PDA

Zobacz pełną wersję : sprzedaż długiej i wąskiej działki



pakodegites
25-02-2008, 14:36
Witam,
mam nadzieję, że to odpowiedni dział na moje pytanie. Otóż zamierzam sprzedać działkę położoną w dość ciekawej okolicy. chcę to zrobić jak najszybciej i oczywiście jak najkorzystniej. wymiary działki to 30mx400m. ze względu na takie wymiary oczywiście chodzi mi po głowie jej podział. myślę że możliwe jest też dogadanie się z właścicielem sąsiedniej działki węższej o ok 5m, podział ich i sprzedaż. jedynym rozwiązaniem umożliwiającym dostęp do wszystkich powstałych działek jest poprowadzenie drogi wzdłuż pierwotnej działki.

oczywiście oba warianty są możliwe. zastanawiam się jedynie czy współdziałanie z sąsiadem jest "warte zachodu" i czy rzeczywiście przyspieszy proces sprzedaży działki na odpowiadających mi warunkach.


z góry dziękuję za odpowiedź i ewentualne uwagi.

katalina
26-02-2008, 11:40
podbijam podbijam...

pakodegites
26-02-2008, 13:10
proszę nie kasztanić tematu :)

tylko ciekawe, kto zapłaci jak ty podbijasz mundralo? :wink:

ania klepka
19-04-2008, 22:41
już dawno mówiły jaskółki że niedobre spółki.
Działka nie jest zła 30x400 łatwo można podzielić, 5 metrów wytyczyć na drogę i zostaje szerokość 25 metrów, tj. idealna szerokość , i mozna podzielić na 10 działek 25x40.
Cała papierologia z łączeniem się z sąsiadem przedłuży tylko czas nawet o pół roku.
Pozdrawiam
Ania

Trociu
20-04-2008, 10:18
już dawno mówiły jaskółki że niedobre spółki.
Działka nie jest zła 30x400 łatwo można podzielić, 5 metrów wytyczyć na drogę i zostaje szerokość 25 metrów, tj. idealna szerokość , i mozna podzielić na 10 działek 25x40.
Cała papierologia z łączeniem się z sąsiadem przedłuży tylko czas nawet o pół roku.
Pozdrawiam
Ania

To jest chyba jedno z lepszych rozwiązań. Dodatkowo możesz ewentualnie pomajstrować tym drugim wymiarem działki mając ich albo więcej albo mniej do sprzedania.

arktyk
21-04-2008, 14:06
Zapłacić klika tysięcy za podział geodecie. potem zostawić sobie jedną z działek, a pozostałe sprzedać. Cóż sytuacja jest bardzo dobra, chciałbym mieć taką. Naturalnie nie warto dogadywać się z sąsiadem - nie ma takiej potrzeby.

Pozdr,