PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy parapety wewnętrzne?



piotrm74
25-02-2008, 09:14
Kiedy kładliście parapety wewnętrzne, przed tynkami czy po ?
Kto układał Wam parapety, ci co montowali okna, czy tynkarze?

kubek2002
25-02-2008, 09:35
Kiedy kładliście parapety wewnętrzne, przed tynkami czy po ?
Kto układał Wam parapety, ci co montowali okna, czy tynkarze?

Parapety kładłem po tynkach, małe wcięcie w pustaku suporex i montaż zapianowanie wszystko :D . Kładłem sam konglomerat który ważył 45kg :o , fachowcy zaśpiewali 500 za 5 małych i 3 duże parapety :o . Wyszło lepiej jak fachowcą :D

cemik1
25-02-2008, 09:39
Po tynkach.

Krisker
25-02-2008, 09:41
Kiedy kładliście parapety wewnętrzne, przed tynkami czy po ?
Kto układał Wam parapety, ci co montowali okna, czy tynkarze?

Po. Monterzy okien. Zakup parapetów razem z oknami.

adwalk
25-02-2008, 09:43
Po tynkach.
Podkuł i zapiankował pomocnik kafelkarza.

fotograf
25-02-2008, 09:44
Kiedy kładliście parapety wewnętrzne, przed tynkami czy po ?
Kto układał Wam parapety, ci co montowali okna, czy tynkarze?
ja kładłem przed samym malowaniem wnętrz

3241mirek
25-02-2008, 09:48
oczywiście po tynkach. Sam montowałem według wskazuwek jareko i innych forumowiczów

mako5
25-02-2008, 11:52
Kiedy kładliście parapety wewnętrzne, przed tynkami czy po ?
Kto układał Wam parapety, ci co montowali okna, czy tynkarze?

Ja robiłem w następującej kolejności w odrębnych trzech etapach: tynki, okna, parapety wewn. + szpalety.

seblo
25-02-2008, 13:30
+ szpalety.

A co to takiego?

mako5
25-02-2008, 13:40
A co to takiego?

Jeszcze nie doszedłeś do tego etapu? To obróbka otworu okiennego - w tym przypadku tynk w świetle otworu okiennego między narożnikiem a ramą okna. Jak masz okna podczas tynkowania to robisz od razu ale jak nie to tynkuje się bez tego i potem dorabia po wstawieniu okien. U mnie tak było z tym dorabianiem później bo mam okna drewniane.

pablitoo
25-02-2008, 13:47
- ale chyba okien dachowych ...

:D

mako5
25-02-2008, 14:02
- ale chyba okien dachowych ...

Czemu?

jacekp71
25-02-2008, 14:17
no i dobrze jesli montaz przed malowaniem .... znam takich co robili sobie po ;-) bo malarzz sie wczesniej pojawil niz parapetnik !

piotrulex
25-02-2008, 14:21
po tynkach a w trakcie gladzi aby wszystko ladnie obrobic za jednym razem

marmurowe

zewnetrzne bede robic jak beda styropian obciagac siatka i klejem gdyz na razie takiej ostatecznej elewacji robic nie bedziemy - co najwyzej jakis grunt z barwnikiem

retrofood
25-02-2008, 15:14
Kiedy kładliście parapety wewnętrzne, przed tynkami czy po ?
Kto układał Wam parapety, ci co montowali okna, czy tynkarze?

parapety się montuje wtedy, kiedy się ma uskładane pieniądze na parapetówkę...

mako5
25-02-2008, 15:28
parapety się montuje wtedy, kiedy się ma uskładane pieniądze na parapetówkę...

Eeee, goście wiedzą że jesteś spłukany więc cudów nie wymagają :-).

retrofood
25-02-2008, 15:37
Oczywiście, bo nawet stołu nie ma i dlatego kieliszki stoją na parapetach :D

kaczorek.
25-02-2008, 18:41
[quote="retrofood
parapety się montuje wtedy, kiedy się ma uskładane pieniądze na parapetówkę...[/quote]

;)

u mnie parapety bedą montowane w czwartek :)

a tak poważnie u mnie po pracach mokrych tynki, gładzie (już zrobione) a przed malowaniem

czandra
25-02-2008, 19:06
Oczywiście, bo nawet stołu nie ma i dlatego kieliszki stoją na parapetach :D

Dobre :D

U mnie parapety były montowane po oknach, tynkach, a przed szpachlowaniem.

Kris2222
25-02-2008, 19:41
jeżeli parapety sa granitowe to warto założyć przed tynkami ,jeśli jakieś inne to po
tynkach

JacekS
25-02-2008, 19:44
Ja montowałem prapety wraz z montażem okien. Nie jest trudno zabezpieczyć parapet podczas prac tynkarskich.Zaletą tego rozwiązania jest to że tynkarze dokładnie dotną narożniki tynkarskie przy podmurowaniu i nie widać różnicy na tynku mniej się trzeba napracować przy takim montażu parapetu z oknem jak potem doprowadzić miejsce do obsadzenia parapetu po tynkarzach.

