PDA

Zobacz pełną wersję : Które Okna PCV: Oknoplast z Krakowa czy M & S?



Jacek66
25-02-2008, 14:33
Witam,
Poszukuję jakiejkolwiek informacji na temat obu producentów okiem PCV. Który jest lepszy i jaka to "półka". Wiem, że oknoplast jest znacznie tańszy od M & S. Ale czy ta różnica (znaczna) w cenie ma przełożenie na jakość czy markę?
Jakiekolwiek info na ten temat będą dokładnie przeczytane.
Pozdrawiam

jacekp71
25-02-2008, 14:46
OKNOPLAST jest znacznie tanszy od M&S ??





edycja dot. poprawy błędu w pisowni producenta ;-)

Jacek66
25-02-2008, 15:12
co mam przyciąć chłopie? Nie rozumiem...

Ziarutek
25-02-2008, 16:18
co mam przyciąć chłopie? Nie rozumiem...

Nie no pojechałeś teraz ostro ... hahahahahahah


W sprawie M&S - mam te okna - Termo - zadowolony jestem, wykonanie, solidnie.
Nie mogę porównać do oknoplastu bo nie robiłem tego przed zakupem. Przedstawiciela M&S miałem pod ręką.

Pozdrawiam

Damro
25-02-2008, 16:46
OKNOPOLAST jest znacznie tanszy od M&S ??

:o :o :o ,chyba trochę zagalopowałeś :lol:

Damro
25-02-2008, 16:48
oj,nie doczytałam "OKNOPOLAST" nie znam,pewno tańszy ale Oknoplast zdecydowanie droższy.

Bezdomna
25-02-2008, 17:43
Mowa o oknoplaście. Ja mam i sobie chwalę.

zukow2
25-02-2008, 18:05
ja zastanawiam się nad M&S lub REHAU.Za cholere nie mogę znaleźć cennika REHAU.poratujcie!!
ma ktoś doświadczenia z oknami REHAU luB M&S???

Damro
25-02-2008, 18:56
ja zastanawiam się nad M&S lub REHAU.Za cholere nie mogę znaleźć cennika REHAU.poratujcie!!
ma ktoś doświadczenia z oknami REHAU luB M&S???
Rehau to okucia,nie znajdziesz cennika.

I.W.
25-02-2008, 19:40
co mam przyciąć chłopie? Nie rozumiem...

Nie no pojechałeś teraz ostro ... hahahahahahah



Pozdrawiam

Kolega jest nowy i nie zauważył że to stopka :wink: jak sądzę.
Ale śmiesznie wyszło

zukow2
25-02-2008, 19:47
ja zastanawiam się nad M&S lub REHAU.Za cholere nie mogę znaleźć cennika REHAU.poratujcie!!
ma ktoś doświadczenia z oknami REHAU luB M&S???
Rehau to okucia,nie znajdziesz cennika.

choroba...tak mi się zdawało.mam w projekcie "okna rehau"i tym się sugerowałem.dzięki :wink:

I.W.
25-02-2008, 19:51
ja zastanawiam się nad M&S lub REHAU.Za cholere nie mogę znaleźć cennika REHAU.poratujcie!!
ma ktoś doświadczenia z oknami REHAU luB M&S???
Rehau to okucia,nie znajdziesz cennika.

choroba...tak mi się zdawało.mam w projekcie "okna rehau"i tym się sugerowałem.dzięki :wink:
A ja mam w projekcie komin schiedla, bloczki ytong, szambo jakiejś tam firmy itp. Żadnego z nich nie zastosowałem. Architekci też musza sobie dorobić wpisując tam konkretne nazwy firm, zawsze jak klient zamówi to jakaś prowizja będzie :wink: .

zukow2
25-02-2008, 19:57
:wink: :D

I.W.
25-02-2008, 20:05
:wink: :D
Tak, tak - przedstawiciele w/w firm ich odwiedzają. Nie wiem jak teraz gdy wszystko schodzi ale i tak warto zwrócić uwagę czy architekt z jakims specjalnym uporem nie lansuje jakiejś koncepcji.

piotruspan
25-02-2008, 20:36
jeżeli chodzi o MS to zaczynam mieć mieszane uczucia.przygoda z ms zaczęla się kilkanascie dni temu(opisałem w wątku szukam dobrych okien-najczęsciej zadawane pytania)jak się zakończy jeszcze nie wiem(czekam na pisemną odpowiedż na reklamacje) ale w tej chwili zaufanie do tej firmy mam mocno nadwerężone.

Damro
25-02-2008, 21:58
jeżeli chodzi o MS to zaczynam mieć mieszane uczucia.przygoda z ms zaczęla się kilkanascie dni temu(opisałem w wątku szukam dobrych okien-najczęsciej zadawane pytania)jak się zakończy jeszcze nie wiem(czekam na pisemną odpowiedż na reklamacje) ale w tej chwili zaufanie do tej firmy mam mocno nadwerężone.
A myślałeś o oknach Jezierskiego?Ja jestem bardzo z nich zadowolona,wyglądają naprawdę o klasę wyższą od wielu firm, które są na rynku.

piotruspan
25-02-2008, 22:06
hm..teraz to myślę w jaki sposób ms doprowadzi do porządku już zamontowane okna.... :-?

