PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja centralnego ogrzewania - wątpliwości.....???



bigrw
26-02-2008, 06:15
Mam pytanie do instalatorów i do uzytkujących już swoją instalację C.o. w domach, gdyż mam pewne wątpliwości....
1) czy w przypadku zastosowania zaworu mieszającego czterodrożnego w układzie instalacji c.o. można zainstalować pompę obiegową (na zasilaniu) przed tym zaworem , czy też musi ta pompa być zainstalowana po zaworze mieszającym - wątpliwośći moje dotyczą tego czy w przypadku zainstalowania pompy przed zaworem może powodować to, że źle będzie działać zawór mieszający....? ale tego nie wiem do końca....
2) czy stosując zawór mieszający ESBE drójdrożny termostatyczny (regul. temp. 20-43st. C) w układzie:
zasilanie - rozdzielacz do grzejników + Zawór kulowy + Zawór mieszający ESBE trójdrożny mieszający (reg. temp. 20-43, podłączony do zamontowanego trójnika za powrotem z rzodzielacza powrotnego z podłogówki) + rozdzielacz podłogówki
...moje pytanie brzmi czy ten układ zda egzamin aby móc regulować temperaturą wody grzewczej na zasilaniu podłogówki....i czy należało by zainstalować na połączeniu powrotu z rozdzielacza podłogówki do zaworu mieszającego 3 dr. ESBE zaworu zwrotnego przeciw cofaniu się wody grzewczej ....
mam nadzieję że nie namieszałem....i dzięki z góry za pomoc