PDA

Zobacz pełną wersję : jaki dom - pomocy



tfor
26-02-2008, 06:54
Witajcie,
jak uważacie, w jakim systemie jest najlepiej budować dom?
Po pierwsze czy murowany czy drewniany?
Drugie jeśli murowany to czy ytong (czy coś takiego) czy tradycyjny sposób?
Jesli drewniany do bela czy szkielet?
troche mnie przeraza drewniany, bo z tego co słyszałem np wieszanie szafek musi być juz zapalnownae w czasie budowy, zeby dac odpowiednią konstrukcję. A wiadomo, ż enei wszystko sie da przewidziec.

A przy murowanym jaki system jest najszybszy i tani.
Kiedys widziąłem budowe w ytongu ale jakoś słabo używany na rynzku - z tego co widze.

zbigmor
26-02-2008, 07:01
Witajcie,
jak uważacie, w jakim systemie jest najlepiej budować dom?
Po pierwsze czy murowany czy drewniany?
Drugie jeśli murowany to czy ytong (czy coś takiego) czy tradycyjny sposób?
Jesli drewniany do bela czy szkielet?
troche mnie przeraza drewniany, bo z tego co słyszałem np wieszanie szafek musi być juz zapalnownae w czasie budowy, zeby dac odpowiednią konstrukcję. A wiadomo, ż enei wszystko sie da przewidziec.

A przy murowanym jaki system jest najszybszy i tani.
Kiedys widziąłem budowe w ytongu ale jakoś słabo używany na rynzku - z tego co widze.

Przygotuj się na tyle różnych odpowiedzi ile postów. Wszystko ma swoje zalety i wady.
Poza tym jedną rzeczą są nasze wyobrażenia i cele, a czymś całkiem innym (z reguły) praktyka.
Mój ideał to dom parterowy z cegły silikatowej ocieplony wełną skalną.
Z jednym nie można się zgodzić. Ytong i jego odpowiedniki innych producentów jest obecnie bardzo popularny.

tfor
26-02-2008, 07:05
to ja w takim razie mało widziałem takich budów.
Kończę teraz domek na działce w systemie szkieleotowym całoroczny, ale mały. Całoroczny, bo dośc dobrze ocieplony (20 cm), ale jak widzę, to np. jakas dziura lub niedopasoanie zawsz emożńa w murowanym zacementować,a w drewnie to jest jux gorzej.

RAPczyn
26-02-2008, 08:13
Również jestem za szkieletem, w technologi NATURALnyDOM.

26-02-2008, 08:24
... A przy murowanym jaki system jest najszybszy i tani ...
proponuje pustak szalunkowy z trocinobetonu /wiórobetonu/ z wkładką styropianową zalanych mieszanką betonową
takie dwa w jednym czyli "murowany" dom z pustaków "drewnianych"
poza tym tanio i szybko

pelsona
26-02-2008, 08:26
Temat rzeka
http://www.naszdziennik.pl/index.php/dodatek/wsi/index.php?typ=md&dat=20070517&id=md12.txt
pzdr

tfor
26-02-2008, 09:30
... A przy murowanym jaki system jest najszybszy i tani ...
proponuje pustak szalunkowy z trocinobetonu /wiórobetonu/ z wkładką styropianową zalanych mieszanką betonową
takie dwa w jednym czyli "murowany" dom z pustaków "drewnianych"
poza tym tanio i szybko
tanio, to znaczy ile za dom np. 120 mkw.

26-02-2008, 10:14
... tanio, to znaczy ile za dom np. 120 mkw.
tanio to znaczy, ze ten materiał scienny był porównywalnie najtańszy w stosunku do silikatów, ceramiki, BK itp. okresie kiedy ja budowałem /i w mojej okolicy - oczywiście/
czy opisywane przeze mnie pustaki występuja w Twojej okolicy i po ile je się
sprzedaje - nie mam pojęcia