PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D24 Z WYKUSZAMI typ II



Krzyszto
29-08-2003, 20:13
Czy ktoś budował dom d24 z wykuszami typ II? Kupiłem już projekt, zabieram się za fundamenty. Zastanawiam się nad zmianą technologii na 3-warstwową ścianę (keramzytobeton+wełna+keramzytobeton). Proszę o cenne wskazówki, lokalizację domu lub adres e-mail.
Pozdrawiam Krzysztof :-?

Jayer
29-08-2003, 23:24
Witaj!

Jeszcze nie powstal, ale juz jest w drodze. W tym roku bedzie przykryty dachem.
Co do zmian w scianach konstrukcyjnych, to masz pelna dowolnosc i zrobisz jak Ci sie przysni. Ja stawiam z PTH 30 P+W + 12 cm styropianu i tynk akrylowy. Wedlug odpowiednich wyliczen wychodzi 0,23 U. Powinno wystarczyc. Dobry standard w polsce to 0,25. Przy takiej konstrukcji sciany jaka przewidujesz, prawdopodobnie osiagniesz taki wspolczynnik.

Powodzenia
W razie pytan wal smialo na priva.

gabor
31-08-2003, 09:54
Buduję D-24 z U-220 + wełna 14 cm + tynk silikatowy.Jestem na etapie wykończeniówki. Projekt jest SUPER! Nie robiłem prawie żadnych zmian.

Benicio
01-09-2003, 07:58
Witam

Też buduję D-24. Obecnie wykończenia. Moje ściany to gazobeton z Osławy 600 + wełna 12 cm + tynk mineralny i farba silikonowa.
Zmiany mam minimalne, a samemu projektowi nic nie brakuje.
Buduje koło Gdańska.

Pozdrowienia B.

kudlatyg
02-09-2003, 11:22
Witam
Mam już wybudowany domek z Keramzytobetonu (Optiroc), Wykusze dwa. Inny projekt. Te pustaki nie nadają się do budowania. Jeżeli ściany proste i kąty 90 stopni, to może OK. Ale nalezy zaopatrzyć sie w piłę elektryczną, którą bedzie sie cięło pustaki oraz ekipę która posiada wiele cierpliwości. Młotkiem murarskim tego nie utnie, a o skosach nie ma co marzyć. Ja mam ściany w niektórych miejscach uzupełniane gazobetonowymi. NIE DAŁO SIĘ INACZEJ! Przewiduje 10cm wełna + tynk mineralny.
Pozdrawiam

uta
03-09-2003, 13:28
Witam
Buduje pod Bydgoszcza D24. jestem dopiero w polowie murow. Sciana ma byc trojwarstwowa: beton kom.+wełna+cegła klinkierowa.

Ewunia
03-09-2003, 15:33
Czy ktoś budował dom d24 z wykuszami typ II? A jak on wygląda? Może podaj link?

Benicio
04-09-2003, 07:19
Witam

Projekt D24 z wykuszami

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=77

Pozdrowienia B.

andlug
26-09-2003, 19:53
Buduje właśnie kończe dach,mury z ytongu 36,5 bez ocieplenia,domek jest super zrobiłem tylko mala przeróbke,w miejsce małej lazienki maly pokoik komputerowy a w holu przy garderobie ubikacje dla gosci pozdrawiam :)

Senser
27-09-2003, 17:29
Słuchajcie....mi generalnie "idea" D24 bardzo się podoba...Ale chciałbym zadać takowe pytanie....czy projekt ten stawia jakieś trudności konstrukcyjne, budowlane??

Benicio
29-09-2003, 09:00
Witam

Mój majster (od stanu surowego) powiedział, że to najlepiej zrobuony projekt wg którego budował. Jestem laikiem budowlanym, a umiałem ten projekt "przeczytać" bez sięgania do fachowej literatury. Jedyny niedociągnięty szczegół w D-24 to sposób zabudowy nad wykuszami (połączenie okna z podbitką dachową) - tutaj trzeba troche pokombinować - ja akurat trafiłem na podbitkarza z weną twórczą i zrobił mi to bez problemu. Wcześniej byłem o tą zabudowę spytać w miejscu gdzie kupowałem projekt i pani architekt stwierdziła, że rzeczywiście brakuje rysunku, który by ta zabudowę ilustrował.
Generalnie projrekt polecam.

