PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przykleić lustro do ściany ???



jacakam
25-02-2008, 21:40
Witam.

Przyklejając płytki na ścianą pomyślałem, że zrobię miejsce i wkleję tam lustro.

http://img101.imageshack.us/img101/237/00071006mediumtu8.th.jpg (http://img101.imageshack.us/my.php?image=00071006mediumtu8.jpg)

tak też zrobiłem. Teraz się zastanawiam, na co je przykleić. Zobaczyłem wczoraj u znajomych lustro przyklejone na jakiś klej, który je zniszczył i widać na nim jak jest on położony pod lustrem. Nie chciałbym czegoś takiego u siebie. Macie jakieś pomysły na co je przykleić do ściany ??

edde
25-02-2008, 21:43
na specjalny klej montażowy do luster, nigdy uniwersalny, dwa lata temu zrobiłem siostrze tak jak Ty masz zamiar zrobić i jak dotąd wszystko jest ok, nic nie widać, nie wychodzą żadne "krzaki", przypuszczam, że twoi znajomi przykleili na jakiś silikon czy zwykły klej montażowy uniwersalny, jakiś rozpuszczalnik z niego zareagował z powłoką lustra i kiszka

swienty
25-02-2008, 21:52
Witam!
U mnie pany szklarze przynieśli lustro na takich wielkich przyssawkach. Na lustrze naklejone były paski z taśmy dwustronnej (piankowej). Pomiędzy tymi paskami posmarowali takim klejem z tuby i przykleili do ściany (ściana równa). Zabrali się i poszli :)
Jak mniemam wstępnie wisiało na taśmie a jak klej związał to on już przenosi główne obciążenia.
Wisi 7 lat i nie widzę żadnych śladów/prześwitów itp.
A! Nie zdradzili nazwy tego specyfiku użytego do przyklejenia.

grzechoo
25-02-2008, 23:01
Polecane kleje montażowe - przeważnie na bazie rozpuszczalników mogą po jakimś czasie powodować czernienie lustra (zależy też jakości lustra)
Na rynku są kleje na bazie polimerów. Te kleje są neutralne chemicznie i nie powodują takich efektów ubocznych. Co więcej jak kupowałem lustro to do przyklejenia sprzedawca chciał mnie poczęstować klejem - jak zapytałem jakim i powiedziałem dlaczego - nie chciał już go dać :(
Ponieważ pracuję trochę dla Soudal mogę zarekomendować jego klej FixAll - świetna masa klejąco/uszczelniająca. Jest na tyle dobra, że zamiast wiercić dziury w glazurze - można na nią wieszaki wieszać.
Zwyklejszy klei montażowy na pionowej powierzchni - szybciej sklei od tych na bazie polimerów - trzeba dobrze ustawić i usztywnić lustro.
Jeżeli popytasz w jakimś markecie - dostaniesz klej na bazie polimerów - nie koniecznie Soudal i może lepszy od FixAll'a - wiem, że jest jakiś specjalny do luster - sorki - nie zajmuję się produktami - nie wiem jak się nazywa.
Mogę z czystym sumieniem polecić tego FixAll'a - uniwersalny - mnie nie zawiódł - lubię mieć go pod ręką :) nie tylko w domu, ale i przy samochodzie się przydaje.
pzdr
grzechoo

orti
29-09-2015, 07:54
Ja lustro w swojej łazience przyklejałem na specjalną taśmę do luster http://www.pakart.com.pl/katalog/tasma-dwustronna-do-luster-gerband-914/. Lusto trzyma się bez zarzutu już parę miesięcy, także jestem zadowolony.

piotrek0m
29-09-2015, 08:36
Ponoć szklarze kleją lustra na specjalny sylikon. U mnie to był właśnie przeźroczysty jakby silikon. Inne kleje powodują niszczenie powłoki a taśm dwustronnych z jakichś innych przyczyn nie stosują ?!

qosek
29-09-2015, 08:45
Jak mi szklarz montowal lustra to wlasnie o to pytalem

tasma dwustronna:
- od razu trzyma
- po paru latach moze zaczac puszczac

klej:
- wymaga dnia na poprawne zwiazanie
- trzyma na zawsze

Dlago rozsadni szklarze stosuja obydwa rozwiazania na raz. Tasma trzyma od razu, za dzien klej zwiaze i to on bedzie glownie trzymal

RobertPolanski
29-09-2015, 09:08
My z tatą sami lustro przykleiliśmy na klej do luster. Nic nie widać po latach.