 22:40
Szukam i szukam tego wątku w Wymianie Doświadczeń..........
.........i znajduję go w końcu w Poradni Psychologicznej :o :lol: !
Czy ja go naprawdę tu założyłam :o , czy sam tu przywędrował?

Mniejsza z tym :lol: - dzięki Wszystkim za cenne podpowiedzi i czekam na ciąg dalszy :) !

Hmmm, a teraz smutna prawda...
Z tego co piszecie wynika, że zostałam jednak okantowana :( :evil: - ciężarówka nazywała się MAN (?) i żadnej naczepy nie miała...
Miałam chyba intuicję, że ten wątek założyłam... :(

I może faktycznie Poradnia Psychologiczna to dobre miejsce... :roll:

ponury63
30-08-2003, 22:11
Tylko cholera człowieka bierze, że zlecając coś innej osobie, musi ją na każdym kroku kontrolować! Gdzie etos rzemieślnika? Ale, ale, czy "wozak" to rzemieślnik ?

Metal
01-09-2003, 07:29
Ella, jeżeli był to duży, czteroosiowy MAN, to może nie tak bradzo Cię oszwabili, bo na taką ciężarówkę napewno wchodzi dużo więcej niż na Tatrę, ale ile - nie wiem



A co do odmierzania na łyżki w piaskowni to porządne firmy mają wagę w łyżce i stąd wiedzą ile sypać.
(lukabuka)

Chyba, że tak. Na to nie wpadłem.

Ella
01-09-2003, 13:45
Metal, dzięki, troszkę mi poprawiłeś humorek...