PDA

Zobacz pełną wersję : ile szpachli miedzy regipsami?? help pls



kinski
25-02-2008, 13:45
Witam.

Mam w tej chwili ekipe robiaca poddasze. Prosze o pomoc fachowcow=instalatorow w tym temacie.

Rzecz dotyczy przerwa miedzy regipsami, regispami a sciankami/belkami (poddasze)


1. Poddasze, a w zasadzie skosy zostalo zamkniete na pewnej wysokosci w jaskolkach plytami, plyty pionowe, tzn. scianki z plyty k-g sa polozone bez frezowania, miedzy plyta k-g na scianie, a pionowymi sciankami na calej dlugosci jest pauza 1-1.5 cm - (scianka czyli plyty nia tworzace nie zostaly sfrezowane z jednej strony, wtedy po dostawieniu tej scianki do skosu przerwa bylaby minimalna)

2. Na poddaszu zostaly odsloniete belki, pluty nie sa rowno dociete do belek, sa luki miedzy plyta k-g a belkami ok. do 1.2 cm

3. Plyty zostaly polozone tak, ze miejscami, czasem miedzy plytam sa 1-2 cm szpary.

Powiedziano mi, ze przerwy maja byc, wejdzie na nie siatka i szpachla Uniflott - ta plastyczna. Duzo szpachli wcale nie oznacza pekniec, i w sumie duzo szpachli tej elastycznej nie spowoduje pekniec.

prosze Was o porade, czy tak wlasnie to wyglada?

Cinek23
25-02-2008, 16:32
Trudno trochę to zrozumieć, co napisałeś, jeśli były by jakieś zdjęcia to można by coś więcej powiedzieć. Pocieszające jest jednak to, że chcą użyć uniflottu do szpachlowanie :wink:

kinski
25-02-2008, 19:48
Uniflot + siatka.

Skroce to jesli jest malo czytelne - tam gdzie plyty schodza sie tworzac kat miedzy 2oma powierzchniami sa szczeliny - 1-2 cm. Nie zrobiono frezowania plyty - wtedy moznaby ja dosunac do 2iej. Mieszy plytami na scianie w miejscu gdzie schodza sie 2 normalne plyty - obok siebie - sa tez szpary.

Podobno im wiecej szpachli tym mniej peka wiec nie musze sie przejmowac, w kocnu bedzie uniflott + siatka + 2ukrotne szpachlowanie.

Przejmowac sie i zmieniac te najwieksze szpary przez dosuwanie plyt do siebie czy nie, czy mozna tak zostawic bo faktycznie uniflot+szpachlowanie 2 raz + siatka spowoduja ze bedzie dobrze. Moze jest jakis wykonawca?