PDA

Zobacz pełną wersję : 70 letni domek do remontu. Wiązanie czy wyburzenie?



Gościu
29-08-2003, 20:04
Witam,
Kupilem chatkę 70 letnią na kamiennym fundamencie z murami, po ktorych przez kilka lat ciekła chyba woda, bo tynk kruszy się w rękach. Domek na ogromny strych, ale więźba wytrzyma jakieś 5, moze 10 lat, to samo dachówka. W domku jest wszystko, brak tylko odpływu.

Prosze o poradę:
1. czy bawić sie w szambo (beton?), czy przydomową oczyszczalnię?
2. Czy warto domek wyburzyć czy ratować jakimś spinaniem i szalunkami?

Bardzo to dla mnie ważne, gdyż z finansami krucho a poza tym domek jest w otulinie parku krajobrazowego i potrzeba na wyburzanie osobnych kwitów itd.
pozdrawiam
f

HenoK
29-08-2003, 22:09
Musisz zlecić opracowanie oceny stanu technicznego. Będzie Ci ona potrzebna zarówno do budowy jak i ewentualnej rozbiórki obiektu.
Dopiero na podstawie tej opinii możesz podjąć jakieś sensowne kroki - ocenić koszt róznych rozwiazań i podjąć właściwą decyzję.
Na odległość nie da się ocenić stanu Twojego budynku.

30-08-2003, 08:01
Jasne. Dzieki.
Orientujesz sie mniej wiecej w koszcie takiej oceny?

Rak
30-08-2003, 08:04
Henryk!
Mam taki sam problem! Orientujesz się w koszcie takiego zlecenia?
r.

HenoK
30-08-2003, 09:33
Jasne. Dzieki.
Orientujesz sie mniej wiecej w koszcie takiej oceny?


Henryk!
Mam taki sam problem! Orientujesz się w koszcie takiego zlecenia?
r.

Zależy to oczywiście od wielkości obiektu i jego skomplikowania.
IMHO koszt takiego opracowania nie powinien przekroczyć 1200 zł.

Rak
30-08-2003, 13:45
Dzięki!
Henry! Znasz moze kogos, kto jest w stanie postawić w ciągu pół roku 'parter' z jakichś gotowych materiałów? Czy cena 3000 (robocizna) za taki parter + materiały może być prawdziwa?
Powierzchnia domu to ok. 150m2, fundament na kamieniu. Co potrzebujesz z info, aby podać orientacyjną cene?
R.

HenoK
30-08-2003, 19:49
Dzięki!
Henry! Znasz moze kogos, kto jest w stanie postawić w ciągu pół roku 'parter' z jakichś gotowych materiałów? Czy cena 3000 (robocizna) za taki parter + materiały może być prawdziwa?
Powierzchnia domu to ok. 150m2, fundament na kamieniu. Co potrzebujesz z info, aby podać orientacyjną cene?
R.
Informacje które podajesz to rzeczywiście trochę za mało. Żeby rzetelnie wycenić taką robotę byłby potrzebny co najmniej rzut parteru (zwymiarowany lub w skali) + ewentualnie materiały jakie wchodzą w grę.
Prześlij mi takie dane e-mailem [ [email protected] ] a spróbuję ocenić czy to jest realne.
Pół roku na parter to okres aż zanadto długi, chyba że są w tym jakieś ukryte "kruczki".

31-08-2003, 14:37
jak tylko skonczy sie wariacki okresy moich delegacji, to podrzucę coś na Twoją skrzynię.
Jeszcze raz dzięki!

R.

30-10-2003, 16:34
Do kogo mogę się zwrócić o opracowanie oceny stanu technicznego? 'Fachowców' masa, a to ma być ktoś z uprawnieniami? Tez mam stary domek, na wsi, i mam problem ze znalezieniem wykfalifikowanych fachowców

30-10-2003, 17:10
Gościu!
Gdzie masz ten domek? ja do czasu wyburzenia tej ruiny musze miec zapiety temat projektu technicznego, ekspertyz, ekipy itd.

Rak

HenoK
30-10-2003, 17:50
Do kogo mogę się zwrócić o opracowanie oceny stanu technicznego? 'Fachowców' masa, a to ma być ktoś z uprawnieniami? Tez mam stary domek, na wsi, i mam problem ze znalezieniem wykfalifikowanych fachowców
Musisz poszukać kogoś w pobliżu, ja uprawnienia mam i pewnie pare osób na Forum też, ale jechać w drugi koniec Polski dla tak niewielkiej roboty to żaden interes. Podaj namiary - możesz to zrobić na priva.