PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny i jakość ziemi ...



pablitoo
26-02-2008, 17:51
Witam

Może podzielilibyście sie ze mną forumowicze informacją jakie są u Was w regionie ceny dobrej czarnej ziemi służącej jako wierzchnia warstwa pod trawkę i kwiaty ??
I jaka jakość ziemi jest uważana za dobrą ??
Przede wszystkim interesuje mnie Kraków - rejon - północ .

Dlaczego pytam :
- sąsiad mój / mający f-me budowlaną / zadzwonił ostatnio do mnie z pytaniem czy nie chcę dobrej czarnej ziemi na wyrównanie mojej działki - a ma możliwość "załatwić" mi okazyjnie całą wywrotkę MAN-a znakomitej jakości takiej ziemi - za jedyne 300 pln ... - ponieważ potrzebuję dużo dobrej ziemi jak najbardziej byłem zainteresowany / zwłaszcza że powiedział mi iż normalnie taka wywrotka kosztuje 500 pln / ...

Po przywiezieniu gdy zacząłem rozwozić ziemię taczkami okazało się iż ziemia jest bardzo poprzerastana korzeniami / jest ich mnóstwo / ponadto znajdują się w niej rozmaite wynalazki typu potrzaskane butelki , szmaty , szkło , druty żelazne , potłuczone talerze , a nawet stare zgniłe trampki ... jest tego "wkładu" niemało.Po rozwiezieniu może z 20 taczek zebrałem pół taczek tego śmiecia ...
Generalnie jestem mieszczuch - ziemia jest czarna ładna ale tak zasyfiała , poprzerastana korzeniami z kamieniami wewnątrz - wydaje mi się iż daleko jej do doskonałości :(

Jaka jakościowo powinna być taka ziemia nabyta w celu nawiezienia jako wierzchnia warstwa ziemi pod trawkę i kwiaty ??
No i jaka mniej więcej cena dobrej jakości ziemi za wywrotkę ??

Ja "okazjonalnie" zapłaciłem za syf - za taką jakość nie ma co więcej oczekiwać ?? , czy mnie sąsiad przekręca ??

Grzegorz Saczek
26-02-2008, 17:53
Kup worek ziemi ogrodowej. To jest najczęściej dobra ziemia. To co dostałeś to ktoś pozbył się humusu ;-)

Mirek_Lewandowski
26-02-2008, 17:56
I co tym workiem? Do doniczek?
Pół taczki syfu na 20 taczek ziemi to i tak dobrze. No i ta zabawa w archeologa :D
Jeśli ziemia dobra, a jeśli nie pomacam, to Ci nie powiem, to nie widzę problemu.

pablitoo
26-02-2008, 18:02
Kup worek ziemi ogrodowej. To jest najczęściej dobra ziemia. To co dostałeś to ktoś pozbył się humusu ;-)

Worek powiadasz - a ile worków wejdzie na jakieś lekko szacując z 10 wywrotek ??

Grzegorz Saczek
26-02-2008, 18:04
Ta ziemia to tylko do porównania z tą z wywrotki. Najgorzej w takiej brudnej ziemi iż nie wiadomo co w niej jest prócz tego co widać...

pablitoo
26-02-2008, 18:07
(...)
Pół taczki syfu na 20 taczek ziemi to i tak dobrze. No i ta zabawa w archeologa :D
Jeśli ziemia dobra, a jeśli nie pomacam, to Ci nie powiem, to nie widzę problemu.

Czyli nie jest źle ?? - za tą cenę nie mam sie co szarpać z sąsiadem ??
Zabawa w archeologa jest rzeczywiście pasjonująca :-? - tylko czasochłonna - i co ja zrobię z tym śmieciem jak kupię więcej takiej ziemi ...

Grzegorz Saczek
26-02-2008, 18:10
I co tym workiem? Do doniczek?
Pół taczki syfu na 20 taczek ziemi to i tak dobrze. No i ta zabawa w archeologa :D
Jeśli ziemia dobra, a jeśli nie pomacam, to Ci nie powiem, to nie widzę problemu.
tak do doniczek czemu nie...
bardziej do porównania jeżeli autor nie widział dobrej ziemi...

Mirek_Lewandowski
26-02-2008, 18:13
Z kamieni skalniak. Z korzeni ognisko. Na trampki nie mam pomysła...

jamles
26-02-2008, 19:03
Na trampki nie mam pomysła...
można zwrócić sąsiadowi po zmierzchu 8) :oops: :wink:

thinking
26-02-2008, 19:39
Witam, czy ktoś wie ile kosztuje ziemia na wyrównanie działki i taka pod trawkę i kwiarki w okolicy Bydgoszczy?
Potrzebuję sporo i chętnie przyjmę lub kupię w rozsądnej cenie... Będę wdzizęczna za odpowiedź :D :D :D

Bełatka
26-02-2008, 19:47
Mnie kiedyś miły pan wyliczył koszty pokrycia działki 10cm warstwą torfu Podaję namiary Czarny Dunajec Zakład Przemysłu Torfowego czy coś w tym stylu tel 018 2657247
Jak kupisz u nich duży samochód to transport do Krakowa gratis.
Torf paczkowany jest w 50 kg worki rozwozisz to po działce przecinasz wysypujesz i trzeba chyba trochę z ziemią przemieszać bo go inaczej wiatr wywieje. Pamiętam, że kiedy interesowałam się tematem ziemi to ktoś na forum podawał też fajne namiary na dobrą ziemię w okolicach Krakowa, ale już nie jestem w stanie tego odszukać.

jaro'71
26-02-2008, 20:57
Ja bym skakał z radości za taką ilość w tej cenie, korzenie teoretycznie mówią, że urodzajna, a taka ilość śmieci to nic... :wink:
Sam się rozglądam, za byle kamaza podsypki chcą 150 zeta. Podobno leśna, przepuszczalna ale też z korzeniami...

Trociu
26-02-2008, 21:11
Wiesz - ja ostatnio jak zrobiłem obejście działki i najbliższych okolic to znalazłem taczkę śmieci. Tak więc jeżeli Ty masz pół, to nie jest źle ;)