PDA

Zobacz pełną wersję : działka rolna



rs32
24-02-2008, 23:47
witam wszystkich forumowiczów
chce zakupić działkę pod budowe domu ,działka która mnie interesuje miała status działki rolnej. w tej chwili jest odrolniona i w trakcie podziału , chcę kupic ją na kredyt , i interesuje mnie czy banki udzielają 100% kredytu na zakup czy ktoś ma doświadczenia z tym związane?

Bochuna
25-02-2008, 21:46
Witaj rs32:). Z bankami bywa róznie, w zależności od tego, czy pracownik, który cię obsługuje zna przepisy czy nie. To, że działka jest rolna, nie ma większego znaczenia, ważne jest, czy można się na niej wybudować. Oceni to najlepiej rzeczoznawca, ale możesz to też sprawdzić samodzielnie. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy dla danego terenu są plany zagospodarowania przestrzennego, jeżeli tak, to dowiesz się, czy możliwa jest zabudowa mieszkaniowa. Jeżeli planów nie ma, to trzeba upewnić się, czy możliwe jest ubieganie się o decyzję o warunkach zabudowy. Najlepiej zapytać o to bezpośrednio w urzędzie gminy, ale zapoznaj się też z przepisami, będziesz wiedzieć o czym rozmawiać w banku i jakie dokumenty załatwiać.
Polecam Ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 roku (Dz.U.80 poz. 717). Zajrzyj do art. 61w/w ustawy.
http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html

Moja działka ma status pastwiska i też musiałam długo szukać banku, w którym pracownicy znali się na rzeczy i nie traktowali jej jak gruntu rolnego,no ale się udało:) i mogę powiedzieć że mam własny kawałek ziemi. Życzę powodzenia i cierpliwości :) bo warto.

rs32
26-02-2008, 09:09
Witaj Bochun,bardzo dziękuje za opdowiedz, czy mogłbyś napisać co bank od ciebie wymagał i z jakiego banku skorzystałeś? daj znać na P.W