Jest jedna zasada pokazujemy ekipie tynkarskiej jak wygaląda okno z zamontowanym parapetem przed tynkiem uczulająć tynkarzy na stan okuć szyb, ram i parapetu.

Parapet ma służyć inwestorowi nie ekipom zero czegokolwiek stawiania na parapecie. Parepet to nie stół.

Po wykonanych pracach sprawdzamy stan w/w przedmiotów i płacimy :D

za Super wykonaną prace

I nie ma postów na forum jak usunąć tynk z szyb okiennych itp
5 minut rozmowy z wykonawcą przed przystąpieniem do pracy napewno uchroni Was od wielu kłopotów

mako5
26-02-2008, 13:05
jeżeli parapety sa granitowe to warto założyć przed tynkami ,jeśli jakieś inne to po
tynkach

Zwłaszcza jak nie masz jeszcze okien....

mako5
26-02-2008, 13:07
Ja montowałem prapety wraz z montażem okien. Nie jest trudno zabezpieczyć parapet podczas prac tynkarskich.Zaletą tego rozwiązania jest to że tynkarze dokładnie dotną narożniki tynkarskie przy podmurowaniu i nie widać różnicy na tynku mniej się trzeba napracować przy takim montażu parapetu z oknem jak potem doprowadzić miejsce do obsadzenia parapetu po tynkarzach.

Pod warunkiem że robisz okna przed tynkami. Ja też montowałem parapety praktycznie równocześnie z oknami, czyli już po tynkach.

seblo
27-02-2008, 07:45
Jeszcze nie doszedłeś do tego etapu? To obróbka otworu okiennego - w tym przypadku tynk w świetle otworu okiennego między narożnikiem a ramą okna. Jak masz okna podczas tynkowania to robisz od razu ale jak nie to tynkuje się bez tego i potem dorabia po wstawieniu okien. U mnie tak było z tym dorabianiem później bo mam okna drewniane.

A to ciekawostka, te regionalne zwroty budowlane, bo u nas (Lubelskie), mówi się na to glify, obrabianie glifów.

mako5
27-02-2008, 10:49
A to ciekawostka, te regionalne zwroty budowlane, bo u nas (Lubelskie), mówi się na to glify, obrabianie glifów.

Hmmm, może to i regionalne. Tak jak i flizy w łazience (zwane przez niektórych płytkami czy glazurą) :-).

78adi
27-02-2008, 14:11
Ja mam troszkę inną sytuację: okna wymienione, ale w związku z równaniem ścian kartongipsami wstrzymałem się z parapetami. Montaż będzie po płytach (ale przed ich malowaniem) - czy dobrze zrobiłem ???

Trociu
27-02-2008, 14:18
Ja mam troszkę inną sytuację: okna wymienione, ale w związku z równaniem ścian kartongipsami wstrzymałem się z parapetami. Montaż będzie po płytach (ale przed ich malowaniem) - czy dobrze zrobiłem ???
Czyli będziesz miał parapety dostawione do plyt? Kwestia gustu. Wiele osób jednak wpuszcza po 1-2cm w mur. Wtedy krawędzie parapetu "wychodzą" z muru.

VIP Jacek
27-02-2008, 16:11
u mnie parapety granitowe wstawiałem przed tynkami.
Wszystko zostało ładnie obrobione.

mako5
28-02-2008, 09:42
u mnie parapety granitowe wstawiałem przed tynkami.
Wszystko zostało ładnie obrobione.

Ale jak rozumiem okna też już miałeś?

mako5
28-02-2008, 09:45
Czyli będziesz miał parapety dostawione do plyt? Kwestia gustu. Wiele osób jednak wpuszcza po 1-2cm w mur. Wtedy krawędzie parapetu "wychodzą" z muru.

Podciąć płytę i wpuścić w nią nieco parapet będzie nawet łatwiej niż podkuć mur. Nic straconego, jeszcze można spokojnie tak zrobić.

VIP Jacek
28-02-2008, 15:23
mako5 napisał:
Ale jak rozumiem okna też już miałeś?

tak, najpierw okna i parapety.

Kris2222
28-02-2008, 19:41
chyba logiczne jest ,że najpierw musi być okno a potem przychodzi do niego parapet
troche dziwne pytanie czy okna miałeś ,
to tak jakby zrobić dach a ścian niema
jeśli masz drewniane okna to wszystko wstawiasz po tynkach

mako5
28-02-2008, 19:51
chyba logiczne jest ,że najpierw musi być okno a potem przychodzi do niego parapet
troche dziwne pytanie czy okna miałeś

To pytanie było aby wyjaśnić sytuację. To co dla Ciebie logiczne i oczywiste dla początkujących budowniczych wcale takie oczywiste być nie musi...