jacekp71
25-02-2008, 22:15
A myślałeś o oknach Jezierskiego?Ja jestem bardzo z nich zadowolona,wyglądają naprawdę o klasę wyższą od wielu firm, które są na rynku.

robisz dla Jezierskiego ????
ile razy mowa o tym czy wybrac A czy B, to wyskakujesz z Jezierskim .... ;-);-)

Damro
25-02-2008, 22:24
A myślałeś o oknach Jezierskiego?Ja jestem bardzo z nich zadowolona,wyglądają naprawdę o klasę wyższą od wielu firm, które są na rynku.

robisz dla Jezierskiego ????
ile razy mowa o tym czy wybrac A czy B, to wyskakujesz z Jezierskim .... ;-);-)
Jak już napisałam wielokrotnie że nie,jedynie posiadam już takie w domu u siebie i jestem z nich zadowolona i doradzam szczerze innym aby spojrzeli również na ich ofertę aby m.in. ustrzec przed takimi doradcami jak Ty,gdzie niewiele wiesz na temat a masz najwięcej do powiedzenia :DRównież miałam ten sam problem z wyborem i rozumiem innych.

jacekp71
25-02-2008, 22:29
ale forum wymaga, zeby choc starac sie odpowiadac na temat ;-) prawda ??

nie ma pytania "jakie masz okna w domu", tylko czy wybrac "oknoplast czy m&s", i takiej dyskusji zdaje sie oczekuje autor ....

Damro
25-02-2008, 22:34
Zapytałam,czy by nie rozważył takiej możliwości,ja również zastanawiałam się nad 2 firmami a wybrałam zupełnie inną(tu ukłony do Jareko) i tyle,chciałam tylko innym ułatwić w wyborze.

jacekp71
25-02-2008, 22:44
ach kobiety .... ;-);-)
za to Was kochamy ! ....

Damro
25-02-2008, 22:55
:D :D :D

piotrm74
26-02-2008, 07:32
Ja wybrałem Oknoplast, ale zastanawiam się nad profielem - PLATINUM czy Orion?
O to jest pytanie?

Bezdomna
26-02-2008, 14:46
Myślałam, że oknoplast to tylko veka...

jacekp71
26-02-2008, 20:21
to veka, w roznych ksztaltach ....

Arkady1978
27-02-2008, 10:06
Damro, albo sobie jaja robisz albo nie masz pojęcia o oknach. Jeżeli to pierwsze to po raz kolejny gratuluje poczucia humoru, myślałeś żeby kabareciarzem zostać i np. dostać się do sejmu :). Mówię to w kontekście Twojej wypowiedzi co do profili Rehau. Otóz nie są to okucia, jest to system profili z których robi się okna. Nie można Rehau porównywać z MS bo ten drugi to producent ewentualnie można porównać któregoś z producentów robiących na profilach Rehau np. Peteckiego
A co do tematu wątku. ja osobiście polecam Oknoplast
Profil Orion i Platinum to m.in. dwa profile Veka różniące się miedzy sobą m.in. kształtem, wyglądem
Pozdrawiam

piotrm74
27-02-2008, 12:16
Profil Orion i Platinum to m.in. dwa profile Veka różniące się miedzy sobą m.in. kształtem, wyglądem
Pozdrawiam[/quote]

Wybieram Orion, gdyż..... w profilach Platinum..... nie wiadomo jak zainstalować ..... ,żaluzji, rolety. (Profile bardzo zaokrąglone)

piotrm74

Damro
27-02-2008, 13:08
Damro, albo sobie jaja robisz albo nie masz pojęcia o oknach. Jeżeli to pierwsze to po raz kolejny gratuluje poczucia humoru, myślałeś żeby kabareciarzem zostać i np. dostać się do sejmu :). Mówię to w kontekście Twojej wypowiedzi co do profili Rehau. Otóz nie są to okucia, jest to system profili z których robi się okna. Nie można Rehau porównywać z MS bo ten drugi to producent ewentualnie można porównać któregoś z producentów robiących na profilach Rehau np. Peteckiego
A co do tematu wątku. ja osobiście polecam Oknoplast
Profil Orion i Platinum to m.in. dwa profile Veka różniące się miedzy sobą m.in. kształtem, wyglądem
Pozdrawiam
:lol: :lol: :lol:

Yatza
27-02-2008, 15:34
Witam,
Poszukuję jakiejkolwiek informacji na temat obu producentów okiem PCV. Który jest lepszy i jaka to "półka". Wiem, że oknoplast jest znacznie tańszy od M & S. Ale czy ta różnica (znaczna) w cenie ma przełożenie na jakość czy markę?
Jakiekolwiek info na ten temat będą dokładnie przeczytane.
Pozdrawiam

Mamy Oknoplast w wersji Orion 2x złoty dab, taki nieco zaokrąglony profil. Platinium jest bardziej "okrągło-obły". Wykonanie ok, montaż też ok. Mam wersję Ultra Protect Plus = okucia wk2 + szyba p2. Złoty dąb ładny, nie za jasny, stonowowany. Klamki Huppe złotawe z kluczykiem.
Wybierając przebierałem w ofertach, przekonała mnie jesienna promocja na okna wk_, właśnie te "protect coś tam". Miałem wziąść Dako (mam takie w mieszkaniu i jestem zadowolony), ale ta promocja obniżyła cenę w Oknoplaście poniżej ceny Dako.