Pozdrowienia B.

kruk1
04-03-2004, 16:38
Poszukuję kogoś kto buduje D24 , jestem ciekawa z jakich materiałów budujecie , czy coś zmieniliście w projekcie. Jestem z Łodzi i chętnie bym taki dom zobaczyła na żywo. :o Zastanawiam się nad zmianą okien w wykuszach: zamiast trójdzielnych ,które kojarzą mi się z oknami w domu kostce chciałabym okna dwudzielne ale nie wiem czy dobrze będą wyglądały?

Ania vipkam
18-04-2004, 20:49
co do okien zrezygnowalismy z wykuszy, mamy okna zamówione wszystkie podzielone na 2 części. a zmainy : poniejszylismy łazienk - mamy za to wieksze pomieszczenie gospodarcze, nie mamy wejscia z kuchni zaprojektowanego - wchodzi sie przez jadalnie. NIE ZAMIENIŁABYM GO NA ZADEN INNY :lol:

wronceck
13-07-2004, 09:42
Zdecydowanie popieram ... również jestem za rezygnacją z wykuszy.
Tym bardziej że jeden wychodzi mi od północy a drugi od wschodu :)

Nie przekonała nas też spiżarka w kuchni (na jej miejscu zrobimy sobie wysunięty blat do szybkiego śniadania. W jadalni i kuchni będą dwa symetryczne (dzielne na pół) okna 175 + 115. Narysowaliśmy sobie rzut od frontu żeby zobaczyć jakie wyszły proporcje i wyglądało odjazdowo.

Jeśli idzie o front to jeszcze będziemy mieli poszerzony i wydłużony garaż.
W obecnym stanie może to być komfortowy garaż na jedno auto i niemiłosiernie ciasny na dwa. My chcemy w miarę znośny na dwa :)

Zamiast małego okienka w wiatrołapie, znacznie bardziej podobają mi się szerokie drzwi z bocznym przeszkleniem.

itd ... itd...

Pozdrawiam,
Wojtek

ulcia i krzys
18-07-2004, 22:34
my też powiekszyliśmy garaż, zmniejszyliśmy WC na rzecz pom. gosp. kuchnia bez spiżarki. wiatrołap poszerzony do obrysu sciany zew (nasz ciesla wymodził wowczas ekstra daszek), dalej tak samo postąpiliśmy z drzwiami tarasowymi przesuwając je do obrysu sciany zew. dalej podnieśliśmy domek o scianke kolankową a klatka schodowa wyszła obok garderoby w holuu, zmieniliśmy konstrykcje dachu wraz z kątem nachylenia (na 35 st) - wyszło ekstra poddasze (szacunkowy koszt uzyskania wspaniałego poddasza to około 8 tyś . Napewno warto!! No i skoro z wykuszami to pozostały okienka w jadalni i salonie jak w projekcie z małą modyfikacją- boczne okienka wykuszu nie są w kącie prostym z oknem wiekszym tylko w kącie rozwartym około 125 st wygląda cudo. Na początku chcieliśmy bez, ale teraz wiemy ze popełnilibyśmy wielki błąd rezygnująć z wykuszy.
Dziś moze jeszcze zrównalibyśmy obryś sciany garażu poprzez pom gosp dalej łazienke i sypialnie w jednej lini prostej. Przez to uzyskanie wiekszych pomieszczeń no i taniej brak w dachy kosza i grzbietu
A pro po witamy w klubie D24

kolega boba budowniczego
21-10-2006, 14:32
Witam,
Mam pytamie czy ktos może buduje dom z projektu Murator D24 - Z wykuszami - typ II?
Chciałem spytać o kilka rrzeczy.
pozdrawiam,

Bentul
22-10-2006, 09:24
Witam,
Mam pytamie czy ktos może buduje dom z projektu Murator D24 - Z wykuszami - typ II?
Chciałem spytać o kilka rrzeczy.
pozdrawiam,

Zajrzyj TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=48100&highlight=d24). Tutaj znajdziesz baaardzo dużo informacji i wymianę poglądów osób budujących ten dom! :D

bohdan_2032
27-11-2006, 15:00
Witam czy może budujesz już ten dom D24? ja dopiero kupiłem projekt i szukam właśnie kogoś kto już zaczął realizację. Ile wyniosły fundamenty? I dalsze koszty.teren Małopolski