PDA

Zobacz pełną wersję : Dom wykończony za 1550zł\m2?



Yres
20-03-2002, 15:38
Mam na oku wykonawcę,który wybuduje mi dom za 1550zł\m2. Przewiduje fundament z Silki,ściany z Silki,okna Rehau,drzwi Porta,piec Vaillant,dachówki Brass frankfurter,grzejniki panelowe Purmo,dom wykończony,tynki Kreisel,ściany wymalowane,tylko posadzki betonowe i bez płytek na ścianach.Planowana wielkość to 112m2.Parterowy bez użytkowego poddasza.Czy to się opłaca?

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Yres dnia 2002-03-20 16:39 ]</font>

Alicjanka
20-03-2002, 15:46
Cóś tanio, a gdzie jego zarobek?

Frankai
20-03-2002, 15:53
Tysz misie widzi tanio.

Frankai
20-03-2002, 15:53
Tysz misie widzi tanio.

Marko
20-03-2002, 16:17
Yres tylko dokładnie zapytaj się o jakiej powierzchni rozmawiacie ,bo podejrzewam że wykonawca myśli o powierzchni całkowitej budynku a nie o użytkowej.

Yres
21-03-2002, 06:23
Wyraźnie napisał UŻYTKOWEJ (mam przykładową umowę),zresztą o niej cały czas mówimy. Facet ma kilku pracowników, nie narzeka na brak zleceń, a w dodatku oni budują, a ja płace przy odbiorze każdego kolejnego etapu (więc mnie nie okradnie :grin:)

Frankai
21-03-2002, 06:45
Yres - no to chwytaj artykuły, gdzie są opisane kruczki takich umów, sprawdź swoją, obejrzyj domy postawione przez firmę rok lub więcej temu, wypytaj dokładnie użytkowników i wchodź jak wszysto pasi. Rób sobie notatki z przemyśleń, aby dyskutując przy podpisaniu umowy nie zapomnieć o czymś. Powodzenia.

Alicjanka
21-03-2002, 07:42
Yres,

Czy oni budują na twojej działce, czy też na swojej? Bo słyszałam że czasem deweloperzy buduję niby dom na twojej działce, a tak naprawdę na innej, za twoje pieniądze a na końcu się wykręcają na pięcie i tyle ich widziałeś. Mam znajomych którzy w taki sposób stracili całe pieniądze na mieszkanie.
Ja tam nie wierzę w takie cuda cenowe. W dzisiejszym Muratorze masz opisaną cenę domu budowanego w dużej części przez właścicieli i wyszło im 1730zł/m2! I to jest podane jako osiągnięcie, więc w sprawie twojego wykonawcy MUSI być jakiś przekręt!

Yres
21-03-2002, 08:35
Mam swoją działkę, ja opisuję czego wymagam i jakie mam potrzeby, a on załatwia projekt z aranżacją do mojej działki(wliczone w cenę!). Buduje na mojej działce, a płacę mu etapami dopiero za to, co widzę zrobione (etapy po około 5-8% wartości inwestycji)

Alicjanka
21-03-2002, 10:37
Pozostaje zatem porozmawiać z kimś komu już wybudowali, choć to wiele nie zmienia, bo nawet przekrętasy robią na początku coś dobrze na wabia.
Druga rzecz to przeanalizowanie z prawnikiem (spróbuj przez Salon Muratora)umowy, czy tam nie ma tekstów dotyczących zmiany ceny po fakcie, lub naliczenia dodatkowych kosztów itp.
A w jakim regionie budujesz, bo może to jest właśnie kluczem do tej niskiej ceny?
pzdr.

Yres
21-03-2002, 14:06
Dziękuję za rady, na pewno obejrzę jego poprzednie budowy. Co do rejonu: Poznań, więc to chyba nie ten klucz :lol:

Alicjanka
21-03-2002, 14:10
W takim razie życzę, żeby klucza (kruczka) nie było! :wink:

lullabysta
21-03-2002, 18:27
A ja Wam powiem, że wcale to nie jest tanio i on nieźle na tym zarobi. Dla przykładu mój dom jeżeli uda mi się dotrzymać planu:smile:, będzie kosztował ok 1000zł/m2 z ROBOCIZNĄ!!!
pzdrw
to jestem ja , nie anonim :smile:

Frankai
21-03-2002, 18:54
Lullabysta - a może chcesz pociągnąć budowę mojego domu do końca (ściana elewacyjne i wykończeniówka). Byłby to chyba pierwszy przypadek Forumista buduje Forumiście?

lullabysta
21-03-2002, 19:31
Nie pociągnę, bo nie umiem kłaść klinkieru, a z tego co wiem Ty tak budujesz, ale jeżeli chciałbyś docieplić wełną lub styropianem- no problem.
Kiedyś musi być ten pierwszy raz:smile:
pzdrw