PDA

Zobacz pełną wersję : Szambo czy przydomowa oczyszczalnia?



Rak
30-08-2003, 07:53
Witam,
Kupiłem 120m2 domek na wsi (4 izby) z dopływem (we wsi brak kanalizajci ogólnospławnej). Domek na niecały 900m do jeziora.
Proszę o poradę czy docelowo warto inwestować w szambo czy przydomowa oczyszczalnię ścieków?

R.

Hadraadae
30-09-2003, 10:34
Też się zastanawiamy - lektura dostępnych źródeł w sieci i prasie skłania nas do budowy oczyszczalni. Powinno być z tym mniej zachodu, tańsza eksploatacja. Niestety nie znam nikogo, kto może to potwierdzić w praktyce. Natomiast wiem, że szambo to utrapienie.
Tylko my mamy malutką działkę i domek na niej centralnie, więc nie wiemy czy się zmieścimy z rozprowadzeniem drenażu w przepisowych metrach od granicy.
Więc ciągle się wahamy. No i nie wiem, jak z tym jeziorem. Po ujście drenażu musi być chyba min 15 od studni. A nie znalazłam żadnych info o położeniu w okolicy jeziora.
Powodzenia! Daj znać, na co się zdecydujesz.

30-09-2003, 10:48
jasne. dzieki.
r

krzyss
30-09-2003, 22:07
30 metrów od studni-także studni u sąsiada !!!

Alupin
03-07-2004, 22:10
Ja mam oczyszczalnie

Jeżeli spora działka, to jest super, pod warunkiem stosowania środków do szamb i oczyszczalni ( np. Septifos ) - inaczej śmierdzi jak cholera

raz na 2 lata wywozi sie osad


i jest super

koszt eksploatacji ok 100 zł / rok

a to juz cos w porównaniu z szambem ( raz w miesiącu za 100 )...

Rak
05-07-2004, 08:01
witam ponownie,
temat szamba u mnie 'wisi' gdyż z tego, co sie dowiedziałem, osoby, ktore szambo budują po doprowadzeniu do wsi kanalizacji ogólnospławnej będą musieli tak czy inaczej przylaczyć sie do ogólnospławnej, a na oczyszczalnię to jeszcze muszę poczekać z racji priorytetów :lol: . Najpierw remont chałupy...echhh.

Mr. Alupin. Daj znac, jakie masz szambo (parametry, producent) i gdzie to nabyłeś lub wygrałeś.